FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyszczenie żelkotu ( i nie tylko żelkotu )
Autor Wiadomość
~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 08:07    [Cytuj]

Tak myślisz? A ja mam swój plan 8-)

zenek

Wysłany: 2017-08-19, 08:17    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Wodniak najczęściej kupuje żywność w markecie, który podatki od zysków płaci w gminie w której zarejestrowana jest centrala.
Zbyszku może to trochę nie na temat, ale wciąż opowiadasz "bajki z mchu i paproci", których w żaden sposób nie jesteś w stanie udowodnić.
Napiszę jak to wygląda z mojej strony jako wodniaka przyjeżdżającego na Mazury. Otóż fakt, że pierwszego dnia kiedy mam do dyspozycji samochód, to robimy zakupy w supermarkecie. Przede wszystkim dlatego, że ma parking.
Nie zrobisz jednak zakupów na cały rejs pierwszego dnia! Kolejne zakupy robimy w najbliższych sklepach jakie są w okolicach portów, bo nie chce nam się nosić tych zakupów. I zapewniam Cię, że żadnych "pierodonek" czy "lidlonek" nie szukamy!
Myślę, że tak robi większość wodniaków, bo po klientach sklepów łatwo poznać kto jest kim.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 08:26    [Cytuj]

Dowód anegdotyczny

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 08:43    [Cytuj]

Dowód anegdotyczny

Piszesz bzdury. Też robię tak, jak zenek

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 08:58    [Cytuj]

chester_brudnostopy napisał/a:
Dowód anegdotyczny

Piszesz bzdury. Też robię tak, jak zenek

Statystyki sprzedaży giżyckich supermarketów tego nie potwierdzają.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 09:05    [Cytuj]

I nic w tym dziwnego. Wypływasz z Giżycka,podjeżdasz pod market w Giżycku.
Potem to już szukasz sklepu bliżej wody.
A skąd bierzesz te statystyki? Nie są to jakieś wewnętrzne dokumenty firmowe?
A może o fake, manipulacja, czy zwykłe kłamstwo bez pokrycia?
Ostatnio zmieniony przez chester_brudnostopy 2017-08-19, 09:21, w całości zmieniany 2 razy  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 09:21    [Cytuj]

I nic w tym dziwnego. Wypływasz z Giżycka,podjeżdasz pod market w Giżycku.
Potem to już szukasz sklepu bliżej wody.
A skąd bierzesz te statystyki? Nie są to jakieś wewnętrzne dokumenty firmowe?

Giżycko to małe miasto, gdzie każdy każdego zna, a ja mam bardzo wielu znajomych z którymi często dyskutuję o tym i owym, dlatego moja wiedza na temat tego co dzieje się w moim mieście jest ponadprzeciętna. :-P

Jedno jest pewne. Dzięki przepisom o płaceniu podatków w gminie, w której zarejestrowana jest firma, a nie w której świadczy usługi z Giżycka (z Mazur) ucieka mnóstwo pieniędzy zostawianych tu przez turystów każdego roku. Dlatego biedne mazurskie gminy (w Giżycku jest chociaż armia, więc nie jest jeszcze tak źle) nie mają pieniędzy na zapewnienie śmietników czy ścieżek edukacyjnych.

Poza tym to, że sklep "bliżej wody" nie jest supermarketem nie oznacza, że jest zarejestrowany na Mazurach - sprawdźcie adres na paragonach.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 09:22    [Cytuj]

Ale widziałeś te statystyki,czy nie?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 09:23    [Cytuj]

Ale widziałeś te statystyki,czy nie?

Uważasz mnie za idiotę?

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 09:24    [Cytuj]

Tego nie powiedziałem.
Ale podejrzewam Cię o kłamstwo.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 09:25    [Cytuj]

Twoje prawo. Nie muszę anonimowemu użytkownikowi niczego udowadniać.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 09:28    [Cytuj]

No wiesz...Nie musisz,to fakt. Ale podważasz swoją wiarygodność.
Mnie nawet na tym nie zależy,żebyś mi cokolwiek udowadniał.
Po prostu jesteś niewiarygodnym źródłem informacji i tyle.

