FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowe spotkanie na Mazurach (Giżycko) - luty 2018
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-12-11, 13:31    [Cytuj]

Najlepszy dojazd (wg mnie) z Warszawy na Mazury jest drogą przez Ostrów Mazowiecka (kierunek Białystok nie Augustów). W Ostrowii (Ostrowiu?) skręcasz na Łomżę i przez Pisz-Orzysz dojeżdżasz do Giżycka.

Droga jest zdecydowanie wygodniejsza. Obecnie budują ostatni (na Mazury) odcinek S8, więc jedziesz przez budowę, ale ruch jest płynny.

~familiant

Wysłany: 2017-12-11, 13:38    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Najlepszy dojazd (wg mnie) z Warszawy na Mazury jest drogą przez Ostrów Mazowiecka (kierunek Białystok nie Augustów). W Ostrowii (Ostrowiu?) skręcasz na Łomżę i przez Pisz-Orzysz dojeżdżasz do Giżycka.

Droga jest zdecydowanie wygodniejsza. Obecnie budują ostatni (na Mazury) odcinek S8, więc jedziesz przez budowę, ale ruch jest płynny.

Z Ostrowi na Zambrów, przed Zambrowem zjazd na Łomżę, na początku Łomży na rondzie w prawo na most Hubala, za mostem w lewo , dojazd do świateł w Piątnicy i w prawo, w Kisielnicy w lewo na Kolno, Pisz, Orzysz. Trasa dłuższa niż przez Śniadowo około 8 km ale zdecydowanie szybsza a szczególnie w sezonie .

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-12-11, 13:45    [Cytuj]

Też kiedyś w ten sposób jeździłem, ale od czasu gdy jeżdżę nocą wybieram krótszy wariant.

Ryszard M

Wysłany: 2017-12-11, 13:54    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Też kiedyś w ten sposób jeździłem, ale od czasu gdy jeżdżę nocą wybieram krótszy wariant.

Zawsze tak jeździłem jak familiant, tylko w tym roku chciałem sobie skrócić drogę do Prażmowa, i wyszło jak wyszło. Rozumiem z postu że wariant krótszy tylko nocą?

~Emill`76

Wysłany: 2017-12-11, 14:01    [Cytuj]

Dla podróżujących z południa, przez Warszawę - ... polecam Warszawę ominąć - odbić w okolicy Grodziska maz , na Błonie , Nowy Dwór maz , Nasielsk, Ciechanów , Przasnysz, Chorzele, Rozogi , Myszyniec itd.

Odcinek od Grodziska do Nasielska, pokonuje się w około 1h - 1,15h ( jeżdżę bardzo często o różnych porach ) . Od Nasielska do Rucianego ( 167 km ) jedzie się bardzo dobrze, ruch umiarkowany, mało tirów ... przeważnie pokonuję tą trasę w około 2,15 zbytnio się nie spiesząc . Korków nie ma nigdy ... nawet przed majówką i BC .

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-11, 17:02    [Cytuj]

Ryszard, jeśli jedziesz z południowego Zachodu, to wbijasz się jak najszybciej na A 4, potem w ok. Wrocławia na S 8 do Łodzi (piknie się pruje !), nie musisz wjeżdżać do Łodzi, wpadasz w ok. południa Łodzi na A 1, potem na W-wę na A 2, na węźle Błonie/Grodzisk zjeżdżasz na Błonie, jedziesz na Leszno i dalej przez Kampinos, za Nowym Dworem Maz. wpadasz na trasę gdańską (do Pułtuska 2-pasmowa), w Pułtusku jedziesz na Ciechanów do Ciechanowa, i dalej, jak napisał Emil .

Ryszard M

Wysłany: 2017-12-11, 18:19    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Ryszard, jeśli jedziesz z południowego Zachodu, to wbijasz się jak najszybciej na A 4, potem w ok. Wrocławia na S 8 do Łodzi (piknie się pruje !), nie musisz wjeżdżać do Łodzi, wpadasz w ok. południa Łodzi na A 1, potem na W-wę na A 2, na węźle Błonie/Grodzisk zjeżdżasz na Błonie, jedziesz na Leszno i dalej przez Kampinos, za Nowym Dworem Maz. wpadasz na trasę gdańską (do Pułtuska 2-pasmowa), w Pułtusku jedziesz na Ciechanów do Ciechanowa, i dalej, jak napisał Emil .

