FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosenna Impreza Forumowa 2019
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 08:58    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
pough napisał/a:

Już w 2017 r. Łabędzi nie miał dla nas wiaty jesienią i jesień została zorganizowana w Silnowej, po czym powstała idea zmiany, by w Łabędzim organizować wiosnę (bo wiosną nie ma problemu z wiatą), co zostało zrealizowane w 2018 r.

Tomku
To też prawda i była dyskusja o tym żeby wykorzystać to miejsce ale Robercie przyznasz , ze na jesieni będą naciski aby robić na północy bo sa targi organizowane przez Zbyszka.
W tym terminie też są regaty Ejsmontów w Węgorzewie i tam popłynę dla dlatego byłby dobry inny termin
Zobaczcie jak by jesień fajnie wyglądała
7.09 - Ejsmontów - Węgorzewo
14.09 - Kietlice
21.09 - Jesienna Impreza Forumowa
28.09- wszyscy wiedzą a nie chce denerwować Zbyszka
5.10 - Bełbot Cup.

Jeżeli jesienne będa na północy to łódki można zostawić na północy ( Wojtek , Mirek , Tobo ) czyli jednak wiosenne na południu

Tomku i Robercie - proszę Was.

Zgadza się Andrzeju fakt jest taki, że już w 2017 r. po jesiennych w Silnowej zgodnie ustaliliśmy zmianę ze względu na dostępność wiaty - wiosna na północy, jesień na południu! Tak miało być i wiosną było w 2018 r.

Chłopaki sami bez moich nacisków zdecydowali o przeniesieniu jesiennych na północ, a teraz mnie Tomek pomawia o sprawstwo i ma do mnie publiczne pretensje dodatkowo cały czas wypowiadając się ad personam.

Niech to wyjaśni i przyzna się do błędu, jeżeli nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia.
Oskarżanie rzucone w eter nie jest przyjemne i pozostaje w pamięci długo. Należy się więc przejrzyste wyjaśnienie ze strony Tomka.

To czy jesienią wybiorę się na południe czy zostanę na północy to inna sprawa. Fakt, że północ kusi bardziej i to też trzeba brać pod uwagę.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 09:04    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
Utrudnione (bardzo płytko i kamieniście) cumowanie...

Robert, sorki ale tam nie jest ani bardzo płyto ani kamieniście.
pough napisał/a:
... zwłaszcza przy silniejszym północnym wietrze.

Wtedy można cumować przy pomoście od południowej strony.

Mariusz, przy korcie tenisowym jest płytko, przynajmniej było w 2017 i w 2018 r.
Tam stałem nie odważyłem się podejść rufą, ze względu na śrubę silnika i urządzenie sterowe.
Więc nie wmówisz mi, że jest inaczej...
a Bosman dla uczestników regat SF tam właśnie wskazywał miejsca w pierwszej kolejności. Nie ma też tam wielu miejsc.
Po południowej stronie również wielu miejsc nie było z tego co pamiętam.

zenek

Wysłany: 2019-03-01, 09:20    [Cytuj]

Chciałby tylko przypomnieć, że w dawnym NBP Guzianka były organizowane regaty Sailforum i w związku z tym byłoby wskazane skontaktowanie się z administracją Sailforum zanim zapadnie decyzja o lokalizacji imprezy wiosennej w tym porcie.
To trochę nie fair wchodzenie z własną imprezą w lokalizację imprezy Sailforum.

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-01, 09:23    [Cytuj]

pough napisał/a:

Chłopaki sami bez moich nacisków zdecydowali o przeniesieniu jesiennych na północ, a teraz mnie Tomek pomawia o sprawstwo i ma do mnie publiczne pretensje dodatkowo cały czas wypowiadając się ad personam.

