FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2018 na Mazurach
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-02, 22:41   Sezon 2018 na Mazurach [Cytuj]

Jaki będzie ?
Będzie chyba obfitował w nowe jachty.
Nasi Koledzy pozbywają się swoich łódek, a więc myślą pewnie o nowych jednostkach.
"Żyszkoś", "Morświnka", "Gadżet", "Siga2" ....
Jakby się zmówili .

~najmita

Wysłany: 2017-10-02, 22:52    [Cytuj]

Artek! Jeszcze łodki na wodzie, jeszcze nie zamknięty sezon 2017, a Ty tu wyjeżdżasz z nowym sezonem? Jeszcze Robert w piwnicach Sztynortu, a Ty zamykasz mu drzwi?

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-02, 22:58    [Cytuj]

Hehehehhehe ......
Nie no, gdzie ja Robertowi zamykam drzwi.
Razem tam w tym Sztajnorcie powinniśmy być i lulki palić i pić ....
Razem z Robertem i z Tobą rzecz jasna ...
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2017-10-02, 22:58, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-11-10, 20:28    [Cytuj]

Kto chce rozpocząć sezon na nowej łódce, ten może to zrobić np. na Phobosie 22 z Dalpolu. Tym regatowym, w pięknym, głębokim granacie, który stał w porcie w Prażmowie.
Tomek Palion wystawił na forumowej giełdzie parę swoich jachtów, m.in. tego "Prezesa" 22 .

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-10, 21:22    [Cytuj]

a ja tam zostaję wierny Drago i Bolero w zależności od akwenu

funyo

Wysłany: 2017-11-11, 00:16    [Cytuj]

Ja pozostanę wierny mojej "błękitnej strzale", ale mam nadzieję na jakieś dalsze zwiedzanko...

el_doctore

Wysłany: 2017-11-14, 13:44    [Cytuj]

Czyli przygotowania do sezonu A.D. 2018 czas zacząć;-)

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-14, 13:54    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Ja pozostanę wierny mojej "błękitnej strzale", ale mam nadzieję na jakieś dalsze zwiedzanko...

Pawle
Popatrz na mapę Zalewu Szczecińskiego i dalej na zachód.
A chłopaki na Albatrosie byli na Bornholmie
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-11-14, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-11-14, 14:14    [Cytuj]

Tak, Andrzeju, wody szczecińskie mnie bardzo kuszą, choć nie przeczę, że bardziej pociąga mnie Wisła.
Natomiast dalej na zachód są wody fajne, ale niestety "spacerowe", więc to jeszcze nie ta pora dla mnie.
Bornholm natomiast, jak wiesz, kusi mnie niezmiennie, choć został już w tym roku zdobyty na skuterach. Powody, przez które ten kierunek jest dla mnie mało realny, podałem w stosownym temacie. Może kiedyś, jak zdecyduję się spędzić cały urlop nad polskim morzem...
Ostatnio zmieniony przez funyo 2017-11-14, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  

chrzaszcz1

Wysłany: 2017-11-20, 11:01    [Cytuj]

Sezon 2018 będzie pierwszym na swoim jachcie.
Po kilku latach bicia się z myślami i przeliczaniu budżetu w końcu zdecydowałem się na kupno własnego jachtu.
Od przyszłego sezonu stacjonuję na Nidzkim "U Andrzeja" pełnoletnią Sportiną 682 :-)

Pozdrawiam - i oby do maja ...
Ostatnio zmieniony przez chrzaszcz1 2017-11-20, 11:02, w całości zmieniany 1 raz  

~najmita

Wysłany: 2017-11-20, 11:48    [Cytuj]

chrzaszcz1 napisał/a:
Sezon 2018 będzie pierwszym na swoim jachcie.
Po kilku latach bicia się z myślami i przeliczaniu budżetu w końcu zdecydowałem się na kupno własnego jachtu.
Od przyszłego sezonu stacjonuję na Nidzkim "U Andrzeja" pełnoletnią Sportiną 682 :-)

Pozdrawiam - i oby do maja ...

No to witam w porcie :-D . Ten port już nie nazywa się "U Andrzeja". Teraz to znowu PTTK.
Ja swoje tango również tu trzymam. Do zobaczenia w porcie.

PS. A jaką nazwę nosi Twoja sportina?

chrzaszcz1

Wysłany: 2017-11-20, 12:06    [Cytuj]

Witam.
Sportina jest świeżo kupiona i nie posiada jeszcze nazwy. W przyszłym roku zostanie ochrzczona i otrzyma nazwę "DZIUBAL".
W przyszłym roku w długi weekend majowy planuję ją sprowadzić z Giżycka na Nidzkie.
Pod warunkiem, że lód zejdzie z jezior :oP
A Tanga o jakiej nazwie ja mam wypatrywać?
Ktoś jeszcze z forumowiczów tam trzyma Swoje jachciki?

Pozdrawiam

~najmita

Wysłany: 2017-11-20, 20:29    [Cytuj]

Moje tango to "Ola", zazwyczaj stoję pod tawerną razem z innymi tangami.
O ile się nie mylę to jeszcze ktoś z forumowiczów trzyma tu swój jacht, jednak jeszcze się znie zgadaliśmy.
Port nie zapewnia stałej miejscówki rezydenckiej, staje się tam gdzie jest wolne, a potem ewentualnie przestawia się...

