FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Borowski Las
Autor Wiadomość
Myssia

Wysłany: 2009-10-20, 16:19   Borowski Las [Cytuj]

Czy ktokolwiek z Was kojarzy to miejscie?
Szukam po całej sieci, ale nie ma :(
Wiem, że ośrodek zamknięto jakiś czas temu ale miałam nadzieję, że może jakieś fotki w sieci znajdę a tu nic :(
Tęskni mi sie do tego miejsca, ale żeby tak sobie tam skoczyć trochę mam daleko :(
Pozdrawiam i może ktoś się zlituje :)
Ps Ośrodek był nad jeziorem Lampasz i jego ostatnia nazwa to tez Lampasz. To był ośrodek w okolicach ZIelonego Rancza.
Ostatnio zmieniony przez Myssia 2009-10-20, 16:21, w całości zmieniany 1 raz  

Tomo1

Wysłany: 2009-10-31, 23:37   Re: Borowski Las [Cytuj]

Myssia napisał/a:
Czy ktokolwiek z Was kojarzy to miejscie?
Szukam po całej sieci, ale nie ma :(
Wiem, że ośrodek zamknięto jakiś czas temu ale miałam nadzieję, że może jakieś fotki w sieci znajdę a tu nic :(
Tęskni mi sie do tego miejsca, ale żeby tak sobie tam skoczyć trochę mam daleko :(
Pozdrawiam i może ktoś się zlituje :)
Ps Ośrodek był nad jeziorem Lampasz i jego ostatnia nazwa to tez Lampasz. To był ośrodek w okolicach ZIelonego Rancza.

Raz w życiu byłem w tym ośrodku i pamiętam niesamowite zdarzenie...

Paliła się woda w jeziorze tzn. unosiła się nad nim mgła - ale nie taka zwykła tylko wyglądała jak dym - w niesamowicie szybkim tempie unosiła się do góry jak dym nad palącym się polem z trawą...

No ale to było bodajże w 1998 roku, od tamtej pory nie mam pojęcia co tam się dzieje...

Myssia

Wysłany: 2009-11-02, 10:30    [Cytuj]

Oj niesamowite. A to "palenie się jeziora" to faktycznie super widok.
Pozdrawiam
I ciągle czekam, może ktoś sie jednak znajdzie, ech....

Tomo1

Wysłany: 2009-11-07, 22:45    [Cytuj]

Myssia napisał/a:
Oj niesamowite. A to "palenie się jeziora" to faktycznie super widok.
Pozdrawiam
I ciągle czekam, może ktoś sie jednak znajdzie, ech....

Jak zrobi się ciepło (kwiecień, maj) to się przejadę na Mazury na wycieczkę to zajrzę tam i zdam ci relację - tylko przypomnij się proszę...

Myssia

Wysłany: 2009-11-10, 11:23    [Cytuj]

Dzięki :)
A może i fotki zrobisz jakieś?

Tomo1

Wysłany: 2009-11-11, 20:09    [Cytuj]

Myssia napisał/a:
Dzięki :)
A może i fotki zrobisz jakieś?

Jak już tam dotrę to zrobić fotki żaden problem...

Myssia

Wysłany: 2009-11-12, 11:42    [Cytuj]

:) Dzięki :)
Mam jednak nadzieję, że może i mi się uda tam pojechać. W sumie daleko nie jest...

andy12300

Wysłany: 2009-11-17, 18:29    [Cytuj]

ha, bylem tam obok na obozie w 1987 i 1988 roku z harcerzami z hufca zhp lublin rejon ;-) . pieknie tam bylo...

Myssia

Wysłany: 2009-11-18, 10:37    [Cytuj]

Pamiętam, że niadaleko harcerze bywali i to wiele, wiele lat :) Te rozbite namioty to był nieodłączny element tamtego miejsca....ech to miejsce to moje najpiękniejsze wspomnienia...chciałbym kiedyś mojego synka tam zabrać....albo mieć kupę kasy, kupić i wyremontować ten ośrodek....ech...

Myssia

Wysłany: 2009-11-18, 10:37    [Cytuj]

Andy a masz jakies zdjęcia z tych obozów?

Myssia

Wysłany: 2010-07-13, 11:10    [Cytuj]

ech i nikt nie był :(

Tomo1

Wysłany: 2010-07-13, 22:12    [Cytuj]

Myssia napisał/a:
ech i nikt nie był :(

Mysia - trzeba było się przypomnieć, przejeżdżałem niedaleko...

Jak będę jechał na Piknik Country to postaram się zajechać i zrobić jakieś fotki - a co konkretnie obfocić ?