Niech to wyjaśni i przyzna się do błędu, jeżeli nie ma na to racjonalnego wytłumaczenia.
Oskarżanie rzucone w eter nie jest przyjemne i pozostaje w pamięci długo. Należy się więc przejrzyste wyjaśnienie ze strony Tomka.
- chrzanisz... Masz chyba za duże ego, nie mam zamiaru udowadniać, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Przeczytaj posty raz jeszcze, JRF 2018 poszły na północ po deklaracji dwóch użytkowników, że nie popłyną na południe, potem i tak się wycofali (ad personam- jeden to Ty), może to nie naciski, ale przyczyna. Poczytaj posty. Jeśli zaprzeczasz faktom to co tu dyskutować. Znów wymyślasz za to jakieś "utrudnione cumowanie" w miejscu gdzie tak nie jest.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 09:32    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
pough napisał/a:

- chrzanisz... Masz chyba za duże ego, nie mam zamiaru udowadniać, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Przeczytaj posty raz jeszcze, JRF 2018 poszły na północ po deklaracji dwóch użytkowników, że nie popłyną na południe, potem i tak się wycofali (ad personam- jeden to Ty), może to nie naciski, ale przyczyna. Poczytaj posty. Jeśli zaprzeczasz faktom to co tu dyskutować. Znów wymyślasz za to jakieś "utrudnione cumowanie" w miejscu gdzie tak nie jest.

Tomek trochę grzeczniej!!!
Ja Ciebie nigdzie nie obrażam.

Wskaż gdzie namawiałem czy prosiłem, by impreza jesienna 2018 była na północy. Zadeklarowałem tylko, że nie popłynę na południe, a nie nie jest to i nie było powodem, by specjalnie dla mnie przenosić imprezę na północ. To była Wasza decyzja i to są fakty.

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-01, 09:38    [Cytuj]

Przy tym ośrodku , cumowałem kilka razy i nie utkwiło mi w pamięci , by było tam płytko ....

Chłopaki , jest jeszcze Wierzba - w tym okresie nie ma zbyt dużego ruchu tam ....a pobiesiadować też jest gdzie .

P.S Mam nadzieję, że tym razem uda mi się być :oops: ;-)

funyo

Wysłany: 2019-03-01, 09:57    [Cytuj]

O ile mnie pamięć nie myli, imprezy jesienne od dawna były na północy ze względu na targi w Strandzie. To wiosenne odbywały się na południu i dopiero ubiegłoroczna się z tego trendu wyłamała.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 10:05    [Cytuj]

funyo napisał/a:
O ile mnie pamięć nie myli, imprezy jesienne od dawna były na północy ze względu na targi w Strandzie. To wiosenne odbywały się na południu i dopiero ubiegłoroczna się z tego trendu wyłamała.

Tak było do jesieni 2017 r., kiedy Łabędzi odmówił nam wiaty na jesień. To było przyczynkiem do zmiany terminów regat na północy i południu.

<|axa_man

Wysłany: 2019-03-01, 10:14    [Cytuj]

Mnie już bardzo zainteresowało uczestnictwo w naszych regatach :-P

Jestem za opcją południa - raz, że było to już ustalone - dwa, północ... (ciągle ta północ) :mrgreen:

Z ta wiatą i ogniskiem, bez przesady, w ostatnich latach zbiera się raczej nie duża ilość osób (nie mylić z jubileuszowymi regatami forumowymi) więc i nie potrzebujemy "hangaru".

Najważniejsze jest spotkanie, rozmowy, nawet jeśli brak jest osłoniętej wiaty - to komu to przeszkadza? Mnie nie...

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-01, 10:19    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:

Zobaczcie jak by jesień fajnie wyglądała
7.09 - Ejsmontów - Węgorzewo
14.09 - Kietlice
21.09 - Jesienna Impreza Forumowa
28.09- wszyscy wiedzą a nie chce denerwować Zbyszka
5.10 - Bełbot Cup.

