FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa łódź Wód Polskich
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2019-02-02, 10:48    [Cytuj]

W dniu 01.02.2019 Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosiło przetarg na zakup zakup łodzi inspekcyjno – pomiarowej dla utrzymania trwałości zadania pn. "Odbudowa brzegów i udrożnienie Kanału Niegocińskiego w m. Giżycko" dofinansowanego ze środków NFOŚiGW.

Czy naprawdę do "utrzymania trwałości" remontu Kanał Niegociński, który ma 1.200 metrów długości faktycznie potrzebna jest aż specjalna łódź inspekcyjno-pomiarowa (z silnikiem 120-150 KM) ?? :shock: :-/

źródło -> .https://warszawa.rzgw.gov.pl/bip/zamowienia-publiczne/przetargi/zakup-lodzi-inspekcyjno-pomiarowej-dla-utrzymania-trwalosci-zadania-pn.odbudowa-brzegow-i-udroznienie-kanalu-niegocinskiego-w-m.-gizycko-dofinansowanego-ze-srodkow-nfosigw

<|axa_man

Wysłany: 2019-02-02, 11:00    [Cytuj]

extant napisał/a:
W dniu 01.02.2019 Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosiło przetarg na zakup zakup łodzi inspekcyjno – pomiarowej dla utrzymania trwałości zadania pn. "Odbudowa brzegów i udrożnienie Kanału Niegocińskiego w m. Giżycko" dofinansowanego ze środków NFOŚiGW.

Czy naprawdę do "utrzymania trwałości" remontu Kanał Niegociński, który ma 1.200 metrów długości faktycznie potrzebna jest aż specjalna łódź inspekcyjno-pomiarowa (z silnikiem 120-150 KM) ?? :shock: :-/

źródło -> .https://warszawa.rzgw.gov.pl/bip/zamowienia-publiczne/przetargi/zakup-lodzi-inspekcyjno-pomiarowej-dla-utrzymania-trwalosci-zadania-pn.odbudowa-brzegow-i-udroznienie-kanalu-niegocinskiego-w-m.-gizycko-dofinansowanego-ze-srodkow-nfosigw

Uchachałem się do łez :) Nawet Bareja by nie wymyślił jak wyprowadzić jeszcze trochę kasy :)

zenek

Wysłany: 2019-02-02, 12:37    [Cytuj]

To jest skandal! Zwyczajny obrzydliwy skandal. Ta firma pt. Wody Polskie kompromituje się po raz kolejny. Były już samochody typu suv. Teraz łódź za co najmniej 200 tyś zł. :evil:
Decydenci tej pseudo firmy Wody Polskie - do patrolowania trwałości kanału wystarczy zwykła łódź wiosłowa za ok. 4000zł plus dwa wiosła! "Na bgato" to możecie jeszcze dokupić silnik za kilka tysięcy.
A teraz drodzy forumowicze poczytajcie sobie jaka to ma być łódź. Szczególnie potrzebny jest prysznic :evil: !!!

Zalacznik-nr-1-do-wniosku-Szczegolowa-specyfikacja-przedmiotu-zamowienia_21.01.19.doc
Pobierz Plik ściągnięto 101 raz(y) 126 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-02-02, 14:25    [Cytuj]

Bez zbiornika wody szarej?

Oldzbig

Wysłany: 2019-02-02, 14:57    [Cytuj]

Niedawno byłem w rejonie w którym przestępcy i urzędnicy zorganizowani są w różnych organizacjach tzn na Sycylii. Tam przed każdą inwestycją i remontem, kościołem , pałacem czy mostem finansowanym z publicznej kasy, stoi zamiast takiej jak u nas żołtej najczęściej niewypełnionej tablica o wymiarach 2x3 m lub większa ze stanem obiektu przed robotami i wizualizacją jak ma wyglądać po robotach, ponadto jest wykaz nazwisk i instytucji z telefonami i adresami inwestora, projektanta, wykonawcy, księgowego, opiekuna z ramienia miasta oraz kosztami i terminami rozpoczęcia i zakończenia oraz ilością pracowników którzy powinni realizowac zadanie. Sądzę by bylo miło gdyby u nas okupant wprowadził takie rozwiązanie lub tubylcy o to poprosili.

