FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bingo w ślizgu.
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-03, 17:48    [Cytuj]

zenek napisał/a:
W październikowych "Żaglach" znalazł się artykuł autorstwa dr inż. Jerzego Pieśniewskiego pod znamiennym tytułem "Kredens w ślizgu?"
Odpowiedź na pytanie znajduje się pod zdjęciem zamieszczonym w artykule-"tytułowy "kredens" czyli turystyczne Bingo 930 Mariana Bełbota przez pewien czas żeglował w ślizgu"

A więc jednak był ślizg :-)

Ha, no czytałem i w tekście artykułu pojawia się nadzieja, że przy 300 KG siły z genem jest szansa na ślizg. Jest szansa, mimo niekorzystnego wsp. Taylora dla kadłuba. Wydaje mi się to bardzo uczciwym podejściem do sprawy, bo przecież Pan Pieśniewski, ponieważ Bingo, to jego konstrukcja, mógłby napisać, że był ślizg na pewno. Artykuł arcyciekawy.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-03, 18:00    [Cytuj]

Po przeżyciach na Bolero na Mamert Cup wierzę , ze ten moment nadejdzie i zostanie odpowiednio sfilmowany.

~jachtyzklasą

Wysłany: 2017-10-03, 22:24    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Po przeżyciach na Bolero na Mamert Cup wierzę , ze ten moment nadejdzie i zostanie odpowiednio sfilmowany.

Film filmem, ale lepiej by było zmierzyć też prędkość :-)
Ostatnio zmieniony przez jachtyzklasą 2017-10-03, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-03, 23:19    [Cytuj]

jachtyzklasą napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:

Film filmem, ale lepiej by było zmierzyć też prędkość :-)

Masz rację to by było najlepsze.
Filmik z jazdy i jednocześnie wskazania GPS.
W myśl zasady , że jeżeli teoria nie zgadza się z praktyką to tym gorzej dla teorii ale to praktyczne zdarzenie należy udowodnić.
A potem powtórzyć aby wykluczyć przypadek no i wtedy trzeba dorobić nową teorię :lol:
W pracy zawodowej nieraz okazywało się , ze niemożliwe jest możliwe tylko musi przyjść ktoś kto nie wie , że to niemożliwe albo po prostu nie uznaje dogmatów . :lol:

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-10-04, 07:33    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:

A u mnie odwrotnie: po obserwacji Binga na Mamercie (w czasie całkiem silnego wiatru), po ciszy w odpowiedzi na prosby publikacji filmu lub dołączenia do testów wierzę, że cały ten wątek jest niczym innym jak marketingiem, a brak konkretów od paru miesięcy w kolejnych postach jest dowodem jedynie na podbijanie wątku o wymownym tytule. Przykro mi.

Jestem żeglarzem i dlatego to pisze, choć z trudem mi te słowa przychodzą.

A praktyka... no cóż... ma ona to do siebie, że każdy może mieć swoją.

~Colonel
Colonel

Wysłany: 2017-10-04, 08:36    [Cytuj]

Wiktor, Twój sceptycyzm co do twierdzenia sceptyka jest cenny intelektualnie. Dzięki temu między innymi mamy ciekawy wątek.
Ale to co piszesz uparcie trochę mnie denerwuje. Ostatnim postem poszedłeś o krok dalej, niżbym się po Tobie spodziewał. Sprostuj mnie jeśli się mylę, bo ja ten post odebrałem wprost jako postawienie zarzutu mijania się z prawdą, czyli kłamstw, jak w potocznie rozumianym marketingu.
Marian wyjaśniał co zaobserwował, wyjaśniał co czyni dalej, wyjaśniał jakie są warunki nagrania filmu. Jerzy - konstruktor opublikował chłodny i obiektywny tekst w Żaglach oraz wyjaśniał sprawę tu w tym wątku.
Oczywiście można się spierać czy ślizg to 0d 0,9, 0,7 czy może od 0,86754. Można się spietrać, czy to półślizg, osiemsiedemnatychślig, czy prawie cały ślizg oraz czy ślizg musi trwać 10 minut, czy wystarczy 592 sekundy... Można. Po co?
Nie mam podstaw nie wierzyć, ze Bingo w specyficznych warunkach pożeglowało ponadprzeciętnie. Jest to możliwe z punktu widzenia teorii. Jeśli możliwe, to pewnie się powtórzy, jak zaistnieją warunki. A jeśli się powtórzy, to co lepsi żeglarze bęa umieli to powtarzać regularnie. I tak rodzi się postęp.
A ja i tak wolę Maxusy ;)

