FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochodem po lodzie - powinni tego zabronić
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-04, 23:33    [Cytuj]

Przez ostatnie dwa dni jeździłem samochodem po skutych lodem jeziorach od wyspy do wyspy... i z każdej zabieram do bagażnika śmieci pozostawione po letnich "syfiarzach".

Powinni tego zabronić? :-P

wyspa-rezerwat.jpg
Plik ściągnięto 109 raz(y) 120,94 KB

~Kswitalski
Kotwica w plecy

Wysłany: 2018-03-05, 00:55    [Cytuj]

Fajny napis sobie strzeliłeś na autku. Swoją drogą mam nadzieję wypatrzeć chorągiewkę Forumową na topach podczas pobytu w sierpniu. Mój jacht będzie bardzo rozpoznawalny. :lol:

~maski

Wysłany: 2018-03-05, 13:30    [Cytuj]

No nie wiem czy nie powinno to być w temacie : Co to za port? :)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-05, 13:40    [Cytuj]

Fajny fotomontaż :mrgreen:

<|Tobo

Wysłany: 2018-03-05, 16:19    [Cytuj]

Nie fotomontaż, zdjęcie z olsztyńskiego jeziora ;-)

~maski

Wysłany: 2018-03-05, 16:29    [Cytuj]

... no i to moje ślady na śniegu :)

~Kswitalski
Kotwica w plecy

Wysłany: 2018-03-05, 19:55    [Cytuj]

Czy mi się to wydaje czy na zdjęciu widać ślady opon kończące się w wielkim przeręblu i kształcie i rozmiarze samochodu z odciskami stóp ocalałego prowadzącymi do brzegu? :-D

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-05, 23:59    [Cytuj]

Wydaje Ci się :-P

tsa

Wysłany: 2018-03-06, 09:19    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Przez ostatnie dwa dni jeździłem samochodem po skutych lodem jeziorach od wyspy do wyspy... i z każdej zabieram do bagażnika śmieci pozostawione po letnich "syfiarzach".

Przebywanie na wyspach już jest zabronione. Bez względu na to czy przebywający zbiera śmieci, stawia klocka czy klepie pacierze.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-06, 09:25    [Cytuj]

Czyli zabronić.

~Emill`76

Wysłany: 2018-03-06, 09:45    [Cytuj]

A czy zakaz przebywania na wyspach nie powinien obowiązywać jedynie w np. okresie lęgowym ptaków ? I wyłączony z zakazu mógłby być - Tak jak w przypadku dozwolonego okresu wycinki drzew, okres od 1.10 do 28.02.
Bo komu to "przebywanie" ma szkodzić zimą ....?

~Tomek J

Wysłany: 2018-03-06, 10:35    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

A jaką masz pewność że przynajmniej część spośród tych śmieci nie została przywieziona na wyspy samochodem po lodzie? :lol:

Tomek Janiszewski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-06, 11:02    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
A jaką masz pewność że przynajmniej część spośród tych śmieci nie została przywieziona na wyspy samochodem po lodzie? :lol:

Mam taką pewność.

Po pierwsze dlatego, że niewielu jest "wariatów" jeżdżących turystycznie po szlaku WJM. Osobiście drugiego nie spotkałem.

Po drugie stan "rozkładu" zabranych śmieci i brak śladów obok każe się domyślać, że zostały pozostawione latem.

Śmieci po wędkarzach też walają się po lodzie, ale po nich widać, że są "świeże". Wśród wędkarzy niestety wciąż jest wielu syfiarzy psujących opinię ogółowi.

