FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2011-06-29, 14:02
Regaty na Laserach Bahia, Zegrze
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-20, 20:24   Regaty na Laserach Bahia, Zegrze [Cytuj]

Startuję w otwartych regatach klubu lasera w najbliższą niedzielę. Start od 1000, ale lepiej być ok. 0900 by załatwić formalności.

Ścigałem się kilka razy i gorąco polecam. Zresztą po raz pierwszy w ub. roku wsiadłem na tego laserka w sobotę, a przy zdawaniu powiedzieli mi, że w niedzielę regaty i czy nie chcę. Były to moje pierwsze regaty, leżałem 2 razy (leżał KAŻDY jacht - na 17 jachtów ponad 50 wywrotek), ale byłem szczęśliwy.

Koszt: 200 zł za jacht z genakerem (można cały dzień pływać) plus 50 zł od osoby wpisowe.
Moim zdaniem otpymalna załoga to 2 osoby, maksymalnie można chyba 5 albo 4, ale nie polecam. Trzy jeszcze jest ok.

Bardzo serdecznie zachęcam. Ja już łódkę zaklepałęm. Lepiej rezerwować wcześniej (mogę dać tel albo pomóc w rezerwacji).

Startują też moi znajomi - raz pływali ze mną turystycznie pzy słabym wietrze, teraz wystartują w regatach.

Narazie startuje sam (kolega ma potwierdzić i ma pierwszeństwo w załodze), ale jak ktoś chce się załapać - nie widzę przszkód jeżeli kolega nie potwierdzi (duże szanse). Jak się nikt nie znajdzie - sam wystartuję.

Gwarantuję fajną zabawę i niezapomniane przeżycia. Gwarantuję też, że ci, co pływają wyłącznie turystycznie i kabinówkami poznają nowy wymiar żeglarstwa i czegoś się nauczą lub zweryfikują swoje umiejętności.

Z Tarchomina lub okolic mogę zabrać samochodem.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2010-07-20, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-20, 20:38    [Cytuj]

Plitkin!.... jeszcze dwie imprezy regatowe, a uzyskasz tytuł "I Regatowca Forum"........ :mrgreen: .... brawo!...... sam chciałbym w tym wystartować...... kto wie?..... ta niedziela zapowiada się nieciekawie ( chyba zostanę w domu)....... może pojade obejrzeć?...... ;-)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-20, 20:40    [Cytuj]

Klepać ci łódkę? "Obejrzeć" to postawa nie godna żeglarza! :)

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-20, 21:00    [Cytuj]

nie mogę umawiać się na pływanie, bo będę robił wszystko aby pojechać na własną łódkę....... jak zostanę i bedzie dla mnie miejsce na laserku, to płynę.... jak nie bedzie miejsca, to obejrzę..... :-D

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-07-21, 07:26    [Cytuj]

Ja też jestem chętny na niedzielne pływanie
może następną załogę skompletujemy / ?
tylko ja mogę za sztowego foka no i balast ...
a i zobowiązuje się do wykonywania wszystkich komend - poleceń sternika ;-) ...

Jakby był ktoś chętny bardziej doświadczony na regaty to jestem ZA !!!

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-21, 07:49    [Cytuj]

Pamiętajcie, że łódkę najlepiej zaklepać wcześniej, bo może nie starczyć.

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-22, 19:09    [Cytuj]

Tak sie złożyło, że rozpoczęcie mojego urlopu, muszę przełożyć do wtorku...... dlatego startuję w regatach na Laserkach....... :-D .... zachęcił mnie do tego, znany w bliżej nieokreślonych kręgach, niejaki Plitkin...... :mrgreen: ...... moim załogantem będzie córka Ania (16 lat)...... drżyjcie, Plitkin i Darek Wyszków....... :mrgreen: ..... damy popalić, Waszej załodze....... :evil:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-22, 20:49    [Cytuj]

Drżę! :)
Fajnie, że będziecie! Zaklepałem Ci łódkę dzisiaj. Zgłosili się też moi znajomi - też w miarę zieloni na laserkach, więc będzie się z kim ścigać, bo czołówka z tych regat jest naprawdę mocna i nie do objechania narazie dla mnie.

3 łódki - to nasza wewnętrzna klasyfikacja!! Więc miejsca na naszym prywatnym pudle mamy zapewnione! :)

Mam nadzieję, że nie będzie burzy - nie chcę znowu leżeć laserkiem! :) Ale flauta to też nie najlepsze rozwiązanie. Takie stabilne 2B dla mnie najlepsze by było!

