FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tyrkło
Autor Wiadomość
~Horatio

Wysłany: 2018-01-29, 10:52    [Cytuj]

el_doctore napisał/a:
Bo Mazury najlepsze są we wrześniu. Jesteś niemal królem. Z "miejscówek" na Śniardwach ja osobiście polecam (i proszę o niereklamowanie zbytnie;-)) Okartowo. Oczywiście ze względów kulinarnych. Jeżeli odstrasza kogoś postój przy pomostach, to zawsze może przepłynąć na Tyrkło. Zjeść rybę, przenocować w spokojnych wodach tego jeziora i wrócić następnego dnia. Oczywiście NR i Głodowo, również ze względów kulinarnych. Co roku ognisko urządzamy na Kwiku. Wyspy na jesieni (generalnie poza sezonem) też są bardziej przyjazne. Wszystko to są miejsca na dziko lub pół dziko, ale za to odpoczywasz i się prawdziwie relaksujesz. Chcesz cywilizacji wybieraj Bełdany. Chcesz odpoczynku, pewnej adrenaliny, ale i poczucia "zdobycia", wybieraj Śniardwy. Przy okazji, mam nadzieję, że wrzesień A.D. 2018 będzie łaskawszy od zeszłorocznego.
Tyrkło, where can I mooring, are there jetties?

~Horatio

Wysłany: 2018-02-01, 17:25    [Cytuj]

el_doctore napisał/a:
Odpisuje z opóźnieniem, bo byłem w delegacji, za co przepraszam. Na Śniardwach generalnie jest na dziko lub półdziko. Tam nie ma ekomarin jak w Giżycku czy Rynie. Generalnie chodziło mi z wrześniem ubiegłego roku, że było zimno, deszczowo. Generalnie nieprzyjemnie. Nie było szans na kąpiele, spokojne ogniska. Pod koniec sierpnia byłem w Okartowie i zacumowałem przed mostem. Pomost jakoś się trzyma kupy (była już dyskusja o tym na forum i o panu Stasiu). Z dojściem płytko, z podniesionym mieczem, wodorosty. Nie ma bojek, muringów i cumuje się na kotwicy, która albo nie trzyma, albo trzeba ją wyrzucić ponownie za pomocą pójścia wodą... Akurat staliśmy burta, bo nie było tłoku, który zaczął się robić koło 17. Ale chęć posmakowania ryby w Gospodarstwie wzięła górę. W tym roku planujemy również popłynąć do Okartowa, ale zacumujemy przy pomoście Gospodarstwa (zapytałem się i można jak się zje rybę, a przecież jak pójdziesz na chwilę do sklepu obok na zakupy, to nie będzie tragedii. Okartowo nie ma muzeum ani filharmonii. Nie spędzisz tam na zwiedzaniu wieczności). A później na noc na Tyrkło w odosobnieniu, poza szlakiem i całkowicie na dziko.
I think it is not a good place for my houseboat with a waterdraft of 75 cm

~Kswitalski
Kotwica w plecy

Wysłany: 2018-02-01, 21:35    [Cytuj]

Horatio napisał/a:
I think it is not a good place for my houseboat with a waterdraft of 75 cm

Yes, you might get stuck. Similarly, make sure to avoid the sandy shallows on Lake Boczne, where a couple years ago a woman died after she tried to push her housboat off of it. It was discussed on the forum before, but the area is marked well on all appropriate maps of the area.

~Horatio

Wysłany: 2018-02-02, 17:26    [Cytuj]

orjan1 napisał/a:
el_doctore napisał/a:
[...] W tym roku planujemy również popłynąć do Okartowa, ale zacumujemy przy pomoście Gospodarstwa (zapytałem się i można jak się zje rybę [...]

Nieco dalej za tym Gospodarstwem, już na końcu zatoczki są (były?) pomosty od (chyba?) miejscowej szkoły. Ja wspominam to miejsce jako b. fajne i kameralne.
Is there enogh water for my housebat at the jetties in the end of the bay? Thank you in advance

orjan1

Wysłany: 2018-02-02, 19:08    [Cytuj]

Horatio napisał/a:
orjan1 napisał/a:
el_doctore napisał/a:
[...] W tym roku planujemy również popłynąć do Okartowa, ale zacumujemy przy pomoście Gospodarstwa (zapytałem się i można jak się zje rybę [...]

Nieco dalej za tym Gospodarstwem, już na końcu zatoczki są (były?) pomosty od (chyba?) miejscowej szkoły. Ja wspominam to miejsce jako b. fajne i kameralne.

Is there enogh water for my housebat at the jetties in the end of the bay? Thank you in advance

Just approach this jetty directly and slowly (due to underwater vegetation).

~Horatio

Wysłany: 2018-02-03, 07:51    [Cytuj]

orjan1 napisał/a:
Horatio napisał/a:
orjan1 napisał/a:
el_doctore napisał/a:

are there 75 cm waterdraft? The last NW Jetty?

orjan1

Wysłany: 2018-02-03, 10:58    [Cytuj]

Horatio napisał/a:
orjan1 napisał/a:
Horatio napisał/a:
orjan1 napisał/a:
el_doctore napisał/a:
[...] W tym roku planujemy również popłynąć do Okartowa [...]

Nieco dalej za tym Gospodarstwem [rybackim], już na końcu zatoczki są (były?) pomosty od (chyba?) miejscowej szkoły. Ja wspominam to miejsce jako b. fajne i kameralne.

Tyrkło is a postglacial lake of fjord type. Any jetty longer than, say three meters should provide waters enough deep for you there.
Further behind the jetty we are talking about, the bay is deep of at least between 1 and 2 meters; being however strongly overgrown but with underwater vegetation not with reed.
Quite a lot of strength will you require to lift your anchor away. Eat a solid breakfast before :)
Disclaimer: I do not know, whether you will be ordered to pay some fee or informed that boats are not welcomed there. Anyway, with some two hours of a daylight left you will easily find attractive shore further up the lake.

PS.: Do not forget to visit local church with amazing polichromia inside.
Ostatnio zmieniony przez orjan1 2018-02-03, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  

~Horatio

Wysłany: 2018-02-03, 18:58    [Cytuj]

orjan1 napisał/a:
Horatio napisał/a:
orjan1 napisał/a:
Horatio napisał/a:
orjan1 napisał/a:
el_doctore napisał/a:
[...] W tym roku planujemy również popłynąć do Okartowa [...]

Nieco dalej za tym Gospodarstwem [rybackim], już na końcu zatoczki są (były?) pomosty od (chyba?) miejscowej szkoły. Ja wspominam to miejsce jako b. fajne i kameralne.

Tyrkło is a postglacial lake of fjord type. Any jetty longer than, say three meters should provide waters enough deep for you there.
Further behind the jetty we are talking about, the bay is deep of at least between 1 and 2 meters; being however strongly overgrown but with underwater vegetation not with reed.
Quite a lot of strength will you require to lift your anchor away. Eat a solid breakfast before :)
Disclaimer: I do not know, whether you will be ordered to pay some fee or informed that boats are not welcomed there. Anyway, with some two hours of a daylight left you will easily find attractive shore further up the lake.

PS.: Do not forget to visit local church with amazing polichromia inside.
THank you very much indeed for the good informations, the church is wonderful, we are roman-cahtolic

[ ODPOWIEDZ ]