FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co każdy moczykij wiedzieć powinien!
Autor Wiadomość
~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2011-04-17, 19:58    [Cytuj]

hansk60 napisał/a:
Cos CI sie zajaczk..(...) Jest niedziela odpocznij.
Merytoryczne to było jak wszystkie Twoje dotychczasowe wypowiedzi. I liczysz że kogokolwiek w ten sposób przekonasz do swojego zdania?

Może wrócimy do tematu - to w końcu chcesz żeby obcokrajowcy w Polsce wyrabiali karty wędkarskie? Czy chcesz, żeby karta wędkarska zniknęła jak pływacka

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2011-04-17, 21:23    [Cytuj]

Hansk60 - też przyznam, że pogubiłeś się w zeznaniach i te wycieczki osobiste są nie na miejscu. W sumie zadano Ci proste pytanie, spowodowane sprzecznymi informacjami z Twoich wcześniejszych postów. Też chętnie poznam merytoryczną odpowiedź. W sprawie sugestii odpoczynku pod moim adresem możesz się nie fatygować - spędziłem całą sobotę na łódce, jestem wypoczęty.

kursmazury

Wysłany: 2011-04-17, 21:33    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
hansk60 napisał/a:
Cos CI sie zajaczk..(...) Jest niedziela odpocznij.
Merytoryczne to było jak wszystkie Twoje dotychczasowe wypowiedzi. I liczysz że kogokolwiek w ten sposób przekonasz do swojego zdania?

Do którego zdania? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez kursmazury 2011-04-17, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

tatko1983-23

Wysłany: 2011-07-20, 18:22    [Cytuj]

Panowie mam wielką prośbę o podpowiedź,mianowicie:
Wyjeżdżam w okresie od 6 do 14 lipca na Mazury a konkretnie do miejscowości Kozin.Podobno miejscowość ta położona jest nad Jeziorem Jagodne a konkretniej to miejsce mojego pobyty czyli domek,który będę wynajmował.
W związku z tym chciałem się dowiedzieć o następujące sprawy:
1.Czy jeżeli nie mam karty wędkarskiej będę mógł wykupić zezwolenie na połów ryb?
2.Czy jeżeli będę mógł wykupić to jeśli wykupię na jezioro Jagodne to tylko na nim będę mógł łowić,a co za tym idzie jak rozpoznać gdzie kończy się dane jezioro jeśli te jeziora są połączone ze sobą?
3.Ile będzie mnie kosztowało wykupienie zezwolenia na 7 dni połowu?
4.Na ile wędek mogę łowić po zakupieniu takiego zezwolenia?
5.I pytanie laika oczywiście jakich ryb jest najwięcej w tym jeziorze,czy są drapieżniki w okresie miesiąca sierpnia możliwe do połowu i czy są ryby typu sum karp-bo nie orientuje się szczerze mówiąc.
Serdecznie proszę o porady w tej kwestii i z góry dziękuję za informacje.
Pozdrawiam

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-07-21, 20:56    [Cytuj]

Prawie wszystko masz napisane powyżej - nie chce się czytać?

Cytat:
1.Czy jeżeli nie mam karty wędkarskiej będę mógł wykupić zezwolenie na połów ryb?

Kupić tak. Łowić legalnie już nie... chociaż w praktyce (w przypadku kontroli) to zezwolenie jest najważniejsze... ale mandat za brak karty teoretycznie też można dostać.

Cytat:
2.Czy jeżeli będę mógł wykupić to jeśli wykupię na jezioro Jagodne to tylko na nim będę mógł łowić,a co za tym idzie jak rozpoznać gdzie kończy się dane jezioro jeśli te jeziora są połączone ze sobą?

Mapy są na każdej stacji benzynowej.

Orientacyjne ceny masz powyżej.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2011-07-21, 21:00    [Cytuj]

tatko1983-23 napisał/a:
Panowie mam wielką prośbę o podpowiedź,

http://forum.mazury.info....p?p=55132#55132

Odpowiedziałem w powyższym wątku, zrób co napisałem, znajdziesz w ten sposób wiele odpowiedzi. Jezioro Jagodne łatwo wyodrębnić, naprawdę ;-)

Na drapieżniki w sierpniu bym zbytnio nie liczył. Pod koniec ruszą się trochę okonie, możesz też łowić szczupaki na żywca, ale musisz dokładnie znać miejsca. O rybach typu karp i sum możesz na szlaku WJM zapomnieć.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-07-21, 21:05    [Cytuj]

Nie trzeba nic googlać. Potrzebne linki są wyżej. :-P
Odnoszę jednak wrażenie, że kolega jest zbyt wygodny/leniwy i oczekuje gotowych wskazówek.

