FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2018-04-16, 13:04
Gdzie wypoczywacie i dlaczego nie w Bieszczadach?
Autor Wiadomość
jolanta2000

Wysłany: 2018-04-09, 09:42   Atrakcje w Bieszczadach [Cytuj]

Bardzo atrakcyjnym miejscem jest hotel [ spam ]
Jest tam dużo atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie, nawet dzieci. Ponadto okolica sprzyja ku temu, by móc się wyszaleć na nartach
ModEdit: kryptoreklama na tym forum nie przechodzi!
Ostatnio zmieniony przez zenek 2018-04-09, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  

daria123

Wysłany: 2018-04-16, 12:30   Gdzie wypoczywacie i dlaczego nie w Bieszczadach? [Cytuj]

Witam wszystkich Forumowiczów
Bardzo długo na wakacje jeździłam nad mazurskie jeziora, jednak jakiś czas temu zakochałam się w Bieszczadach. Czy ktoś z Was godzi miłość do wody i wiatru z miłością do gór? ;-)

Poprawiłem temat na jednoznaczny.
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2018-04-16, 14:37, w całości zmieniany 2 razy  

~Emill`76

Wysłany: 2018-04-16, 12:38   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

daria123 napisał/a:
Bardzo długo na wakacje jeździłam nad mazurskie jeziora, jednak jakiś czas temu zakochałam się w Bieszczadach. Czy ktoś z Was godzi miłość do wody i wiatru z miłością do gór? ;-)

Ale w Bieszczadach kiepsko z informacją turystyczną . Do tego stopnia, że muszą się krypto reklamować na Mazurskich Forach ... :mrgreen:

daria123

Wysłany: 2018-04-16, 13:00   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

"Ale w Bieszczadach kiepsko z informacją turystyczną . Do tego stopnia, że muszą się krypto reklamować na Mazurskich Forach ..."
nie rozumiem tej uwagi. Czy nigdzie nie można już kulturalnie podyskutować, tylko zaraz jakieś podteksty o reklamie? To, że kocham Mazury, bo się na nich wychowałam to nie znaczy, że nie mogę lubić gór. Urlop mam jeden i zawsze jest dylemat gdzie jechać, bo jak dotąd nie udało mi się być w dwóch miejscach jednocześnie, dlatego pytam jak inni sobie radzą, gdzie jeżdżą i co wybierają.
A co do bieszczadzkiej informacji turystycznej - nie mam do niej zastrzeżeń ;D

~Tomek J

Wysłany: 2018-04-16, 13:03   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

daria123 napisał/a:

Ja pogodziłem miłość do wody i wiatru z miłością do gór i... kolei. W miniony majowy weekend pojechałem aż do Zagórza (a to już prawie Bieszczady) i stamtąd dalej, do Łupkowa. Główną atrakcją tej jednodniowej wycieczki okazało się przejście przez nieczynny naonczas tunel kolejowy na słowacką stronę, czego udało się dokonać bez pomocy latarki. Sami kolejarze doradzali tę wyprawę. Spotkałem też parę Słowaków, którzy najpierw po tamtej stronie sprowadzili mnie na ziemię, że nie mam szans aby w sensownym czasie dojść z buta do Medzilaborec, najbliższej miejscowości po drugiej stronie granicy, potem zaś spotkałem ich w... Łupkowie: oni sami uważali że eksploracja sztucznej "jaskini" też może być atrakcyjna :)
W tym roku muszę nadrobić dwuletnią już nieobecność w Krynicy (Górskiej) dokąd regularnie jeżdżę na całodniowe popijawy ;-)

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2018-04-16, 13:10   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

daria123 napisał/a:
"Ale w Bieszczadach kiepsko z informacją turystyczną . Do tego stopnia, że muszą się krypto reklamować na Mazurskich Forach ..."
nie rozumiem tej uwagi. Czy nigdzie nie można już kulturalnie podyskutować, tylko zaraz jakieś podteksty o reklamie?

To nie brak kultury ze strony Emila, to uprzedzenie mające solidne podstawy. Zwykle tak tutaj jest: ogólne pytanie gdzie najlepiej spędzić urlop, seria propozycji ze strony Forumowiczów - i kolejny post nowicjusza o treści: "A co sądzicie o [admin edit: usunięto treści sprzeczne z regulaminem]". I na tym kariera pytającego zwykle się kończy. Jeżeli tym razem miało być inaczej - cała przyjemność po mojej stronie.
Cytat:
To, że kocham Mazury, bo się na nich wychowałam to nie znaczy, że nie mogę lubić gór. Urlop mam jeden i zawsze jest dylemat gdzie jechać, bo jak dotąd nie udało mi się być w dwóch miejscach jednocześnie, dlatego pytam jak inni sobie radzą, gdzie jeżdżą i co wybierają

