FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: zenek
2020-03-25, 19:22
Forumowy Wiosenny Rejs Bałtycki - (trzeci!) - kwiecień 2020
Autor Wiadomość
<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-11-07, 17:05   Forumowy Wiosenny Rejs Bałtycki - (trzeci!) - kwiecień 2020

Termin 4-11 kwiecień 2020. Jacht na 7 max. 8 osób, czarter z Gdańska lub Gdyni,
stąd start i tu powrót.

Trasa - zależna od wiatrów, albo Szwecja (cel podstawowy Gotlandia) albo
Litwa (Kłajpeda) lub Łotwa (Liepaja) - zależy od wiatru.

Rejs ma być miły, bezpieczny i żeglarski, z naciskiem na żeglarski - uprzedzam, że wolę odpuścić jakiś port niż zasuwać na silniku wiele godzin.
Na rejsie będą proste zasady, które sprawdziły się na poprzednich dwóch.
Bez alkoholu w morzu i bez wypływania z promilami + w portach alkohol OK, ale z umiarem, ma być kultura, bez przynoszenia wstydu polskiej banderze zagranicą.
Osoby palące - palenie tylko na zewnątrz, kosz rufowy na zawietrznej.
Wzajemny szacunek dla każdego, równy podział obowiązków (skipper ciut więcej na głowie, w miejsce włosów) - jak i kosztów.

Na pewno trzeba liczyć się z pływaniem w zimnie (ważne ubranie odpowiednie - służę radą jak niedrogo a skutecznie odziać się na kwietniowy Bałtyk), długimi przelotami, możliwością "karmienia rybek" i tym, że to nie rejs impreza tylko rejs żeglarski.

Koszty jednakowe dla każdego: czarter+kaucja zwrotna+ubezpieczenie kaucji+sprzątanie/ilość osób, kasa jachtowa (proponuję 250zł/osoba) z której opłacimy prowiant, paliwo, porty. W poprzednich dwóch rejsach były zwroty, więc kwota kasy jachtowej raczej nie zostanie przekroczona. Przy załodze 7 osób (w tym ja) koszty te nie powinny przekroczyć 800zł (liczenie wstępne, zaokrąglenia w górę).

Zakupy - podzielimy się- od razu z zastrzeżeniem: dodatkowo każdy może kupić
co chce, extra zakupy spoza listy na koszt własny. Alkohol, słodycze, pasza w tawernach - spoza kasy jachtowej.

Załoga - rejs forumowy, więc rejs dla aktywnych forumowiczów. Chęć dołączenia do załogi proszę składać do mnie na PW ( proszę podać numer telefonu).

Termin zgłoszenia do załogi - najlepiej do 15XI (do mnie na PW z numerem telefonu).
Wpłata zaliczki 250zł- do 22XI (uwaga - proszę się poważnie zastanowić, bo w przypadku rezygnacji i braku zastępstwa - przepada).
Wpłata reszty kwoty (czarter+sprzątanie+kaucja zwrotna+ ew.ubezpieczenie kaucji: ilość załogi ) do końca grudnia. Kasa jachtowa - tu skarbnik zadecyduje ( ja zbiorę tylko zaliczkę - na zaliczkę czarteru).

Wstępna lista załogi (potwierdzone telefonicznie):
1. Tobo
2. artiosso
3. el_doctore
4. pawel79
5. jaras63

Lista rezerwowa
6. axa-man - potwierdza na 90%
Wolne miejsca
7.
?? 8?

Wolnych miejsc jest więc 2 lub 3, a w przypadku braku chętnych- piątka wystarczy na mniejszy jacht.

~el_doctore

Wysłany: 2019-11-07, 19:35   

No to pakowanie czas zaczac;-)

<|jaras63

Wysłany: 2019-11-07, 20:52   

Tak, czasu coraz mniej :-P

~bronek
żeglarz/wędkarz

Wysłany: 2019-11-07, 22:02   

bardzo atrakcyjnie to wygląda tylko że przed samymi świętami :roll:
jajka trzeba poświęcić z dziećmi w sobotę rano :-?

