FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puchar Polski Jachtów Kabinowych.
Autor Wiadomość
Marsyl

Wysłany: 2019-05-12, 22:28   Puchar Polski Jachtów Kabinowych. [Cytuj]

Po jeziorze Juno, rozległ się okrzyk „PRAWY !!” , a to oznacza że czas regat na jeziorach mazurski został rozpoczęty.
Na jeziorze Juno w Mrągowie odbyły się 1 regaty tegorocznej edycji regat Pucharu Polskich Jachtów Kabinowych oraz regaty Żeglarskie Grand Prix Mrągowa.
Regaty były „zażarte” od pierwszych chwil; Toż to jest zdumiewające, jak ludzie którzy poprzedniego wieczora, którzy wolno sącząc piwko dyskutowali o wyższości technik laminowania i podpowiadali sobie techniki żeglowania. Następnego dnia, stając pomiędzy statkiem komisji a pinem stają się zajadłymi przeciwnikami, niczym w turnieju rycerskim. Żaden błąd nie został wybaczony, linia startowa zapełniała się wijącymi jachtami. Zaczęły się wywózki, robienie sobie miejsca, pilnowanie przeciwnika – ciężko było, adrenalina wróciła. Czy łopot żagli jachtów stających w dryfie, nie przypomina niepokojącego łopotu skrzydeł husarii ? ;-)
Oj, działo się – już w pierwszym wyścigu wywrotka. Długo by opowiadać, to dwa dni dobrych zawodów z wymagającym przeciwnikiem, wspólne "posiedzenia" wieczorno-nocne i szanty, ale jestem padnięty, więc innym razem.

Wrócił zapach regat -wody i adrenaliny. :roll:

Odnotowując :
Pierwsze, zapewne historyczne regaty PPJK na j. Juno, odbyły się w klasach: T-1, T-2, T-3, Open, Slow. Organizacyjnie bardzo sprawnie przeprowadzone zawody, a piękny ośrodek który przyjął żeglarzy, Siwik Holiday, co muszę podkreślić-przyjął nas z nie spotykaną otwartością i gościnnością, aż chce się wracać (mają tam całą masę zabytkowych, dobrze utrzymanych Mercedesów-gratka dla wielbicieli motoryzacji).
Ostatnio zmieniony przez Marsyl 2019-05-12, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  

~maciek 24

Wysłany: 2019-05-13, 07:12    [Cytuj]

Sylwek nie wiedziałem ,ze jesteś takim powieściopiszarzem ,ludzi interesują wyniki :-D Wygrał jak zwykle Piotr Adamowicz drugi Tomek Kopytko trzeci Piotr Matwiejczuk my na czwartym na piątym Spychalski Arkadiusz a więc patrząc optymistycznie tuż za pudłem a pesymistycznie na przedostatnim .ale była dobra nauka wstydu nie było tylko jeden wyścig zawaliłem zupełnie .Tak jak pisał Sylwek przyjęli nas bardzo gościnnie za co Wielkie Dzięki dla organizatorów .W czwartek wieczorem będziemy w Trygorcie gdzie od pątku zaczynają się Regaty Weterynarzy w których bierzemy udział.do zobaczenia z uczestnikami regat w Węgorzewie pewnie będziemy się ścigać na sąsiednich akwenach.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-05-13, 11:20    [Cytuj]

Jakie były warunki wiatrowe pierwszego i drugiego dnia?

Marsyl

Wysłany: 2019-05-13, 11:27    [Cytuj]

Poniżej zamieszczam wyniki, regat w trzech klasach. Ale tak naprawdę to liczy zdobyte doświadczenie i świetna rywalizacja. Wyniki nie oddają zaciętej walki o o drugie miejsce w T2 pomiędzy Piatka+ a Zalewo. Tomek na Piątce popłynął drugiego dnia regat rewelacyjnie dystansując pozostałe jachty, widać było chęć walki o każdy metr, każdy zwrot i przepychanki na bojkach- super sprawa. Zajął drugie miejsce odrabiając, pozornie stratę nie do odrobienia.