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2011-07-21, 21:15    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Nie trzeba nic googlać. Potrzebne linki są wyżej. :-P
Tak mi się wydawało, że już o tym pisałem :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2011-12-01, 15:48    [Cytuj]

Ceny licencji na wody Gospodarstwa Rybackiego w Giżycku w sezponie zimowy 2011/2012
- cały sezon - 150,00
- 3 dni - 32,00
- 1 dzień - 14,00

volpeone

Wysłany: 2011-12-03, 22:14    [Cytuj]

jak będzie taka pogoda to może w lutym szczupaka z młotkiem na pierwszym lodzie będzie można chwycić

Marian

Wysłany: 2011-12-04, 12:17    [Cytuj]

Kłusownicy "na głucha" chodzili nie z młotkiem, ale z siekierą.

Po ogłuszeniu ryby trzeba szybko wykuć przerębel, młotkiem się nie da.

volpeone

Wysłany: 2011-12-04, 16:43    [Cytuj]

u nas używają młotka drewnianego dośc dużego-co do lodu to dzieje sie to na pierwszym lodzie także nie ma większego problemu obuchem od siekiery wybił byś dziurę ktoś ci źle nagadał

volpeone

Wysłany: 2011-12-04, 16:44    [Cytuj]

na gluszka tak u nas mówią

kursmazury

Wysłany: 2011-12-04, 20:32    [Cytuj]

A od jakiego wieku mozna chodzić kłusować? Takie dziecko z podstawówki już może, czy musi z dorosłym iść sarenki we wnyki łapać? Nie ma nic piękniejszego dla takiego dziecka, jak widok wiszącej, zaduszonej drutem sarenki z zamarzniętymi łzami na pyszczku. Jaka gałąź pedagogiki specjalizuje się w nauczaniu kłusownictwa?

volpeone

Wysłany: 2011-12-05, 13:59    [Cytuj]

Jakim trzeba byc ignorantem aby pisać takie rzeczy,na zwierzynę leśną nikt nie kłusuje prawie nikt bo trzeba robic badania sanitarne z reszta zabic rybę a zabić karpia czy szczupaka to chyba jest różnica? Ile razy zabiłes rybę a ile sarenkę?Z resztą z tym kłusowaniem to bym nie przesadzał,starsi ludzie z mazur zawsze wiedzieli jak sobie rybę złapac żeby coś włożyc do garka ,rzadko albo przy okazji traktowali to jako przyjemność sama w sobie raczej ucieczke z miasta lub od żony i dzieci .Sam pamiętam jak ponad 20 lat temu na wiosnę koło naszych jeziorek spotykali się ludzie całe rodziny ,ojcowie pokazywali synom jak się łowi na ości ,lub pętlę z drutu ,mamusie były zadowolone bo wyszły z mężami a dzieci trochę pobiegały A jak była jakaś impreza to wyciągali wonton i wódkę i szki coś postawić Tak było rok po roku i ryby było wszędzie full naprawdę spytajcie kogo chcecie aż do momentu końca lat 80 wtedy dopiero rybacy dostali sraczki bo po primo jak coś gdzieś zapuszczali to od razu sprzedawali narybek na lewo ,ryby szły dalej a na Cuntry piknik to łodzie nie stygły warszawka żarła na potęgę wsio jak leciało jak to mówią szczupak lubi pływać i pod wódeczkę nasze węgorzyki ,szczupaczki i sandacze szły Teraz nad jezioro to można sarenkę iść zobaczyć ,lub dzika ryby tyle co na palcu od ręki .Tzn ja tam swoje złowię nie ma bata tylko trzeba teraz naprawdę znac miejsca i mieć umiejętności wielkie.

kursmazury

Wysłany: 2011-12-05, 14:11    [Cytuj]

volpeone napisał/a:
Jakim trzeba byc ignorantem aby pisać takie rzeczy,na zwierzynę leśną nikt nie kłusuje prawie nikt bo trzeba robic badania sanitarne

Tylko dziki się bada. Płowej nie.

volpeone

Wysłany: 2011-12-05, 16:07    [Cytuj]

Nie znam się wiele razy byłem częstowany przez ,,zenka,, czy ,,zygmunta,,rybką bo byli łapać na 100 haków a nie pamiętam abym był częstowany dziczyzną chyba że u wuja ale on poluje ,ma trąbkę pieska i fuzję

malowany

Wysłany: 2012-02-27, 20:22    [Cytuj]

Czy muszę mieć dwa zezwolenia na połów, jeśli będę wędkował na dwie wędki, z tym że jedną będzie trzymał mój syn, ma 17 lat, straż się przyczepi?

Marian

Wysłany: 2012-02-27, 22:03    [Cytuj]

Zależy na czyjej wodzie.

Tam gdzie obowiązuje regulamin PZW (np jez. Nidzkie) członek rodziny nie musi posiadać odrębnego zezwolenia na połów ryb, ale musi posiadać kartę wędkarską PZW.

Wędkuje wtedy w limicie dla 1 zezwolenia.

malowany

Wysłany: 2012-03-05, 18:27    [Cytuj]

Chodzi mi o jeziora należące do GR Piękna Góra

[ ODPOWIEDZ ]