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-11-08, 07:04   

Jacht zdajemy w sobotę rano, na upartego popołudniu w domu można być. A na 99% w piątek na noc będziemy się starać być już w porcie macierzystym, więc wcześnie rano w sobotę lub nawet w piątek późnym wieczorem można ruszać do domku.

~kjar2

Wysłany: 2019-11-09, 10:46   

Miłej zabawy koledzy.
Mam nadzieję, że doznania żeglarskie i dobrą zabawę będziecie mieli nie gorsze niż my na jesiennym :-D

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-11-09, 16:02   

Wstępna lista załogi (potwierdzone telefonicznie):
1. Tobo
2. artiosso
3. el_doctore
4. pawel79
5. jaras63
6. tomtom

Lista rezerwowa
7. axa-man - potwierdza na 90%
Wolne miejsca:
8.

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-11-11, 08:40   

Jacht klepnięty, wpłacam zaliczkę. Zgodnie z życzeniami załogi a także ustaleniami na kwietniowym rejsie- będzie  to Delphia 40.3, z 2014r. z Gdańska, Marina Cesarska naszym startem i metą będzie.

emilprince

Wysłany: 2019-11-11, 13:23   

Gratuluję Tomku błyskawicznego tempa w ogarnięciu rejsu , mnie tak szybko się nie udało.
Życzę wam powodzenia i wielu pozytywnych żeglarskich przygód.
Ja nie mogę dołączyć do was , gdyż trudno byłoby mi przełożyć moje kwietniowe szkolenia i egzaminy na Yachtmaster Offshore (Royal Yachting Association) prawdopodobnie w Plymouth.
Jak zapewne wiesz RYA to zawodowe uprawnienia żeglarskie i o wiele trudniej je zdobyć jak nasze amatorskie PZŻ .
Stopy wody pod kilem,
Emil.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-11-11, 14:43   

emilprince napisał/a:
...Jak zapewne wiesz RYA to zawodowe uprawnienia żeglarskie i o wiele trudniej je zdobyć jak nasze amatorskie PZŻ...

Będziesz robił Commercial Endorsments?

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-11-11, 17:42   

emilprince napisał/a:
.... moje kwietniowe szkolenia i egzaminy na Yachtmaster Offshore (Royal Yachting Association) prawdopodobnie w Plymouth.
Jak zapewne wiesz RYA to zawodowe uprawnienia żeglarskie i o wiele trudniej je zdobyć jak nasze amatorskie PZŻ ...
- Powodzenia Emil, ilość uprawnień jakie zdobywasz wymusi chyba zmianę portfela na grubszy ;-) Wiele mil morskich masz za sobą, dasz radę. Jednak "nasze" uprawnienia PZŻ też są honorowane i cenione na świecie. No i nie każdy miał łatwo w PL, ja miałem wymagający kurs, niełatwo było, za to skutecznie. Dodatkowo np. "papier SRC" z RYA to kurs i egzamin tego samego dnia (test jednokrotnego wyboru + praktyka pod okiem szkolącego - zdawalność 100% ;-) ), a już "polski" - normalny egzamin - teoria + praktyka, sporo nauki mnie kosztował. Nie deprecjonowałbym więc "polskich papierów" z PZŻ. Mi papierków starczy na moje potrzeby. Po za tym to nie papier pływa ;-)

Teraz wracamy do tematu - koledzy forumowicze - nie zastanawiać się za długo bo miejsc jak widać mało zostało. Jacht jest na 8 osób wygodnie (wtedy każdy miejsce ma w kajucie).

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2019-11-11, 19:39   

emilprince napisał/a:
Jak zapewne wiesz RYA to zawodowe uprawnienia żeglarskie i o wiele trudniej je zdobyć jak nasze amatorskie PZŻ .
Ani RYA nie jest zawodowe w podstawowej wersji ani polskie uprawnienia nie są już PZŻ.

emilprince

Wysłany: 2019-11-15, 14:21   

Oczywiście Tomku że masz rację , papier nie pływa i polskie patenty są bardzo cenione , zgadzam się z tym . Natomiast kolegom odpowiadam : będę robił Commercial Endorsements bo bez tego YMO nie jest professional i też wiadomo że dystrybucją polskich uprawnień zajmuje się PZŻ a są MSIT.
Szkoda że nie mogę wziąć udziału w rejsie z moim serdecznym kolegą Tomkiem , z którym razem przepłynęliśmy wiele mil w kilku rejsach.
Polecam go jako dobrego kapitana i organizatora, jego rejsy są bezpieczne i ciekawe żeglarsko i można pod jego okiem sporo się nauczyć . Zachęcam do udziału w Forumowym Wiosennym Rejsie Bałtyckim , można przeżyć wspaniałą żeglarską przygodę.
Emil Prince

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-11-21, 17:09   

Pomijam żarty i wpisy po za tematem...

