FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie żelkotu ( i nie tylko żelkotu )
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 13:30    [Cytuj]

Żyjesz to zbyt daleko posunięte stwierdzenie. Po prostu płacą za ogłoszenia w portalu. Z pewnością niektórzy z moich klientów ma takie samo podejscie do środowiska z którego czerpie korzyści jak... niektorzy forumowicze. :-P

Czy wnosi to coś nowego do naszej dyskusji?

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-19, 13:31    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
(...) Jedno jest pewne. Dzięki przepisom o płaceniu podatków w gminie, w której zarejestrowana jest firma, a nie w której świadczy usługi z Giżycka (z Mazur) ucieka mnóstwo pieniędzy zostawianych tu przez turystów każdego roku. (...)

Uważasz to za szkodliwe, destrukcyjne dla swojej gminy ?
Chciałbyś, aby część z tych pieniędzy zostawał w gminie ?
Chcieliby tego też i pewnie inni świadomi mieszkańcy gminy ?

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-19, 13:35    [Cytuj]

Marsyl ma rację. Scalmy ważną, ale w tym wątku OT dyskusję z innym wątkiem, gdzie była poruszana sprawa zysków/niezysków gminy z turystów.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 13:36    [Cytuj]

Moje zdanie nie ma znaczenia. Ostatnio w mediach ukazaly sie wyniki badan PAN, wg których Giżycko jest wśród miast, którym grozi zapaść w przewidywalnym czasie.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-19, 13:38   Re: Czyszczenie żelkotu ( i nie tylko żelkotu ) [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Jakiś czas temu, na sąsiednim forum przeczytałem o wyjątkowych właściwościach czyszczących , pewnego środka który w zasadzie jest trudno dostępny w sklepach , ale można go znaleźć przez internet - włoski preparat firmy Meglio - Sgrassatore. Oczywiście nie omieszkałem nabyć ... i jestem naprawdę w szoku , jaką ma wysoką skuteczność w usuwaniu brudnych plam , których zwykle szczota z wodą nie usuwa ! Idealnie bez problemu wyczyściłem np. miejsca gdzie kapnęło trochę oleju do impregnowania teaku . Te zaschnięte kropelki były strasznie upierdliwe do czyszczenia a próbowałem różnymi specjalistycznymi preparatami do czyszczenia żelkotu . Szczególnie ten preparat dedykowałbym tym wszystkim , którzy do czyszczenia żelkotu używają CIFa i inną chemię spłukiwaną wodą , która trafia później do jeziora . Tu wystarczy tylko delikatnie pokryć mgiełką , by po kilku minutach wytrzeć do sucha . Efekt zaskakujący ! WitekD ( z SF ) , który używa ten preparat od lat , nie stwierdza żadnych skutków ubocznych dla czyszczonych powierzchni. Preparat nie jest drogi - ok 10 zł za 750 ml , przy czym jest bardzo wydajny .

Ha, wczoraj się okazało, że Meglio jest u nas w domu w kuchni.
Od paru lat .....
Podobno jest to bardzo skoncentrowane mydło.
Jego skuteczność zaprezentowano mi na blacie kuchennym.
Rewelacja .

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-19, 13:39    [Cytuj]

Moje zdanie nie ma znaczenia. Ostatnio w mediach ukazaly sie wyniki badan PAN, wg których Giżycko jest wśród miast, którym grozi zapaść w przewidywalnym czasie.

A nie możesz mi po prostu odpowiedzieć ?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 13:42    [Cytuj]

Nie, bie nie dyskutujemy tu o mnie tylko o Mazurach, gminach i turystach. Ja jestem tylko jednym z wielu przeciętnych obywateli, nie pełniących nawet zadnych funkcji publicznych i o takowe się nie ubiegam.

Masz jakieś pomysly - napisz na forum. Wielu urzędnikow je śledzi.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-19, 14:01    [Cytuj]

Nie, bie nie dyskutujemy tu o mnie tylko o Mazurach, gminach i turystach. Ja jestem tylko jednym z wielu przeciętnych obywateli, nie pełniących nawet zadnych funkcji publicznych i o takowe się nie ubiegam.

