FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ile biorą adwokaci?
Autor Wiadomość
Hideousgy

Wysłany: 2020-03-20, 11:26   ile biorą adwokaci? [Cytuj]

A także inni prawnicy za swoje usługi?
Problem w tym, że gdzie nie sprawdzę, tam nie ma żadnego cennika - choćby i orientacyjnego. Wszędzie tylko wzmianka o tym, że wysokość zapłaty ustala się indywidualnie, po rozmowie, i do tego jeszcze coś rozporządzeniu ministerialnym o opłatach za usługi adwokackie... Nawet jak się do niego dokopię na stronach rządowych, to i tak nie będę w stanie ocenić, czy mnie w ogóle stać na taką pomoc.

Może ktoś korzystał z porad prawnych, kompleksowej pomocy i napisze, ile dokładnie i za co płacił?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2020-03-20, 11:41    [Cytuj]

Czyżby kolejny spamer SEO? ;-) Na naszym forum to nie przejdzie.

~Świerszcz

Wysłany: 2020-03-20, 12:37    [Cytuj]

Jak ja studiowałem prawo na UW , to Pani Prof. Bautuszajtis powtarzała nam : „Pamiętajcie ZAWSZE dwie zasady prawnika 1. ZAWSZE brać zaliczkę i 2. Zawsze w wysokości 100%...” 😎😂😂😂

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2020-03-20, 16:08   Re: ile biorą adwokaci? [Cytuj]

Hideousgy napisał/a:
A także inni prawnicy za swoje usługi?
Problem w tym, że gdzie nie sprawdzę, tam nie ma żadnego cennika - choćby i orientacyjnego. Wszędzie tylko wzmianka o tym, że wysokość zapłaty ustala się indywidualnie, po rozmowie, i do tego jeszcze coś rozporządzeniu ministerialnym o opłatach za usługi adwokackie... Nawet jak się do niego dokopię na stronach rządowych, to i tak nie będę w stanie ocenić, czy mnie w ogóle stać na taką pomoc.

Może ktoś korzystał z porad prawnych, kompleksowej pomocy i napisze, ile dokładnie i za co płacił?

Nie ma sprawy. Świadczę konsultacje prywatne w tym zakresie, również telefonicznie lub korespondencyjnie. W odróżnieniu od prawników podaję z góry stawkę za taką konsultację: 500 zł za konkretną wiedzę o stawach prawników w różnych częściach kraju w latach 2017-2020 w różnych dziedzinach prawnych. Oczywiście 500 zł netto, na fakturę vat. ;)

Świerszcz napisał/a:
Jak ja studiowałem prawo na UW , to Pani Prof. Bautuszajtis powtarzała nam : „Pamiętajcie ZAWSZE dwie zasady prawnika 1. ZAWSZE brać zaliczkę i 2. Zawsze w wysokości 100%...” 😎😂😂😂

Słaby to prawnik, jeżli bierze zaliczkę. Doradziłbym mu brać zadatek :)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2020-03-20, 16:22   Re: ile biorą adwokaci? [Cytuj]

[quote="plitkin"]
Hideousgy napisał/a:

Słaby to prawnik, jeżli bierze zaliczkę. Doradziłbym mu brać zadatek :)

O to to !!! :!: :!:

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2020-03-20, 20:43    [Cytuj]

Jadąc klasykiem - nie wiem, jaką firmę reprezentuje nasz nowy kolega, ale z całą pewnością oszczędza ona na podwykonawcach a potencjalnych klientów traktuje jak idiotów.

~Piotr Przybecki

Wysłany: 2020-03-22, 16:43    [Cytuj]

Adwokat to fajny zawód: czy wygra, czy przegra, to zawsze zarabia. I nie bierze żadnej odpowiedzialności za swoje błędy. Kodeks Etyki i inni adwokaci zawsze go ochronią. Cóż, taki zawód.
I jak w starym amerykańskim dowcipie: Co to jest - 1.000 adwokatów na dnie morza? Jest to dobry początek...

<|węzełek

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2020-03-22, 16:48    [Cytuj]

Piotr Przybecki napisał/a:
Adwokat to fajny zawód: czy wygra, czy przegra, to zawsze zarabia. I nie bierze żadnej odpowiedzialności za swoje błędy. Kodeks Etyki i inni adwokaci zawsze go ochronią. Cóż, taki zawód.
I jak w starym amerykańskim dowcipie: Co to jest - 1.000 adwokatów na dnie morza? Jest to dobry początek...

Niby tak, ale nie dko końca, .. taki co ciągle przegrywa, za pięć minut nie ma zlecen i zostaje z pustymi kieszeniami, dobrzy adwokaci biorą dużo, ale wiedzą ca co biorą.

~Andrzej Kowalski

Wysłany: 2020-03-23, 12:13    [Cytuj]

W tym temacie pozwolę sobie zamieścić kawał o adwokatach. Ten kawał sugeruje, że wszyscy trafiają do piekła.

w piekle.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 503,79 KB

Ostatnio zmieniony przez Andrzej Kowalski 2020-03-23, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]