~Rafał1960

Wysłany: 2019-02-03, 14:54    [Cytuj]

axa_man napisał/a:

Uchachałem się do łez :) Nawet Bareja by nie wymyślił jak wyprowadzić jeszcze trochę kasy :)

A mi nawet przez chwilę nie błysnęła myśl, żeby chociaż się uśmiechnąć.

[politykowanie dopuszczalne jest WYŁĄCZNIE w jednym dziale. Kolejnym razem będzie ostrzeżenie, potem ban. Korekta znaczników cytowania.]
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2019-02-03, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  

~karcit

Wysłany: 2019-02-03, 21:05    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Bez zbiornika wody szarej?

PKT D3
Cytat:
Zbiornik ściekowy wyposażony w pompę elektryczną (instalację oddawania ścieków na ląd)

Czyli nie tak źle ;-)

<|axa_man

Wysłany: 2019-02-04, 09:00    [Cytuj]

Tak się zastanawiam po jakiego grzyba w takiej łodzi potrzebne jest:

Lodówka + kuchenka gazowa

prysznic w pomieszczeniu WC

Miejsce do spania dla co najmniej dwóch osób

Jeśli ma służyć tylko do "łodzi inspekcyjno – pomiarowej"

Chyba, że przy okazji do czarteru :P

funyo

Wysłany: 2019-02-04, 09:47    [Cytuj]

A może by tak zadać szefostwu WP oficjalne pytanie w tej sprawie? Albo lepiej, żeby takie pytanie zadała prasa?

~Rafał1960

Wysłany: 2019-02-04, 10:14    [Cytuj]

axa_man napisał/a:

Jeśli ma służyć tylko do "łodzi inspekcyjno – pomiarowej"

Chyba, że przy okazji do czarteru :P

Nazwijmy rzecz po imieniu.
To ma służyć relaksowi wierchuszki z firmy Wody Polskie.
I nie przy okazji do czarteru, tylko po to by nie musieć za swoje pieniądze czarterować jachtu w czasie urlopu czy w weekendy.

Prywatna firma jak w PKD umieści czarterowanie jednostek i zapłaci za jacht to zapłaci ze swoich. Tu zapłacimy wszyscy.

Rozumiem, że Straż Rybacka musi mieć wypasione silniki bo czasem trzeba ścignąć kłusoli.
Ale Wody Polskie?? Do tego wystarczy najprostsza łódka z silnikiem do 15KM

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-02-04, 10:50    [Cytuj]

Może przejście przez kanał ma być płatne ?
I kto nie zapłaci, będzie ścigany tą łodzią ?
A po takim ściganiu trzeba się posilić, stąd lodówka i kuchenka .
A jak pościg jest długi, to i wykąpać się najdzie potrzeba, stąd prysznic.

~Rafał1960

Wysłany: 2019-02-04, 10:51    [Cytuj]

Wysłałem mail do redaktora olsztyńskiego oddziału Gazety Wyborczej z linkiem do strony z przetargiem.

Swoje zrobiłem (może niewystarczająco) i nie będę teraz podziwiał inwencji dla tych co stworzyli SIWZ. Chciałbym tylko poznać nazwisko człowieka w którego głowie to się wykluło i uzasadnienie zakupu jakie padnie z jego ust.

Mam już odpowiedź

Cytat:
Szanowny Panie,

oczywiście zajmiemy się tą sprawą. Wody Polskie nie są zbyt szybkie w ustosunkowywaniu się do pytań dziennikarskich, ale liczę, że do piątku uda się nam sprawę sfinalizować.

z poważaniem

Maciej Nowakowski
GW Olsztyn

Więc niech się dzieje.
Może macie pomysł, gdzie to można jeszcze puścić?
Ja nie zamierzam pasibrzuchom z zawodu dyrektorom ułatwiać życia
Ostatnio zmieniony przez Rafał1960 2019-02-04, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-02-04, 11:54    [Cytuj]

Najbardziej odpowiedzi byłby RIb o dł. ok 4,5 m z silnikiem 40 km. Sprawdzi się w każdych warunkach łącznie z morzem ( strefa przybrzeżna ). łatwo można przerzucić takiego Riba z akwenu na akwen nawet osobówką.

