FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezsensowne ograniczenie prędkości
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-26, 18:14    [Cytuj]

zenek napisał/a:
mazury.info.pl napisał/a:
Skąd wiesz, że Pan 5zł jest z Mazur? :shock:
To nie ma żadnego znaczenie skąd jest. Takim zachowaniem buduje złą opinię. Zarabia na Mazurach i powinno mu zależeć aby ludzie wynosili z pobytu na szlaku WJM jak najlepsze wrażenie, bo to przełoży się na frekwencję w przyszłych latach i jego dochody.
Poza tym szczerze wątpię aby taki dzierżawca był spoza Mazur, bo musiałby jeszcze dołożyć do kosztów dzierżawy pomostu, koszty wynajmu mieszkania.

Myślę, że zależy mu przede wszystkim na zysku. Za rok, czy dwa ten pomost może dzierżawić ktoś inny, on może zarabiać nad Soliną lub nad morzem.

Nie wiem jak tu, ale na kanale Kula pomosty dzierzawił w tym roku przedsiębiorca z Warszawy. Przed nim dzierżawcą był Giżycczanin.

Wynajem mieszkania nie jest konieczny. Dzierżawcy tego typu obiektów najczęściej mieszkają w przyczepach, na jachcie lub gdzieś "kątem" łącząc pracę z wypoczynkiem na Mazurach.

zenek

Wysłany: 2017-09-26, 18:40    [Cytuj]

Myślę, że zależy mu przede wszystkim na zysku. Za rok, czy dwa ten pomost może dzierżawić ktoś inny, on może zarabiać nad Soliną lub nad morzem.
Zbyszku zysk zyskiem. Nigdzie na Mazurach nie spotkałem się z koniecznością opłaty za kilkuminutowy postój. Opieramy się na tym co napisał Tomek. Być może się nie myli i jeżeli tak jest, to ja swojego zdania o takim dzierżawcy nie zmienię.

~Luke

Wysłany: 2017-09-26, 21:29    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Nigdzie na Mazurach nie spotkałem się z koniecznością opłaty za kilkuminutowy postój. Opieramy się na tym co napisał Tomek. Być może się nie myli i jeżeli tak jest, to ja swojego zdania o takim dzierżawcy nie zmienię.

A wyobraź sobie sytuację, że do pomostu cumuje ktoś na 5 minut. A za nim płynął inny jacht, który chciał stanąć na dłużej, ale stanął gdzieś indziej z braku miejsca. I tak cały dzień, bo zawsze ktoś stanie na 5 min, a nie ma miejsca dla tych, co na dłużej... Powiem szczerze, ja też bym wprowadził opłaty za "stanę tylko na chwilkę"...

zenek

Wysłany: 2017-09-26, 21:36    [Cytuj]

Luke napisał/a:
A wyobraź sobie sytuację, że do pomostu cumuje ktoś na 5 minut. A za nim płynął inny jacht, który chciał stanąć na dłużej, ale stanął gdzieś indziej z braku miejsca. I tak cały dzień, bo zawsze ktoś stanie na 5 min, a nie ma miejsca dla tych, co na dłużej... Powiem szczerze, ja też bym wprowadził opłaty za "stanę tylko na chwilkę"...
Proponuję abyś tą wyobrażoną sytuację przekazał np. administratorowi parkingu w AZS Wilkasy. Tam pierwsza godzina postoju auta jest gratis.
I teraz wyobraź sobie, że wjeżdża jedno auto na mniej niż godzinę, a później kolejne i w końcu zabrakło miejsca dla tych co chcieli zostawić auto na kilka dni i pojechali gdzieś indziej z braku miejsca.
Że też tam nie wpadli jeszcze na pomysł, aby kasować po 5zł za wjazd na kilka minut :-P !

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-09-26, 21:45    [Cytuj]

W Strandzie 4 pierwsze godziny parkowania samochodu są bezpłatne. Postój jachtu w porze dziennej również. W tym bezpłatne toalety... ale ani Stranda ani AZS nie są zlokalizowane w miejscu, gdzie większość jest zainteresowana wyłącznie krótkim postojem, mają swoich właścicieli - a nie krótkoterminowych dzierżawców wyłanianych w przetargu raz do roku.

~Luke

Wysłany: 2017-09-26, 22:14    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Luke napisał/a:
Proponuję abyś tą wyobrażoną sytuację przekazał np. administratorowi parkingu w AZS Wilkasy. Tam pierwsza godzina postoju auta jest gratis.
I teraz wyobraź sobie, że wjeżdża jedno auto na mniej niż godzinę, a później kolejne i w końcu zabrakło miejsca dla tych co chcieli zostawić auto na kilka dni i pojechali gdzieś indziej z braku miejsca.
Że też tam nie wpadli jeszcze na pomysł, aby kasować po 5zł za wjazd na kilka minut :-P !