Jeżeli jesienne będa na północy to łódki można zostawić na północy ( Wojtek , Mirek , Tobo ) czyli jednak wiosenne na południu
- zachęcające!

funyo

Wysłany: 2019-03-01, 10:49    [Cytuj]

axa_man napisał/a:

Najważniejsze jest spotkanie, rozmowy, nawet jeśli brak jest osłoniętej wiaty - to komu to przeszkadza? Mnie nie...

Pod warunkiem, że pogoda dopisze, bo jak będzie padać, to bez wiaty nici z imprezy...
przynajmniej ogniskowej ;-)
A czy nie można pogodzić sprzeczności i zrobić imprezę gdzieś pośrodku? Na Tałtach albo Ryńskim?

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-01, 11:07    [Cytuj]

funyo napisał/a:

A czy nie można pogodzić sprzeczności i zrobić imprezę gdzieś pośrodku? Na Tałtach albo Ryńskim?

Ewentualnie Zanzibar Tałtowisko ;-)

Minus : brak domków. Ale imprezownia doskonała ;-)

~extant

Wysłany: 2019-03-01, 12:27    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Emil, Zanzibar owszem, na imprezę to całkiem dobre miejsce, ale na regaty i to takie tylko z jednym długim wyścigiem to miejsce jest po prostu... fatalne. :-/

~Emill`76

Wysłany: 2019-03-01, 12:49    [Cytuj]

extant napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

Emil, Zanzibar owszem, na imprezę to całkiem dobre miejsce, ale na regaty i to takie tylko z jednym długim wyścigiem to miejsce jest po prostu... fatalne. :-/

Mariusz, a jaki problem przepłynąć na rzut beretem położone Tałty ? ;-) Poza tym można zrobić kilka krótszych wyścigów ... ;-)

~extant

Wysłany: 2019-03-01, 13:25    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Mariusz, a jaki problem przepłynąć na rzut beretem położone Tałty ? ;-) ...

Emil, to taki raczej bardzo dłuuuuugi rzut beretem... tak coś ok 1.600 metrów ;-) :-P
Emill`76 napisał/a:
Poza tym można zrobić kilka krótszych wyścigów ... ;-)

Owszem niby można... tyle, że nigdy (o ile się nie mylę) na forumowych tak nie było. ;-)

ps: dla mnie OW Guzianka to całkiem dobre miejsce i na regaty i do poimprezowania... jakby co to jestem ZA :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-01, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-01, 15:47    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Przy tym ośrodku , cumowałem kilka razy i nie utkwiło mi w pamięci , by było tam płytko ....

Jest płytko i w niektórych miejscach są pale ale tak jak napisałem wcześniej damy radę tak jak poprzednio jeżeli zdecydujecie , że to ma być tam.

extant napisał/a:
...dla mnie OW Guzianka to całkiem dobre miejsce i na regaty i do poimprezowania... jakby co to jestem ZA :-)

Zgoda , jest możliwość zjedzenia , są sanitariaty , jest wiata i możliwość cumowania – reszta ( humor , kontakty i zabawa ) zależy od uczestników – jak jakiś filozof powiedział : „Być szczęśliwym – to trzeba umieć „ a ja dodam i chcieć , także być w takim towarzystwie.

Tobo napisał/a:
…. chrzanisz... Masz chyba za duże ego, nie mam zamiaru udowadniać, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Przeczytaj posty raz jeszcze, JRF 2018 poszły na północ po deklaracji dwóch użytkowników, że nie popłyną na południe, potem i tak się wycofali (ad personam- jeden to Ty), może to nie naciski, ale przyczyna. Poczytaj posty. Jeśli zaprzeczasz faktom to co tu dyskutować. Znów wymyślasz za to jakieś "utrudnione cumowanie" w miejscu gdzie tak nie jest.

