FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiosenna Impreza Forumowa 2019
Autor Wiadomość
<|Tobo

Wysłany: 2019-02-28, 21:16    [Cytuj]

pough napisał/a:
jest wybór uczestników co do uczestnictwa.
- ależ rozumiem dyskretny przekaz, świadomy swych praw umiem z nich korzystać. Kręcisz z tłumaczeniami. A pozwól, że wyluzuję jak zechcę, bo byłeś jednym ze "sprawców" jesiennej imprezy na północy, na koniec nie wziąłeś udziału i teraz jakby nigdy nic olewasz ustalenia uczestników JRF 2018.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-02-28, 21:19    [Cytuj]

extant napisał/a:
...regaty to ciągle tylko północ, północ, północ... do znudzenia ;-)

Widać północ daje lepiej i więcej jeśli chodzi o organizację takich imprez... ;-)

zenek

Wysłany: 2019-02-28, 21:20    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Zenek napisał/a:
Nie ma lepszej lokalizacji na szlaku WJM na kameralną imprezę jaką są nasze regaty!!!
- dla Ciebie może i tak i dla czarterujących łódki na północy, a dla innych nieważne...
Nie dla mnie i nie dla czarterujących jachty na północy, tylko z obiektywnej oceny miejsca.
Jeżeli na szlaku WJM jest druga taka wiata z centralnie umiejscowionym ogniskiem, umożliwiająca biesiadowanie do dowolnej godziny bez zakłócania nocnego wypoczynku innym. Jest port, który oprócz typowej infrastruktury oferuje jeszcze miejsca noclegowe i catering to wskaż to miejsce. Być może zmienię zdanie co do "Łabędziego Ostrowa".

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2019-02-28, 21:28    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Tobo napisał/a:
Zenek napisał/a:
Nie ma lepszej lokalizacji na szlaku WJM na kameralną imprezę jaką są nasze regaty!!!
- dla Ciebie może i tak i dla czarterujących łódki na północy, a dla innych nieważne...
Nie dla mnie i nie dla czarterujących jachty na północy, tylko z obiektywnej oceny miejsca.
Jeżeli na szlaku WJM jest druga taka wiata z centralnie umiejscowionym ogniskiem, umożliwiająca biesiadowanie do dowolnej godziny bez zakłócania nocnego wypoczynku innym. Jest port, który oprócz typowej infrastruktury oferuje jeszcze miejsca noclegowe i catering to wskaż to miejsce. Być może zmienię zdanie co do "Łabędziego Ostrowa".

Pod Dębem?

zenek

Wysłany: 2019-02-28, 21:35    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Pod Dębem?
Oczywiście Wiktor! Masz rację i swego czasu jedna impreza odbywała się Pod Dębem, druga w Łabędzim Ostrowie. Jednak przyszedł czas, kiedy frekwencja zaczęła dramatycznie spadać bo kompleks Pod Dębem jest daleko na południu, za śluzą i ludziom nie chciało się tam płynąć. Na dokładkę strefa ciszy i ograniczony dostęp dla motorowodniaków. Alternatywą dla kompleksu "Pod Dębem" stała się wówczas Korektywa. Jakieś inne propozycje?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-02-28, 21:37    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
...

Pod Dębem?

Wcześniej już ustaliliśmy, że nie dla imprezy regatowej, ze względu na uszanowanie przepisów panujących na Nidzkim. Nie wszyscy uszanują bezsilnikowy reżim i nie chcemy dawać okazji do łamania przepisów przez organizację imprezy w tym miejscu.

~extant

Wysłany: 2019-02-28, 21:38    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
(...)
Jest na południu jakiś ośrodek NBP, przy Guziance ?
Przed tamą ?
Napisz coś o nim .

