FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mazurski Dziennik Jachtowy
Autor Wiadomość
Piotr Przybecki

Wysłany: 2018-05-17, 19:40   Mazurski Dziennik Jachtowy [Cytuj]

Witam!
Dziennik jachtowy z rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich.
Żeglujemy po Mazurach. Na jachtach mamy papierowe mapy, czasami śpiewniki z szantami. Ale nie mamy "Mazurskiego Dziennika Jachtowego" - nazwa robocza - pamiętnika z rejsu i zarazem pamiątki.
Mam problem, co w takim dzienniku umieścić. Mój pomysł, to zeszyt A5 z najlepszymi szantami /koniecznie duża czcionka/, mapą rejsu, składem załogi z krótką charakterystyką żeglarzy i przezwiskami. Po jednej stronie z podstawowymi węzłami i nazewnictwem żeglarskim /słowniczek/. Miejsce na krótkie notatki z najważniejszych "wrażeń rejsowych".
Co jeszcze mam umieścić?
A może sam pomysł jest g.. wart?
Ostatnio zmieniony przez Piotr Przybecki 2018-05-17, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  

~Kswitalski
Kotwica w plecy

Wysłany: 2018-05-17, 20:23   Re: Mazurski Dziennik Jachtowy [Cytuj]

Jeżeli będziesz rzeczywiście taki dziennik prowadzić, to może być to bardzo ciekawa pamiątka. Można zostawić miejsce na jakieś najpiękniejsze zdjęcia z rejsu - zdjątka pamiątkowe (załogi, krajobrazu i zwierząt...). Zależy czy tobie/wam to będzie pasować i odpowiadać, ale może można wkleić jakieś ususzone kwiaty itp z każdego biwaku/postoju?

~pzaw

Wysłany: 2018-05-17, 20:32   Re: Mazurski Dziennik Jachtowy [Cytuj]

Skanowałem takie kroniki z lat 1972 i 1971. Można je obejrzeć na stronach sekcji żeglarskiej UP Poznań w zakładce historia. Obok tekstu w kronikach są fotki mapy i szkice.

Piotr Przybecki

Wysłany: 2018-05-17, 20:33    [Cytuj]

Śmieszne, ale nie śmieszne z tym wklejaniem kwiatków /liści/ z biwaków/postojów. Pasuje mi. Dzięki Kraków i Poznań. Sprawdzę w internecie.
Ostatnio zmieniony przez Piotr Przybecki 2018-05-17, 20:35, w całości zmieniany 2 razy  

~Emill`76

Wysłany: 2018-05-17, 21:59    [Cytuj]

Ze 3 lata temu , miałem zaszczyt wpisać klika słów do dziennika pokładowego Śp już Zbyszka Zgódki .... chyba najstarszego bywalca przystani Pod Dębem. Przyjeżdzał tam od końcówki lat 70 tych , gdy jeszcze miejscówka ta nie była "skomercjalizowana" . Dziennik prowadził od początku lat 80 tych ....a wiele wpisów była odręcznie ilustrowanych. Taki dzienniko - pamiętnik w zasadzie , ponieważ oprócz opisów poszczególnych dni, zawiera też wiele wpisów poznanych na szlaku ludzi, którzy umieszczali Zbyszkowi osobiste dedykacje. Nazbierało się tego przez te lata 2 grube tomy .... po kilkaset stron każdy ! "Dzieło" absolutnie bezcenne... poczytałem co nie co , losowo przeglądając lata 80,90 i lata obecne . Niesamowita pamiątka..... obecnie po ojcu trafiła w ręce syna....

[ ODPOWIEDZ ]