FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urządzenie do mycia jachtów wodą zaburtową
Autor Wiadomość
<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2017-11-16, 18:54   Urządzenie do mycia jachtów wodą zaburtową [Cytuj]

Przewinął się wątek prysznica kokpitowego jako narzędzia do mycia kokpitu.
A że człowiek wygodnicki i leniwy z natury jest to tak sobie pomyślałem - po co te wiadra dźwigane z wody, po co ten mop z zaplątanym ziarnkiem piasku...
Macie jakieś patenty, zrealizowane pomysły na jakieś urządzenie z poborem wody zewnętrznej, podające ja pod ciśnieniem jakąś dyszą?
Mi od razu przyszło do głowy moje ostatnio narzędzie używane do oprysków przeciwgrzybowych drzewek. Pojemność 5 litrów, spore ciśnienie - chyba wrzucę je wiosną do bakisty i przetestuję na pokładzie.

opryskiwacz.jpg
Plik ściągnięto 2716 raz(y) 6,4 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-16, 18:58    [Cytuj]

Zamiast taniego mopa sugeruje zakupić taki z mikrofibry, oraz porządną szczotkę (z rozdwojonym włosiem).

Zarówno mikrofibra jak i rozwojone włosie dobrej szczotki zmniejszają napięcie powierzchniowe wody, przez co brud łatwiej schodzi. Do mycia pokładu używać wyłącznie wody z jeziora. Woda z kranu na Mazurach jest bardzo twarda więc nie myje tak dobrze.

Ja do mycia swojej łodzi przez cały sezon nie używam żadnej chemii. Tylko wspomnianą mikrofibrę i dobrą szczotkę. Kupiłem ją w sklepie z farbami.

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2017-11-16, 19:08    [Cytuj]

To co napisałeś jest mi znane i nawet stosowane. Jednak występuje tu ryzyko, że na mopie jest jakiś np. metalowy wiór ze zużytej podkładki i rysy gotowe. Mycie bezdotykowe ma plusy.

~Adam Żyszkowski

Wysłany: 2017-11-16, 20:13   Re: Urządzenie do mycia jachtów wodą zaburtową [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Pojemność 5 litrów, spore ciśnienie - chyba wrzucę je wiosną do bakisty i przetestuję na pokładzie.

Taki opryskiwacz to raczej dezodorant, a nie tzw. karcher. IMHO zapompujesz się na śmierć. Poćwicz w domu, zamiast na Mazury wozić. Jeszcze Ci zdjęcia zrobią, film nakręcą i będą gadali, że chemią lejesz. :-P

~szg

Wysłany: 2017-11-16, 20:15    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Mycie bezdotykowe ma plusy.

Może i ma ale bezdotykowo niczego nie umyjesz a co najwyżej spłuczesz z wierzchu. Musi być szczotą przejechane ;-) .

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2017-11-16, 20:22    [Cytuj]

Sprawdzić nie zaszkodzi ;-) Podrzuciłem temat z myślą, że ktoś ma jakiś patent na ręcznego karchera.

<|pako

Wysłany: 2017-11-18, 16:28    [Cytuj]

Kiedyś próbowałem podłączyć Karcher do ujęcia wody z jeziora i wymyć pokład, trochę kosztowało oprzyrządowanie do niego i filtr mi sie zatkał po 4 minutach używania (jez. Kisajno wczesna wiosna)

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-11-18, 16:37    [Cytuj]

Ja robilem sam cos takiego, co nazwalem "mini siga karscher", bo to Diga jest pomysłodawcą. Zasada prosta: pompka zanurzeniowa, szczotka z mozliwosxia podlaczenia weza i kabelek z wlacznikiem i koncowka do gniazda "zapalniczki". Fajnie to chodzilo.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-11-20, 10:49    [Cytuj]

Cytat:
Mi od razu przyszło do głowy moje ostatnio narzędzie używane do oprysków przeciwgrzybowych drzewek. Pojemność 5 litrów, spore ciśnienie - chyba wrzucę je wiosną do bakisty i przetestuję na pokładzie.

Tobo tylko uważaj, bo większość tych środków to silne ichtiocydy. Kiedyś pewien gość wypłukał w jeziorze baniaki po opryskach roślin, załatwił jezioro na cacy, co prawda nieduże. Zanim użyjesz dokładnie przeczytaj i pusty baniak przepłucz w domu . Niektóre związki są śmiertelne dla ryb w stężeniach mierzonych ppm.

Sławek

<|Tobo
Tobo

Wysłany: 2017-11-20, 12:04    [Cytuj]

Tak Sławku, to oczywiste i bardzo zwracam na takie rzeczy uwagę. Dobrze jednak o tym pisać jak najwięcej. Żadna chemia nie powinna trafiać do wody.

[ ODPOWIEDZ ]