FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Robert Lewandowski buduje restauracje na jeziorze Niegocin
Autor Wiadomość
zenek

Wysłany: 2018-11-21, 21:58    [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Zenku: z moich obserwacji największym utrudnieniem ruchu na kanałach obecnie są żeglarze. To po prpatu najliczniejsza grupa. Jachty są różne, umiejętności też. Widziałem pocięte maszty po wpłynięciu do kanał i że stojącą pałą, widziałem pocięte topowniki, podpory masztu, poprute burty.
Przyznam, że nie widziałem takich szkód spowodowanych przez gondole w Wenecji, ale nie byłem tam długo ;)
Wiktorze nie wiem jakie utrudnienia spowodują gondole. Mogę co najwyżej przewidywać, że wolno poruszające się jednostki spacerowe ten ruch utrudnią. Żeglarzy z Mazur chyba nie zamierzasz wyrzucać pomimo tego, że utrudniają ruch w kanałach :-P ?
Wracając do gondoli czy jakichś innych adaptowanych na mazurski grunt pomysłów. Czy uważasz, że ktoś przyjedzie na Mazury, bo będzie mógł sobie popływać gondolą? Czy do wspomnianej Moskwy ktokolwiek pojedzie aby na Placu Czerwonym zjeść bułkę w Mc Donaldzie?
Chociaż... jak patrzę ostatnio na gusta ludu, to kto wie :-P .

funyo

Wysłany: 2018-11-21, 22:06    [Cytuj]

W Wenecji są prawdziwi mistrzowie jeśli idzie o prowadzenie gondoli - zresztą nie powinno to dziwić, wszak ten biznes jest w rękach dwóch familii, które z dziada pradziada przekazują kolejnym pokoleniom tajniki rzemiosła, zarówno wykonania jak i obsługi. Stąd też mam wątpliwości co do oryginalności tychże gondoli - raz, z racji ich ekskluzywności, dwa, z powodu ceny, która ponoć oscyluje wokół 100tys euro za sztukę.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-11-22, 06:49    [Cytuj]

Piotr Przybecki napisał/a:
1. Plitkin napisał:
Chyba najbardziej charakterystyczne są błękitne łodzie rybackie,

Ja tego nie pisałem.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-11-22, 07:03    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Wiktorze nie wiem jakie utrudnienia spowodują gondole. Mogę co najwyżej przewidywać, że wolno poruszające się jednostki spacerowe ten ruch utrudnią.

Ja też nie wiem. I dla tego cały czas nakłaniam do nie przeszkadzania innym, a tymsamym sobie.

Cytat:
Żeglarzy z Mazur chyba nie zamierzasz wyrzucać pomimo tego, że utrudniają ruch w kanałach :-P ?

Jak słusznie zauważyłeś - nie zamierzam, wręcz walczę z Tobą, że dopuszczasz do publicznej świadomości, że ktokolwiek z łatwością mógłby nas (żeglarzy). wyrzucić i to stosując argumentację, jaką że szczerym przekonaniem podajesz im na tacy.

Cytat:
Czy uważasz, że ktoś przyjedzie na Mazury, bo będzie mógł sobie popływać gondolą? Czy do wspomnianej Moskwy ktokolwiek pojedzie aby na Placu Czerwonym zjeść bułkę w Mc Donaldzie?
Chociaż... jak patrzę ostatnio na gusta ludu, to kto wie :-P .

Nie zamierzam tego oceniać, nie jest to moja sprawa, ani nie jestem ekspertem od turystyki. Oceniam swoje inwestycje lub takie, gdzie mnie o to inwestor prosi i płaci pieniądze za ocenę. Oceny wówczas nie bazuję na własnym guście.
Ciekawostki w odpowiedzi na to pytanie: w Polsce jest mnóstwo knajp sushi, jakże obcych dla kultury i nawet łańcuchów logistycznych. Ja nie lubię surowizny. Nie sądzę też, by ktokolwiek przyjechał do Polski/danego miasta by skosztować sushi. Wg Twojej logiki powinienem walczyć o zamknięcie wszysykich tych knajp?
Idźmy dalej: ja nie piję piwa. Wiem, że alkohol wyrządza dużo zła. Staniesz że mną w jednym szeregu w walce o zakaz sprzedaży? Czy jednak alkohol akceptujemy, bo sam spożywasz i zrobisz do tego ideologię (tradycję/masowość/cokolwiek)?

