FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycja Impreza Forumowych - raz północ, raz południe
Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2019-03-05, 22:26    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
- miło napisane, z pełnym szacunkiem, bez lekceważenia. Resztę sobie doczytaj Zenku w swoich wcześniejszych postach w temacie obok...
Nie zamierzam dyskutować o tym jak inni odbierają to co napisałem. Nikogo nie lekceważyłem i nie zamierzałem lekceważyć. A jak ktoś tak to interpretuje, to jego prywatna sprawa!

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-05, 22:45    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tobo napisał/a:
- miło napisane, z pełnym szacunkiem, bez lekceważenia. Resztę sobie doczytaj Zenku w swoich wcześniejszych postach w temacie obok...
Nie zamierzam dyskutować o tym jak inni odbierają to co napisałem. Nikogo nie lekceważyłem i nie zamierzałem lekceważyć. A jak ktoś tak to interpretuje, to jego prywatna sprawa!

No widzisz Zenku... Ty lekceważysz, ja olewam i kręcę, tylko ten co takie własne interpretacje publikuje jeszcze się nie zmitygował... ale może jemu wolno pisać "miło i z pełnym szacunkiem", a Tobie już nie...

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-03-06, 07:04    [Cytuj]

Zenku- mam nadzieję, że nadal dyskutujemy i wyrażamy swoje zdanie, każdy ma do tego prawo. Nie obrażamy się. Moja interpretacja twoich tekstów była jak napisałem.
Wracając do meritum – to nie miejsce i nie ośrodek tworzą regaty i imprezę, tylko właśnie uczestnicy. Jesienią rozmowy co do miejsca, "sprawiedliwości" były jakie były- nie można ich pomijać, teraz jakie są widzisz.

A do słów moderatora P. (merytoryczne, bez ataku przecież) odnosić się nie zamierzam, moderator dba o "poziom", szczególnie własny.

~extant

Wysłany: 2019-03-06, 07:30    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
(...) to nie miejsce i nie ośrodek tworzą regaty i imprezę, tylko właśnie uczestnicy...

... i ja też tak uważam :-)
Tobo napisał/a:
... moderator dba o "poziom", szczególnie własny.

... i ja też tak uważam :-)

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-06, 08:07    [Cytuj]

Zarzucać "lekceważenie uczestników" Zenkowi , który zdaje się najwięcej wniósł w organizację wielu poprzednich regat ? Nie ładnie ...Oj nie ładnie ....
A kto to jest "Moderator P" ? Jakiś "oskarżony" , którego pełnych danych na tym etapie śledztwa ujawniać nie wolno ?

zenek

Wysłany: 2019-03-06, 08:38    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Zenku- mam nadzieję, że nadal dyskutujemy i wyrażamy swoje zdanie, każdy ma do tego prawo. Nie obrażamy się. Moja interpretacja twoich tekstów była jak napisałem.
Tomku problem zazwyczaj tkwi w interpretacji. Dlatego spróbuj przyjąć moją interpretację, bo chyba najlepiej wiem co chciałem napisać i jak zostać zrozumiany. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że to grupa uczestników JRF 2018 lekceważy pozostałych nieobecnych wówczas użytkowników forum narzucając im swoje zdanie i ustalenia, a przecież tak chyba nie jest. Prawda?
Tobo napisał/a:
Wracając do meritum – to nie miejsce i nie ośrodek tworzą regaty i imprezę, tylko właśnie uczestnicy. Jesienią rozmowy co do miejsca, "sprawiedliwości" były jakie były- nie można ich pomijać, teraz jakie są widzisz.
Prawdą jest, że uczestnicy tworzą regaty i imprezę, ale nigdy nie zgodzę się z twierdzeniem, że miejsce imprezy nie ma znaczenia. Błędnie dobrany port może skutecznie zniszczyć każdą imprezę i jej atmosferę. Przykładów jest wystarczająco dużo. Nie ma sensu ich wymieniać.
Ustaleń jakie miały miejsce jesienią podczas JRF 2018 nikt nie pomija, ale nie można w związku z nimi odmawiać innym prawa do głosu i zgłaszania innych propozycji.

~maciek 24

Wysłany: 2019-03-06, 09:26    [Cytuj]

Panowie nie dajmy się ponosić emocjom rozumiem rozgoryczenie niektórych uczestników dyskusji ale podejdźmy pragmatycznie do tematu jest organizator zadecyduje gdzie i kiedy będą regaty ,komu pasuje przyjedzie komu nie ,nie przyjedzie . W tym roku jest w czym przebierać .Ja mam problem co odpuścić a gdzie jechać , jeśli taka atmosfera utrzyma się do WRF to nie wiem czy nie pojadę na ZZ bo są już regaty WTR jest więcej startów więcej pływania i przynajmniej przed regatami nikt się nie kłóci :-D . Pozdrawiam

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-06, 09:47    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
...ZZ bo są już regaty WTR jest więcej startów więcej pływania...

Dla ścigantów ciekawa alternatywa...

funyo

Wysłany: 2019-03-06, 09:59    [Cytuj]

Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem po co zmieniać sprawdzony system, jaki był dotychczas: wiosna na południu, jesień na północy. To chyba korzystne dla tych, którzy biorą udział także w innych jesiennych imprezach, bo mają wówczas jacht na miejscu.
Dostępność wiaty w Łabędzim to tylko kwestia wcześniejszej rezerwacji. Poza tym są inne miejsca - Resort Niegocin sprawdził się chyba nieźle...
Jesienne targi też mogą być argumentem dla tych. którzy żeglarzami nie są - wszak to nie tylko forum żeglarskie.

