FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka dni na rowerze
Autor Wiadomość
słowik

Wysłany: 2018-07-04, 19:24   Kilka dni na rowerze [Cytuj]

Witam. :-)

Zbliża się termin wyjazdu i zakładam jeszcze ten wątek bo mam nowy pomysł na ten
pobyt na Mazurach, Suwalszczyźnie o który pytałem wcześniej w innym temacie.
Chodzi mi o to czy istnieje tam możliwość zwiedzenia na rowerze " więcej" niż jeden dzień.

Wprawdzie mam stałe, zaklepane miejsce noclegowe ale dowiedziałem się że można rower wypożyczyć na dłużej niż dobę i pomyślałem żeby w ramach takiego pobytu, wypożyczyć rower na kilka i w ten sposób wybrać się na " większe" zwiedzanie terenów. Oczywiście mam nadzieję że
znajdę w trasie takiego pedałowania ze dwa czy nawet trzy pojedyńcze noclegi gdzie możnaby było z rowerem zatrzymać się na noc i rano jechać dalej.
Wiecie już o co mi chodzi więc tu mam pytanie bo słyszałem że niektórzy niechętnie przyjmują turystę na jedną noc, czy na Mazurach, Suwalszczyźnie można znaleźć kwatery, czy agroturystykę tak aby przenocować z rowerem a z rana wyruszyć dalej ?

Bardzo dziękuję z góry za odp.
Pozdrawiam

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-07-04, 20:24    [Cytuj]

Sugeruję zabrać namiot na wszelki wypadek. Poza hotelami trudno znaleźć nocleg na jeden dzień. Oczywiście są wyjątki, ale musisz się liczyć z dopłatą do normalnej ceny. Poza tym kto pyta - nie błądzi. Trzech odmówi, czwarty przyjmie.

~Kswitalski
Kotwica w plecy

Wysłany: 2018-07-06, 18:37    [Cytuj]

Wrzucę jeszcze swoje 3 grosze - jeżeli postawisz na namiot, to najprzyjemniej będzie ci raczej nocować w bindugach - wiele ma w ofercie pola namiotowe i za małą dopłatą będziesz mieć bieżącą wodę, WC i czasami (czyt. na biwaku Bila na Jagodnym) nawet prąd.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-07-06, 18:43    [Cytuj]

Kswitalski napisał/a:
Wrzucę jeszcze swoje 3 grosze - jeżeli postawisz na namiot, to najprzyjemniej będzie ci raczej nocować w bindugach - wiele ma w ofercie pola namiotowe i za małą dopłatą będziesz mieć bieżącą wodę, WC i czasami (czyt. na biwaku Bila na Jagodnym) nawet prąd.

Bindug (tych do spławiania drewna po ścince) na Mazurach to ze świecą szukać. Masz na myśli normalne, cywilizowane pola namiotowe, tudzież kempingi. Tych jest dosyć sporo. Szybciej (bo po drodze) i taniej będzie rozbić namiot u gospodarza w sadzie czy w ogrodzie. W niektórych przypadkach nocleg może być nawet bezpłatny.

~Kswitalski
Kotwica w plecy

Wysłany: 2018-07-06, 18:49    [Cytuj]

Mówię binduga z przyzwyczajenia :-) . Chodzi mi o biwak/pole namiotowe. Choć rzeczywiście, można zaoszczędzić kilka złotych i popytać dookoła.

P.S. Słowik, jak chcesz to wyślę ci na PW skan mapy mazur 1:60 000 na której są naniesione wszystkie pola namiotowe WJM - jak nie masz własnej mapy.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-07-06, 18:52    [Cytuj]

Kswitalski napisał/a:
Mówię binduga z przyzwyczajenia :-)

Nie każdy rozumie Twój slang. Tym bardziej rowerzysta. Dlatego warto posługiwać się ogólnie przyjętą terminologią.

[ ODPOWIEDZ ]