To o co proszę: odczepcie się od innych, dajcie ludziom pracować, przynajmniej wówczas, kiedy, jak sam piszesz, nie wiesz czy ich inwestycja spowoduje utrudnienia, a jedynie wątpisz w jej uzasadnienie ekonomiczne. Nie licz cudzych pieniędzy, są od tego lepsi specjaliści: np. inwestor.
Ostatnio zmieniony przez plitkin 2018-11-22, 07:08, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2018-11-22, 08:01    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
To o co proszę: odczepcie się od innych, dajcie ludziom pracować, przynajmniej wówczas, kiedy, jak sam piszesz, nie wiesz czy ich inwestycja spowoduje utrudnienia, a jedynie wątpisz w jej uzasadnienie ekonomiczne. Nie licz cudzych pieniędzy, są od tego lepsi specjaliści: np. inwestor.
Przede wszystkim Wiktorze nie walczę z niczym. Z gondolami na Mazurach również. Taki pomysł mnie śmieszy.
Proszę jednak abyś nie odmawiał mnie i innym prawa do oceny czyjejś działalności w przestrzeni publicznej. Jeżeli ta działalność zacznie mieć wpływ na otoczenie i innych, to ci inni mają prawo sprzeciwić się pomysłom przedsiębiorców. Przedsiębiorca czy inwestor, to nie "święta krowa", której wolno wszystko, a reszta ma przyjąć z aplauzem jego pomysły.

Piotr Przybecki

Wysłany: 2018-11-22, 15:53    [Cytuj]

Gondole w Wenecji nie mają odbijaczy, na zdjęciach nie widać dyndających ogórków.
Czy te z Giżycka będą pływały z odbijaczami? Z białymi czy niebieskimi?
A może będą miały dziobowe stery strugowodne?
P.S. Faktycznie, nie Pitkin, tylko Funyo. Przepraszam, już mi się mylą Wasze przezwiska...
Ostatnio zmieniony przez Piotr Przybecki 2018-11-22, 15:57, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-11-22, 20:46    [Cytuj]

Piotr Przybecki napisał/a:
Przepraszam, już mi się mylą Wasze przezwiska...

Bo my prawie jak bliźniaki :)

funyo

Wysłany: 2018-11-22, 21:35    [Cytuj]

Jednojajeczne :lol:

Piotr Przybecki

Wysłany: 2018-11-23, 23:48    [Cytuj]

Prywatnie - na pewno kiedyś się poznamy. My Nams is Piotr Ptzybecki

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-05-09, 10:42    [Cytuj]

Inwestycja ma ruszyć jesienią tego roku.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-07-15, 17:39    [Cytuj]

"Wodny Świat" Roberta Lewandowskiego.
===============================

Robert Lewandowski zbuduje w Giżycku "Wodny Świat", ale nie wszystkim się to podoba. Unikatowy w Polsce projekt, w którym uczestniczy najbogatszy polski sportowiec, dofinansowało właśnie państwo - dorzucając 41 mln zł.

- Mam nadzieję, że to nie powstanie. Zepsuje nam tylko krajobraz. Zajmą plażę, a Lewandowski będzie się tylko tam panoszył - mówi nam jedna z osób w miejskiej informacji turystycznej. Chce zachować anonimowość - z oczywistych powodów. To, czym mogą chwalić się urzędnicy, niekoniecznie przekłada się na pożytek dla mieszkańców. Zwłaszcza gdy czytają w "Gazecie Olsztyńskiej": "Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy".

Giżycko to znana w Polsce mazurska miejscowość. Oddalona około 100 km od Olsztyna, mieszka w niej 30 tys. ludzi. Nazywane jest żeglarską stolicą Polski. Szacunki mówią, że rocznie (ale wiadomo że głównie w okresie wiosenno-letnim) odwiedza Giżycko blisko 300 tys. turystów. To się wkrótce zmieni. I to bardzo.

