FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ASF
Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-02, 12:19    [Cytuj]

Maćku, faktycznie moze zle napisalem. Wypadlem z branzy juz kilkanascie lat temu, a to przepasc. Zasugerowalem sie wpisem Emila, ktory zapewne zle zinterpretowalem:

Emill`76 napisał/a:
[Czy są realne możliwości załatwienia prosiaka pod chów , takiego "nietkniętego" genetycznie ? ;-)

Tez mnje to zdziwilo, bo jak handlowalem miesem to bul absolutny zakaz miesa pochodzacego od zwierzat modyfikowanych genetycznie. Ale czas leci, wiec uznalem, ze moglo sie zmienic.

~maciek 24

Wysłany: 2018-02-02, 20:01    [Cytuj]

Witam smakoszy wieprzowiny nie wiem czy wiecie że od kilku lat jest używany preparat do Farmakologicznej kastracji knurków ma o za zadanie wyeliminować przykry zapach knura ale jak to wszystkie leki ma działanie uboczne knurom zmniejszają się jądra i tracą libido jaki jest metabolizm tego preparatu i jak długo pozostaje w mięsie tego na etykietach nie piszą .na szczęście jest na razie mało popularny wśród hodowców choć organizacje zielonych mocno go lansują żeby zmniejszyć cierpienie knurków nie robią tego bezinteresownie jak można się domyśleć tym bardziej ,że producent jest monopolistą w tej branży.

~darkor54

Wysłany: 2018-02-02, 20:12    [Cytuj]

:shock: chyba jednak trzeba będzie przejść na wegetarianizm....

~Emill`76

Wysłany: 2018-02-02, 20:20    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
Maćku, faktycznie moze zle napisalem. Wypadlem z branzy juz kilkanascie lat temu, a to przepasc. Zasugerowalem sie wpisem Emila, ktory zapewne zle zinterpretowalem:

Emill`76 napisał/a:
[Czy są realne możliwości załatwienia prosiaka pod chów , takiego "nietkniętego" genetycznie ? ;-)

Tez mnje to zdziwilo, bo jak handlowalem miesem to bul absolutny zakaz miesa pochodzacego od zwierzat modyfikowanych genetycznie. Ale czas leci, wiec uznalem, ze moglo sie zmienic.

Inne "tknięcie" genetyczne miałem na myśli ;-) W sensie czystości rasy. Obecnie do osiągnięcia określonych pożądanych cech, tworzy się różnego rodzaju "krzyżówki" .

~maciek 24

Wysłany: 2018-02-02, 20:47    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
:shock: chyba jednak trzeba będzie przejść na wegetarianizm....

Darek jak ci powiem że grykę opryskują roundupem to z głodu umrzesz. :-D

~maciek 24

Wysłany: 2018-02-04, 08:02    [Cytuj]

Widzę ,że tym roudupem wystraszyłem forumowiczów .Chciałbym podziękować tym co wzięli udział w dyskusji i widzisz Zenku nie spodziewałeś się , że nawet Wiktor kiedyś otarł się o branżę mięsną .Pozdrawiam i czekam na rozmowy o regatach

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-02-04, 08:20    [Cytuj]

To było całkiem glebokie zanurzenie w branżę. Robiłem m.in. rzeczy, których przede mną w Polsce współczesnej nikt nie robił ;) robiłem też rutynę, którą robili i inni.
Wiele ciekawych historii pamiętam...

Ale to stare czasy (>10 lat temu). Nie mam aktualnej wiedzy.Datego też merytorycznie w tym wątku się nie odzywam. Bo się nie znam.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2018-02-04, 08:21, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]