Ja tam urodziłem się i mieszkam w Warszawie, ale oba te miejsca świetnie się uzupełniają. Ponieważ rokrocznie wyruszam w mazurski rejs właśnie z Warszawy, dzięki czemu oglądam z pokładu jachtu nie tylko jeziora, ale i piękne rzeki: Wisłę, Narew i Pisę.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-04-16, 13:12   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

daria123 napisał/a:
Cytat:

nie rozumiem tej uwagi. Czy nigdzie nie można już kulturalnie podyskutować, tylko zaraz jakieś podteksty o reklamie?

Podejrzliwości użytkowników proszę się nie dziwić. To forum jest bardzo poczytne wśród mazurskich turystów. Dlatego przed każdym sezonem jakiś nowozarejestrowany użytkownik pyta o to, gdzie można wypocząć... a następnie sam sobie odpowiada (albo przy pomocy drugiego nowozarejestrowanego konta) polecając jakieś miejsce lub wręcz podając link do strony www obiektu.

Takie treści z naszego forum znikają natychmiast, bo nie lubimy tu pseudo-specjalistów od "marketingu szemranego".

Ostatnio na naszym forum reklamowała się w ten sposób pewna Villa. Jak (nie)widać bez efektu. Swoją drogą jakaś dziwna maniera używania angielskich wyrazów w nazwie polskiego pensjonatu. Być może pozostałość z czasów ciężkiej pracy właściciela za oceanem.

daria123 napisał/a:

To, że kocham Mazury, bo się na nich wychowałam to nie znaczy, że nie mogę lubić gór. Urlop mam jeden i zawsze jest dylemat gdzie jechać, bo jak dotąd nie udało mi się być w dwóch miejscach jednocześnie, dlatego pytam jak inni sobie radzą, gdzie jeżdżą i co wybierają.

W takim razie zapraszamy do dzielenia się informacjami na temat Mazur. Jako miejscowa posiada Pani na pewno dużą wiedzę praktyczną w tym zakresie.

Ja ze swojej strony mogę polecić letni wypoczynek na Mazurach, na szlaku WJM w szczególności, a góry jak ktoś lubi to wyłącznie zimą. :-P Chociaż osobiście wolę zimą wyprawy po zamarzniętych jeziorach niż sterczenie w kolejce do wyciągu. Dla mnie wyjazd w góry jest bez sensu, ale pewnie jako miłośnik Mazury nie jestem obiektywny. :lol:

daria123 napisał/a:
A co do bieszczadzkiej informacji turystycznej - nie mam do niej zastrzeżeń ;D

Jeżeli tak, to powinni coś Pani polecić. Na tym forum zapraszamy na Mazury.

funyo

Wysłany: 2018-04-16, 13:19    [Cytuj]

Dario - a jak długi masz urlop? Przecież już dwa tygodnie pozwalają na odwiedzenie i gór i jezior.
Ja mam to szczęście, że jeziora mam na co dzień, więc urlop zawsze planuję gdzieś na wyjeździe, ale zawsze staram się choć na kilka dni odwiedzić ulubioną Żywiecczyznę.

daria123

Wysłany: 2018-04-16, 14:03    [Cytuj]

Urlop będę miała niestety maksymalnie pięciodniowy, więc ciężko mi pogodzić góry i wodę, a jako miejscowa mogę polecić szlak kajakowy rzeki Wel choć czasem jest zdradliwy i trudny, nurt jest wartki. Nie wiem czy ktoś miał przyjemność się z nim mierzyć. Jestem daleka od reklamowania jakiegokolwiek miejsca, bo sama przecież szukam, ale jeśli znacie jakiś miły pensjonat czy hotel to możecie wskazać jakieś miejscowości, lokalizacje. Chciałabym dla odmiany spać w czymś wygodniejszym niż namiot - chyba się starzeje. Wiem, że opinie mogę sobie poczytać w internecie, ale obejrzenie zdjęć i poczytanie komentarzy typu 'było fantastycznie' nie jest tym samym co dyskusja z Wami - jeśli ktoś gdzieś był to wie dlaczego poleca, a nie 'bo jest super'. A nie wiem na co się w tym roku zdecyduje, więc chętnie poczytam o ciekawych miejscach i na Mazurach i w Bieszczadach.
Bo chyba niestety nie da się tego pogodzić ;/
A co do reklamy wspomniałam o rzece Wel, bo pytaliście, ale to też tak jakby reklama, w sumie każde polecenie miejsca czy rzeczy jest formą reklamy i ja osobiście nie mam nic przeciwko polecaniu pięknych miejsc, bo dzięki temu można odkryć naprawdę cudowne zakątki. Właśnie tak odkryłam Bieszczady - koleżanka poleciła mi tani domek, piękne miejsce i się zakochałam tak jak w Mazurach ;)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez daria123 2018-04-16, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-04-16, 14:33    [Cytuj]

