FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycja Impreza Forumowych - raz północ, raz południe
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-04, 19:25   Tradycja Impreza Forumowych - raz północ, raz południe [Cytuj]

W wątku o WRF 2019 powstał spór o zachowanie zasady, aby imprezy forumowe, odbywające się 2 razy do roku, raz były na południu, raz na północy . Właściwie chodzi o powrót do tych zasad, bo w zeszłym roku, ze względów technicznych imprezy wiosennej, która była jubileuszem, odbyła się ona w Łabędzim.

Ponieważ większość regat i imprez jesiennych organizowana jest na północy, to może warto by było pójść w przyszłym roku pod prąd i nasze forumowe regaty organizować na Południu WJM ?
Wtedy, dostępny wiosną piękny Łabędzi Ostrów, mógłby posłużyć za stałe miejsce do imprez wiosennych ?

No i zachowujemy zdrowe proporcje, dając raz szansę bycia bliżej "tym z południa",
raz "tym z północy".

Co o tym myślicie ?

~szg

Wysłany: 2019-03-04, 19:34    [Cytuj]

No to jak na południu to pewnie z czasem wrócimy Pod Dęba ;-) . Przypominam też, że giżyckie targi są jesienią i wielu z nas lubi je odwiedzić 8-) .

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-04, 20:22    [Cytuj]

Ja już swoje zdanie wyraziłem ;-) Za dobitnie jak mniemam... Uczestniczyłem w sześciu regatach forumowych, i na południu, i na północy. Jak najbardziej jestem za zasadą raz północ, raz południe. W czasie imprezy po JRF 2018 sporo uczestników podobnie sądziło.
No i jakoś wiosna na Bełdanach bardziej mi leży, jesień ma więcej imprez na północy więc to też argument. Gdzie precyzyjnie? To już dużego znaczenie dla mnie nie ma, nie jestem wymagający.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-03-04, 20:45    [Cytuj]

Proponuję środek :) Czyli Giżycko :)

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-04, 20:51    [Cytuj]

Środek to raczej Mikołajki 8-)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-03-04, 21:11    [Cytuj]

szg napisał/a:
No to jak na południu to pewnie z czasem wrócimy Pod Dęba ;-) . Przypominam też, że giżyckie targi są jesienią i wielu z nas lubi je odwiedzić 8-) .

Grzesiek, "nieszczęściem" jest to, że MTSW łączą się w terminie z Ejsmontami.
Ejsmonty, to regaty przez wielu uważane za prestiżowe, albo po prostu ważne ze względu na osoby patronów. I dlatego powinniśmy się do tego dostosować, szukając innego terminu.

zenek

Wysłany: 2019-03-04, 21:29    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Grzesiek, "nieszczęściem" jest to, że MTSW łączą się w terminie z Ejsmontami.
Ejsmonty, to regaty przez wielu uważane za prestiżowe, albo po prostu ważne ze względu na osoby patronów. I dlatego powinniśmy się do tego dostosować, szukając innego terminu.
Artur to nie jest żadne "nieszczęście". Począwszy od 2010r. kiedy po raz pierwszy odbyły się regaty jesienne zawsze odbywały się w terminie MTSW i zazwyczaj był to również termin regat Memoriału Braci Ejsmontów. Memoriał Braci Ejsmontów to nie jest ogromna impreza przyciągająca wiele załóg. Kto zechce weźmie w nich udział, ktoś innym wybierze nasza imprezę. Wszystkim nie dogodzisz. Moim zdaniem po prostu trzeba robić swoje w z góry założonym terminie uwarunkowanym lokalizacją imprezy.

~extant

Wysłany: 2019-03-04, 21:46    [Cytuj]

zenek napisał/a:
(...) Memoriał Braci Ejsmontów to nie jest ogromna impreza przyciągająca wiele załóg...

I tu bardzo się mylisz Zenku - np. w zeszłym sezonie (2018) w Memoriale Braci Ejsmontów w 4 klasach wystartowało łącznie 49 jachtów, a więc pod względem "wielkości" były to po Northmanie i Mamercie trzecie największe regaty na północy.

ps: a tak przy okazji to w tym roku (2019) będziemy obchodzili równą 50-tą rocznicę zaginięcia braci Piotra i Mieczysława Ejsmontów.
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-04, 21:49, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2019-03-04, 21:59    [Cytuj]

extant napisał/a:
I tu bardzo się mylisz Zenku - np. w zeszłym sezonie (2018) w Memoriale Braci Ejsmontów w 4 klasach wystartowało łącznie 49 jachtów, a więc pod względem "wielkości" były to po Northmanie i Mamercie trzecie największe regaty na północy.
Na prawdę jest mi obojętne jaka ilość jachtów startuje w Memoriale Braci Ejsmontów. Życzę im jak najlepiej. Regaty forumowe jesienią zawsze odbywały się w terminie MTSW, a nie były dostosowywane do terminów innych regat. Tyle!