Masz jakieś pomysly - napisz na forum. Wielu urzędnikow je śledzi.

Logiczną konstatacją Twoich wywodów o (nie)korzyściach, lub za małych korzyściach gmin WJM z ruchu turystycznego - rzeczywiście nie przeczę, że wynikających z realnych przesłanek - i przy założeniu, że jest to niekorzystne dla tychże gmin, a nie bawiąc się w eufemizmy, że gminy są odzierane z należnych im korzyści, bądź nawet zadośćuczynienia za koszty ruchu turystycznego, powinno być odpowiednie zadziałanie decydentów gminnych w MF RP. Te pochłaniane przez budżet centralny środki powinny być w jakimś stopniu redystrybuowane przez budżet państwa. I o to trzeba powalczyć. Jeśli problem dotyczy wszystkim gmin tzw. turystycznych w Polsce, to można się zjednoczyć w tej kwestii i razem apelować, lobbować, działać.

IMHO :
ciekawe, jak to rozwiązują gminy turystyczne na Zachodzie .
Może ktoś ze światowców na Forum wie ?

~mazi

Wysłany: 2017-08-19, 14:39    [Cytuj]

Żyjesz to zbyt daleko posunięte stwierdzenie. Po prostu płacą za ogłoszenia w portalu. Z pewnością niektórzy z moich klientów ma takie samo podejscie do środowiska z którego czerpie korzyści jak... niektorzy forumowicze. :-P

Czy wnosi to coś nowego do naszej dyskusji?

Rzeczywiście zupełnie nic.
Z jednej strony popyszczę się jak dbam o środowisko, pogrożę palcem tym co nie składają donosów a z drugiej strony nadstawię kieszeń do syfiarzy :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 15:11    [Cytuj]

Dają to biorę. Pieniadze nie śmierdzą. Biznes jak kazdy inny.

Gdybym nie brał, nie mielibysmy okazji podyskutowac.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 15:18    [Cytuj]

Po prostu zluzuj czasem turyście...My nie jesteśmy źli i głupi.
Ja to Cię nawet lubię :mrgreen:

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-19, 15:19    [Cytuj]

chester_brudnostopy napisał/a:
(...) Ja to Cię nawet lubię :mrgreen:

jo tysz :-P
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2017-08-19, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 15:21    [Cytuj]

I godać poradzisz :mrgreen:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 15:23    [Cytuj]

chester_brudnostopy napisał/a:
Po prostu zluzuj czasem turyście...My nie jesteśmy źli i głupi.
:

Po pierwsze - nigdzie nie napisalem tego, co mi imputujesz. Po drugie jezeli zwracam uwagę na problem, np. zanieczyszczenia, a ktoś tę uwagę odnosi do siebie personalnie... To widocznie ma ku temu powody. 8-) Nie przypominam sobie, abym kogokolwiek na tym forum wskazywał personalnie. Chyba, że "przyganiał kocioł garnkowi". 8-)

~mazi

Wysłany: 2017-08-19, 16:21    [Cytuj]

W myśl zasady weźmy się i zróbcie przyglądałeś się spokojnie zasyfianiu przez 2 lata i palcem nie kiwnąłeś.?

Z pewnością niektórzy z moich klientów ma takie samo podejscie do środowiska z którego czerpie korzyści jak... niektorzy forumowicze.

zwracam uwagę na problem, np. zanieczyszczenia

mazi napisał/a:
Z jednej strony popyszczę się jak dbam o środowisko, pogrożę palcem tym co nie składają donosów a z drugiej strony nadstawię kieszeń do syfiarzy

Dają to biorę. Pieniadze nie śmierdzą. Biznes jak kazdy inny.

Gdybym nie brał, nie mielibysmy okazji podyskutowac.

A jak tak to spoko

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 17:05    [Cytuj]

Oczekujesz ode mnie, że przed publikacją ogłoszenia będę sprawdzał, czy klient nie wylewa przypadkiem ścieków do jeziora? Jak technicznie to sobie wyobrażasz? Poza tym dlaczego miałbym śledzić klientów? Bo Tobie nie chce się otworzyć ust?