Problem w tym, że na naszym forum nie wolno reklamować obiektów komercyjnych innych niż wymienione w naszym portalu. To forum utrzymywane jest bowiem z pieniędzy naszych reklamodawców. Nie widzimy żadnego powodu, dla którego ktoś miałby się na forum reklamować kosztem swojej konkurencji.

Są na naszym forum działy komercyjne, gdzie te zasady są łagodniejsze, ale nowi użytkownicy niestety nie mają do nich dostępu.

...dlatego proszę ograniczyć swoje komentarze do Mazur. Bieszczady zapewne mają swoje fora, gdzie można się wymieniać informacjami na temat polecanych miejsc. W przeciwnym razie cały wątek zgodnie z regulaminem naszego forum trafi do jednego z działów komercyjnych, do któego nie będzie Pani miała dostępu.

Szczegóły w regulaminie, który zaakceptowała Pani zakładając konto.
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=78

~Robert W

Wysłany: 2018-04-16, 14:39   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

daria123 napisał/a:
...

Ja bardzo dużo i od bardzo dawna chodziłem po górach, a od ok. 15 lat próbuję podzielić wolny czas na góry i Mazury :-) Co prawda kiedyś sporadycznie spędzałem wakacyjny czas na wodzie (kajaki), ale teraz rzeczywiście "notorycznie, tzn. raz w roku ;-) " popływam na Mazurach, a pozostały wolny czas bardzo często w górach. Karkonosze mam nieopodal, ale kilka wyjazdów w ciągu roku w Tatry też zaliczę. Bywałem nad zalewem w Bieszczadach, ale do tej pory nie łączę tych dwóch światów.
Niestety - jedne i drugie z roku na rok są coraz bardziej zapełniane "wypoczywającymi na łonie natury". Ale dalej kocham góry i lubię Mazury :-)

funyo

Wysłany: 2018-04-16, 15:17    [Cytuj]

Polecam więc uwadze tematy z serii "skuterowe wycieczki - sezon..." w dziale o skuterach wodnych. Są tam opisy różnych mazurskich zakątków wraz ze zdjęciami. ;-)

<|dareq

Wysłany: 2018-04-16, 16:59    [Cytuj]

Dla mnie to żaden problem pogodzić morze, góry i Mazury, po prostu jeżdżę na Mazury :mrgreen:

sternik76

Wysłany: 2018-04-16, 17:35    [Cytuj]

A po co wybierać ? Raz Mazury a raz góry...
Z resztą wszystkich żeglarzy co znam są też zapalonymi narciarzami 8-)

~melloon

Wysłany: 2018-04-16, 20:33    [Cytuj]

funyo napisał/a:
staram się choć na kilka dni odwiedzić ulubioną Żywiecczyznę.

Wow ! Kurcze, zaskoczyłeś mnie :-)

funyo

Wysłany: 2018-04-16, 21:52    [Cytuj]

melloon napisał/a:
funyo napisał/a:
staram się choć na kilka dni odwiedzić ulubioną Żywiecczyznę.

Wow ! Kurcze, zaskoczyłeś mnie :-)

Czemu? Mam tam rodzinę i od dziecka bywam. Był nawet taki czas w życiu, że chciałem się tam przeprowadzić na stałe. Uwielbiam tamtejsze krajobrazy, oczywiście z racji wody, głównie okolice Międzybrodzia, Tresnej czy Porąbki, ale też Korbielów czy Koniaków. A i do Bielska lubię zajrzeć. Sprzedałem tam swojego pierwszego Malucha ;-)

~juzekp

Wysłany: 2018-04-16, 22:50   Re: Gdzie wypoczywacie? [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
... osobiście wolę zimą wyprawy po zamarzniętych jeziorach niż sterczenie w kolejce do wyciągu ...

Jedni lubią kolejkę do wyciągu, inni do mostu obrotowego :-/ :lol:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-04-16, 23:11    [Cytuj]

Przeplywam pod mostem. :-P

~juzekp

Wysłany: 2018-04-16, 23:19    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Przeplywam pod mostem. :-P

Rają i omegami też przepływałem, ale teraz dorosłem ... i moje łódki też :-?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-04-17, 02:32    [Cytuj]

To musisz grzecznie czekać.

[ ODPOWIEDZ ]