~familiant

Wysłany: 2017-11-27, 23:04    [Cytuj]

no to następny rok przerypany; Wilkaski zamknięty a na Giżyckim poważne utrudnienia
http://burmistrziwaszkiew...ki-nad-kanalem/
Zgodnie z deklaracją przystępujemy do modernizacji starej, niefunkcjonalnej i wymagającej unowocześnienia kładki dla pieszych nad kanałem. A w zasadzie budowy zupełnie nowego obiektu o nowoczesnych rozwiązaniach i dodatkowych funkcjach. Dzisiaj właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę... Budowa kładki będzie realizowana w oparciu o koncepcję, która zyskała najwyższe oceny w konkursie architektonicznym z 2015 roku.

Kładka przede wszystkim umożliwi wygodne przejście osobom z wózkami lub poruszającym się na wózku. Ułatwi życie rowerzystom, a nawet służbom ratowniczym...Będzie też nowym elementem przestrzeni, efektownie podświetlona i zakończona strefą do występów kameralnych (koncerty muzyki Händla, Mini Szanty...? może coś jeszcze... ;) ).

Budowa będzie dofinansowana w trybie pozakonkursowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko -Mazurskiego w ramach poddziałania 6.2.2. Szlaki wodne i nabrzeża. Na oferty czekamy do 13 grudnia 2017 r. Jeżeli wszystko przebiegnie bez zakłóceń, budowa zacznie się na początku przyszłego roku. Będzie to wyjątkowo trudne zadanie, ponieważ prace będą musiały być prowadzone z zachowaniem żeglugi na kanale... przy uwzględnieniu braku żeglowności na Kanale Niegocińskim. Dlatego będziemy wnosić, aby - z chwilą rozpoczęcia procesu budowlanego, priorytetem w tym roku był ruch lądowy, ponieważ na jakiś czas zniknie jedno przejście przez kanał. Musimy także trzymać kciuki za przebieg robót na Kanale Niegocińskim, aby remont zakończył się zgodnie z planem - czyli w czerwcu 2018 r. Aby pogodzić interesy w żegludze proponuję wydłużenie godzin otwarcia między 8.00 a 10.00 i po 20.00. W pozostałą część dnia priorytetem powinien być ruch lądowy - przede wszystkim dla pieszych. Co Państwo o tym sądzicie.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-27, 23:55    [Cytuj]

Co sądzę ?
Że inwestycja jest konieczna dla miasta , mieszkańców i turystów lądowych.
Propozycja wydłużenia otwarcia po 20 ( mam nadzieję , że np do 6 rano ) powinna trochę rozładować problem nawet jeżeli w ciągu dnia droga wodna będzie częściowo zamknięta.
Jak widać jedyną sensowną szansa rozwiązania problemu jest oddanie kanału Niegocińskiego w czerwcu do ruchu ( łącznie z odbiorami i poprawkami ) , nawet gdyby to tylko oznaczało przerwanie remontu kanału na czas miesięcy wakacyjnych .
I tego się trzymajmy

I jeszcze jedno , w casie otwarcia mostu przydała by się jakaś "miejska straż wodna " która by poganiała opieszałych - powinna być ustalona minimalna szybkość ruchu
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-11-28, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-28, 00:10    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
I jeszcze jedno , w casie otwarcia mostu przydała by się jakaś "miejska straż wodna " która by poganiała opieszałych - powinna być ustalona minimalna szybkość ruchu

Nie ma podstawy prawnej.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-11-28, 00:12    [Cytuj]

Ale nikt nie broni stworzyć :lol:
No można nazwać jak się chce ale rozumiem , że chodzi Ci o to , że kanał to nie miasto
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-11-28, 00:13, w całości zmieniany 1 raz  

zenek

Wysłany: 2017-11-28, 08:34    [Cytuj]

Rozumiem Burmistrza, że w roku wyborczym potrzebna jest mu spektakularna inwestycja służąca wszystkim mieszkańcom. Ale na litość boską trzeba jeszcze myśleć! Czy ta inwestycją musi być akurat kładka nad kanałem?
W sytuacji kiedy otwarcie dla ruchu wodnego Kanału Niegocińskiego stoi pod wielkim znakiem zapytania uruchamia się inwestycję, która spowoduje poważne utrudnienie na Kanale Łuczańskim?
Przecież to absurd i lekceważenie wszystkich wodniaków. Szansa na pokonanie tego kanału będzie zapewne do 10.00 i po 20, bo w ciągu dnia statki zagospodarują czas otwarcia mostu obrotowego!
Brawo władze Giżycka. Właściciele firm czarterowych będą wam wdzięczni jak klienci ominą je wielkim łukiem w sezonie 2018!

~familiant

Wysłany: 2017-11-28, 08:57    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:

Nie ma podstawy prawnej.

Art. 90. (kodeks wykroczeń) Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania,podlega karze grzywny albo karze nagany.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-11-28, 09:10    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Rozumiem Burmistrza, że w roku wyborczym potrzebna jest mu spektakularna inwestycja służąca wszystkim mieszkańcom. Ale na litość boską trzeba jeszcze myśleć! Czy ta inwestycją musi być akurat kładka nad kanałem?

Zenku. Na giżyckiej wyspie mieszkają ludzie. W momencie zamknięcia mostu obrotowego muszę przeprawiać się przez kanał albo mostem kolejowym, z którego oficjalnie korzystać nie mają prawa (przejście tamtędy jest zabronione), albo ową bardzo stroną i już od lat uszkodzoną kładką, albo mostem na obwodnicy.

Weź kiedyś dziecięcy wózek, wózek inwalidzki, albo nawet rower i spróbuj tą kładą przejść... codziennie do szkoły, do lekarza itp.

[ ODPOWIEDZ ]