Przez dwa lata przyglądałeś się temu spokojnie i nie zrobiłeś nic, by nie psuć sobie urlopu. Policję można wezwać anonimowo. Widocznie nie przeszkadza Ci to, a ode mnie oczekujesz zbawiania świata w myśl klasycznego "niech ktoś...".

W mojej obecności nikt tego nie robi, a jeżeli widzę coś, co mi się nie podoba - głośno o tym mówię (kilku forumowiczów może to potwierdzić). Poza tym zwracam uwagę na problem zanieczyszczenia na poczytnym forum. Armatorzy to czytają, bo zagląda ich tu wielu. Jeżeli nadal to robią, to z pewnością dlatego, że nikomu wokół to nie przeszkadza. Gdyby tylko co piąty "urlopowy obserwator" nie przyglądał się temu spokojnie (złorzecząc pewnemu portalowi) - nikt by tego tak otwarcie nie robił.

~mazi

Wysłany: 2017-08-19, 18:05    [Cytuj]

Oczekujesz ode mnie, że przed publikacją ogłoszenia będę sprawdzał, czy nie klient wylewa przypadkiem ścieków do jeziora? Jak technicznie to sobie wyobrażasz? Poza tym dlaczego miałbym śledzić klientów? Bo Tobie nie chce się otworzyć ust?

Przez dwa lata przyglądałeś się temu spokojnie i nie zrobiłeś nic, by nie psuć sobie urlopu. Policję można wezwać anonimowo. Widocznie nie przeszkadza Ci to, a ode mnie oczekujesz zbawiania świata w myśl klasycznego "niech ktoś...".

W mojej obecności nikt tego nie robi, a jeżeli widzę coś, co mi się nie podoba - głośno o tym mówię (kilku forumowiczów może to potwierdzić). Poza tym zwracam uwagę na problem zanieczyszczenia na poczytnym forum. Armatorzy to czytają, bo zagląda ich tu wielu. Jeżeli nadal to robią, to z pewnością dlatego, że nikomu wokół to nie przeszkadza. Gdyby tylko co piąty "urlopowy obserwator" nie przyglądał się temu spokojnie (złorzecząc pewnemu portalowi) - nikt by tego tak otwarcie nie robił.

To nie ja napisałem więc nie manipuluj

Tobo napisał/a:
Relatywizacja? Od 2 lat stałem w wielu portach, w każdym bez wyjątku widziałem wodę z pianką z zaworów burtowych, prawie zawsze to był motorowy duży jacht. Ale oczywiście przesadzam. Mycie jachtów chemią w Wilkasach pewnie mi się przywidziało, może zerknij czasem na kamery z portów? Zrób screen'a i wrzuć na forum.
Nie gryzie się ręki która karmi, prawda ;-)

W myśl zasady weźmy się i zróbcie przyglądałeś się spokojnie zasyfianiu przez 2 lata i palcem nie kiwnąłeś. Próbujesz usprawiedliwiać stosowanie chemii niezgodnie z jej przeznaczeniem, bo inni zanieczyszczają jeszcze gorzej. To jest relatywizacja.

Myślę, że środowisko jest na tyle małe, że znacie się jak łyse konie. Jak chcesz promować syfiarzy to Twoja sprawa. Skończ tylko swoje insynuacje nt. bierności turystów.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 18:09    [Cytuj]

To nie są insynuacje. Sam się przyznałeś.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 20:53    [Cytuj]

Autokorekta. To nie insynuacje - to fakty.

~mazi

Wysłany: 2017-08-19, 22:35    [Cytuj]

ale mnie zawstydziłeś :oops:

Normalnie w przyszłym roku na urlopie zamiast czarteru to będę czatował na zmianę w Pięknej Górze i Wilkasach z aparatem i jak tylko uchwycę syfiarza to popier.olę w te pędy na komisariat.
Ostatnio zmieniony przez mazi 2017-08-19, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]