FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2018-07-08, 16:50
Śniardwy i Roś - co zobaczyć, gdzie się zatrzymać?
Autor Wiadomość
jarek38s

Wysłany: 2018-07-08, 16:32   Śniardwy i Roś - co zobaczyć, gdzie się zatrzymać? [Cytuj]

Witam.
Szukam pomysłu na to gdzie popłynąć podczas tygodniowego pobytu na Mazurach.
Jak dotąd zdarzało mi się na chwilę wpływać na Śniardwy, ale nie wypuszczałem się gdzieś dalej. Pokręciłem się w okolicy Popielna i tyle. Zastanawiam się czy tym razem nie opłynąć Śniardw, a może też odwiedzić Roś. Wiem że infrastruktura żeglarska na tych jeziorach jest marna i dlatego mam kilka pytań do Was.
Gdzie na Śniardwach zatrzymać się na noc (raczej nie na dziko), a który port omijać? Czy są jakieś ciekawe miejsca, które warto zobaczyć?
Czy warto wpływać na Jezioro Roś? Czy śluza łącząca Śniardwy i Roś jest tak samo oblegana jak Guzianka (jeszcze nigdy nie przepływałem przez śluzę)?
Czy na Rosiu są jakieś porty, w których można przenocować (przynajmniej z podstawową infrastrukturą sanitarną)?
Będę startował z Rynu i pierwszy nocleg planuję w Mikołajkach.
Co radzicie, może inny ciekawy pomysł (nie pływałem jeszcze po jeziorach północnych)?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-07-08, 16:49    [Cytuj]

Polecam północ... ale jeżeli upierasz się przy Rosiu. To jezioro można zobaczyć. Tuż za wyjściem z kanału, po przeciwnej stronie jeziora jest Ekomarina sąsiadująca z plażą miejską. Niestety w Ekomarinie toalety płatne są dodatkowo (ceny nie pamiętam, ale niezbyt to jest eko). Tym bardziej, że obok jest tawerna. Natomiast miłym zaskoczeniem jest ciepła woda w zmywalni naczyń.

W tym roku połowa pomostów jest nieczynna z powodu niskiego stanu wody, co widać na zdjęciu.

Dalej na wschód kilka ośrodków oraz miejsc do cumowania na dziko.

ekomarina-pisz.jpg
Plik ściągnięto 1417 raz(y) 52,51 KB

wyjscie-z-kanalu.jpg
Plik ściągnięto 1417 raz(y) 43,01 KB

plaza-pisz.jpg
Plik ściągnięto 1417 raz(y) 57,5 KB

zenek

Wysłany: 2018-07-08, 16:58   Re: Śniardwy i Roś - co zobaczyć, gdzie się zatrzymać? [Cytuj]

jarek38s napisał/a:
Gdzie na Śniardwach zatrzymać się na noc (raczej nie na dziko), a który port omijać? Czy są jakieś ciekawe miejsca, które warto zobaczyć?
Dwa porty można odwiedzić. Niedźwiedzi Róg z obowiązkowym spacerem do Głodowa jak ktoś lubi dobre ryby. I Okartowo.
jarek38s napisał/a:
Czy warto wpływać na Jezioro Roś? Czy śluza łącząca Śniardwy i Roś jest tak samo oblegana jak Guzianka (jeszcze nigdy nie przepływałem przez śluzę)?
Czy na Rosiu są jakieś porty, w których można przenocować (przynajmniej z podstawową infrastrukturą sanitarną)?
Ja bym na Roś przy obecnym stanie wody nie wpływał. Brzegi będą bardzo nieciekawe i będzie unosił się odorek. Kilka lat temu przy niskim stanie wody popłynąłem na Roś. Szybko się ewakuowaliśmy.
Śluza Karwik oczywiście nie jest oblegana i zazwyczaj przy pierwszym otwarciu wrót daje się wpłynąć do śluzy.
A jeżeli chodzi o porty, to Ekomarina Pisz i port hotelu "Roś". Można też spróbować stanąć w Ośrodku AWF tuż przed Zatoką Rudzką.
Ostatnio zmieniony przez zenek 2018-07-08, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  

jarek38s

Wysłany: 2018-07-08, 17:24    [Cytuj]

Panowie dziękuję z podpowiedzi, a w szczególności Zenkowi za ostrzeżenia :-)

[ ODPOWIEDZ ]