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-04, 09:22    [Cytuj]

Colonel napisał/a:
Ostatnim postem poszedłeś o krok dalej, niżbym się po Tobie spodziewał. Sprostuj mnie jeśli się mylę, bo ja ten post odebrałem wprost jako postawienie zarzutu mijania się z prawdą, czyli kłamstw, jak w potocznie rozumianym marketingu.

Raczej trudno było się spodziewać, że Wiktor będzie trzymał kciuki za największego konkurenta . Odnosząc się natomiast do wspomnianego "marketingu" ....to kto jak kto ...ale nikt inny jak Wiktor, nie potrafi tak "lokować" konkretnego produktu w wielu wątkach ;-)
Przywykłem do tego i już mi to nawet nie przeszkadza . Aczkolwiek zgadzam się z Tobą Colonelu , że

Colonel napisał/a:
Ale to co piszesz uparcie trochę mnie denerwuje.
Ostatnio zmieniony przez Emill`76 2017-10-04, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  

~Colonel
Colonel

Wysłany: 2017-10-04, 09:30    [Cytuj]

Nie posądzam Wiktora o działanie "antykonkurencyjne"!!!!

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-04, 09:41    [Cytuj]

Colonel napisał/a:
Nie posądzam Wiktora o działanie "antykonkurencyjne"!!!!

Tak grubo też bym nie poszedł ;-)

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-04, 09:56    [Cytuj]

Chyba nikt mnie nie może posądzić o to , że mogę działać na szkodę sceptyka ale ja też czekam na tą serię ślizgów.
Czekam i trzymam kciuki.
To było by coś rewelacyjnego.
Na Mamert Cup na Bolero chodziliśmy baksztagami , wiem co czułem i widziałem - niestety , w końcu się pogubiliśmy - brak zgrania , doświadczenia , kondycji.

Wiem jak pływa Bingo , widziałem co pokazało na hydroskrzydle , byłem na pokładzie.
Potrafię sobie wyobrazić warunki w których bym próbował wprowadzić Bingo w ślizg.
Te warunki to:
min 5 B
wysunięte hydroskrzydło
pełna , silna i zdeterminowana załoga.

Na Mamercie sceptyk nie miał tych warunków.
Z przyczyn losowych nie miał pełnej załogi mogącej obsłużyć hydroskrzydło .
W regatach nie chodziło o ślizg ale o wysoka pozycję , wręcz o wygraną.
Tak , mógł pływać zdecydowanie szybciej i mógł wygrać z D24 gdyby nie chodził tak blisko wiatru , blisko fordewindu.
Kredensem wygrał z Huzarem i Majesticiem - to chyba jest coś - sportowo ale i oczywiście marketingowo też.

Mnie na Bolero powiozło , dobrze , ze chodziłem z dala od tłumu.
Przy próbie slizgu mogło blisko tłumu powieźć Bingo , to nie jest niecała tona innych łodek w tej klasie.

Wiktorze
Zapewniam Cię , że jeżeli w tym roku nie uda się wyciągnąć tej "dupy " Bingo w ślizg stosując hydroskrzydło to mam następne pomysły na to i będę do tego namawiał Mariana.