"Wodny Świat" ma zostać otwarty w 2022 roku. Będzie to super inwestycją za 71 mln zł. A na tym nie koniec, bo właśnie miasto oddało innej spółce za 8 mln zł teren, gdzie ma powstać w ciągu 6 lat gigantyczny hotel na 1000 miejsc. O tej operacji media pisały: "Projekt przewyższy roczny budżet miasta".

Nietrudno sobie zatem wyobrazić, że za kilka lat Giżycko odwiedzać może nawet milion turystów.

"Będzie się panoszył"

Miejscowi zielenieją z zazdrości, gdy słyszą o "Wodnym Świecie", bo wizja takiego przedsięwzięcia kłuje w oczy. Lokalne media pisały o oburzonych przedsiębiorcach, którzy narzekali, że oni w życiu nie dostaliby zgody na inwestycje w tym miejscu. Miasto liczy na to, że magia nazwiska Lewandowski przyciągnie nie tylko nowych turystów, ale też innych inwestorów.

A zwykli mieszkańcy... często nawet nie wiedzą, o co całe zamieszanie. Gdy pytam o "Wodny Świat" kelnerkę w restauracji kilkaset metrów od miejsca, gdzie ma powstać, tylko rzuca: - Nawet o tym nie wiedziałam. Nie interesuję się tym.

Pani Beata, która ma stoisko z pamiątkami, rezolutnie przyznaje, że jej jest wszystko jedno. - Ale faktycznie słyszałam, że to Lewandowski będzie tu coś budował.

Ostrą opinię na temat tych planów ma jedna z osób pracujących w giżyckiej informacji turystycznej. Uważa, że miasto straci charakter kameralny, mazurski, że wielką falą zaleją je turyści, którzy - owszem - pewnie dadzą zarobić ustawionym przedsiębiorcom, ale zwyczajni mieszkańcy stracą najwięcej - w miarę spokojne życie.
- Mam nadzieję, że ta restauracja i ten kompleks nie powstaną. Zepsują nam tylko krajobraz. Zajmą plażę, a Lewandowski będzie się tylko tam panoszył - irytuje się. Akurat wątpliwe, aby gwiazdor Bayernu "panoszył" się w Giżycku, bo Lewandowski bardzo ceni sobie spokój. A przy swojej ogromnej, światowej popularności, tego spokoju w centralnym punkcie obleganego latem kurortu mieć na pewno nie będzie. Piłkarz pewnie pojawi się na otwarciu (na razie w ogóle nie wiadomo, kiedy to będzie), może raz czy dwa razy w roku będzie gościem jakiejś imprezy. Piwa rozlewał jednak nie będzie, z tacą też go pewnie nie zobaczymy.

32-latek ma po prostu dryg do interesów. Wbrew powszechnej opinii o piłkarzach nie interesuje go tylko piłka, dziewczyny, fura, skóra i komóra. Lewandowski angażuje się w wiele interesów, próbuje nowych rzeczy, ostatnio został nawet producentem muzycznym. Inwestycja na Mazurach, terenie z którym wiąże przyszłość, jest po prostu naturalną konsekwencją jego podejścia. I zapewne spełnieniem marzeń.

Brama do świata jezior

Jedną z największych obecnie atrakcji Giżycka jest unikatowy most obrotowy na Kanale Łuczańskim. Jedyny taki w Polsce, jeden z nielicznych w Europie. Powstał w 1898 roku, waży 100 ton i otwiera go ręcznie jedna osoba. Wtedy auta muszą grzecznie czekać, sami staliśmy kilkadziesiąt minut obserwując tę operację, a jachty wpływają i wypływają z portu tą swego rodzaju bramą do wodnego, warmińsko-mazurskiego świata jezior.

Lewandowski i wspólnicy - jak pisała "Gazeta Olsztyńska" - marzą o tym, że dzięki ich inwestycji nastąpi w tym miejscu "świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji". Turyści będą tam mogli poznać historię szlaku mazurskich jezior, obcować z naturą, uczyć się samodzielnego przyrządzania lokalnych potraw - słowem pięknie to wszystko wygląda na papierze.

Poprosiliśmy pracownię ChillArt o udostępnienie wizualizacji tej "bajecznej" inwestycji oraz o kontakt. Chcieliśmy porozmawiać. "Jest nam przykro, ale na obecną chwilę nie możemy udostępniać żadnych materiałów prasowych. Z góry dziękujemy za wyrozumiałość" - odpisali. Z trudem przyjmujemy tę odpowiedź, a już tym bardziej w sytuacji, gdy w większości projekt ma być realizowany z publicznych pieniędzy.