Na chwilę obecną sytuacja wygląda następująco.

Jacht wyczarterowany i zaliczkowany 50% - termin 4-11 kwiecień 2020
Start i meta Gdańsk - Marina Cesarska, jacht mamy od późnych godzin popołudniowych w sobotę i ruszamy na noc w morze. Powrót do portu piątek wieczór (tańce, hulanki, swawola), w sobotę rano rozjazd do domów.

Załoga:

1. Tobo
2. artiosso
3. el_doctore
4. jaras63
5. tomtom

Pawel79, Axa_men zastanawiają się.

Wolnych miejsc jest trzy. Do bezpiecznego podziału na wachty potrzebna minimum jedna osoba. Jacht z 4 dwuosobowymi kabinami.

Termin akcesu do załogi - na pewno przed oddaniem cum ;-) Poważnie - jacht wynajęty, więc pośpiechu z decyzją nie ma. Nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie. Zależy mi na tym, żeby jako rejs forumowy to forumowicze byli załogą, ale jak nie będzie wśród nas chętnych to trudno. Jakkolwiek pięciu userów to już niezła banda i moja postrzępiona już lekko banderka (przepłynęła już tysiące mil i godzin) dumnie będzie strzępić się nad naszymi głowami.

Plan na nasz żeglarski rejs jest prosty - wypłynąć, bezpiecznie żeglować, odwiedzić jeden, dwa porty zagraniczne i wrócić. Jak wiatry pozwolą to Gdańsk - Liepaja - Gotlandia - Gdańsk. Bez ciśnienia, więc jak będzie to np. Kłajpeda - Olandia to też dobrze, ale przeloty będą długie.
Prowadzenie dziennika, pozycja na mapach papierowych, wsparcie nawigacji plotera jachtu GPSem ręcznym, tabletem, silnik jako ostateczność. SAFETY FIRST !

Koszt wygląda następująco: czarter, ubezpieczenie, sprzątanie 4800/ilość załogi + 250zł/osoba kasa jachtowa. Przy 6 osobach wychodzi: 1050zł, przy 8: 850zł.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-11-27, 23:31   

Jaras, obudź się chłopaku, chcę zobaczyć Cię w sztormiaku.
Paweł, wpisz się już na stałe, nie bądź forumowym wałem.
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2019-11-27, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

<|jaras63

Wysłany: 2019-11-28, 23:11   

Na razie zapadam powoli w sen zimowy. Ale to piwo w Lipawie (Liepaja) już mi się śni. Aby do wiosny.

<|pawel79

Wysłany: 2019-12-23, 13:02   

Proszę o wpisanie na listę załogi :-)

~el_doctore

Wysłany: 2019-12-23, 13:04   

Prezent gwiazdkowy. Rejs po Baltyku;-)

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-12-23, 13:40   

Fajnie Paweł, że płyniesz - z Tobą na dziobie podejście do każdej kei jest proste :-)
Aktualna ilość załogi 6 osób:
1. Tobo
2. artiosso
3. el_doctore
4. jaras63
5. tomtom
6. pawel79

Jest jeszcze dwa miejsca wolne - w kajutach (w mesie luz).
Niestety Wojtek (bezanek) nie płynie (a może jeszcze namyśli się...), ale odwiedzi nas przed wypłynięciem i do tego zaopatrzy nas w mapy papierowe.

Zachęcam forumowiczów do akcesu do załogi, wrażeń żeglarskich nie zabraknie, świetny prezent pod choinkę.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-12-23, 14:04   

Paweł - maładiec. Śpimy razem !
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2019-12-23, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

[ ZAMKNIĘTY ]