StartPPJK1_o.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 310,15 KB

GrupowePPJK1_o.jpg
grupowe po regatach.
Plik ściągnięto 19 raz(y) 578,99 KB

T1.PPJK1_o.png
Klasa T1
Pobierz Plik ściągnięto 17 raz(y) 44,09 KB

T2,PPJK_o .png
Klasa T2
Pobierz Plik ściągnięto 18 raz(y) 55,43 KB

T3.PPJK1._o.png
klasa T3
Pobierz Plik ściągnięto 18 raz(y) 49,47 KB

Ostatnio zmieniony przez Marsyl 2019-05-13, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-05-13, 12:08    [Cytuj]

Zaciętą walkę pomiędzy Zalewo a Piątką o 2 gie miejsce widać po remisie punktowym.
Mnie ciekawi przy jakim wietrze i warunkach odbywała się rywalizacja.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-05-13, 12:25   Re: Puchar Polski Jachtów Kabinowych. [Cytuj]

Marsyl napisał/a:
(...) Czy łopot żagli jachtów stających w dryfie, nie przypomina niepokojącego łopotu skrzydeł husarii ? ;-) (...)

Bardzo plastyczne porównanie.
Zastanowiłem się i mnie rzeczywiście przypomina .

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-05-13, 12:26    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
Sylwek nie wiedziałem ,ze jesteś takim powieściopiszarzem ,ludzi interesują wyniki :-D Wygrał jak zwykle Piotr Adamowicz drugi Tomek Kopytko trzeci Piotr Matwiejczuk my na czwartym na piątym Spychalski Arkadiusz a więc patrząc optymistycznie tuż za pudłem a pesymistycznie na przedostatnim .ale była dobra nauka wstydu nie było tylko jeden wyścig zawaliłem zupełnie .Tak jak pisał Sylwek przyjęli nas bardzo gościnnie za co Wielkie Dzięki dla organizatorów .W czwartek wieczorem będziemy w Trygorcie gdzie od pątku zaczynają się Regaty Weterynarzy w których bierzemy udział.do zobaczenia z uczestnikami regat w Węgorzewie pewnie będziemy się ścigać na sąsiednich akwenach.

Maciek.
Się nie przejmuj, bo przegrać z takimi husarzami, którzy byli na podium, to zaszczyt .

Marsyl

Wysłany: 2019-05-13, 12:53    [Cytuj]

warunki - wiatr
w piątek 13-15km/h -rozegrano 5 wyścigów , wiatr kręcił, z uwagi na zmiane kierunku przestawiono trasę po 4 wyścigu.
w sobotę 11-13 km/h- rozegrano 3 wyścigi.
Uwagi na ukształtowanie jeziora (cypel, zatoczka), wiatr kręcił trzeba było pilnować się cały czas.
Poniżej przedstawiam klasyfikację po pierwszym dniu, przepraszam za jakość ale nie przewidywałem publikacji. :-) .

Piotr Adamkiewicz dał nam lekcję techniki pływania, tzn. dał nam popalić ;-) , raz linii startowej i potem na bojce dolnej przed metą- było to perfekcyjne (patrz- wkurzające). Do omówienia jak się spotkamy, bo ciekawa sytuacja.

20190512_152420.jpg
wyniki 1 dnia.
Plik ściągnięto 12 raz(y) 2,66 MB

Delphia.PPJK.1_o.jpg
Juno-PPJK
Plik ściągnięto 28 raz(y) 822,88 KB

Ostatnio zmieniony przez Marsyl 2019-05-13, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-05-13, 13:16    [Cytuj]

Marsyl napisał/a:
warunki - wiatr
w piątek 13-15km/h -rozegrano 5 wyścigów , wiatr kręcił, z uwagi na zmiane kierunku przestawiono trasę po 4 wyścigu.
Uwagi na ukształtowanie jeziora (cypel, zatoczka), wiatr kręcił trzeba było pilnować się cały czas.
Poniżej przedstawiam klasyfikację po pierwszym dniu, przepraszam za jakość ale nie przewidywałem publikacji. :-) .