Zakochany w Mazurach

Robert Lewandowski jest w Mazurach zakochany. 60 km na zachód od Giżycka (w miejscowości Stanclewo) zbudował piękny, drewniany dom. Spędza w nim każde święta, przyjeżdża na wakacje, często przyjaciółmi. Ponoć chce tu również zamieszkać po zakończeniu kariery. Paweł Petrusewicz, jeden z udziałowców spółki, która postawi restaurację, opowiadał olsztyńskiej prasie: - Kiedyś, po zakończeniu sportowej kariery, Robert sprowadzi się na te tereny i chciałby mieć tu coś swojego. A taka restauracja to obiekt na jego miarę. Kiedy obejrzał projekt, oczy aż mu się zaświeciły.

.https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/832579/wodny-swiat-roberta-lewandowskiego

To miłe, że R. Lewandowski kocha Mazury.
Proponuję nadać mu tytuł honorowego forumowicza Mazury.Info.pl ! :-P
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2019-07-15, 17:43, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2019-07-15, 18:30    [Cytuj]

Mieszkańcy Giżycka byli już świadkami niejednej inwestycji firmowanej przez celebrytów zakończonej klapą i długami. Z pamięci:

- Galeon w porcie firmowany olimpijczyka Arkadiusza Skrzypaszka, w którym ze dwa razy w tygodniu organizowano koncerty gwiazd estrady dużego formatu. Imprezownia zakończyła działalność odłączeniem prądu, tarapatami finansowymi kilku miejscowych podwykonawców i długa batalią sądową. Ostatecznie Galeon od komornika odkupiło miasto i rozebrało dopłacając do interesu.
.https://olsztyn.tvp.pl/13913274/galeon-do-rozbiorki

- Szumnie zapowiadana restauracja na plaży miejskiej firmowana przez Borysa Szyca i Katarzynę Figurę, która okazała się być budą z płyt paździerzowych bez toalety. Również zakończyła działalność smrodem i długami.
.https://www.pudelek.pl/artykul/18749/gizycko_pozywa_szyca/

Ja byłem za młody, ale starsi pamiętają jeszcze firmę Yellow, która była posiadaczem dwóch portów w Giżycku. Obecnej Ekomariny (dawniej Yellow Marina) oraz portu Yellow Club nad Kisajnem. Też działalność zakończyła się smrodem. Inna znana osoba kupiła od miasta teren nad jeziorem Popówka Wielka (obok Almaturu). Jeszcze inna przejęła teren nad Tajtami i nad kanałem Wilkaskim. Były przedstawiane wizualizacje ogromnych inwestycji hotelowych. Do dziś obie posesje porastają krzaki.

W samym centrum miasta na przeciw hotelu Wodnik mamy plac, który jest utrzymywany przez miejskiego podatnika, aby nie zarósł krzakami. Tam też miał być duży hotel, a jest postój taksówek i namiot z chińskim badziewiem po 5zł.

Trudno się więc dziwić sceptycyzmowi starszych mieszkańców. Swoją drogą pracownik Centrum Promocji pewnie po tym artykule będzie miał kłopoty w pracy.

...a wizualizacja akurat nie jest żadną tajemnicą. Dziennikarzyna mógł poszperać w internecie. Grafika jest na stronie Burmistrza oraz na naszym forum

Miasto otrzymało (o ile pamiętam bezpłatnie) od firmy gotowy projekt zagospodarowania plaży miejskiej i pod ten projekt Radni uchwalili nowy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego.

Ze strony Burmistrza
Cytat:
Bardzo często otrzymuję od Państwa pytania ws. budowy restauracji na wodzie, która ma stanąć przy naszym molo. Rzeczywiście od dłuższego czasu nie było informacji, które można by było oficjalnie przekazać, ale właśnie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wybór 2 projektów, które otrzymają dofinansowanie w wysokości ponad 47 mln zł. Jest wśród nich „Wodny Świat” czyli „giżycki” projekt, który budzi duże zainteresowanie w całej Polsce – głównie za sprawą Roberta Lewandowskiego. Sądzę jednak, że warto również zapoznać się z założeniami samego projektu, które nie ograniczają się do samej restauracji i wyglądają imponująco i przypomina nieco założenia „Aqua Mazury”.