<|axa_man

Wysłany: 2019-03-06, 10:08    [Cytuj]

Wtrącę 3 grosze.

Ja od iluś tam lat na RFMI przyzwyczaiłem się, że wiosna są regaty na południu jesienią na północy. Nie w każdych uczestniczyłem nie ze względu na położenie a z uwagi na czas. Z jednej strony była to dobra formuła z uwagi, na różne akweny oraz na faktycznie naszych forumowiczów co trzymali łódki na południu czy północy aby każdy miał "po równo" raz jedni raz drudzy musieli się przemieszczać. Ale idziemy z duchem czasu, okoliczności się zmieniają, regaty również. Oraz i miejsca. To rozumiem, że czasami trzeba pójść na kompromis.

Ja osobiście jestem za RFMI gdziekolwiek będą, aczkolwiek faktycznie na ostatnich jesiennych ustalone było, że na południu.

A indywidualne przepychanki tylko z powodu, że komuś się nie chce płynąc w to czy tamto miejsce (czy z powodu innych regat, czy z wygody) tylko mogą wprowadzić zamęt i niechęć do uczestnictwa.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-06, 10:16    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem po co zmieniać sprawdzony system, jaki był dotychczas: wiosna na południu, jesień na północy. To chyba korzystne dla tych, którzy biorą udział także w innych jesiennych imprezach, bo mają wówczas jacht na miejscu.

Całkowita zgoda

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-06, 10:17    [Cytuj]

axa_man napisał/a:
.. Ale idziemy z duchem czasu, okoliczności się zmieniają, regaty również. Oraz i miejsca. To rozumiem, że czasami trzeba pójść na kompromis.
............
A indywidualne przepychanki tylko z powodu, że komuś się nie chce płynąc w to czy tamto miejsce (czy z powodu innych regat, czy z wygody) tylko mogą wprowadzić zamęt i niechęć do uczestnictwa.

Z tym także się całkowicie zgadzam
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2019-03-06, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  

Eychler Piotr

Wysłany: 2019-03-06, 10:20    [Cytuj]

Co do WTR to jest mi wiadomo, że na wiosnę jest odwołane na ZZ.

~Agnieszka14

Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2019-03-06, 10:21    [Cytuj]

No więc - jedne regaty tu, drugie tam - i po krzyku.
Na południu mogę popłynąć swoją łódką, na północy coś się wyczarteruje albo będę się wkręcać do kogoś do załogi.
I po temacie.
To o co w zasadzie ta cała burza 🤷

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-06, 10:22    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
W tym roku jest w czym przebierać .Ja mam problem co odpuścić a gdzie jechać

Pozdrawiam Cię ale ja na wiosnę nie za bardzo mam w czym wybierać szczególnie chcąc pływać po pustych i pięknych w tym czasie Mazurach.
Tym bardziej mi nie przeszkadza płynięcie na południe choć mogę zrozumieć tych co mają z tym problem ( bez względu czy na pól noc czy na południe )

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-06, 10:25    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
..
To o co w zasadzie ta cała burza 🤷

No właśni
Bo albo tak działa brak pływania albo taki mamy klimat.
Pozdrawiam Cię i mam nadzieję do zobaczenia na wiosnę zapewne na południu.
Myślę , że wtedy będzie znacznie więcej chętnych szczególnie jeżeli zaprzyjaźnione forum nie zorganizuje regat .

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-06, 10:28    [Cytuj]

Eychler Piotr napisał/a:

Piotrze
Na targach Wiatr i Woda dostałem od Jacka Paluszkiewicza informacje , że na wiosnę będa na ZZ regaty w terminach
1-2 VI Puchar Spójni
8-9.VI Puchar 60-lecia ŻKS Polonez
15-16. VI Sailing Machine Cup

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-06, 10:31    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem po co zmieniać sprawdzony system...

Funyo. Sprawdzony to on był, do czasu kiedy jesienią 2017 na gwałt szukaliśmy miejsca. ;-)

W mojej ocenie, Łabędzi pod względem infrastruktury nie ma sobie równych dla takiej imprezy.
Skoro bez problemu zaproponowali nam terminy wiosenne, podczas gdy jesienne nie wchodzą w grę, to przy zachowaniu zmienności - raz południe raz północ uważam, że skoro na północy łatwiej o dobre miejsce wiosną niż jesienią, to czemu nie robić północy wiosną, a południa jesienią, bo jesienią na południu nie będzie problemów z miejscem.

...aha, zastrzegam sobie, że to tylko moje zdanie i rzeczowe IMHO argumenty, nie żadne pokrętne tłumaczenia czy olewanie innych, gdyby niektórzy z różnych względów inaczej sobie chcieli interpretować moje przemyślenia odnośnie dyskutowanego tematu...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-06, 10:35    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Eychler Piotr napisał/a:

Piotrze
Na targach Wiatr i Woda dostałem od Jacka Paluszkiewicza informacje , że na wiosnę będa na ZZ regaty w terminach
1-2 VI Puchar Spójni
8-9.VI Puchar 60-lecia ŻKS Polonez
15-16. VI Sailing Machine Cup

No właśnie - ciekawa alternatywa. Do tego jeszcze PPJK z bardzo ciekawym do żeglowania Włocławkiem.

~Agnieszka14

Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2019-03-06, 10:36    [Cytuj]

Mój argument mocno merytoryczny - wszystko jedno jak - byle na zmianę.

[ ODPOWIEDZ ]