Ma być 5 wyścigów.

Bodo pierwszy raz będzie na laserku, ja może nie pierwszy, ale wciąż zielony jestem, Darek chyba drugi raz, a trzecia łódka będzie miała załogę, co ze mną pływała 2 razy w wyjątkowo lajtowych warunkach. Więc wszyscy jesteśmy mniej-więcej na tym samym poziomie, a poza tym widać, że startować może każdy!
Gorąco zachęcam kolejne załogi do zgłaszania się!!!

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-07-23, 05:22    [Cytuj]

Ja codziennie jeżdżę rowerem no i kilka pompek ...
dzisiaj wybieram się na basen żeby poćwiczyć wejście na / pokład /-- / kokpit /
bo to jest najtrudniesze ... :-)
mam ochraniacze na kolana takie od siatkówki 29 zł kosztowały super gąbka ...
pewnie się przydadzą ;-)
poćwiczcie trochę mięśnie nóg <> bo te po ostatnim pływaniu Bahią były trochę na mnie
obrażone ...

DO ZOBACZENIA W PORCIE

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-23, 06:30    [Cytuj]

Darek!... powiedz w jakim celu potrzebne są nakolanniki sietkarskie?.....

DAREK_WYSZKÓW

Wysłany: 2010-07-23, 07:19    [Cytuj]

Zaopatrzyłem się co prawda w takie prowizoryczne rozwiązanie ( w postaci ochraniaczy
siatkarskich ) <> bo niem mam czasu w tygodniu podjechać do W-wy i coś kupić profesjonalnego ...

Jak łódka się wywróci trzeba na nią wskoczyć , nie ma się z czego wybić
a więc trzeba się podnieść na rękach szybko i na kolano lub kolana no i już jesteśmy :-)
ale tak ... pokład jest mokry leje się woda jest ślizgawica a ja poprzednio miałem
spodnie dresowe ale takie szersze i długie co po nabraniu wody były mało elastyczne
i bardzo krępowały ruchy żeby błyslawicznie wskoczyć na pokład
poza_tym ochraniacze mają piankę i są szorstkie co pewnie uniemozliwi ześlizgnięcie się
na boki podczas manewru " człowiek za burtą " ;-) dzisiaj wypróbuję na basenie

Co do mięśni nóg / to bolą pózniej ponieważ trzeba niekiedy balastować nogami w pasach
ale Bodo Ty grasz jak mówiłeś w pilkę no i tak na oko jesteś wysportowany - szczupły
to będzie dla Ciebie pestka :shock:

Zaliczysz kilka wywrotek <> zresztą <> sam zobaczysz :lol: ...

Ja miałem kilka lat wstecz wywrotkę i kontuzję kolana i muszę teraz uważać trochę
a w związku że były wtedy strajki w szpitalach to trafiłem do dobrego szpitala prywatnego
bo wtedy tylko taka była możliwość i zakończyło się to suksesem po 4 mies rehabilitacji ...

także ja do tego podchodzę trochę bardziej przezornie i dlatego się ubezpieczam
poza_tym takie wskakiwanie to chyba kilka siniaków na kolanach na 99 % ...

Pływałem obok regat kilkakrotnie na wodzie i póżniej w porcie widziałem
sterników z czołówki Polski to oni mieli cały zestaw ochraniaczy na nogi i ręce
jak znajdę zdjęcie to wkleję

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-23, 10:13    [Cytuj]

Ochraniacze na kolana są również przydatne przy słabszym wietrze - czasem się siedzi na kolanach na laserku gdy trzeba odpowiednio dobalastować łódkę. Ale to nie jest konieczność.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-25, 07:06    [Cytuj]

Właśnie wyruszam! :) Szkoda, że wiele osób z forum się nie zgłosiło, ale Bodo i Darek_Wyszków będą z nami! Skombinowałem jeszcze jedną załogę swoich przyjaciół, a więc 3 "amatorskie" łódki to już pełne pudło w oddzielnej klasyfikacji! :)

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-07-25, 10:33    [Cytuj]

Jak Wy piszecie o wywrotkach i wgramalaniu sie na ludki i obolalych miesniach i posiniachonych kolanach to nic dziwnego ze sie ludziom odechcialo regat. :mrgreen:
Z calego zeglowania to jak sie tego najwiecej boje, ze przewroce zaglowke i wpadne do wody.
Chociaz niektorzy twierdza, ze to nie takie proste, zwlaszcia w przypadku kabinowki.
Wklejcie pare zdjec, moze bedziecie mieli kogos w "Lozy szydercow" do robienia zdjec.
Renata

