FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikacja międzyludzka
Autor Wiadomość
pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-11-07, 17:00    [Cytuj]

@artiosso

Wazelina - miała na celu tylko mocne podkreślenie zjawiska, tak by mocno zwrócić uwagę użytkowników. Widać zadziałało. :-) W żadnym przypadku nie była użyta pejoratywnie.

Moderator/użytkownik - tak jestem świadomy sytuacji, dzięki za przypomnienie. Staram się być przede wszystkim użytkownikiem forum zresztą jak użytkownicy pełniący funkcje moderatorów na innych podobnych forach.

~extant

Wysłany: 2017-11-07, 17:00    [Cytuj]

Sugerowanie, że na forum tworzy się (i/lub istnieje) jakieś TWA - moim zdaniem - jest całkowicie pozbawione podstaw.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-11-07, 17:06, w całości zmieniany 2 razy  

~darkor54

Wysłany: 2017-11-07, 17:44    [Cytuj]

extant napisał/a:
Sugerowanie, że na forum tworzy się (i/lub istnieje) jakieś TWA - moim zdaniem - jest całkowicie pozbawione podstaw.

Pewnie masz rację... Jednak z uwagi na specyfikę i to, że spotykamy się w realu (jest to IMHO wartość dodana) siłą rzeczy ułatwia powstawanie - nazwijmy to - nici porozumienia. W większości osoby piszące nie są anonimowe - wielu z nas pływa na własnych, rozpoznawalnych łódkach i to tez jest zaleta - możliwość spotkania na szlaku, wymiany doświadczeń i zwykłego posiedzenia w kokpicie przy szklaneczce "rudej wody na myszach". Mnie zażyłość jaka po takich spotkaniach w sposób naturalny powstaje pomiędzy użytkownikami forum nie razi. Przyznaje jednak, że zaczynam być zmęczony (o ile można to tak nazwać) dzieleniem "włosa na czworo" i nic merytorycznie nie wnoszących dyskusji o niczym. Osoby, które trochę już na forum są powinny zdawać sobie sprawę z tego, że nasze wpisy są często źródłem wiedzy dla innych a przekazywane nasze doświadczenia mogą stanowić inspirację do poszukiwań i wypracowania własnych rozwiązań przez czytającego. Zwróćcie uwagę chociażby na wątki o pływaniu w kanałach a w kanale Giżyckim (jeszcze nieoficjalnie Łuczańskim) w tym roku w szczególności. Jestem pewien, że te wpisy nie pozostały tylko w naszym gronie. Może zamiast rozwijać wątki, które generują później dyskusje X vs Y lepiej czasami odpuścić i nie reagować nerwowo?
Przepraszam - piszę trochę jak stetryczały "piernik" ale pogoda jesienna tak na mnie działa -byle do wiosny ;-)
Ostatnio zmieniony przez darkor54 2017-11-07, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2017-11-07, 18:07    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
extant napisał/a:

Pewnie masz rację... Jednak z uwagi na specyfikę i to, że spotykamy się w realu (jest to IMHO wartość dodana) siłą rzeczy ułatwia powstawanie - nazwijmy to - nici porozumienia. W większości osoby piszące nie są anonimowe - wielu z nas pływa na własnych, rozpoznawalnych łódkach i to tez jest zaleta - możliwość spotkania na szlaku, wymiany doświadczeń i zwykłego posiedzenia w kokpicie przy szklaneczce "rudej wody na myszach". Mnie zażyłość jaka po takich spotkaniach w sposób naturalny powstaje pomiędzy użytkownikami forum nie razi...

Darku, takie "nici porozumienia" nie mają nic wspólnego z TWA i w żaden sposób nikogo nie mogą razić. :-)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-11-07, 18:12    [Cytuj]

pough napisał/a:
szg napisał/a:
Niewielu z Was zna czy pamięta czasy obecnego tu kiedyś TWA, ale ja pamiętam dobrze. Choć wtedy protestowałem i tak źle się to skończyło - na pudelku 8-) .

Dlatego może lepiej nie powtarzać błędu i zapobiegać powstawaniu TWA?

Pytanie : czy pomoże to komunikacji na Forum ?
Masz na to jakiś pomysł moderacyjny ?
Może, jeśli takie zadziałanie ma wesprzeć komunikatywność tego Forum, wprowadźmy zakaz posługiwania się realnymi imionami w postach, wprowadźmy obowiązek zwracania się do siebie tylko i wyłącznie przy użyciu nicków ?

~Emill`76

Wysłany: 2017-11-07, 18:34    [Cytuj]

artiosso napisał/a:

Może, jeśli takie zadziałanie ma wesprzeć komunikatywność tego Forum, wprowadźmy zakaz posługiwania się realnymi imionami w postach, wprowadźmy obowiązek zwracania się do siebie tylko i wyłącznie przy użyciu nicków ?