Tak jadę. S8 do A1, póżniej na A2 i w okolicach Warszawy znowu na S8 aż do Zambrowa.Tylko w tym roku zachciało mi się modyfikacji przez Mikołajki. I utknąłem, od Zalewu do Ostrołęki w korkach.Ale w przyszłym roku spróbuję wg. waszych podpowiedzi. Część tej trasy znam ,kiedyś corocznie jeżdziłem po mateczniki sadzonek. Dziękuję za informacje.Pozdrawiam.

~Emill`76

Wysłany: 2017-12-11, 20:11    [Cytuj]

artiosso napisał/a:

Artek, Płońsk oczywiście miałeś na myśli , nie Pułtusk ? ;-)

~Emill`76

Wysłany: 2017-12-11, 20:12    [Cytuj]

Ryszard M napisał/a:
artiosso napisał/a:

Tak jadę. S8 do A1, póżniej na A2 i w okolicach Warszawy znowu na S8 aż do Zambrowa.Tylko w tym roku zachciało mi się modyfikacji przez Mikołajki. I utknąłem, od Zalewu do Ostrołęki w korkach.Ale w przyszłym roku spróbuję wg. waszych podpowiedzi. Część tej trasy znam ,kiedyś corocznie jeżdziłem po mateczniki sadzonek. Dziękuję za informacje.Pozdrawiam.

Od Wawy do Ostrołęki można też niezle postać w Pułtusku...

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-11, 20:13    [Cytuj]

Oczywiście Płońsk. Tak, nie Pułtusk. :->
Płońsk, Pułtusk, Przasnysz - te miasta zawsze mi się myliły.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-12-11, 20:15    [Cytuj]

A jaki jest źrodłosłów nazwy "Pułtusk" ? ;-)

~jachtyzklasą

Wysłany: 2017-12-11, 20:34    [Cytuj]

Koledzy to wątek o spotkaniu a nie o podróżowaniu samochodem na mazury ;-)
Wiem że to istotne też, ale może w osobnym wątku?

Ja się wstępnie piszę na takie spotkanie, w sumie mam blisko :mrgreen:
Termin jak na razie dowolny lutowy mi pasuje.

funyo

Wysłany: 2018-01-11, 21:02    [Cytuj]

Lodu przybywa, więc szanse na spotkanie na tafli rosną :-)
Warunki na bojery, czy choćby łyżwy na razie rysują się doskonale - lód jest gładki, a opadów brak...

zenek

Wysłany: 2018-01-11, 21:13    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Warunki na bojery, czy choćby łyżwy na razie rysują się doskonale - lód jest gładki, a opadów brak...
Jak będziesz dalej "krakał" o bojerach, to napada białego świństwa i bojery diabli wezmą.
Bojery trzeba brać z zaskoczenia, tak żeby nic nie wiedziały o planach na latanie nimi :-P !

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-01-12, 07:33    [Cytuj]

Jak nie bojery, to quady/narty biegowe/łyżwy.

~najmita

Wysłany: 2018-01-12, 08:24    [Cytuj]

Jak nie bojery to nie przyjeżdżam :lol:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-01-12, 09:37    [Cytuj]

Przyjeżdżaj, jak nie takie bojery to inne bajery... ;-)

~Emill`76

Wysłany: 2018-01-12, 09:51    [Cytuj]

pough napisał/a:

Regaty na sankach . Załogi 2 osobowe + sternik . Sternik ciągnie sanki ... :mrgreen:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-01-12, 15:22    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
pough napisał/a:

Regaty na sankach . Załogi 2 osobowe + sternik . Sternik ciągnie sanki ... :mrgreen:

Jakże by inaczej, załoga ciągnie do przodu, a sternik do tyłu (swoim ciężarem w sankach) :lol: :mrgreen:

<|instant

Wysłany: 2018-01-13, 18:44    [Cytuj]

...ale czy w ogóle, to się taki luźny wątek zrobił, czy może ustalony został termin tego spotkania, miejsce, lista uczestników, jakiś program ramowy? Przejrzałem te dwie stronki i chyba mi coś umknęło... :-/

.

[ ODPOWIEDZ ]