W OW Guzianka (dawny NBP) jest duża wiata z miejscem na ognisko, jest restauracja, zaplecze sanitarne oraz są też pokoje/apartamenty i domki. :-)

Na fotce poniżej wiata w Guziance.
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-02-28, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-02-28, 22:27    [Cytuj]

Koledzy
Tomek ma sporo racji - miało tak być jak mówi.
Podobno będzie drożny Niegociński to nie mam oporów przed regatami na południu ale nie chcę przechodzić przez Guziankę.
Dla mnie Korektywa jest OK
Najważniejsze to czy uda się załatwić miejsce z gospodarzami.
Cieszę się , że coś się ruszyło.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-02-28, 22:38    [Cytuj]

Andrzeju.
OW Guzianka jest przed śluzą.
Rzeczywiście, jest tam urokliwie .
Jutro zapytam o termin.

Wrzucam zdjęcia samej wiaty , resztę każdy może zglutować.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-02-28, 22:39    [Cytuj]

Baza jest tam duża :
domki, hotel, ośrodek, port, dużo zieleni, boiska, kort.
Jakie żarcie ? Ktoś degustował ?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-02-28, 22:52    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
pough napisał/a:
jest wybór uczestników co do uczestnictwa.
- ależ rozumiem dyskretny przekaz, świadomy swych praw umiem z nich korzystać. Kręcisz z tłumaczeniami. A pozwól, że wyluzuję jak zechcę, bo byłeś jednym ze "sprawców" jesiennej imprezy na północy, na koniec nie wziąłeś udziału i teraz jakby nigdy nic olewasz ustalenia uczestników JRF 2018.

Możesz Tomek wskazać co i jak kręcę z tłumaczeniami?
Już w 2017 r. Łabędzi nie miał dla nas wiaty jesienią i jesień została zorganizowana w Silnowej, po czym powstała idea zmiany, by w Łabędzim organizować wiosnę (bo wiosną nie ma problemu z wiatą), co zostało zrealizowane w 2018 r.
Gdzie tu moje krętactwo?!!!, które mi zarzucasz?

Możesz również wyjaśnić jakim sposobem stałem się sprawcą, deklarując tylko na wstępie, że nie popłynę na południe, przy czym nie nalegałem na północ, bo i tak na północy był nadmiar interesujących mnie imprez. Być może, zdecydowaliście o północy ze względu na mnie (choć chyba nie tylko) za co dziękuję, ale ja nie nalegałem, więc sprawcą w żadnym przypadku nie można mnie określać.

Aha i nic nie olewam jak to sugerujesz, a przedstawiam swój pogląd.

Powtórnie proszę Ciebie o ad rem nie ad personam.
Ostatnio zmieniony przez pough 2019-02-28, 23:01, w całości zmieniany 2 razy  

funyo

Wysłany: 2019-03-01, 00:15    [Cytuj]

Z oczywistych względów północ jest dla mnie lepsza, ale że generalnie wszędzie mam blisko, to lokalizacja jest mi obojętna (no może przydalby się slip).
Oczywiście pomogę w miarę skromnych możliwości, które znowu na północy mam nieco większe ;-)

<|yavien

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2019-03-01, 06:00    [Cytuj]

Co do kierunku się nie opowiem, dla mnie każdy dobry, ale jesienią była mowa o tym, że wiosna ma być na południu.

<|Tobo

Wysłany: 2019-03-01, 07:01    [Cytuj]

Robert- przeczytaj co wyżej napisałem, ze zrozumieniem. Nie mam zamiaru się powtarzać i pieklić z Tobą.
Wracając do tematu.
W ośrodku Guzianka kończą regaty SF. Jesienią wyciągałem tam Gosicę - jest dźwig, jest slip (bosman mówił, że przy niskim stanie wody może być trudno).
W Korektywie jest dźwig, slip jest obok, w "Mazurskim Raju".
Jak impreza na południu mogę się zająć organizacją w dowolnym zakresie jaki jest wymagany, potrzebny.

~extant

Wysłany: 2019-03-01, 07:21    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
(...) Jakie żarcie ? Ktoś degustował ?

Dwa razy jadłem tam "poregatowe" obiadki, takie klasyczne typu zupa, schabowy, ziemniaki, surówka, kompot - całkiem dobre... ale po regatach to człowiek jest głodny, więc zasadniczo to wszystko mu wtedy całkiem nieźle smakuje. :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-03-01, 07:22, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 08:34    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Robert- przeczytaj co wyżej napisałem, ze zrozumieniem...