Nie wiem, może mam skrzywione pojęcie przez to, że nie muszę cumować do składania masztu... Ale nie rozumiem o co chodzi, zawsze coś, zawsze jakieś narzekania... Nie odpowiada Ci 5 zł? No to nie stawaj przy tym pomoście! Jakiś problem..? :-P

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-09-27, 07:26    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Luke napisał/a:
!

15 min afair.

zenek

Wysłany: 2017-09-27, 07:35    [Cytuj]

plitkin napisał/a:
15 min afair.
Jednak 1 godzina! Następna 2zł, doba 15zł. W ostatni weekend korzystałem z parkingu w AZS :-P !

zenek

Wysłany: 2017-09-27, 08:05    [Cytuj]

W Strandzie 4 pierwsze godziny parkowania samochodu są bezpłatne. Postój jachtu w porze dziennej również. W tym bezpłatne toalety... ale ani Stranda ani AZS nie są zlokalizowane w miejscu, gdzie większość jest zainteresowana wyłącznie krótkim postojem, mają swoich właścicieli - a nie krótkoterminowych dzierżawców wyłanianych w przetargu raz do roku.
To się wszystko zgadza, tylko co to obchodzi przeciętnego turystę czy ktoś jest właścicielem czy dzierżawcą? Zjawia się w świetnie utrzymanym porcie typu Stranda, może korzystać z czyściutkich toalet z ciepłą wodą, zostawić śmieci i nie płaci za to ani złotówki. Podpływa do pomostu, stawia na nim nogę i to już kosztuje 5zł. Jak to wytłumaczyć? A jeszcze lepiej jak wytłumaczyć jakiemuś obcokrajowcowi, bo nasi rodacy z "panami 5zł" zazwyczaj już mieli do czynienia.
Luke napisał/a:
Nie wiem, może mam skrzywione pojęcie przez to, że nie muszę cumować do składania masztu...
Mnie ten pomost do składania masztu również nie jest potrzebny. Pisałem o tym wcześniej. Jak do niego podpłynę to na dłużej niż kilka minut i za postój zapłacę.
Luke napisał/a:
Ale nie rozumiem o co chodzi, zawsze coś, zawsze jakieś narzekania... Nie odpowiada Ci 5 zł? No to nie stawaj przy tym pomoście! Jakiś problem..?
Problem jest w kwestii zasady. Mazury są znane z "panów 5zł" czyli pobierania opłaty praktycznie za nic. Tomek nie bezpodstawnie przywołał właśnie tych panów w kontekście tego pomostu. Pobieranie opłaty tylko za to, że ktoś na kilka minut postawił nogę na pomoście jest absurdalne.

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-27, 08:52    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Pobieranie opłaty tylko za to, że ktoś na kilka minut postawił nogę na pomoście jest absurdalne.

Ale przecież istnieje takie coś jak "Nie, dziękuję" dla nachalnego Pana 5zł.
I grzeczne odpłynięcie od kei.

Całą ta sytuacja przypomina mi zgorszenie pewnego kolegi z pracy w czasie wyjazdu, delegacji...

"O... popatrz ile dziwek stoi na poboczu... wstydu nie mają..."
na co trzeźwo kierowca... "...gdyby nie było popytu nie byłoby podaży..."

:mrgreen:

~extant

Wysłany: 2017-09-27, 08:55    [Cytuj]

zenek napisał/a:
... Pobieranie opłaty tylko za to, że ktoś na kilka minut postawił nogę na pomoście jest absurdalne.

Nie widzę w tym żadnej absurdalności :-/ - nie podoba mi się, jest za drogo to nie korzystam i płynę do innego miejsca, akceptuję warunki stawiane przez właściciela to zostaję... i tyle. :-)
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-09-27, 08:56, w całości zmieniany 2 razy  

zenek

Wysłany: 2017-09-27, 09:01    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
Oczywiście, że można. Tylko jak pisałem wcześniej-takie nachalne żądanie opłaty za bardzo krótki postój buduje złą opinię o całym szlaku WJM. Po prostu ludzie to zapamiętają, a nie Strandę, w której nic nie zapłacili.

~extant

Wysłany: 2017-09-27, 09:08    [Cytuj]

zenek napisał/a:
... takie nachalne żądanie opłaty za bardzo krótki postój buduje złą opinię o całym szlaku WJM. Po prostu ludzie to zapamiętają, a nie Strandę, w której nic nie zapłacili.