Marsyl

Wysłany: 2017-08-19, 09:55    [Cytuj]

Zadziwiające.
Jak łatwo przejść z tematu obojętnego (czyszczenie żelkotu) , do wzajemnych inwektyw.
:evil: Sprawa diabelska.
Panowie odpuście sobie, co to ma wspólnego z konserwacja powierzchni płaskich :).

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 10:01    [Cytuj]

Widzisz,każdy może napisać co chce,żeby udowodnić swoje racje.
Czy jednak można posługiwać się kłamstwem? Jak rozmawiać z kimś takim?
Przywoływać statystyki z kosmosu każdy potrafi.Statystyki są wiarygodne,ok. Ale jeśli to wszystko to ściema,to o czym my rozmawiamy? A może w innych dyskusjach jest to samo?
Urazy nie żywię, ale muszę zauważyć zagrywkę nie fair.
Nie dostrzegam też inwektyw...
Ostatnio zmieniony przez chester_brudnostopy 2017-08-19, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 10:05    [Cytuj]

Ja nie jestem tu anonimowy w odróżnieniu od Ciebie i muszę uważać na to co piszę. Nie namówisz mnie abym tu publikował tego typu treści, a nazywać to możesz sobie jak chcesz. Nie dbam o to.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 10:26    [Cytuj]

Dziwne by było,żeby miasto licznie odwiedzane przez turystów nie odnotowywało wzrostu sprzedaży towarów,usług itd.
Wierzę,że markety odnotowują większe zyski.To normalne. Ale też Ci wszyscy ludzie w małych sklepikach rozsianych przy szlaku, ci wędzarze , małe pensjonaty, wszyscy, którzy żyją z turystyki. Na pewno wielu z nich może mieć firmy zarejestrowane poza gminą,ok.Ale na pewno miejscowi zarabiają. Wiem, bo ja gadam z kim tylko da się i nawet mi to wychodzi.
A jak się to ma do jakiegoś środka, którego wytarcie na sucho bez spłukiwania wodą ma tak strasznie zanieczyszczać środowisko? Nijak. Posługujemy się tu domysłami, przypuszczeniami i tak dalej. Producent napisze,że środek się zdegraduje zanim doleci do wody z jeziora, nie ma żadnych danych wiarygodnych,że ten środek szkodzi, bądź nie.
Natomiast znajdzie się za chwilę szeryf, który takiego Bogu ducha winnego delikwenta sfotografuje, opublikuje na forum.mazury.info.pl , na youtube i gdzie tylko jeszcze da się.
W imię ekologii, o której może mieć pojęcie wyciągnięte z wikipedii.
Łatwo jest formułować osądy bez dowodów. Ciężej się przed tym bronić.

~piotr6

Wysłany: 2017-08-19, 10:37    [Cytuj]

Też polecam Meglio jak on nie da rady to już tylko fosol. Oczywiście tylko myjemy w miejscach przeznaczonych do tego.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-19, 11:06    [Cytuj]

A jak się to ma do jakiegoś środka, którego wytarcie na sucho bez spłukiwania wodą ma tak strasznie zanieczyszczać środowisko? Nijak.

Owszem, bo dyskusja dotyczyła Twojego zdania: ...gmina zarabia na turystach...

Cytat:
Posługujemy się tu domysłami, przypuszczeniami i tak dalej.

Ja posługuję się faktami.

Cytat:
Producent napisze,że środek się zdegraduje zanim doleci do wody z jeziora, nie ma żadnych danych wiarygodnych,że ten środek szkodzi, bądź nie.

Każdy środek chemiczny dostępny w handlu ma obowiązkową kartę charakterystyki, z której to możesz wyczytać.

Ten akurat zawiera fosforany, które są skuteczne, ale nie ulegają biodegradacji - dlatego producenci środków do mycia jachtów niemal na całym świecie mają prawny zakaz ich stosowania w swoich produktach, przez co niestety są mniej skuteczne niż tytułowy środek.

Obecnie Komisja Europejska pracuje nad zakazem stosowania fosforanów nawet w proszkach do prania - co jest dyskusyjne, ale pokazuje istotę problemu.

To nie są domysły - to są fakty.