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-04, 22:06    [Cytuj]

Tak było

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-04, 22:11    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Regaty forumowe jesienią ....... nie były dostosowywane do terminów innych regat. Tyle!

I szkoda , może czas to zmienić .
Przy tak małej ilości imprez typu regaty może warto zadbać aby było ich jak najwięcej.
Kto będzie chciał na targi to na nie pójdzie a kto nie to nie. Podobnie z regatami.
Te dwie imprezy nie maja nic wspólnego organizacyjnie , nie są ze sobą związane , regaty nie są elementem targów i nie wpływają na ich promocję ( tak sądzę )
Jeżeli się mylę to mi to wykażcie.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2019-03-04, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-03-04, 22:51    [Cytuj]

Jaki jest problem w organizacji wielu regat w innych terminach?

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-05, 13:49    [Cytuj]

Przyznam się , że to akurat mnie słabo interesuje tym bardziej , że nie mm żadnego wpływu na to , że ustalili regaty w takich terminach.
W przypadku tych regat o których dyskutujemy możemy wymienić poglądy.
Ktoś może je brać pod uwagę lub nie a ja mogę zachowa się tak lub inaczej .
Organizator robi to co on uznaje za słuszne a ja robię to co ja uznaję za fajne dla mnie i załogi.
Jak oba interesy są zgodne to mamy wspólny interes i jest fajnie , jak nie to nasze drogi mogą się rozchodzić ale nie musimy się zwalczać.
Pozdrawiam Was
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2019-03-05, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  

Eychler Piotr

Wysłany: 2019-03-05, 15:56    [Cytuj]

bezsensowne spory

~Maaniek

Wysłany: 2019-03-05, 17:57   Re: Tradycja Impreza Forumowych - raz północ, raz południe [Cytuj]

artiosso napisał/a:

No i zachowujemy zdrowe proporcje, dając raz szansę bycia bliżej "tym z południa",
raz "tym z północy".

568km czy 522 to chyba bez znaczenia, ale w końcu się chyba wybiorę na TE regaty.
a tak poza tym widzę jakąś logike w tym żeby terminy regat nie kolidowały - dla kogoś kto jest częstym bywalcem takich imprez.

~Agnieszka14

Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2019-03-05, 18:50    [Cytuj]

Dla mnie na przykład różnica jest taka, ze na południu mam łódkę, a na północy nie mam.
A nie stać mnie na takie poświęcenie jak Tobo na ostatnich JRF.
Wiec opcja na zmianę góra/dół jest najsprawiedliwsza z możliwych.

zenek

Wysłany: 2019-03-05, 21:19    [Cytuj]

Agnieszka14 napisał/a:
Wiec opcja na zmianę góra/dół jest najsprawiedliwsza z możliwych.
Wracając do historii regat forumowych, to taka zasada pojawiła się u ich zarania czyli w 2010r. Pierwsze wiosenne odbyły się na południu w kompleksie "Pod Dębem", pierwsze jesienne w "Łabędzim Ostrowie" z czystego przypadku, bo miały być w "Nettcie". Jeżeli chodzi o uczestników, to nie było tak, że jedni byli na północy, a inni na południu. Zazwyczaj byli to ci sami ludzie, tylko raz mieli bliżej do miejsca regat, a raz dalej. Teraz niektórzy próbują ulokować regaty pod kątem własnej wygody i dotyczy to zarówno indywidualnych armatorów jak i czarterujących.
Tak naprawdę, to nie wygoda uczestników, ale miejsce imprezy powinno być podstawowym kryterium lokalizacji. Akwen nie jest najważniejszy, bo wszystkie mazurskie jeziora są piękne i na każdym regaty można rozegrać. Najważniejszy jest port regat, który zaoferuje najlepsze, przyjazne warunki do organizacji imprezy, zarówno pod kątem logistycznym jak i finansowym. Bez odpowiedniego miejsca nie ma mowy o fajnej imprezie mimo zacnego i doborowego grona uczestników.

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-05, 21:39    [Cytuj]

zenek napisał/a:
...raz mieli bliżej do miejsca regat, a raz dalej...
- to chyba sprawiedliwe? (cytowanie wybiórcze...) Na JRF2018 takie były rozmowy uczestników, szkoda, że je lekceważysz.

zenek

Wysłany: 2019-03-05, 21:53    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
- to chyba sprawiedliwe?
Nie piszę o żadnej sprawiedliwości. Stwierdzam fakt!(cytowanie wybiórcze...)
Tobo napisał/a:
Na JRF2018 takie były rozmowy uczestników, szkoda, że je lekceważysz.
W którym miejscu i w jakim zdaniu lekceważę uczestników JRF 2018?

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-05, 21:58    [Cytuj]

Cytat:
Teraz niektórzy próbują ulokować regaty pod kątem własnej wygody
- miło napisane, z pełnym szacunkiem, bez lekceważenia. Resztę sobie doczytaj Zenku w swoich wcześniejszych postach w temacie obok...

[ ODPOWIEDZ ]