Myssia

Wysłany: 2010-07-14, 11:19    [Cytuj]

A którędy będziesz jechał?
Bo konkretnie to mi chodzi o taki jeden ośrodek, który był a go nie ma....pozostało po nim coś, chciałam zobaczyć co :(
Wiesz, jak dojechac do [ocenzurowano]
Ich już pytałam, nie mają zdjęc, nie przyszło im do głowy tam robić

Komentarz administratora: Ocenzurowano być może nie zamierzoną ale jednak reklamę komercyjną z linkiem. Proszę pamiętać, że linki do stron komercyjnych nie są tu mile widziane - portal jest komercyjny, a forum jest jego częścią
Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2010-07-14, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  

Myssia

Wysłany: 2010-09-09, 12:51    [Cytuj]

:oops: :oops: :oops: ups.....zupełnie niechcący :-(

aa1975
Adam

Wysłany: 2010-09-09, 14:26    [Cytuj]

Nie przepraszaj bo to tutaj częste wpadki, tylko zapytaj złotko na jakimś innym forum.

rafik

Wysłany: 2013-08-08, 21:51   borowski las osrodek lampasz umarl [Cytuj]

Czesc wszystkim. zainteresowal mnie wasz post na temat osrodka urzedu miasta warszawy w borowski lesie lampasz na jeziorem lampasz. jezdzilem tam ponad 20 najpierw z rodzicami potem sam.O momentu kiedy osrodek zostal podnajety a kierownikiem zostal Hieronim Janikowski wszystko szlo ku upadkowi, no i dlugo nie trzeba bylo czekac. kiedy pojechalem tam w 2008 moim ocza ukazal sie widok jak po spaleniu. wszystkie domki z wybitymi szybami dewastacja rozkradzine do tego stopnia ze powyrywana instalacja elektryczna ze scian. Pomost na dole osrodka zapadl sie do wody brzeg jeziora zarosniety dzewami okolo 1,5 m. Czegos takiego w tak urokliwym miejscu nie spodziewalem sie nawet w najczarniejszych snach. Domki typu mikolajki w dolnej czesci osrodka zawalone dachy poprzewracane na co niektore dzewa. Osrodek oczywiscie zamkniety. Dowiedzialem sie od Janusza miejscowy ktory mieszka w domu zaraz za osrodkiem ze ziemia w raz z tym co zostalo po osrodku zostala sprzedana w prywatne rece. mial powstac w dolnej czesci hotel a w lesie na calym terenie domki do wykupu na wlasnosc. Z tego co mi wiadomo na te chwile nic w tym kierunku nie zostalo zrobione poniewaz nastal kryzys. Mowicie o mgle ktora pojawial sie rankami na wodzie to rzeczywiscie w polaczeniu ze sciana lasu po drugiej stronie jeziora dawalo niesamowity efekt niepowtarzalny i jedyny dla tego miejsca. Szkoda wszystkiego szkoda miejsca szkoda ludzi ktorzy przyjezdzali tam z sentymentu dla tego miejsca szkoda klimatu knajpki na dole przy jeziorze SZKODA dysponuje zdjeciami z 2008 roku i 2010 roku jadee rowniez w to miejsce teraz tz.10.08.2013. obawiam sie ze to co zastane znowu mnie przerosnie i Znowu lza sie w oku zakreci. Naprawde jestem twardym facetem ale to co sie tam dzieje przerasta mnie. Wjazd jest mozliwy z boku osrodka nad samo jezioro droga przez las jak ktos tam bywal to wie o czym mowie. Jezeli ktos bedzie zainteresowany fotami to moge aktualne przeslac.
Z ostatniej chwili........miejscowy Janusz zmontowal kawalek pomostu wiec mozna wejsc i polowic ryby juz nie moge sie doczekac jak tam bede
Rafal

Myssia

Wysłany: 2014-01-12, 18:55    [Cytuj]

Hej
Dopiero przeczytałam post, trochę po czasie.
Masz fotki aktualne? Nie wiem sama czy chcę zobaczyć czy za bardzo mi nie żal tego co było.
Wybieram się tam od kilku lat i dojechać nie mogę.
Jak możesz fotki puścić to daj mi znać na pw, to maila Ci podam.

Ps. Wiem, który Rafał :)

Tomo1

Wysłany: 2014-06-25, 16:17    [Cytuj]

Myssia napisał/a:
Hej
Dopiero przeczytałam post, trochę po czasie.
Masz fotki aktualne? Nie wiem sama czy chcę zobaczyć czy za bardzo mi nie żal tego co było.
Jak możesz fotki puścić to daj mi znać na pw, to maila Ci podam.

Ps. Wiem, który Rafał :)

Mysia - masz te foty, to dawaj je na forum.

Myssia

Wysłany: 2014-06-25, 17:57    [Cytuj]

Nie mam :(
A też znasz miejsce?

~Tomek J

Wysłany: 2014-06-26, 08:23    [Cytuj]

Myssia napisał/a:

A czemu nie zapiszesz się po prostu na zorganizowany spływ kajakowy po Krutyni, startujący w Sorquitach (np. z oferty http://mazury.info.pl/splywy.html )? Jezior Lampasz leży wszak na jego szlaku, a od ośrodka "Zielony Koń" w Borowskim Lesie przepływa się w odległości niewiele ponad 100m.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2014-06-26, 13:57, w całości zmieniany 3 razy  

[ ODPOWIEDZ ]