Cytat:
Natomiast znajdzie się za chwilę szeryf, który takiego Bogu ducha winnego delikwenta sfotografuje, opublikuje na forum.mazury.info.pl , na youtube i gdzie tylko jeszcze da się.

Cóż złego jest w promowaniu dobrych praktyk, a piętnowaniu złych nawyków?

Ty uważasz, że w imię korzyści materialnych/wizerunkowych należy przymknąć oko na zanieczyszczenie środowiska tudzież wchodzenie do zamkniętych rezerwatów.

Jednocześnie jak słusznie zauważyłeś jest wiele szlaków mało znanych i jeszcze czystych. Gdy już zasyfimy Mazury dokładnie, zniszczymy ostatnie rezerwaty i zlikwidujemy strefy ciszy - jak słusznie napisałeś - bez żalu popłyniesz odkrywać nowe wody, a my zostaniemy z tym śmietnikiem.

Dlatego właśnie zwracam uwagę na forum na wszelkie przejawy szkodliwej działalności, bo nie chcę się stąd wyprowadzać.

Jeżeli ludzie, którzy nie umieją uszanować naszych jezior przestaną tu przyjeżdżać w obawie o to, że ich gęba pojawi się na YT, to tym lepiej.

Śmiem twierdzić Koszty sprzątania po nich i nieodwracalne straty dla środowiska jakie powodują ci nieliczni (eutrofizacja jezior) są wyższe niż korzyści finansowe, które generują dla mieszkańców Mazur (korzyści mazurskich Biedronek i innych tego typu pomijam, bo mieszkańcy Mazur mają z tego naprawdę niewiele).

Cytat:
Łatwo jest formułować osądy bez dowodów. Ciężej się przed tym bronić.

Nie ma sensu Tobie niczego udowadniać, bo i tak wiesz swoje, a każdy argument który nie pasuje do Twojej tezy możesz nazwać po prostu kłamstwem lub niewiarygodnym źródłem. Jesteś z tych, do których nie docierają argumenty. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

~chester_brudnostopy

Wysłany: 2017-08-19, 12:31    [Cytuj]

Nie ma sensu Tobie niczego udowadniać, bo i tak wiesz swoje, a każdy argument który nie pasuje do Twojej tezy możesz nazwać po prostu kłamstwem lub niewiarygodnym źródłem. Jesteś z tych, do których nie docierają argumenty. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie.

Vice versa ?
Cały ten post mógłbyś przeredagować i skierować w drugą stronę z danymi "wiarygodnych" źródeł, wyników badań na życzenie i statystykami które można interpretować na wiele sposobów,okraszonymi skomplikowanymi słówkami i zakończonymi jakąkolwiek emotką.
Obydwoje mamy to samo wrażenie, jednak wektory są przeciwne. A mimo to jedna barykada...Rozumiem też Twoje poirytowanie.Też wiesz lepiej.Mimo, że ja wiem lepiej.Ale skoro wiesz lepiej, to powiem Ci, że ja wiem lepiej.
Ciekawe jest połączenie faktów ze źródłami, na które się powołujesz - statystyki, których nikt nie widział...KE z całym bagażem bzdur wydawanymi przez ten organ...Odnoszę wrażenie, że wiele z tej Twojej wiedzy to tylko dr google. A tam znajdziesz wszystko i prawdę i kłam. wierzysz w co chcesz,nie odbieram Ci tego prawa. Ja będę mył łódź,jak lubię, do czysta i z poszanowaniem przyrody (według mnie). Ale tak, żebyś lepiej nie widział.
Ostatnio zmieniony przez chester_brudnostopy 2017-08-19, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  

~mazi

Wysłany: 2017-08-19, 14:24    [Cytuj]

W myśl zasady weźmy się i zróbcie przyglądałeś się spokojnie zasyfianiu przez 2 lata i palcem nie kiwnąłeś.?

W przeciwieństwie do Ciebie my Mazurach jesteśmy na urlopie nie po to żeby tracić czas na donosy.
A o ile się nie mylę to ty żyjesz z ogłoszeń czarterowni. Możesz zaręczyć, że wszyscy ci co nabijają Tobie kasę ogłoszeniami to nie wylewają chemii do jeziora i kible mają ze zbiornikami?
Ostatnio zmieniony przez mazi 2017-08-19, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]