FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bieda końca lat 90-tych
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-04, 23:49   Bieda końca lat 90-tych [Cytuj]

Jedna z miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim.

<|węzełek

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2018-02-06, 23:14    [Cytuj]

A teraz dzieci na podwórku nie uświadczysz. :-(

~Tomek J

Wysłany: 2018-02-07, 10:27    [Cytuj]

węzełek napisał/a:

Bo wszystkie najlepiej bawią się w domu przy smarkfonach, albo przebywają z rodzicami w galeriach handlowych? :mrgreen:

Tomek Janiszewski

wit

Wysłany: 2018-02-07, 14:28    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
węzełek napisał/a:

Bo wszystkie najlepiej bawią się w domu przy smarkfonach, albo przebywają z rodzicami w galeriach handlowych? :mrgreen:

Tomek Janiszewski

Centrum handlowe? Najbliższe takie duże centrum to w Olsztynie jest. Myślę że chyba są w Anglii lub w Niemczech

~Tomek J

Wysłany: 2018-02-08, 12:04    [Cytuj]

wit napisał/a:
Centrum handlowe? Najbliższe takie duże centrum to w Olsztynie jest. Myślę że chyba są w Anglii lub w Niemczech

No i co z tego? Samochodów ci u nas dostatek, trzy auta na jedną rodzinę to absolutne minimum (jedno dla ojca, drugie dla matki, trzecie dla teściów, a i o dorastającym synu pora wkrótce pomyśleć). Z jednym autem absolutnie niedasie żyć, niechby tylko jeden z członków rodziny musiał gdzieś pojechać, to pozostali będą na ten czas uziemieni bo o komunikacji publicznej dawno już na Mazurach zapomniano. Żeby tak choć jeszcze expresówkę nr 16 wreszcie dokończyli, to można by śmigać do Olsztyna codziennie, zaraz po odebraniu dzieci ze szkół (oczywiście nie ma mowy aby wracały same, toć koledzy gimbazjaliści zatłukliby ich na śmierć że tacy frajerzy). Tylko żeby broń Boże ładowarki do smarkfonów i konsoli nie zapomnieć, bo jak się wyładuje w drodze, to żadna siła nie utrzyma dzieciaków w samochodowych fotelikach!

:mrgreen: :lol: :-D
Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2018-02-08, 12:08, w całości zmieniany 4 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-02-08, 16:31    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
(...)trzy auta na jedną rodzinę to absolutne minimum (jedno dla ojca, drugie dla matki, trzecie dla teściów, a i o dorastającym synu pora wkrótce pomyśleć). Z jednym autem absolutnie niedasie żyć, niechby tylko jeden z członków rodziny musiał gdzieś pojechać, to pozostali będą na ten czas uziemieni bo o komunikacji publicznej dawno już na Mazurach zapomniano. Żeby tak choć jeszcze expresówkę nr 16 wreszcie dokończyli, to można by śmigać do Olsztyna codziennie, zaraz po odebraniu dzieci ze szkół (oczywiście nie ma mowy aby wracały same, toć koledzy gimbazjaliści zatłukliby ich na śmierć że tacy frajerzy). Tylko żeby broń Boże ładowarki do smarkfonów i konsoli nie zapomnieć, bo jak się wyładuje w drodze, to żadna siła nie utrzyma dzieciaków w samochodowych fotelikach!

Tomek Janiszewski

No proszę... Nie sądziłem, że żyjesz takimi problemami...

~melloon

Wysłany: 2018-02-08, 17:34    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
wit napisał/a:

No i co z tego? Samochodów ci u nas dostatek, trzy auta na jedną rodzinę to absolutne minimum (jedno dla ojca, drugie dla matki, trzecie dla teściów, a i o dorastającym synu pora wkrótce pomyśleć). Z jednym autem absolutnie niedasie żyć, niechby tylko jeden z członków rodziny musiał gdzieś pojechać, to pozostali będą na ten czas uziemieni bo o komunikacji publicznej dawno już na Mazurach zapomniano. Żeby tak choć jeszcze expresówkę nr 16 wreszcie dokończyli, to można by śmigać do Olsztyna codziennie, zaraz po odebraniu dzieci ze szkół (oczywiście nie ma mowy aby wracały same, toć koledzy gimbazjaliści zatłukliby ich na śmierć że tacy frajerzy). Tylko żeby broń Boże ładowarki do smarkfonów i konsoli nie zapomnieć, bo jak się wyładuje w drodze, to żadna siła nie utrzyma dzieciaków w samochodowych fotelikach!

Tomek Janiszewski

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…"
i tyle w temacie :lol:

<|Tobo

Wysłany: 2018-02-08, 17:39    [Cytuj]

Czy TomekJ ma auto, czy mieszkał w popegrowskiej wiosce z 4 swoich dzieci? ;-)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-02-08, 17:41    [Cytuj]

Tobo napisał/a:

Tak się wydaje, po jego poście wyżej. Może się jeszcze dowiemy, że jeździ osławionym tutaj na forum BMW... ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-08, 17:47    [Cytuj]

Tobo napisał/a:

Uprzejmie przypominam, że wycieczki osobiste są sprzeczne z regulaminem.