Przesada :-P ... moim zdaniem jest wiele innych, znacznie ważniejszych spraw, niż taki w gruncie rzeczy "drobiazg", które faktycznie budują dobrą lub złą opinię o WJM wśród tych, którzy WJM odwiedzają. :-)

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-27, 09:12    [Cytuj]

zenek napisał/a:
jacekV napisał/a:
Oczywiście, że można. Tylko jak pisałem wcześniej-takie nachalne żądanie opłaty za bardzo krótki postój buduje złą opinię o całym szlaku WJM. Po prostu ludzie to zapamiętają, a nie Strandę, w której nic nie zapłacili.

Oczywiście Zenku, ale po Twoim i moim PESELU, wnoszę że takich "tryndów" Januszowatych biznemenów, pomysłów na betonowania nabrzeży itp i wiele innych zdarzeń przeżyliśmy już wiele.

I co ? W moim odczuciu opinia o "szlaku WJM " nie ucierpiała...
a Pan 5zł nie będzie miał Klientów, to nie zarobi na bułkę z masłem :mrgreen:
a jak Pan 5zł zarobi ...? to może postawi czysty kibelek, doda usługę... kto wie...

~extant

Wysłany: 2017-09-27, 09:15    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
...
a jak Pan 5zł zarobi ...? to może postawi czysty kibelek, doda usługę... kto wie...

No właśnie... kto wie... :-)

Sebastian

Wysłany: 2017-09-27, 09:25    [Cytuj]

W tym roku miałem jeden dzień kiedy lało od rana do wieczora. Zmienne było tylko natężenie. Właśnie przy tym mostku mieliśmy już serdecznie dość żeglowania. Zatrzymaliśmy się i staliśmy od obiadu do poranka. Nie wiem czy jedna łódka podpłynęła by położyć/postawić maszt. Jeśli ktoś się zatrzymywał to bardziej by upichcić obiad.
Problem zatrzymania się na chwilkę chyba jest marginalny. Czyli raczej nie wpłynie na opinię o Mazurach :)
Ja pamiętam z tego miejsca świetny, gorący żurek i faktyczne słaby WC.
Z przewagą żurku.
Acha i naprawdę nieźle utrzymany pomost.

zenek

Wysłany: 2017-09-27, 10:28    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
Oczywiście Zenku, ale po Twoim i moim PESELU, wnoszę że takich "tryndów" Januszowatych biznemenów, pomysłów na betonowania nabrzeży itp i wiele innych zdarzeń przeżyliśmy już wiele.
Jacku powiem tak. Znam kilka osób, które na Mazury jeżdżą, ale główny szlak WJM starają się omijać wielkim łukiem. Powodów jest kilka, ale min. również te traktujące wodniaka jako łatwe źródło dochodu.
Kiedyś jak nie było jeszcze parkomatów, a byli inkasenci pobierający opłaty za parkowanie, to nigdy nie zdarzyło mi się aby żądali natychmiastowej opłaty za zatrzymałem się na kilka minut.
Wydaje mi się, że na rzeczonym pomoście na Kirsajtach też będzie podobnie jeżeli w grę wchodzi postój jedynie na położenie lub podniesienie masztu.

funyo

Wysłany: 2017-09-27, 11:00    [Cytuj]

zenek napisał/a:
...Problem jest w kwestii zasady. Mazury są znane z "panów 5zł" czyli pobierania opłaty praktycznie za nic. Tomek nie bezpodstawnie przywołał właśnie tych panów w kontekście tego pomostu. Pobieranie opłaty tylko za to, że ktoś na kilka minut postawił nogę na pomoście jest absurdalne.

He, he ,he, że niby Zakopane z tego nie słynie? Albo Władek? Albo Kraków? :lol:
Wszędzie, jak świat długi i szeroki, w miejscach turystycznych lokalesi chcą "ostrzyc" przyjezdnych i nie ma w tym nic absurdalnego. Korzystasz i płacisz albo idziesz/jedziesz/płyniesz dalej. :roll:

zenek

Wysłany: 2017-09-27, 11:10    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Wszędzie, jak świat długi i szeroki, w miejscach turystycznych lokalesi chcą "ostrzyc" przyjezdnych i nie ma w tym nic absurdalnego.
Tylko, że ja nie chcę robić za tego barana do strzyżenia, nie mówiąc o popieraniu takiego procederu :-P
Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-09-27, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-09-27, 11:39    [Cytuj]

zenek napisał/a:
funyo napisał/a:
Wszędzie, jak świat długi i szeroki, w miejscach turystycznych lokalesi chcą "ostrzyc" przyjezdnych i nie ma w tym nic absurdalnego.
Tylko, że ja nie chcę robić za tego barana do strzyżenia, nie mówiąc o popieraniu takiego procederu :-P

Patrz: ostatnie zdanie mojej poprzedniej wypowiedzi :-P

[ ODPOWIEDZ ]