FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Utonął pod lodem
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2018-02-12, 15:02    [Cytuj]

Przed chwilą w radiu smutna informacja. Dzisiaj, w okolicach pierkunowskiego rogu , lód załamał się pod 2 wędkarzami . Jednego z nich ( 72 l ) niestety nie udało się uratować ... :-(

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-12, 15:15    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Przed chwilą w radiu smutna informacja. Dzisiaj, w okolicach pierkunowskiego rogu , lód załamał się pod 2 wędkarzami . Jednego z nich ( 72 l ) niestety nie udało się uratować ... :-(

Prawdopodobnie weszli na nową taflę idąc obok siebie zamiast w pewnej odległości.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-12, 18:24    [Cytuj]

To nie byli wędkarze. Lód załamał się pod quadem, bo panowie zrobili sobie kulig po lodzie. Jeden wydostał się na lód samodzielnie, drugiego pomimo reanimacji nie udało się uratować. W akcji brały udział Straż Pożarna oraz poduszkowiec MOPR.

Nie było to również na Pierkunowskim Rogu (bylem tam dziś na lodzie). Raczej chodziło o jezioro Dargin i Królewski Róg.

~szuwarek13

Wysłany: 2018-02-12, 18:32    [Cytuj]

Na Interii piszą że to na Kisajnie 64letni Warszawiak kierował quadem a 69 mieszkaniec Giżycka utonął :-/

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-12, 18:34    [Cytuj]

szuwarek13 napisał/a:
Na Interii piszą że to na Kisajnie 64letni Warszawiak kierował quadem a 69 mieszkaniec Giżycka utonął :-/

Byłem na Kisajnie i nie widziałem żadnej dziury, ani śladów quada. Te ostatnie widziałem na Darginie w okolicy Królewskiego Rogu. Nie po raz pierwszy media kłamią.

lucas89

Wysłany: 2018-02-12, 19:31    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
szuwarek13 napisał/a:

Byłem na Kisajnie i nie widziałem żadnej dziury, ani śladów quada. Te ostatnie widziałem na Darginie w okolicy Królewskiego Rogu. Nie po raz pierwszy media kłamią.

Może porostu media są niedoinformowane.. dziennikarstwo w naszym kraju na niskim poziomie.. :-( :-(
lód nie jest równy i zawsze znajdzie się ktoś kogo poniesie fantazja...nie raz strach patrzeć jak ktoś śmiga jak po szosie po nierównym lodzie...

Oldzbig

Wysłany: 2018-02-13, 10:39    [Cytuj]

Wpadł 69 latek a wyciągnęli 72 latka, trzeba szukać dalej

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2018-02-13, 16:26    [Cytuj]

Żarty , żartami (w sumie dobry ;-) )ale każdy kto wchodzi na lód powinien sobie odpowiedzieć na proste pytanie - pęka lód i czy moja sprawność, wyposażenie pozwoli mi wyjść na taflę?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-13, 16:51    [Cytuj]

Sprawność to podstawa. Żaden sprzęt nie pomoże, jezeli ktoś nie potrafi wydostać się z wody.

~szuwarek13

Wysłany: 2018-02-13, 17:24    [Cytuj]

Nie bądźcie tacy pewni siebie koledzy :!: Trochę pokory - co komu pisane :-/ W tym tygodniu na basenie utonął chłopak 14letni który dwa tygodnie wcześniej zdał egzamin na młodszego ratownika WOPR :cry:

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2018-02-13, 18:27    [Cytuj]

Marku... Mam i pokorę i szacunek do wody. Dzięki temu na razie żyję. Pływając po jeziorach i rzekach od dzieciaka (wiosłówka, kajak, ponton), chodząc po lodzie podobnie od dzieciaka jakieś zdanie mam na ten temat, podstawy do własnego zdania. Lód pode mną nigdy się nie zarwał - wchodziłem gdy był gruby, a przy niepewnych ostrożnie i z wyczulonym słuchem. Nigdy nie wsiądę do auta na lodzie, nigdy nie wejdę na zamarzniętą rzekę.
Dlatego właśnie napisałem co napisałem - nie wiem jak to ktoś odebrał, ale morał miał z tego płynąć, by każdy wchodzący na lód miał świadomość swojej sprawności, zdolności do wejścia na taflę z wody. Żeby nie było jak "tych" dwóch co w kombinezonach pływających zamarzli po załamaniu tafli na Śniardwach, kilka lat temu. Sam nie wiem czy po zarwaniu lodu np. nie dostanę zawału z powodu szoku, skurczu itp.
Jednak sprawność fizyczna jest wskazana i jej brak to główny powód utonięć na lodzie. Znajomy (otyły 60 latek) wpadł rok temu na przełomie i bez kolegów by nie wyszedł - nic mu nie dał odpowiedni ekwipunek. Dlatego jeszcze raz - wchodzisz na lód - przemyśl - czy dasz radę sam wyjść, nawet z kolcami i w kamizelce.