Znów ad personam!!!
Przyznam, że zrozumieć co chciałeś przekazać nie potrafię inaczej niż jak opisałem, czując się pomówiony o krętactwo, sprawstwo i olewnictwo.
Wyjaśnisz nie potrafiącemu zrozumieć?, bo jak narazie, nie uzyskałem od Ciebie wyjaśnień, o które prosiłem poza kolejnym stwierdzeniem ad personam, że nie rozumiem co autor miał na myśli.
Ostatnio zmieniony przez pough 2019-03-01, 08:35, w całości zmieniany 2 razy  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-01, 08:39    [Cytuj]

pough napisał/a:

Już w 2017 r. Łabędzi nie miał dla nas wiaty jesienią i jesień została zorganizowana w Silnowej, po czym powstała idea zmiany, by w Łabędzim organizować wiosnę (bo wiosną nie ma problemu z wiatą), co zostało zrealizowane w 2018 r.

Tomku
To też prawda i była dyskusja o tym żeby wykorzystać to miejsce ale Robercie przyznasz , ze na jesieni będą naciski aby robić na północy bo sa targi organizowane przez Zbyszka.
W tym terminie też są regaty Ejsmontów w Węgorzewie i tam popłynę dla dlatego byłby dobry inny termin
Zobaczcie jak by jesień fajnie wyglądała
7.09 - Ejsmontów - Węgorzewo
14.09 - Kietlice
21.09 - Jesienna Impreza Forumowa
28.09- wszyscy wiedzą a nie chce denerwować Zbyszka
5.10 - Bełbot Cup.

Jeżeli jesienne będa na północy to łódki można zostawić na północy ( Wojtek , Mirek , Tobo ) czyli jednak wiosenne na południu

Tomku i Robercie - proszę Was.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2019-03-01, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2019-03-01, 08:41    [Cytuj]

extant napisał/a:
artiosso napisał/a:
(...) Jakie żarcie ? Ktoś degustował ?

Dwa razy jadłem tam "poregatowe" obiadki, takie klasyczne typu zupa, schabowy, ziemniaki, surówka, kompot - całkiem dobre... ale po regatach to człowiek jest głodny, więc zasadniczo to wszystko mu wtedy całkiem nieźle smakuje. :-)

Tak obiady typu stołówka na konkretną godzinę. Potem ewentualna biesiada we własnym zakresie. Nie wiem czy jest możliwość kateringu. Wiata nie osłonięta od wiatru, trudno pomieścić wszystko pod dachem w przpadku deszczu, jeżeli to ta sama wiata co była na zakończeniu regat SF.
Utrudnione (bardzo płytko i kamieniście) cumowanie, zwłaszcza przy silniejszym północnym wietrze.
Ostatnio zmieniony przez pough 2019-03-01, 08:42, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2019-03-01, 08:50    [Cytuj]

pough napisał/a:

Utrudnione (bardzo płytko i kamieniście) cumowanie, zwłaszcza przy silniejszym północnym wietrze.

Damy radę jak poprzednio
no i może połączymy to miejsce na południu z Wielkimi Regatami Etapowymi Północ Południe
Etapy
1. Niegocin do Bocznego
2. Jagodne
3. Tałty Mikołajskie do mostu
4. Mikołajskie Bełdany do miejsca regat.
Czas - piątek w drodze na regaty.
Chętni mogą dołączyć w dowolnym miejscu ( np Tobo przy Wierzbie )
Tylko skompletować załogi i przyjechać z wyprzedzeniem a tydzień wczesniej trening.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2019-03-01, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2019-03-01, 08:52    [Cytuj]

pough napisał/a:
Utrudnione (bardzo płytko i kamieniście) cumowanie...

Robert, sorki ale tam nie jest ani bardzo płyto ani kamieniście.
pough napisał/a:
... zwłaszcza przy silniejszym północnym wietrze.

Wtedy można cumować przy pomoście od południowej strony.

[ ODPOWIEDZ ]