Dane dotyczące projektu „Wodny Świat”

Beneficjent: Krzysztof Lickiewicz
Koszt całkowity inwestycji: 71 704 695,00 PLN
Kwota dofinansowania: 40 727 550,00 PLN

Projekt przewiduje utworzenie produktu sieciowego – „Wodnego Świata”, sieci miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Wdrożenie projektu wzmocni świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji. Projekt skupiony jest wokół dwóch rdzeni, stanowiących podstawę do tworzenia produktu sieciowego tj.:

Świadome Wędkarstwo i Żeglarstwo, w ramach tego działania zbudowana zostanie Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. Osada Żeglarza będzie stanowić Centrum Wodnego Świata. W obiekcie tym znajdzie się Centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą. Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie.

Gastronomia na Wodzie, wybudowany zostanie obiekt na wodzie, w którym będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowana zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

Projekt realizują cztery firmy: Krzysztof Lickiewicz, Nowe Mazury 8 sp. z o. o. sk., Paweł Petrusewicz Firma Usługowo Handlowa sp. z o. o. oraz Karolina Czupryniak CHILIART. Inwestycja realizowana będzie w miejscowościach Giżycko oraz Gajewo. Realizacja projektu wpłynie na wzrost zatrudnienia. Planowane jest utworzenie co najmniej 30 nowych miejsc pracy. Zakończenie realizacji projektu planowane jest do 31 grudnia 2021 r.

Wszystko na to wskazuje, że niebawem ruszą prace budowlane nie tylko w „starej Bazie” czy na kanale, ale również na naszej plaży. Obecnie kończymy prace nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i dobrze by było wszystko skoordynować i spróbować wykonać jak najwięcej „za jednym zamachem”.

.https://burmistrziwaszkiewicz.pl/2019/07/04/wodny-swiat-wazny-krok-do-realizacji-przedsiewziecia-za-ponad-71-mln/

Minuta szukania w internecie. Robert Lewandowski w spółce "Nowe Mazury 8" posiada łącznie 24 udziały o łącznej wysokości 1.200zł. Jeden tysiąc dwieście złotych słownie.
.http://www.firma.egospodarka.pl/raporty-o-firmach/firma,20065126,nowe-mazury-8-sp-z-o-o.html

Można się tylko domyślać, że o wiele cenniejszym wkładem do spółki jest jego znane nazwisko, którego dźwięk otwiera niejedne urzędnicze drzwi. ;-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-15, 21:14    [Cytuj]

Na jeziorze Karsińskim olimpijczyk Mateusz Kusznierwicz budował Akademie Żeglarskiej Przygody. Były wywiady, zdjęcia z Wójtem, a zostały długi odłączona woda i ogólnie smród. Zbyszku powiedz mi jaka firma produkująca w Giżycku lub okolicach i zatrudniająca powiedzmy powyżej 100 osób dostała 40 baniek na rozwój.

Sławek

zenek

Wysłany: 2019-07-15, 21:23    [Cytuj]

Czytając takie uzasadnienie tego projektu:
Cytat:
Projekt przewiduje utworzenie produktu sieciowego – „Wodnego Świata”, sieci miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Wdrożenie projektu wzmocni świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji. Projekt skupiony jest wokół dwóch rdzeni, stanowiących podstawę do tworzenia produktu sieciowego tj.:

Świadome Wędkarstwo i Żeglarstwo, w ramach tego działania zbudowana zostanie Osada Żeglarza, która będzie pełniła funkcję przystani jachtowej wraz z możliwością korzystania z licznych atrakcji edukacyjnych i prospołecznych. Osada Żeglarza będzie stanowić Centrum Wodnego Świata. W obiekcie tym znajdzie się Centrum rekreacji i edukacji oparte o technologie VR, gdzie w formie zabawy zdobywać będzie można wiedzę związaną z wodą. Jedną z główny atrakcji będzie symulator wędkarski opracowany specjalnie dla Wodnego Świata (z prawdziwą topografią jeziora Niegocin, w ramach którego można się będzie przenieść do dawnej osady rybackiej). Kolejny element, który zostanie zlokalizowany w Osadzie Żeglarza to Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich, w którym znajdą się m.in. akwarium mazurskie.