Tomku
Prawdą jest , że mówiłem , że jak regaty będą na południu to nie popłynę
Prawdą jest , że było mi miło że zdecydowaliście się także ze względu na mnie na imprezę na północy.
Prawdą jest , że zrobiło mi się bardzo przykro po niektórych komentarzach po mojej propozycji zorganizowania wyścigu na dochodzenie ze zróżnicowaniem momentu startu. Wydawało mi się , że w ten sposób potrafimy zwiększy atrakcyjność imprezy dla wolniejszych jachtów – tak naprawdę Robert , Wojtek i ja nie mieliśmy w takim układzie szans na pudło ale wyszło że źle odczytałem intencje dyskutantów i w sumie wyszło , że naruszyłem interesy bo , że nie chodziło o złe wyrównywanie szans tylko o odbieranie alibi.

W związku z tym postanowiłem nie psuć Wam zabawy pływając na łódce o większej zdolności nautycznej ( Bolero jako takie + genaker ) i popłynąłem na regaty do Węgorzewa .
Tam było więcej jachtów w regatowej i nie było różowo ale wyciskałem z łódki co potrafiłem i to dawało mi frajdę.
Tak więc prawda jest to , że „ i tak się wycofałem „

Pozdrawiam Was i mam nadzieję , że dalszy rozwój dyskusji nie doprowadzi do sytuacji , że nie będzie mi się chciało płynąć na południe nie wiedząc jak zostanę tam przyjęty na Bolero.

Proponuję Tomku więcej szacunku dla kolegów a problemy z cumowaniem miałem .

Uzupełniając -inaczej jest jak masz 1,2 m zanurzenia i niska wolna burtę a inaczej jak masz 1,8 m zanurzenia i wysoka burtę - to chyba jest jasne a więc i ocena sytuacji może być inna.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2019-03-01, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-01, 19:35    [Cytuj]

Z szacunkiem OK, za ostro napisałem. Tak już mam, co myślę to piszę i mówię - jak to usłyszałem od pewnego kapitana: “żeglarstwo to nie smyranie się pisiorami”.

Odnosząc się do propozycji “handicapu” – wyrównania szans- to nadal tego nie popieram. Moim zdaniem będzie więcej zamieszania niż korzyści. Jestem świadomy, że płynąc najkrótszą łódką w stawce, do tego ze zbyt małym grotem – nikłe szanse na inne miejsce niż ostatnie. Doliczając do tego moje skromne doświadczenie (żegluję samodzielnie od 2016, raptem ok. 750h na śródlądziu) to nie może być inaczej. To regaty towarzyskie, ma być fajnie i uwierz, że mi jest miło jak patrzę na lepszych na lepszych łódkach :-) Po za tym na każdych FR miałem handicap (tylko ujemny, linia startu kilka minut po reszcie, tak jakoś wychodzi...).
Wiem, że moje posty wprowadziły “smrodek”, może jednak i potrzebnie, każdy przeczyta, przemyśli i wyciągnie wnioski, oby konstruktywne.. Wyjaśniliśmy swoje stanowiska.
Również mam nadzieję, że dyskusja doprowadzi do tego, że regaty będą na południu i będzie (jak zawsze!) miło.
Z rozmów na JRF oraz po za forum (telefon, spotkania na szlaku) wiem, że kilku armatorów z południa powinno być więcej niż w przypadku regat na północy.
Czekam na ustalenia, data 1VI jest bardzo OK jak dla mnie.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-01, 19:56    [Cytuj]

OK
Pozdrawiam

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 19:58    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Z szacunkiem OK, za ostro napisałem. Tak już mam, co myślę to piszę i mówię - jak to usłyszałem od pewnego kapitana: “żeglarstwo to nie smyranie się pisiorami”...

Szorstko..., ale Ciebie tylko palcem dotknąć na forum, to już płacz...

No cóż, utwierdziłem się w poglądach...

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-01, 20:08    [Cytuj]

Nie potrafisz przestać, musisz jątrzyć, Twoje na końcu musi być, Twoje poglądy. Ehhh.

[ ODPOWIEDZ ]