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2010-07-25, 18:01    [Cytuj]

Przez kilka lat żeglowania nigdy się nie wywaliłem. Później wsiadłem na laserka... :-)

Generalnie: po pierwszej wywrotce nie jest to już takie straszne, a poza tym warto się wywalić dla zdobycia kolejnego doświadczenia poprostu.

marekj

Wysłany: 2010-07-25, 18:12    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Przez kilka lat żeglowania nigdy się nie wywaliłem. Później wsiadłem na laserka... :-)

Generalnie: po pierwszej wywrotce nie jest to już takie straszne, a poza tym warto się wywalić dla zdobycia kolejnego doświadczenia poprostu.

Taaa - tylko najlepiej to wywrotkowe doświadczenie zdobywać na czymś co sie łatwo stawia na wodzie czyli generalnie na regatówkach :mrgreen:
Liczby wywrotek, które zaliczyłem na Cadecie to nie wspomnę i zawsze kiedy robiłem to treningowo na spokojnej wodzie to potrafiłem przeskoczyć od razu na miecz, jacht postawić i wskoczyć na sucho do środka, wszystkie glebiszony zaliczone w trakcie regat, treningów itd kończyły się conajmniej kąpielą, a często stawianiem Cadeta z "grzyba" co takie fajne już nie było :mrgreen:

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 18:12    [Cytuj]

Wróciliśmy z ragat na laserkach....... zaliczyłem dwie wywrotki...... :mrgreen: ....... to nie jest straszne w ogóle..... ;-)

A więc wyniki:
Plitkin + Darek_Wyszków - 15 miejsce
Bodo + Ania ( córka) - 17 miejsce
na 21 załóg startujących

Z Plitkinem umówiliśmy sie na wewnętrzną rywalizację, a wynik :
Bodo + Ania : Plitkin + Darek_Wyszków 3:2

to znaczy, że ja z Anią byłem trzy razy na mecie przed Plitkinem z Darkiem_Wyszków, a Oni byli 2 razy na mecie przed nami........

Niniejszym ogłaszam się Pierwszym Forumowym Zwycięzcą Na Laserkach......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Bodo 2010-07-25, 18:13, w całości zmieniany 1 raz  

hyzewicz

Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2010-07-25, 19:03    [Cytuj]

Gratuluje !!!!!!!!! zwyciezcy jak tez wszystkim uczestnikom. Bodo, czy Twoja corka Ania tez jest zdania, ze te wywrotki to nic takiego, bo ja jej predzej uwierze niz Tobie :mrgreen:
Ja tam wole mojej kariery nie zaczynac od wywrotek, ale w sobote zapowiadaja ladna pogode i laserki stoja w Neusiedl am See albo w Weiden do wypozyczenia. Juz mnie zaczyna swedziec. Moze sie wybierzemy z kolezankami, malzonka sie oddeleguje zeby przywiozl juniora od babci i hulaj dusza.
Renata

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-25, 20:22    [Cytuj]

Renata!... moja Córka Ania ma 15 lat...... była zachwycona wywrotkami...... to nie żart..... łatwość, z jaką można postawic laserka nie czynią przewrotek groźnymi..... zresztą są one do tego przystosowane i na dnie mają dwa uchwyty, które służą do stawianie do pionu...... ważne aby przedtem zluzować szoty foka i talii grota...... ja sam go stawiałem...... jak mocno wieje, to po postawieniu, należy z wody złapać sie za dziób laserka, wtedy ustawi się pod wiatr i bardzo łatwo jest wejść na pokład od rufy...... jak jest słońce i wysoka temperatura, wywrotka to sama przyjemność......

marekj

Wysłany: 2010-07-25, 20:32    [Cytuj]

Ta, tera to przyjemność. Jak byłem młody czyli te 25 lat temu gdy pływałem na cadetach nie mieliśmy ani pianek, ani suchych sztormiaków tylko dwa dresy + sweter + gumiaki + jednoczęściowy sztormiak pieszczotliwie zwany kondomem. Na to kamizelka i człowiek miał max skrępowane ruchy. Jak się przy tym wszystkim walnęło "grzyba" to był dramat. Często się to kończyło wycofaniem z regat. O włażeniu z wody do jachtu w tym stroju nie wspomnę :evil:
Pianki były trudno dostępne i przede wszystkim drogie.

[ ODPOWIEDZ ]