FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Motorówka z wolnym wydechem
Autor Wiadomość
~Emill`76

Wysłany: 2017-08-17, 19:00   Motorówka z wolnym wydechem [Cytuj]

Czy jest jakiś paragraf zakazujący pływania po jeziorach na wolnym wydechu? Już chyba 3 weekend z rzędu zauważam jakiegos sk€&@a , który szaleje po Bełdanach wytwarzając ogromny hałas :evil: Żółto czarna motorówka z jakimś V8 wysokiej mocy , bo ryk nieprawdopodobny . 3 tyg temu urządzał sobie równoległe wyścigi z inną motorówką , kilka razy pod rząd , a w poniedziałek śmigał wielokrotnie dużą prędkością w gąszczu żaglówek i innych jachtów motorowych....

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-17, 19:21    [Cytuj]

Było już o tym na forum. Nie ma takiego przepisu. Są tylko ogólne o wytwarzaniu hałasu, ale policjanci nie dysponują homologowanym sprzętem, aby to ocenić.

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-17, 19:26    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Było już o tym na forum. Nie ma takiego przepisu. Są tylko ogólne o wytwarzaniu hałasu, ale policjanci nie dysponują homologowanym sprzętem, aby to ocenić.

Ehhhh.....wolna amerykanka :evil:

<|Tobo

Wysłany: 2017-08-17, 19:57    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

- z takiego powodu Bełdany to dla mnie zło konieczne... Coraz bardziej pociągają mnie jeziora ze strefą ciszy. Też (chyba) tego wspaniałego motorowodniaka mijałem przy Wygrynach- słuchał dodatkowo muzyki - przy wysokich obrotach silnika była głośna i wyraźna. Miłego wypoczynku...

~najmita

Wysłany: 2017-08-17, 20:04    [Cytuj]

Też go miałem :lol: , nie, to on mnie mijał :mrgreen: . Ja się tym już nie irytuje, szkoda zdrowia.

~Luke

Wysłany: 2017-08-17, 20:28    [Cytuj]

Po pierwsze jest przepis, tak samo jak w pojazdach. Ale... Tak jak pisano, zapewne wodna Policja nie ma urządzenia do pomiaru głośności. Ale nawet jak by miała, to i tak ta żółto-czarna motorówka ma przełącznik. I może płynąć cicho. Jak widzi policję. Wiem bo widziałem.
Z drugiej strony policji musi się po prostu chcieć. A się nie chce. Wystarczało by, jak by tę znaną motorówkę sprawdzali. Za każdym razem jak usłyszą. Do usrania :-P A stacjonują baardzo blisko, bo w Guziance...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-17, 20:54    [Cytuj]

Tobo napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

- z takiego powodu Bełdany to dla mnie zło konieczne... Coraz bardziej pociągają mnie jeziora ze strefą ciszy. Też (chyba) tego wspaniałego motorowodniaka mijałem przy Wygrynach- słuchał dodatkowo muzyki - przy wysokich obrotach silnika była głośna i wyraźna. Miłego wypoczynku...

Istnienie stref ciszy to wyłącznie kwestia czasu... dzięki relatywizacji zakazu używania silników spalinowych przez żaglarzy. 8-)

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-18, 00:00   Re: Motorówka z wolnym wydechem [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Czy jest jakiś paragraf zakazujący pływania po jeziorach na wolnym wydechu? Już chyba 3 weekend z rzędu zauważam jakiegos sk€&@a , który szaleje po Bełdanach wytwarzając ogromny hałas :evil: Żółto czarna motorówka z jakimś V8 wysokiej mocy , bo ryk nieprawdopodobny . 3 tyg temu urządzał sobie równoległe wyścigi z inną motorówką , kilka razy pod rząd , a w poniedziałek śmigał wielokrotnie dużą prędkością w gąszczu żaglówek i innych jachtów motorowych....

Zacznij się przyzwyczajać...niestety...

~extant

Wysłany: 2017-08-18, 07:17    [Cytuj]

Istnienie stref ciszy to wyłącznie kwestia czasu... dzięki relatywizacji zakazu używania silników spalinowych przez żaglarzy. 8-)

Istnienie, czy nieistnienie stref ciszy nie ma żadnego związku z używaniem, bądź z nie używaniem silników spalinowych przez żeglarzy.

Sam dobrze wiesz, że strefy ciszy, jeżeli znikną, to znikną wyłącznie z powodów czysto ekonomicznych/komercyjnych, więc kompletnie nie rozumiem po co, po raz kolejny piszesz - sorki - ale takie bzdury ! :-/

~robarek

Wysłany: 2017-08-18, 07:21    [Cytuj]

........................
Istnienie stref ciszy to wyłącznie kwestia czasu....

A żeby się Twoje słowo w g...o zamieniło :evil:
Ostatnio zmieniony przez robarek 2017-08-18, 07:22, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-18, 07:31    [Cytuj]

robarek napisał/a:
........................

