FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma Tarpol - czarterymazury. Polecam
Autor Wiadomość
<|Kilo

Wysłany: 2012-05-22, 12:14   Firma Tarpol - czarterymazury. Polecam [Cytuj]

Polecam czarter w Firmie Tarpol obecnej na portalu mazury.info.pl.

Czemu zamieszczam tak obszerną informację?

Czarteruję u nich łódkę już któryś raz i do tej pory nie miałem najmniejszych zastrzeżeń dotyczących łódek lub formalności. Ale nie to jest główną przyczyną, bo potknięcia może mieć każdy. O dobrej opinii często decydują drobiazgi, atmosfera, coś nieokreślonego co wyróżnia firmę wśród wielu równie solidnych konkurentów.

Tak jest i tym razem.

W zeszłym roku na organizowanym dla dzieci z domu dziecka charytatywnym rejsie ( http://forum.mazury.info....=2261&start=250 ) korzystałem właśnie z łódki Firmy Tarpol. Mimo, że był to sezon, to dostałem łódkę ze zniżką ze względu na dzieciaki. Przed samym rejsem otrzymałem także dodatkowo kilka gadżetów dla mojej dziewczęcej załogi.

A najważniejszy w tym jest kontekst, tło. Firma Tarpol była jedną z niewielu które w ogóle odpowiedziały na moje listy z prośbą o udział w akcji Kasi Adivar i Ahoja. W zasadzie jest to zrozumiałe bo to sezon na który wszystkie firmy czekaja ...

Przy zdawaniu łódki obiecałem, że napiszę kilka słów podziękowania w formie obiektywnej i należnej informacji o firmie. Dopiero teraz to czynię i robię to nie tylko dlatego, że dzieciaki otrzymały wtedy łódkę ze zniżką ale, że faktycznie jestem zadowolony z usług tej firmy, a sprawy z dzieciakami z domu dziecka to tylko taka dodatkowa wisienka do tortu.

Firma się rozwija i w tym roku „nie proszona” sama mnie sympatyczne zaskoczyła. Mimo, że obiecane podziękowanie odkładałem ciągle na później, zaproponowała, że na czas tegorocznego rejsu z dzieciakami z domu dziecka ( http://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=4240 ) odda do mojej dyspozycji łódkę nieodpłatnie. I do tego większą niż w zeszłym roku.
To dodatkowo powoduje, że w pełni należą jej się ciepłe słowa, tym bardziej, że dotychczasowe usługi czarteru były nie tylko bez zarzutu, ale także zachęcające do ponownych odwiedzin. Stąd mój elaborat i poświęcenie im 30 minut.

A teraz ocena.

Jachty:
Firma dysponuje ośmioma jachtami od Maxusa 33 do Sasanki 660. Za wyjątkiem Tango 780S z 2006r, to wszystko jachty nowe od 2010 do 2012. Brałem u nich Tango 780 S, Maxusa 24 i Twistera 780. Jachty zadbane i wyposażone we wszystko co niezbędne. Z drobnych minusów (które może już są zlikwidowane) to, jak prawie we wszystkich czarterowniach, brak haczyków na mokre sztormiaki i inne drobiazgi. Lubię w zejściówce powiesić lornetkę lub telefon a mokry sztormiak zawiesić do obcieknięcia a nie rzucać na koję. Podczas moich czarterów łódki funkcjonowały bezawaryjnie.
Niewątpliwą zaletą, prawie we wszystkich jachtach są nowe silniki czterosuwowe, które zużywają jakieś ułamkowe ilości paliwa, co mnie miło zaskoczyło, gdy musiałem zrobić jednodniowy skok z Giżycka za Ruciane i kilka dni później w drugą stronę. Przywiozłem z powrotem część zabranych dodatkowo kanistrów z paliwem.

Awarie/ serwis
Jak wspomniałem nie było - tak, że nie mam zdania.

Formalności/informacja
Czytelna strona www z grafikiem dostępności jachtów. Przejrzysty cennik i zasady rezerwacji . Jachty są takie jak oferowane na stronie. Umowa bez zbędnej zwłoki przesyłana jest mailem i pocztą.