~szuwarek13

Wysłany: 2018-03-09, 17:37    [Cytuj]

I co łyso Wam :?: :!:
Jechał autem po lodzie, bo zna swój fach

jezioro Wigry

Kierowca, który niedawno jeździł autem po zamarzniętym jeziorze Wigry, miał zgodę Wigierskiego Parku Narodowego i wieloletnie doświadczenie. – To przedstawiciel firmy, która na zlecenie parku od lat wykasza i czasami po lodzie *spam* do brzegu trzcinę – wyjaśnia Jarosław Borejszo, dyrektor WPNu. Nagranie z jego pracy opublikowała niedawno jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, a zachowanie kierowcy było szeroko dyskutowane w mediach *SPAM*. Wiele osób zarzuciło kierowcy bezmyślność. Wypowiedź dyrektora stawia sprawę w zupełnie w innym świetle.
info z radio5

I proszę nie obrażać wędkarzy tzn. nie wsadzać wszystkich do jednego wora :-x ja nie śmiecę :!: nie palę więc nie rzucam petów , jeśli nęcę rybki to zanętę przygotowuję już wstępnie w domu , czyli żadnych torebek / papierków po mnie nie ma :!: :idea:

Tenewleg

Wysłany: 2018-12-20, 08:01    [Cytuj]

Teraz tak na to patrzę i w sumie nie dowierzam, że ktoś dwutonowym samochodem wjeżdża na lód i się nie boi.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-12-20, 10:27    [Cytuj]

Tenewleg napisał/a:
Teraz tak na to patrzę i w sumie nie dowierzam, że ktoś dwutonowym samochodem wjeżdża na lód i się nie boi.

A czego ma się bać?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-16, 22:18    [Cytuj]

Wątek dotyczące czołgów na lodzie został wydzielony do osobnego wątku.
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=19094

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-06-17, 07:45    [Cytuj]

instant napisał/a:
Cytat:
Policja w Giżycku 12 lutego otrzymała zgłoszenie, że pod dwoma mężczyznami (65 i 70 lat) załamał się lód na jeziorze Kisajno. Jednemu udało się wydostać z wody i na brzeg. Zawiadomił policję.
— Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 11.30. Zgłaszający poinformował, że na jeziorze - kilkaset metrów od Rogu Pierkunowskiego - załamał się lód i jedna osoba jest wodzie - relacjonuje mł. asp. Iwona Chruścińska z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Na miejsce pojechali natychmiast strażacy, ratownicy MOPR-u, policja.
— Policjanci ustalili, że dwóch mężczyzn wybrało się na zamarznięte jezioro Kisajno. Jeden jechał quadem i ciągnął drugiego za pojazdem na sankach. Nagle pod nimi zarwał lód - mówi mł. asp. Iwona Chruścińska. — Mężczyźnie, który kierował quadem udało się wydostać z wody i dotrzeć na brzeg. Zadzwonił na policję z informacją, że drugi mężczyzna zniknął pod wodą. Służbom ratowniczym udało się zlokalizować i wydobyć mężczyznę spod lodu, ale pomimo długiej reanimacji, nie udało się go uratować.
65-latek to mieszkaniec Warszawy, i on był kierowcą quada. 70-latek to mieszkaniec Giżycka. Ten mężczyzna nie przeżył wypadku. Obaj panowie wybrali się na ryby.

/Gazeta Giżycka/

Po 16 miesiącach zapadł wyrok w tej sprawie. Według ustaleń prokuratora oskarżony wjechał na lód nie upewniając się co do możliwości bezpiecznego poruszania się takim pojazdem w sytuacji, gdy warunki atmosferyczne wskazywały na to, że grubość lodu nie pozwalała na bezpieczne jazdę.

W rezultacie w okolicy Rogu Królewskiego pokrywa lodowa załamała się pod jadącym pojazdem. Quad wraz z oskarżonym i pasażerem wpadł do wody. Henryk G. nie był w stanie wydostać się z wody i utonął.

Sąd Rejonowy w Giżycku wyrokiem z dnia 12 czerwca 2019 r. uznał Macieja B. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i za to skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat próby. Orzekł wobec oskarżonego także karę grzywy w wysokości 8 tys. zł. Od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa została zasądzona również kwota 980 zł tytułem opłaty oraz pozostałe koszty postępowania w kwocie 1407,75 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

[ ODPOWIEDZ ]