Do tego automatyczne losowe zmiany nicków co tydzień - pewnie do ogarnięcia dla Zbyszka ;-)

I zero integracji w realu, forumowych imprez itd . Po całości ... ;-) :-P

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-11-07, 18:37    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
pough napisał/a:
szg napisał/a:
Niewielu z Was zna czy pamięta czasy obecnego tu kiedyś TWA, ale ja pamiętam dobrze. Choć wtedy protestowałem i tak źle się to skończyło - na pudelku 8-) .

Dlatego może lepiej nie powtarzać błędu i zapobiegać powstawaniu TWA?

Nauczony doświadczeniem, wskazałem zjawisko, z którym jak się wydaje niektórzy (na razie w moim odczuciu w przewadze na obecną chwilę) są zgodni. Są też zdania przeciwne, choć również nauczony doświadczeniem zastanawiam się, czy te w niektórych przypadkach są z przekonania czy dla zasady (bo bez argumentów) w kontrze.

Z uwagi na podniesiony przez Ciebie problem moderator/użytkownik nie będę nic sugerował, ale chciałbym usłyszeć więcej od innych użytkowników naszego forum zanim wyciągnę jakiekolwiek wnioski, które być może później przedstawię.

~extant

Wysłany: 2017-11-07, 19:14    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Do tego automatyczne losowe zmiany nicków co tydzień - pewnie do ogarnięcia dla Zbyszka ;-) ...

I obowiązkowo Szanowny Panie/Szanowna Pani przed każdym nickiem. ;-)
Emill`76 napisał/a:
I zero integracji w realu, forumowych imprez itd . Po całości ... ;-) :-P

A jak ... ;-) :-P
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-11-07, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  

<|instant

Wysłany: 2017-11-07, 21:16    [Cytuj]

zenek napisał/a:
instant napisał/a:
extant, pough, zenek... Oni już nie chcą ze sobą rozmawiać merytorycznie. Może już nie umieją? Przekroczyli granicę, poza którą:

Tynia napisał/a:
Nieporozumienia wywołane błędnym rozumieniem czyichś intencji są później już nie do wytłumaczenia ani językiem pisanym, ani za pomocą rozmów.

Smutno mi...

:-(

Jeżeli tak będzie przebiegała dyskusja w tym temacie, to za chwilę wróci tam skąd wyszedł!

...ech :roll: I coraz mi smutniej :-(

(wytłuszczenie moje)

~Tynia

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2017-11-07, 21:24    [Cytuj]

szg napisał/a:

Pudelek to zdaje się portal ze zdjęciami gwiazd przyłapanych bez majtek. Określenie "pudelek" wymyślone przez Tomka Janiszewskiego nie za bardzo wg mnie pasuje i nie wiem, skąd u niego takie skojarzenie, bo nie przypominam sobie aby logował się tam jako użytkownik. Na tamtym forum goście nie mają dostępu do zdjęć, więc na tej podstawie nie mógł ocenić. ;-)

Byłam pierwszą osobą, która testowała nowe forum stworzone w całości przez NePolyaka - mojego obecnego partnera - Daniela. Obydwoje bardzo dbaliśmy o rozwój merytoryczny forum, ja sama byłam autorem wielu wątków, jak choćby o ptakach czy "kącika finansowego". Był też piękny wątek o kolejnych łódkach Sigi - tego nie było na żadnym forum. Niektóre osoby będące użytkownikami forum.mazury.info.pl są zarejestrowane również tam, może napiszą coś więcej na temat obecnego poziomu merytorycznego, bo ani ja ani Daniel od kilku lat nie jesteśmy tam czynnymi użytkownikami.

W każdym razie - weźcie proszę pod uwagę, że są tu osoby, które tamto forum tworzyły (ja) i są tu osoby, które prawdopodobnie nadal tam czynnie piszą, więc może nie powielajcie nietrafionych określeń Tomka Janiszewskiego, bo ktoś się może poczuć niefajnie.
Ostatnio zmieniony przez Tynia 2017-11-07, 21:46, w całości zmieniany 2 razy  

~Tynia

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2017-11-07, 21:33    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Tynia napisał/a:
extant napisał/a:
Tynia, bardzo trafnie to opisałaś :-) Dodałbym do tego tylko jedno - forum to tylko forum i najlepiej jest nie traktować wszystkiego co tam się dzieje... zbyt poważnie. ;-)

No tak, ale tu można "potrenować" :-P

Przykro mi ale ja pisanie na forum odbieram inaczej.
Nie znam wszystkich osobiście a wielu znam bardzo powierzchownie czyli nie znam.
Nie uznaję takiego bawienia się , jeżeli mam coś do powiedzenia w dyskutowanej sprawie to mówię ( tu piszę ) .
To co piszę i jak piszę jest wyrazem mojej rzeczywistej oceny sytuacji i traktuje to poważnie.
Bo inaczej to jest strata czasu i brak szacunku dla rozmówcy.