Umiejscowienie
Niewątpliwą zaletą czarteru z Tarpolu jest też wybór nowoczesnego portu w Wilkasach na bazę firmy. Nie jest to oczywiście zasługa Tarpolu i nie będę rozpisywał się o wszystkich zaletach portu, ale zapewniam Was, że przyjemnością wychodzi się i cumuje w porcie z odpowiednią głębokością, dużym ”placem manewrowym” i bojkami które można sięgnąć ręką za ich metalowe wąsy z każdego miejsca pokładu ( bez konieczności ekwilibrystycznych sztuczek bosakiem). Myślę, że nie tylko mniej doświadczeni żeglarze docenią zaletę tego miejsca. W porcie jest wszystko co powinno być, nowe pomieszczenia sanitarne, tawerna (+ Wi-Fi z opisu; - nie sprawdzałem) a za bramą bankomat i sklep w którym można zaopatrzyc sie na rejs, nieopodal stacja benzynowa. Marina nie jest całkowicie osłonięta na wiatry od jeziora,ale dużo miejsca ułatwia cumowanie.

Odbiór i rozliczenie:
Wydanie sprawne. 20 minut ze sprawdzeniem żagli, silnika i krótkim instruktarzem. Wszystko co miało być, było na jachtach i po nic brakującego nikt nie chodził. Przy pierwszej wizycie: w prezencie gadżety typu szczelne pokrowce na klucze/telefon lub mapa Mazur w szczelnym strunowym etui. Przy wydaniu jachtów duża elastyczność z godzinami odbioru. Z tego co pamiętam to raz odbierałem o całkiem barbarzyńskiej nocnej godzinie.
Rozliczenie przy zdawaniu szczegółowe, ale bez emocji. Jachty oddawałem posprzątane i nieuszkodzone także nie wiem jak jest w razie kłopotów.

Podsumowanie
W mojej ocenie Tarpol to solidnie funkcjonująca firma, otwarta na klienta, która zapewnia to co oferuje na stronie www i w umowie, posiadająca w swojej ofercie zadbane jachty na każdą kieszeń.
Za trzy dni biorę łódkę na regaty Forumowe ( http://forum.mazury.info....r=asc&start=850 ) tak, że będę mógł zweryfikować i ew. potwierdzić ponownie powyższe informacje.
Ostatnio zmieniony przez Kilo 2012-05-22, 12:34, w całości zmieniany 1 raz  

takarock9

Wysłany: 2013-04-22, 18:01    [Cytuj]

Właśnie rozważam czarter łodzi w "tarpolu". Czy mógłby ktoś, potwierdzić pozytywną opinie osoby wypowiadającej się powyżej. Wszystko wydaje się, być zbyt piękne i zbyt wspaniałe.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2013-04-22, 18:08    [Cytuj]

Sam nigdy tam nie czarterowałem, ale znam użytkownika Kilo i z jego polecenia bym skorzystał gdybym potrzebował. Również widziałem jachty tej firmy podczas dwóch edycji rejsy z dzieciakami, którymi Kilo pływał. Nie przyglądałem się im jakoś specjalnie, ale Kilo w trakcie tych rejsów nie miał z nimi żadnych problemów i raczej był zadowolony.

~extant

Wysłany: 2013-04-22, 19:04    [Cytuj]

W sezonie 2010 czarterowałem w Tarpolu An26 - nie mam żadnych zastrzeżeń do firmy, obsługi, stanu i przygotowania łódki... polecam. :-)

takarock9

Wysłany: 2013-04-23, 20:38    [Cytuj]

Dziękuje. Zdam się na wasze opinie.

<|Kilo

Wysłany: 2013-05-23, 09:41    [Cytuj]

Ponieważ założyłem temat i napisałem poniższe słowa w poście początkowym:

kilo napisał/a:
Umiejscowienie
Niewątpliwą zaletą czarteru z Tarpolu jest też wybór nowoczesnego portu w Wilkasach na bazę firmy. Nie jest to oczywiście zasługa Tarpolu i nie będę rozpisywał się o wszystkich zaletach portu, ale zapewniam Was, że przyjemnością wychodzi się i cumuje w porcie z odpowiednią głębokością, dużym ”placem manewrowym” i bojkami które można sięgnąć ręką za ich metalowe wąsy z każdego miejsca pokładu ( bez konieczności ekwilibrystycznych sztuczek bosakiem). Myślę, że nie tylko mniej doświadczeni żeglarze docenią zaletę tego miejsca. W porcie jest wszystko co powinno być, nowe pomieszczenia sanitarne, tawerna (+ Wi-Fi z opisu; - nie sprawdzałem) a za bramą bankomat i sklep w którym można zaopatrzyc sie na rejs, nieopodal stacja benzynowa. Marina nie jest całkowicie osłonięta na wiatry od jeziora,ale dużo miejsca ułatwia cumowanie.

to po majowej wizycie w porcie podczas I Regat Mazury OPEN 2013 czuję się zobowiazany uzupełnić informację o tegoroczne spostrzeżenia kolegów, dotyczące pobytu w Ekomarinie Wilkasy, a w zasadzie ...
pobytu w tamtejszym ogólnodostepnym WC :-> , zawarte w odrebnym temacie:
http://forum.mazury.info....er=asc&start=20
Powyższe rozważania nie umniejszają chyba pozostałych zalet przystani a same zastrzeżenia nie dotyczą toalety w portowej Tawernie :-D

Bogatszy o roczne doświadczenia, w tym tegoroczny czarter Antilii 26 CC na regaty Mazury OPEN, podtrzymuję opinię o firmie czarterowej.

