FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
reanimacja silnika zaburtowego Johnson 6KM wyjętego z wody
Autor Wiadomość
zygol44

Wysłany: 2019-05-01, 07:05   reanimacja silnika zaburtowego Johnson 6KM wyjętego z wody [Cytuj]

Wydobyłem silnik który wpadł do wody. był w wodzie 1 dobę. Szukam rad jak go reanimować. Zdjąłem mu czapę, wykręciłem świece, wtrysnąłem oleju w spreju do cylindrów. będę zdejmował gaźnik i go rozbiorę celem usunięcia wody i jego osuszenia. Co jeszcze powinienem zrobić ?

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-01, 07:36    [Cytuj]

Nie znam się od razu mówię na reanimacji silników, ale w innych urządzeniach z zalaną elektroniką - start był od włożenia elektroniki w alkohol (najlepiej spirytus, jak nie to denaturat). Alkohol wiąże wodę, "wyciąga" z zakamarków - potem osuszenie i może pomóc. W silniku też masz trochę elektroniki.
Pewnie koledzy bardziej doświadczeni motorowodnie coś podpowiedzą co do reszty. Na pewno rozebrałbym też gaźnik.

zygol44

Wysłany: 2019-05-01, 08:28    [Cytuj]

Dzięki za radę z pozbyciem się wody z elektroniki. Gaźnik też planowałem rozebrać i wyczyścić. ten silnik to 2 suw. może jeszcze znajdzie się jakiś Kolega żeglarz lub motorowodniak z dobrymi radami.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-01, 09:48    [Cytuj]

Też mi się wydaje, że zamiast oleju do cylindrów należy wlać spirytus zamiast oleju. Widziałem kiedyś reanimację radzieckiego silnika wydobytego z wody wraz z podniesionym jachtem. Wtryśnięto do cylindrów spirytus... i odpalił. Olej był w paliwie, bo to 2-suw był (więcej niż zwykle)

<|piotrw

Wysłany: 2019-05-03, 20:23    [Cytuj]

Jeżeli silnik wpadł do wody w czasie pracy (np. zrywka była do niego przyczepiona) to można zapomnieć o reanimacji. Zassana woda do pracującego, rozgrzanego silnika powoduje uszkodzenie (nagła zmiana temperatury) korbowodu, cylindra i tłoka praktycznie nieopłacalne do naprawy.

Jak nie pracował to tylko dokładnie wysuszyć. Kiedyś był taki patent złodziei silników: odcinali je od łodzi i topili w okolicy, bo nie mieli jak sprawnie z ukradzionym "żelastwem" uciec. Po paru dniach jak sytuacja "okrzepła" wyciągali silnik z wody.
Ostatnio zmieniony przez piotrw 2019-05-03, 20:25, w całości zmieniany 2 razy  

kazmir

Wysłany: 2019-05-03, 21:42    [Cytuj]

Ściągnąłbym koło pod którym są cewki i przedmuchał sprężonym powietrzem i trysnął jakimś sprejem do konserwacji elektryki.

zygol44

Wysłany: 2019-05-04, 07:42    [Cytuj]

Silnik odpalony !!!! obyło się bez spirytusu :-D . może się komuś przydać, więc krótko opiszę czynności które wykonałem. A więc:
- wykręcone świece;
- zdjęty gaźnik, rozbiórka, czyszczenie, przemycie w benzynie i montaż (ale nie na silnik);
- nie mam sprężarki ale posłużyłem się pompką do napowietrzania oczka wodnego. Kilka godzin wdmuchiwania powietrza do cylindrów przez kanał ssący i na zmianę przez otwory gdzie wkręca się świece.
- zdjąłem koło zamachowe, ale niepotrzebnie wszystko było tam OK.
- montaż gaźnika do silnika i wkręcenie świec. podłączenie linii paliwowej, pod pompowanie paliwa gruszką z tym, że nie podłączony wężyk do gaźnika, po to by ewentualna woda w pompce paliwa została z niej usunięta;
- silnik do beczki i będę próbował go odpalić;
- próby odpalenia początkowo nie dawały rezultatu ale w końcu "zakaszlał".
- wstąpiła nadzieja : :-D
W końcu silnik zaskoczył, pracował nie równo, gasł, ponawiałem próby. W końcu zaczął pracować coraz równiej. No i w chwili obecnej pracuje dobrze.
Dodam że wpadł do wody w czasie pracy silnika.
Pozdrawiam brać żeglarską.

<|Tobo

Wysłany: 2019-05-05, 20:06    [Cytuj]

Sukces cieszy :-)

zygol44

Wysłany: 2019-05-05, 20:11    [Cytuj]

To fakt !!

[ ODPOWIEDZ ]