Gastronomia na Wodzie, wybudowany zostanie obiekt na wodzie, w którym będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. W ramach działania zbudowana zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja „self-cooking”, gdzie turyści będą mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł „La Petit Chef”, dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.
zastanawiam się nad stanem poziomu inteligencji urzędników z Urzędu Marszałkowskiego, którzy oceniali ten projekt. Przy takim uzasadnieniu projekt powinien być wyrzucony do kosza podczas oceny wstępnej!!!
Czy ludzie dający dofinansowanie jednej knajpie na poziomie 40 mln zł zdają sobie sprawę w jakiej sytuacji stawiają dziesiątki właścicieli giżyckich lokali gastronomicznych, którzy za własne pieniądze i dzięki własnej pracy budowali pozycję swoich lokali gastronomicznych? Ba, to przecież z podatków tych restauratorów ten nowy "miś" dostanie 40 baniek aby mógł część z dotychczas istniejących knajpek unicestwić :evil: !

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-07-15, 21:33    [Cytuj]

Zenku, przy oczywiście racji Twoich argumentów wydaje mi się, że poziom cenowy oferty "Lewandowskiego Misia" będzie szeregowany o dwa-trzy stopnie wyżej, niż średnia dotychczasowych giżyckich restauracji.
Innemi słowy : "każda potwora znajdzie swego amatora". :-?
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2019-07-15, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2019-07-15, 21:38    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Zenku, przy oczywiście racji Twoich argumentów wydaje mi się, że poziom cenowy oferty "Lewandowskiego Misia" będzie szeregowany o dwa-trzy stopnie wyżej, niż średnia dotychczasowych giżyckich restauracji.
Innemi słowy : "każda potwora znajdzie swego amatora". :-?
Arturze obawiam się, że jednak Giżycko to nie jest Wenecja, Saint Tropez czy Nicea i restauracja "miś" będzie zmuszona do konkurowania z całą resztą giżyckich knajpek.
A nawet uznając Twoje argumenty, to jaki widzisz sens w tym, aby wszyscy podatnicy (przecież głównie ci biedni bo ich jest najwięcej) dotowali luksusową knajpę dla tych najbogatszych?

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2019-07-15, 21:49    [Cytuj]

Oczywiście sensu nie widzę żadnego.
Po prostu zręczni marketingowcy dorobili do restauracji całą ideologię, choć nie ukrywam, że Muzeum Mazur i szlaku WJM brzmi dumnie i obiecująco. I może to był ten "lep", na który poszli dysponenci środków UE .

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2019-07-15, 22:00    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Oczywiście sensu nie widzę żadnego.
Po prostu zręczni marketingowcy dorobili do restauracji całą ideologię, choć nie ukrywam, że Muzeum Mazur i szlaku WJM brzmi dumnie i obiecująco. I może to był ten "lep", na który poszli dysponenci środków UE .

Aby dostać kasę na knajpę trzeba dorobić coś pro społecznego, np. muzeum.

Sławek

~Tupi

Wysłany: 2019-07-15, 22:57    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:

Minuta szukania w internecie. Robert Lewandowski w spółce "Nowe Mazury 8" posiada łącznie 24 udziały o łącznej wysokości 1.200zł. Jeden tysiąc dwieście złotych słownie.
.http://www.firma.egospodarka.pl/raporty-o-firmach/firma,20065126,nowe-mazury-8-sp-z-o-o.html

Można się tylko domyślać, że o wiele cenniejszym wkładem do spółki jest jego znane nazwisko, którego dźwięk otwiera niejedne urzędnicze drzwi. ;-)

Panowie zebrali po prostu łącznie 5000zł , bo taki jest kapitał wymagany do utworzenia sp.z.o.o. i tyle

~najmita

Wysłany: 2019-07-15, 23:16    [Cytuj]

Pamiętam z dawnych czasów lokale o wspólnej nazwie "Prohibicja". Jeden był w Mikołajkach, bodajże od dawna nie istnieje. Założyli to trzej znani aktorzy (może nawet czterej?).

[ ODPOWIEDZ ]