~hotelkilo

Wysłany: 2013-05-31, 14:20    [Cytuj]

mój pierwszy post na forum ....

podczas regat Mazury Open 2013 byłem w załodze Antili 26cc, prowadził Kilo.
Jachcik elegancki, wszystko sprawne, czysto i miło (byłem tylko przy zdawaniu juachtu - 15 minut i po sprawie). Bierzesz i jedziesz. Port - pełna cywilizacja: prąd, woda przy keji, oświetlony w nocy, w tawernie smaczne papu. Bankomat i sklep w pobliżu - ważna zaleta.
Nigdy wcześniej nie sprawdzałem oferty tej firmy, teraz juz wiem, że musze ją dodac do listy firm przeglądacnych przy szukaniu jachtu.

antila26ccTarpolMazuryOpen2013.jpg
Antila 26 cc - Tarpol (zdjęcie z regat Mazury OPEN 2013 pobrane ze strony organizatowa)
Plik ściągnięto 4102 raz(y) 46,24 KB

mikoska

Wysłany: 2014-08-04, 12:38    [Cytuj]

jako stała klienta firmy tarpol również mogę ich polecić. Z mojej strony do tego co wyżej napisane mogę tylko dodać, że to bardzo solidna i kompetentna firma. Mąż ma patent, więc ja wiele o sprzęcie jako tako powiedzieć nie mogę, Mogę tylko moim kobiecym okiem dodac, że wszystko czyste i zadbane, jachty nowe i nie wyglądające na zniszczone. Wszystko w najlepszym porządku :)

mw308

Wysłany: 2014-10-02, 21:50    [Cytuj]

Witam, w 2013 r po raz pierwszy rodzinnie czarterowałem jacht na WJM i bardzo źle trafiłem, ale to już historia i po prostu szkoda nerwów. Na szczęście bieżącym roku w czerwcu po raz pierwszy w firmie TARPOL wraz z kolegą czarterowałem Maxusa 24 i odzyskałem wiarę, że jak się szuka to można znaleźć porządną firmę czarterową. Bardzo zwięźle opiszę moje odczucia i mam nadzieję, że komuś się one przydadzą. Przede wszystkim bardzo dobry kontakt z panem Pawłem w trakcie załatwiania formalności i później już na miejscu. Wszystko na czas, łódka zgodna ze zdjęciami i opisem oraz sprawna. Sprawny odbiór i zdanie łódki bezproblemowe. Lokalizacja czarteru w Wilkasach bardzo dobra, a port super, wszystko co potrzeba żeglarzowi jest na miejscu, albo bardzo blisko. Polecam tę firmę z całą odpowiedzialnością, na pewno sam skorzystam z jej oferty w 2015 r.

Yogibaboo

Wysłany: 2018-03-10, 12:19    [Cytuj]

Minęło kilka lat od ostatniej opinii nt Tarpolu tutaj, wiec dorzucę swoje cztery grosze. Czytając powyższe opinie muszę tylko potwierdzić, ze nic sie nie zmieniło. Czarterowaniem od nich Mx33 w sezonie 2017. Kontakt z armatorem zarówno podczas rezerwacji jak i odbierania/zdawania jachtu bardzo dobry, dlatego tez w tym roku zdecydowałem się już zarezerwować u nich łódkę na sierpień.

Polecam!!!

percozus

Wysłany: 2018-10-15, 13:13    [Cytuj]

Czarterowaliśmy w Tarpolu Antilę 24 we wrześniu br. i również potwierdzam bardzo dobry kontakt z armatorem oraz dobry stan techniczny udostępnionego nam jachtu. Jedyne, co mnie zastanawia to brak obciągaczy bomu na obu dostępnych w firmie An24. Na pytanie w tej sprawie otrzymałem grzeczną odpowiedź, że na tak małych jachtach armator nie przewiduje tego rozwiązania i nie ma możliwości doposażenia ich na czas czarteru.
Poza tą jedną kwestią nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń zarówno przy odbiorze, jak i zdawaniu jachtu.

[ ODPOWIEDZ ]