FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odbiór wody szarej
Autor Wiadomość
Tupi

Wysłany: 2017-10-29, 22:44   Odbiór wody szarej [Cytuj]

czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuję się czy jakikolwiek port na Mazurach ma punkt odbioru wody szarej ( specjalny do tego celu )?
wiem oczywiście ,że można odessać pompą do fekaliów - ale nie o takie pompy pytam

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-29, 22:49    [Cytuj]

Z tego co wiem, nie ma. Nie widzialem też jeszcze jachtu wyposazonego w takowy zawór. Na wszystkich scieki trafiaja bezpośrednio za burtę.

Tupi

Wysłany: 2017-10-29, 23:00    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Z tego co wiem, nie ma. Nie widzialem też jeszcze jachtu wyposazonego w takowy zawór. Na wszystkich scieki trafiaja bezpośrednio za burtę.

jachty z zaworami są (houseboaty na pewno) , ale gdzie sens montowania zbiorników na wodę szarą skoro brak infrastruktury do odbioru
jestem w trakcie zamawiania kilku jednostek i głęboko zastanawiam się na sensem montowania w nich zbiorników na szarą
z jednej strony przyznam ,że zaczynają tego "wymagać" klienci ( szczególnie obcokrajowcy i Ci co na łódce pierwszy raz )
z drugiej strony skoro nie ma infrastruktury odbiorczej to po co?
niektórzy pewnie zapłacą za odessanie jak za fekalia ,ale cena za szarą powinna być sporo niższa( dla wielu oszczędnych osób będzie to problem)
myślę ,że przynajmniej ekomariny powinny o ile nie mieć oddzielnej odsysarki to brać inne kwoty za szarą ,a inne za fekalia

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-30, 01:00    [Cytuj]

A jaki problem odessać to normalną odsysarką na fekalia? No chyba, że szukasz argumentów do "oszczędności". W mazurskich portach i tak wszystkie ścieki trafiają do jednego kolektora bez rozróżniania na szare i czarne. W krajach "pustynnych" ścieków szarych po oczyszczeniu używa się do podlewania. U nas póki co nie ma takiej potrzeby. Słodkiej wody jest pod dostatkiem.

Tupi

Wysłany: 2017-10-30, 01:11    [Cytuj]

A jaki problem odessać to normalną odsysarką na fekalia? No chyba, że szukasz argumentów do "oszczędności". W mazurskich portach i tak wszystkie ścieki trafiają do jednego kolektora bez rozróżniania na szare i czarne. W krajach "pustynnych" ścieków szarych po oczyszczeniu używa się do podlewania. U nas póki co nie ma takiej potrzeby. Słodkiej wody jest pod dostatkiem.

dla mnie żaden - ale klienci problem będą mieli
jestem w 100% pewny ,że większość klientów(szczególnie stałych bywalców WJM) nie będzie chciało płacić za odsysanie szarej wody tyle co z fekalia
bo o ile fekalia jakoś do większości przemawiają to szara niestety nie
jak pisałem wcześniej - cudzoziemcy i nowi na WJM pytają o zbiorniki na szarą - (stali bywalcy nie) o fekalia bywa ,że pytają)
Ostatnio zmieniony przez Tupi 2017-10-30, 01:12, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-30, 01:14    [Cytuj]

:shock: Dlaczego opłata miałaby być zróżnicowana? W swoim domu za ścieki szare płacisz mniej? Ścieki to ścieki. Osobiście nie montowałbym nawet dwóch zbiorników tylko podłączył wszystko do jednego - dużego i obowiązkowego.

Turyści pytają, bo w niektórych krajach jest to obowiązkowe - np. w Turcji.

Tupi

Wysłany: 2017-10-30, 01:23    [Cytuj]

:shock: Dlaczego opłata miałaby być zróżnicowana? W swoim domu za ścieki szare płacisz mniej? Ścieki to ścieki. Osobiście nie montowałbym nawet dwóch zbiorników tylko podłączył wszystko do jednego - dużego i obowiązkowego.

Turyści pytają, bo w niektórych krajach jest to obowiązkowe - np. w Turcji.

masz rację - ścieki to ścieki - powiem więcej te szare są gorsze dla środowiska niż fekalia

ale mentalność ludzi jest jaka jest - i aby to zmienić jakoś trzeba zachęcić

i tu powinny wykazać się ekomariny - jak rozumiem zbudowane ogólnie rzecz biorąc z naszych podatków

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-10-30, 01:38    [Cytuj]

Tupi napisał/a:
powiem więcej te szare są gorsze dla środowiska niż fekalia

Też tak uważam.

Tupi napisał/a:
i tu powinny wykazać się ekomariny - jak rozumiem zbudowane ogólnie rzecz biorąc z naszych podatków

Zasugeruję urzędnikom budowę takiego ujęcia w Giżyckiej ekomarinie. Pozostałe niech czerpią wzorce od najlepszych. :-P

r.blaszczak

Wysłany: 2017-10-30, 19:36    [Cytuj]

Moim zdaniem wygodniej jest mieć jeden duży zbiornik na ścieki szare i czarne. Koszt odessania jest niezależny od ilości ścieków, a z odsysarki wszystko i tak idzie do jednej kanalizacji.

[ ODPOWIEDZ ]