IMHO - nie mieliście optymalnie ustawionego masztu - w sensie naciągi stenwant i sztagu. Ugięcia masztu (strzałki) nie widać na zdjęciu, ale fok wygina sztag.
Achter niepotrzebnie wybrany (wędka wygięta).

Marsyl napisał/a:
Piotr Adamkiewicz dał nam lekcję techniki pływania, tzn. dał nam popalić ;-) , raz linii startowej i potem na bojce dolnej przed metą- było to perfekcyjne (patrz- wkurzające). Do omówienia jak się spotkamy, bo ciekawa sytuacja.

Pewnie popłynął tam gdzie było więcej wiatru i taktycznie rozegrał w sposób, który dawał mu lepszą pozycję przed metą, albo kolejną górną boją.
Ostatnio zmieniony przez pough 2019-05-13, 13:19, w całości zmieniany 2 razy  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-05-13, 14:27    [Cytuj]

Marsyl napisał/a:

Piotr Adamkiewicz dał nam lekcję techniki pływania, tzn. dał nam popalić ;-) ,

Piotr Adamowicz. Fachura.

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-13, 17:36    [Cytuj]

Maciek - gratulacje dla Ciebie i załogi! Szkoda, że Narie wypadło w tym roku z PPJK ;-)

Marsyl

Wysłany: 2019-05-13, 18:54    [Cytuj]

pough napisał/a:
Marsyl napisał/a:
warunki - wiatr

IMHO - nie mieliście optymalnie ustawionego masztu - w sensie naciągi stenwant i sztagu. Ugięcia masztu (strzałki) nie widać na zdjęciu, ale fok wygina sztag.
Achter niepotrzebnie wybrany (wędka wygięta).

Maszt był ustawiany przed regatami, podciągany,kombinowany, cmokany :). Achter był poprawiny. Poniżej zdjęcie porównawcze, oddaje trochę lepiej napięcie masztu, jest porównanie dwóch zbliżonych jachtów. Ale trzeba brać pod uwagę punktu spojrzenia/odniesienia. Rozważania szły pod kątem pochylenia masztu w całości.

Wyścig.2.PPJK.1_o.jpg
Plik ściągnięto 47 raz(y) 265,42 KB

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-13, 19:04    [Cytuj]

Z innego źródła przeczytałem, że była też klasa... El Bimbo :!:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-05-13, 19:53    [Cytuj]

A to ostatnie zdjęcie jest z wyścigu, czy z czekania na kolejny wyścig?

<|jaras63

Wysłany: 2019-05-13, 22:01    [Cytuj]

Tobo napisał/a:

Na ostatnim zdjęciu nawet chyba widać "Bimbaja" :-D

~maciek 24

Wysłany: 2019-05-13, 22:17    [Cytuj]

pough napisał/a:

Z czekania, trochę tego było.aż szkoda było wiatru.

~maciek 24

Wysłany: 2019-05-13, 22:23    [Cytuj]

Tobo napisał/a:

Było chyba trzy łódki w tej klasie.Tomek będziesz w Węgorzewie?

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-14, 08:07    [Cytuj]

[quote="maciek 24"]
Tobo napisał/a:
Tomek będziesz w Węgorzewie?
- Dla mojej Gąski za daleka droga, gdzie Seksty gdzie Węgorzewo ;-)
Ciekawe regaty były. Kilka klas, wiatr bez przerw.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-05-14, 09:03    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
pough napisał/a:

Z czekania, trochę tego było.aż szkoda było wiatru.

Maciek. Ten grot Wam tak zjeżdżał, bo fał grota puszczał czy się rozciągał?

IMHO cunningham zbyt mocno wybrany - tu na zdjęciu. Może to efekt zdjęcia tylko daje takie wrażenie ale...

Taki przebranie liku przedniego grota skutkuje dodatkowymi zbędnymi siłami na maszt, poza tymi siłami z wiatru.
Jeżeli takielunek nie dobrany optynalnie to efekt jak na pierwszym zdjęciu ze startu niepotrzebnie pogłębia się.

[ ODPOWIEDZ ]