Na szczęście to wróżenie z fusów. Nie istnieją żadne przesłanki , że strefy ciszy będą zlikwidowane - tym bardziej na terenie rezerwatu i parku krajobrazowego.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 08:37    [Cytuj]

extant napisał/a:
Sam dobrze wiesz, że strefy ciszy, jeżeli znikną, to znikną wyłącznie z powodów czysto ekonomicznych/komercyjnych, więc kompletnie nie rozumiem po co, po raz kolejny piszesz - sorki - ale takie bzdury ! :-/

Z prostego powodu. Przed "zniknięciem" strefy ciszy na Tajtach - przyjechała nad jezioro specjalna komisja, stwierdziła, że pływające tam łodzie nadmiernego hałasu nie wytwarzają...
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?t=3104
Jak widać zdania forumowiczów w ankiecie są podzielone.

Jakiś czas po zniesieniu strefy ciszy na jeziorze pojawiła się strefa do holowania narciarzy.

Japońska filozofia Kaizen, czyli metoda małych kroków, umożliwia wprowadzenie każdej, nawet największej zmiany, redukując przy tym lęk do minimum.

To właśnie dzieje się na wszystkich jeziorach. Na Wojnowie, będącym w strefie ciszy już oficjalnie pływają jachty motorowe, są porty, w których one stacjonują. Co jakiś czas holują tam narciarzy... i niebawem strefa ciszy podzieli los tej na Tajtach. Może nawet przyjedzie ta sama komisja.

Z Nidzkim jest większy problem, bo to rezerwat... ale japońską metodą Kaizen można zmienić wszystko. Relatywizm wymiernie w tym pomaga. :-P

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 08:39    [Cytuj]

robarek napisał/a:
........................

Jeżeli sami o te strefy nie zadbacie (zwracając uwagę na każde naruszenie przepisów), nie będziecie ich mieli. Relatywizacja zachowań żeglarzy pyrkających w rezerwacie na silnikach na pewno temu nie służy. 8-)

zenek

Wysłany: 2017-08-18, 08:44    [Cytuj]

Jeżeli sami o te strefy nie zadbacie (zwracając uwagę na każde naruszenie przepisów), nie będziecie ich mieli.
Zbyszku po to obywatel płaci podatki, z których utrzymywana jest Policja i coś takiego jak RDOŚ oraz cała masa innych mniej lub bardziej potrzebnych urzędników, aby nie musiał być samozwańczym szeryfem!

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-18, 08:51    [Cytuj]

Z Nidzkim jest większy problem, bo to rezerwat... ale japońską metodą Kaizen można zmienić wszystko. Relatywizm wymiernie w tym pomaga. :-P

Imho nie ma opcji . Z tego co słyszałem, obszar objęty programem Natura 2000 z tzw "ptasią dyrektywą" ....obszar szczególnej ochrony ptaków .

Jeśli ludzie się nie opamiętają a z czasem zrobi się więcej szumu, że strefa ciszy jest notorycznie łamana, prędzej zamkną całkowicie dla żeglugi niż uwolnią całkowicie. ...

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 08:54    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Jeżeli sami o te strefy nie zadbacie (zwracając uwagę na każde naruszenie przepisów), nie będziecie ich mieli.
Zbyszku po to obywatel płaci podatki, z których utrzymywana jest Policja i coś takiego jak RDOŚ oraz cała masa innych mniej lub bardziej potrzebnych urzędników, aby nie musiał być samozwańczym szeryfem!

Służby mają to tam gdzie światło nie dochodzi i dobrze o tym wiesz - dlatego w trosce o praworządność silniki zostaną dopuszczone. 8-)

~Luke

Wysłany: 2017-08-18, 08:54    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Imho nie ma opcji . Z tego co słyszałem, obszar objęty programem Natura 2000 z tzw "ptasią dyrektywą" ....obszar szczególnej ochrony ptaków .

He he he, a od kiedy to w naszym państwie respektowane są przepisy unijne dotyczące przyrody? Coś się zmieniło, jak byłem na urlopie..?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-18, 08:55    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:

Jeśli ludzie się nie opamiętają a z czasem zrobi się więcej szumu, że strefa ciszy jest notorycznie łamana, prędzej zamkną całkowicie dla żeglugi niż uwolnią całkowicie. ...

Jak mawiają Rosjanie - "pożyjemy - zobaczymy". :-P

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-18, 09:02    [Cytuj]

Luke napisał/a:
Emill`76 napisał/a:

He he he, a od kiedy to w naszym państwie respektowane są przepisy unijne dotyczące przyrody? Coś się zmieniło, jak byłem na urlopie..?

Gdyby były respektowane , zjawisk silników spalinowych na Nidzkim nie obserwowalibyśmy prawdopodobnie w ogóle....
Nikt natomiast nie cofnie się w temacie aby zlikwidować rezerwat czy park krajobrazowy .

~extant

Wysłany: 2017-08-18, 09:06    [Cytuj]

extant napisał/a:

Z prostego powodu. Przed "zniknięciem" strefy ciszy na Tajtach - przyjechała nad jezioro specjalna komisja, stwierdziła, że pływające tam łodzie nadmiernego hałasu nie wytwarzają...

A zastanowiłeś się może chwilę nad tym co było przyczyną, dla której ta specjalna komisja nad Tajty przyjechała ??

[ ODPOWIEDZ ]