Sławek

~Rafał1960

Wysłany: 2019-02-04, 12:37    [Cytuj]

Prawda jest taka, że raz w miesiącu nadzór kanału na piechotę przeprowadzać będzie dwóch technicznych pracowników wyposażonych w gumofilce.
A łódź motorowa będzie do bardziej wyrafinowanych zadań i byle kto nie będzie przeszkolony do jej używania.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-02-04, 13:54    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Prawda jest taka, że raz w miesiącu nadzór kanału na piechotę przeprowadzać będzie dwóch technicznych pracowników wyposażonych w gumofilce.
A łódź motorowa będzie do bardziej wyrafinowanych zadań i byle kto nie będzie przeszkolony do jej używania.

Szybciej jest przepłynąć niż obejść, po drugie linia brzegowa i urządzenia wodne czy hydrotechniczne nie znajduje się tylko na tym jednym kanale. I tutaj taki Rib spełni swoje zadanie bowiem można go zwodować w wybranym miejscu w Giżycku, Mikołajkach na Rosiu , czy innych akwenach.

Sławek

~Rafał1960

Wysłany: 2019-02-04, 14:37    [Cytuj]

Tylko jak na RIBie spędzić urlop??
W piątek napiszę mail do GW z pytaniem o odpowiedź z Wód Polskich. Ciekawe jak uzasadnią przetarg

~extant

Wysłany: 2019-02-04, 14:41    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
... I tutaj taki Rib spełni swoje zadanie bowiem można go zwodować w wybranym miejscu w Giżycku, Mikołajkach na Rosiu , czy innych akwenach.

Zwróć Sławku uwagę na fakt, że w ogłoszeniu o przetargu jest zapisane, że dotyczy on zakupu łodzi inspekcyjno–pomiarowej dla utrzymania trwałości zadania pn. "Odbudowa brzegów i udrożnienie Kanału Niegocińskiego w m. Giżycko", czyli wyłącznie utrzymanie "trwałości zadania" remontu KN i nie ma tam ani jednego słowa o jakiś innych akwenach czy kanałach. :-/
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-02-04, 15:11, w całości zmieniany 3 razy  

~extant

Wysłany: 2019-02-04, 14:48    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
Wysłałem mail do redaktora olsztyńskiego oddziału Gazety Wyborczej z linkiem do strony z przetargiem...

Rafał1960 napisał/a:
... W piątek napiszę mail do GW z pytaniem o odpowiedź z Wód Polskich. Ciekawe jak uzasadnią przetarg

No i bardzo dobrze, że zwróciłeś się do olsztyńskiego oddziału GW w tej sprawie.

Sam też jestem ciekaw, jaka będzie odpowiedź z PGW WP (mam pewne swoje domysły i ciekawe czy się sprawdzą).
Ostatnio zmieniony przez extant 2019-02-04, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  

~Rafał1960

Wysłany: 2019-02-04, 15:06    [Cytuj]

Najpierw zadzwoniłem na Czerską w Warszawie a tam podali mi namiary na redaktora olsztyńskiej GW. Potraktowali mnie bardzo serio. Po wysłaniu maila odpowiedź zwrotną miałem w 15 minut.
Uwierzcie, że nie jestem w stanie śmiać się z prysznica, lodówki czy silnika powyżej 100 KM.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-02-05, 10:22    [Cytuj]

Cytat:
Zwróć Sławku uwagę na fakt, że w ogłoszeniu o przetargu jest zapisane, że dotyczy on zakupu łodzi inspekcyjno–pomiarowej dla utrzymania trwałości zadania pn. "Odbudowa brzegów i udrożnienie Kanału Niegocińskiego w m. Giżycko", czyli wyłącznie utrzymanie "trwałości zadania" remontu KN i nie ma tam ani jednego słowa o jakiś innych akwenach czy kanałach.

Mariuszu pisałem o Ribie jako takim, gdyż taka jednostka byłaby przydatna, natomiast na temat przetargu dyplomatycznie zamilkłem, gdyż zły to ptak, który ........ :mrgreen:

Sławek

[ ODPOWIEDZ ]