Tynia
Też tego o czym napisałaś byłem uczony na różnych szkoleniach i dlatego staram się pisać starannie choć nie zawsze wychodzi.
Pozdrawiam Cię

Andrzeju, ja również Cię pozdrawiam! :-) I dodam, że pisząc "potrenować" miałam na myśli "szukanie alternatyw" w odniesieniu do badania intencji naszego rozmówcy.
Ostatnio zmieniony przez Tynia 2017-11-07, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-11-07, 23:37    [Cytuj]

zenek napisał/a:
... w związku z tym, że jesteśmy jednocześnie moderatorami i zwykłymi użytkownikami narzędzia moderatorskie w stosunku do pozostałych użytkowników staram się ograniczać do minimum. Zbyszek i Robert zresztą również.

Aż chciałoby się (złośliwie) zapytać kto to taki: Zbyszek i Robert? Czy taka poufałość to już TWA? Czy trzeba zaopatrzyć się w wazelinę? I czy w takiej samej ilości, jak w przypadku Pawcia i Artiego?
To tak w kontekście wcześniejszego postu Roberta (który, notabene, uważam za wyjątkowo niegrzeczny) i z góry przepraszam Cię, Zenku, że znowu moja uwaga dotyczy Twego wpisu - to po prostu przypadek, który wpadł mi w oko. Zero celowości. Za to myślę, że dobrze obrazuje sytuację - to oczywiste, że ludzie, którzy poznają się w realu po imieniu, razem się bawią, piją, śpiewają - potem zwracają się do siebie po imieniu także na forum. Tak robią praktycznie wszyscy.
A to że Artur artiosso zdrabnia imiona niektórych rozmówców, to taki jego foch i naprawdę nikomu postronnemu nic do tego.
To forum ma być rozrywką dla uczestników - dla mnie, którą niestety momentami przestaje być. Nie batalią o najostrzejszy język czy mistrzostwo ciętej riposty. To również nie jest encyklopedia wiedzy dla internetowych czytaczy, którą w pocie czoła tworzymy dla ich wygody. Przynajmniej ja tak tego nie traktuję - może jestem w mniejszości...
Jeśli kogoś coś to forum przy okazji nauczy, to oczywiście dobrze, ale ono ma przede wszystkim mnie bawić.

~juzekp

Wysłany: 2017-11-07, 23:57    [Cytuj]

funyo napisał/a:
... Aż chciałoby się (złośliwie) zapytać kto to taki: Zbyszek i Robert? Czy taka poufałość to już TWA? ...

No właśnie . już jestem parę lat na forum i ciągle (jeszcze) mam z tym problemy . Oczywiście nie mam nic przeciwko zwracaniu się po imieniu - uważam to nawet za sympatyczne.
Przeto mam propozycję żeby po imieniu podawać również nik. Tym bardziej że imiona się powtarzają.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-11-08, 00:02    [Cytuj]

funyo napisał/a:
(...)To tak w kontekście wcześniejszego postu Roberta (który, notabene, uważam za wyjątkowo niegrzeczny)(...)

A czemu uważasz za niegrzeczny? Z powodu wazeliniarstwa? To słowo ma wiele znaczeń i synonimów między innymi:
przypochlebianie, schlebianie, kadzenie, komplementowanie, przymilność, afirmacja, akceptacja, chwalenie, czułe słówko, czułostka, komplement, laurka, miłe słówko, pean, pochlebstwo, pochwała, superlatywa...

Dziwne tylko, że nie rażą Ciebie w równym stopniu i pomijasz milczeniem niegrzeczne wypowiedzi innych użytkowników.

funyo

Wysłany: 2017-11-08, 00:16    [Cytuj]

Ehhh...
Ostatnio zmieniony przez funyo 2017-11-08, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-11-08, 00:25    [Cytuj]

pough napisał/a:

A czemu uważasz za niegrzeczny? Z powodu wazeliniarstwa? To słowo ma wiele znaczeń i synonimów między innymi:
przypochlebianie, schlebianie, kadzenie, komplementowanie, przymilność, afirmacja, akceptacja, chwalenie, czułe słówko, czułostka, komplement, laurka, miłe słówko, pean, pochlebstwo, pochwała, superlatywa...

To może oświeć mnie, jakie to znaczenie przypisujesz swojej wypowiedzi?
Cytat:

Dziwne tylko, że nie rażą Ciebie w równym stopniu i pomijasz milczeniem niegrzeczne wypowiedzi innych użytkowników.

Może i rażą, ale skoro nie dotyczą mnie bezpośrednio...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-11-08, 00:26    [Cytuj]

No właśnie... Ehh... ;-)

Wybierz sobie jedno z wymienionych słów...
Kadzenie czułych słówek, IMHO stwarza wrażenie TWA i powoduje, że inni niewiedząc czy będą pasować boją się odezwać i unikają TWA...
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-11-08, 00:39, w całości zmieniany 3 razy  

funyo

Wysłany: 2017-11-08, 00:31    [Cytuj]

Ehhh... :-|

~Tupi

Wysłany: 2017-11-08, 03:58    [Cytuj]

:-)
macie problemy :))))))

~Tupi

Wysłany: 2017-11-08, 03:59    [Cytuj]

zazdroszczę:))

[ ODPOWIEDZ ]