<|Tobo

Wysłany: 2018-02-08, 17:56    [Cytuj]

Gdzie tu wycieczki osobiste? Pytanie było, bo wypowiedź sugeruje wielkie znawstwo i doświadczenie w temacie.
OK, niektórym wolno pisać epitety, drwiny, bzdury i zero reakcji, niektórym nie. Przywykłem.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-02-08, 17:58    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Tobo napisał/a:

Nie odbieram tych postów jako wycieczki osobiste, tylko wyrażenie wątpliwości, czy ma prawo do narzucania tym o których pisał, co w ich sytuacji będzie lepsze, bo takie ironiczne krtytykanctwo to już blisko Szwecji, o której pisałeś w innym wątku...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-02-08, 21:07    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Gdzie tu wycieczki osobiste? Pytanie było, bo wypowiedź sugeruje wielkie znawstwo i doświadczenie w temacie.
OK, niektórym wolno pisać epitety, drwiny, bzdury i zero reakcji, niektórym nie. Przywykłem.

Bzdury wolno tu pisać każdemu i w każdym dziale. W niektórych działach stosować epitety, a nawet obrażać adwersarzy. Jesteśmy w publicznym dziale historia.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2018-02-09, 01:16    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Tobo napisał/a:

Biorąc pod uwagę tekst wcześniejszej wypowiedzi TJ pytanie jest zasadne bo pytający zapewne chce się dowiedzieć z czego wynika taka głębia wiedzy o temacie i analizy przedstawiona przez TJ.
Ja też bym się chciał dowiedzieć jakie to fakty i doświadczenia skłoniły TJ do takiej wypowiedzi.
Szczególnie , że sam znam kilka takich wiosek i oburzony jestem tekstem.

~Tomek J

Wysłany: 2018-02-09, 10:23    [Cytuj]

O tym że najlepszą a w dzisiejszych czasach praktycznie jedyną sensowną formą rozrywki dla dzieci oraz ich rodziców są niedzielne pielgrzymki do Świątyni Nowoczesnego Człowieka w Olsztynie, zaś dojazd do niej inaczej niż autem nie wchodzi w grę z uwagi na niebezpieczeństwo rozładowania się smarkfonów dowiedziałem się od jednego z Forumowiczów :-P Podobnie zresztą o obowiązku odbierania dzieci ze szkół przez rodziców dowiedziałem się od jednego z aktywniejszych uczestników tematu.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2018-02-09, 10:31, w całości zmieniany 3 razy  

~piotrb

Wysłany: 2018-02-09, 12:46    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
O tym że najlepszą a w dzisiejszych czasach praktycznie jedyną sensowną formą rozrywki dla dzieci oraz ich rodziców są niedzielne pielgrzymki do Świątyni Nowoczesnego Człowieka w Olsztynie

...są dorośli, oni decydują jak chcą spędzać czas i wychowywać dzieci, nam może się to podobać lub nie, ale na pewno nie mamy prawa komuś urządzać prywatnego życia i decydować jak ma organizować sobie zajęcia...
Ostatnio zmieniony przez piotrb 2018-02-09, 13:05, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2018-02-09, 13:03    [Cytuj]

piotrb napisał/a:
Tomek J napisał/a:
O tym że najlepszą a w dzisiejszych czasach praktycznie jedyną sensowną formą rozrywki dla dzieci oraz ich rodziców są niedzielne pielgrzymki do Świątyni Nowoczesnego Człowieka w Olsztynie

...są dorośli, oni decydują jak chcą spędzać czas i wychowywać dzieci, nam może się to podobać lub nie, ale na pewno nie mamy prawa komuś urządzać prywatnego życia i decydować jak ma spędzać wolny czas...

Oczywiście, wszak nie mój cyrk, nie moje małpy... pardon, dzieci. Obawiam się jednak że za chwilę wkroczymy w dyskusję czy wprowadzany już w życie zakaz handlu w niedziele nie jest przypadkiem zamachem na wolności obywatelskie a tym samym w politykę :shock:

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2018-02-09, 13:04, w całości zmieniany 1 raz  

~piotrb

Wysłany: 2018-02-09, 13:18    [Cytuj]

nie miałem na myśli polityki Tomku
osobiście unikam jak mogę tego typu rozrywki, po prostu decydujmy za siebie co jest dobre, a innych zostawmy w spokoju.

~Tomek J

Wysłany: 2018-02-09, 13:20    [Cytuj]

piotrb napisał/a:
nie miałem na myśli polityki Tomku
osobiście unikam jak mogę tego typu rozrywki, po prostu decydujmy za siebie co jest dobre, a innych zostawmy w spokoju.

Bywa jednak i tak że amatorzy tego typu niewyszukanych rozrywek z wyższością odnoszą się do tych których one nie interesują.

Tomek Janiszewski

~piotrb

Wysłany: 2018-02-09, 13:33    [Cytuj]

osobiście tego nie doświadczyłem, a i mało mnie ta ichnia "wyższość" obchodzi, więc robię to co lubię :-)
Ostatnio zmieniony przez piotrb 2018-02-09, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]