~szuwarek13

Wysłany: 2018-02-13, 20:00    [Cytuj]

Tomku co komu pisane tak będzie :-/ nie ucieknie się od przeznaczenia , nie ważne ile ma się lat , dziś dzieci są już otyłe i nie mają kondycji :roll: ja w wieku 13lat takie żabie oczko pod Ełkiem co ma z kilometr obwodu opłynąłem do okoła , a teraz nie wiem ile dał bym radę przepłynąć , choć kąpię się w rzece od maja do października co dzień , ale to takie moczenie a nie pływanie . Każdy ma inne predyspozycje itd. jeśli taki Pudzian ciągnie tira to nie znaczy że każdy pociągnie :mrgreen: W dzisiejszych czasach większość ludzi ''odpoczywa'' przed TV a nie aktywnie na łonie natury : https://www.youtube.com/watch?v=mEOjy7o7v98

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-15, 23:26    [Cytuj]

Cytat:
Tragiczny wypadek na jeziorze Kisajno. Pod dwoma mężczyznami załamał się lód. Niestety, jednego z nich nie udało się uratować. Policjanci apelują o rozwagę i nie wchodzenie na oblodzone jeziora i rzeki.

Do tragicznego wypadku doszło w poniedizałek około godziny 11:00 na jeziorze Kisajno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch mężczyzn wybrało się na zamarznięte jezioro na ryby. Jeden z nich ciągnął quadem kolegę na sankach. Niestety w pewnym momencie cienka warstwa lodu załamała się pod nimi i obaj wpadli pod wodę. Mężczyźnie, który kierował quadem udało się wyjść z wody, dotrzeć na brzeg i powiadomić służby ratunkowe. Drugi mężczyzna został pod wodą. Na miejsce skierowano służby ratownicze. Po sprawdzeniu wskazanego miejsce, strażacy wyciągnęli z wody mężczyznę, lecz pomimo podjętej reanimacji nie zdołano go uratować.

We wtorek na jeziorze Kisajno pracowali policjanci, strażacy i ratownicy MOPR-u, którzy wydobywali quada i sanki z wody, które zatonęły w poniedziałek po tym tragicznym zdarzeniu.

Policjanci apelują, aby nie wchodzić na lód na zamarzniętych jeziorach i rzekach. Pokrywa nie wszędzie jest na tyle gruba, aby utrzymać ciężar człowieka, a tym bardzie pojazdu. Wejście na cienki lód może skończyć się tragedią.

.http://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/42008,Gizycko-Tragiczny-wypadek-na-jeziorze-Kisajno-aktualizacja.html

quad.jpg
Fot. KPP Giżycko
Plik ściągnięto 55 raz(y) 2,11 MB

~szuwarek13

Wysłany: 2018-02-16, 06:05    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
szuwarek13 napisał/a:

I co jednak Kisajno ? jak tak można na nasze Media Narodowe gadać :mrgreen: :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-16, 10:23    [Cytuj]

Byłem na Kisajnie tego dnia. Być może jestem ślepy... a ślady quada są na Darginie.

zenek

Wysłany: 2018-02-16, 10:49    [Cytuj]

Zbyszku czy Ty myślisz, że przeciętny dziennikarz wie gdzie przebiega granica między Kisajnem, a Darginem?
Myślę, że nawet na forum znajdzie się sporo użytkowników, którzy tego nie wiedzą

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-16, 11:01    [Cytuj]

Myślę, że niektórzy bezkrytycznie podchodzą do zapisów w mediach.

zenek

Wysłany: 2018-02-16, 11:46    [Cytuj]

To oczywiste. Wszak dziennikarz, to zawód zaufania publicznego.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-16, 14:27    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Wszak dziennikarz, to zawód zaufania publicznego.

Po raz pierwszy słyszę. Na czym opierasz tą tezę?

Myślę, że jesteś w błędzie. Mało tego, myślę, że jest to tak zwany błąd powszechny. Z tego też powodu tak łatwo byle kto, kto się nazwie dziennikarzem, steruje opinią publiczną.

Wg mnie dziennikarzem może zostać ktokolwiek. Ja tego zawodu nie darzę większym zaufaniem, niż jakąkolwiek przypadkowo spotkaną osobę.

~Świerszcz

Wysłany: 2018-02-16, 15:22    [Cytuj]

zenek napisał/a:
To oczywiste. Wszak dziennikarz, to zawód zaufania publicznego.

To już chyba prędzej bym prostytutkę nazwał spowiednikiem... ;-)

[ ODPOWIEDZ ]