FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śmieci w naszych jeziorach.
Autor Wiadomość
Drakkar

Wysłany: 2019-01-29, 20:01   Śmieci w naszych jeziorach. [Cytuj]

Takie o to znalezisko zostało przez nas zarejestrowane na dnie J. Mikołajskiego prawdopodobnie jest to jednostka, która w wyniku pożaru zatonęła w Mikołajkach. Niestety to, co tam jest to nic innego jak wysypisko śmieci :( Wydaje mi się, że wiadomo do kogo to należy, bo atrakcja nurkowa słaba a syf straszny.

https://www.youtube.com/watch?v=Jwsug2zEKk8

~szuwarek13

Wysłany: 2019-01-29, 20:15    [Cytuj]

Wędkarz musi posprzątać 5m w obrębie stanowiska ,to może i nurek by to zrobił :mrgreen:

<|pako

Wysłany: 2019-01-29, 20:24   Re: Śmieci w naszych jeziorach. [Cytuj]

Drakkar napisał/a:
Takie o to znalezisko zostało przez nas zarejestrowane na dnie J. Mikołajskiego prawdopodobnie jest to jednostka, która w wyniku pożaru zatonęła w Mikołajkach. Niestety to, co tam jest to nic innego jak wysypisko śmieci :( Wydaje mi się, że wiadomo do kogo to należy, bo atrakcja nurkowa słaba a syf straszny.

https://www.youtube.com/watch?v=Jwsug2zEKk8

A w jakim terminie nurkowaliście ??

Dejgun

Wysłany: 2019-01-30, 07:38    [Cytuj]

I straszne i smutne i ciekawe.... Straszne bo to po prostu równowartość kilkuset tysięcy nadpalonych butelek typu PET utopionych w jednym z najpopularniejszych jezior na Mazurach... Po prostu jawna katastrofa ekologiczna. Smutne, bo od wielu lat Płetwale pokazują ile śmieci jest w naszych jeziorach i jak widać dalej ich przybywa... Czyli akcja Mikołajki w Mikołajkach wyedukowała nurków ale nie włodarzy Mikołajek... A ciekawe bo: to toksyczne pobojowisko utonęło w świetle fleszy - dając okazję do wyżycia się różnej maści specjalistom. I jak tylko zniknęło pod powierzchnią wody zapanowała błoga cisza... Czyli co? Dalej co utopione to posprzątane?

Drakkar

Wysłany: 2019-01-30, 08:32    [Cytuj]

szuwarek13 napisał/a:
Wędkarz musi posprzątać 5m w obrębie stanowiska ,to może i nurek by to zrobił :mrgreen:

Jako nurkowie co roku wyciągamy kilka ton śmieci i osobiście nie widziałem, aby jakiś nurek coś pod wodą zostawił ;P Przykład akcji takich to kanał Łuczański co roku robimy sprzątanie i zawsze śmieci liczymy w m3. Niestety też widzimy gdzie takie śmieci się znajdują i z racji tego wiemy jakie środowiska są największymi śmieciuszkami jednak tu nie o tym .
Co do tego wraku to tak jak Dejgun pisze, to jest porównywalne do kilkuset butelek typu pet, Dodatkowo laminat tam
Właściciel jednostki znany więc powinien posprzątać, po wypadku na drodze nie widać wraków w rowach tu niestety to, co pod wodą = brak problemu.

wit

Wysłany: 2019-01-30, 08:47    [Cytuj]

[quote="Drakkar"]
szuwarek13 napisał/a:

Jako nurkowie co roku wyciągamy kilka ton śmieci i osobiście nie widziałem, aby jakiś nurek coś pod wodą zostawił ;P Przykład akcji takich to kanał Łuczański co roku robimy sprzątanie i zawsze śmieci liczymy w m3. Niestety też widzimy gdzie takie śmieci się znajdują i z racji tego wiemy jakie środowiska są największymi śmieciuszkami jednak tu nie o tym .
Co do tego wraku to tak jak Dejgun pisze, to jest porównywalne do kilkuset butelek typu pet, Dodatkowo laminat tam
Właściciel jednostki znany więc powinien posprzątać, po wypadku na drodze nie widać wraków w rowach tu niestety to, co pod wodą = brak problemu.[/quote

Może ubezpieczyciel powinien zająć się tematem? Taki okręt raczej powinien mieć polisę.....

funyo

Wysłany: 2019-01-30, 12:47    [Cytuj]

Wydaje mi się, choć oczywiście mogę się mylić, że to jednak nie jednostka z ubiegłego sezonu. Wydaje się bardzo mocno zamulona, a kształt kosza dziobowego jakoś mi nie pasuje do hausbota, raczej do żaglówki.
Ale rzeczywiście syf straszny... :-/

Drakkar

Wysłany: 2019-01-30, 13:24    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Wydaje mi się, choć oczywiście mogę się mylić, że to jednak nie jednostka z ubiegłego sezonu. Wydaje się bardzo mocno zamulona, a kształt kosza dziobowego jakoś mi nie pasuje do hausbota, raczej do żaglówki.
Ale rzeczywiście syf straszny... :-/

Poniżej link do wątku o pożarze. No kosz wygląda na ten sam , co do zamulenia to nasze jeziorka w ciągu sezonu robią cuda jedne rzeczy zakrywają inne odkrywają . Dodatkowo w Mikołajkach ruch wody jest czasem bardzo duży i potrafi zmieniać kierunki w ciągu dnia kilka razy.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-01-30, 18:20    [Cytuj]

Wlasciwym adresatem znaleziska jest WIOŚ w Olsztynie.

~pzaw

Wysłany: 2019-01-31, 08:45    [Cytuj]

Drakkar napisał/a:
Dodatkowo w Mikołajkach ruch wody jest czasem bardzo duży i potrafi zmieniać kierunki w ciągu dnia kilka razy.

I trzeba uwzględnić jednostki motorowe dochodzące do nabrzeża, które powodują lokalnie bardzo duże turbulencje wody i osadów.

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2019-02-02, 19:50    [Cytuj]

pzaw napisał/a:

I trzeba uwzględnić jednostki motorowe dochodzące do nabrzeża, które powodują lokalnie bardzo duże turbulencje wody i osadów.
- wystarczy popatrzeć jak rusza na "zakazie falowania" taki duży zielony katamaran... Widząc to pierwszy raz byłem mocno zdziwiony.

[ ODPOWIEDZ ]