Podsumowując
Więcej luzu w tej pogoni za króliczkiem i niech interes zawodowy nie zabija Cię.

Poza tym
Dobry marketing jaki i ty też doskonale stosujesz nie jest naganny.

Pozdrawiam

PS. To jest moje zdanie , inni mogą mieć inne
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-04, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  

funyo

Wysłany: 2017-10-04, 10:07    [Cytuj]

Orkan Ksawery nadciąga nad Mazury (info radiowe) - ma wiać do 80km/h. Może to dobry moment na próby?

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-04, 10:13    [Cytuj]

Wolałbym aby próby robić po Bełbot Cup , na spokojnie , nie poddając się presji otoczenia.
Nie jeden jacht zginął na skutek pospiechu.
Poza tym za dużo wiatru to też nie jest dobrze , to nie chodzi o to aby pofrunąć z wiatrem ale aby mieć przy tym pełną kontrolę nad łódką.
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-10-04, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-10-04, 10:18    [Cytuj]

Colonel napisał/a:

Marian wyjaśniał co zaobserwował, wyjaśniał co czyni dalej, wyjaśniał jakie są warunki nagrania filmu. Jerzy - konstruktor opublikował chłodny i obiektywny tekst w Żaglach oraz wyjaśniał sprawę tu w tym wątku.

Zacytujesz proszę gdzie Pan Marian wyjaśnił, że sam zaobserwował ślizg? Ja tego w tym wątku nie widziałem. Widziałem relację załogi, której nie znam. Widziałem gratulacje za coś, czego jeszcze wówczas nikt nie potwierdził ani nawet nie napisał, że ten ślizg był (było tylko pytanie czy ślizg jest możliwy), ale gratulacje się posypały na samo pytanie.

Prosiłem o osobiste potwierdzenie Pana Mariana, zgłaszałem chęć udziału i pomocy w takim teście z całą moją wiedzą żeglarską. Chętnie bym zobaczył jakiś pomiar, film, zdjęcia. Tego wszystkiego nie było.

Ślizg na Bingu kłóci się z moją praktyką, choć również Babooshką latałem 12,5 węzła, to nie nazwałbym tego ślizgiem. Dlatego, że latałem kilkoma innymi jachtami w regularnym ślizgu. Mówię więc o praktyce.

Teorię opisaną przez Pana Jerzego szanuję i nawet nie zamierzam z nią dyskutować. Na teorii się nie znam. Dlatego prosiłem o praktykę i na ten moment tej praktyki nie zobaczyłem.

Odnośnie denerwowania: Andrzeju, mnie denerwuje coś innego. Denerwuje mnie, że niewypowiedziane słowa przez osobę darzoną niewątpliwie ogromnym autorytetem zaczynają żyć swoim życiem. Jeżeli przeczytamy komunikaty Pana Mariana na spokojnie, to nie zobaczymy w nich żadnego potwierdzenia faktu ślizgu. Przynajmniej do niedawna, kiedy to ja de facto wymusiłem taką deklarację. Nie zostały podane żadne wymierne parametry. Za to posypały się nadinterpretacje, gratulacje i domniemania. Mnie, jako żeglarza, właśnie TO denerwuje. Przykro mi, że o tym piszę.

Emil: zniesmaczyłeś mnie swoimi postami o marketingu. A zwłaszcza o "największej konkurencji". Tylko i aż tyle.

~plitkin
Stangret

Wysłany: 2017-10-04, 10:24    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:

Zapewniam Cię , że jeżeli w tym roku nie uda się wyciągnąć tej "dupy " Bingo w ślizg stosując hydroskrzydło to mam następne pomysły na to i będę do tego namawiał Mariana.

Jestem pierwszy, kto z wielką przyjemnością w tym wyciągnięciu"dupy" pomoże, co nie raz deklarowałem. Jako w miarę wykwalifikowany załogant.

Andrzej Drago napisał/a:
...niech interes zawodowy nie zabija Cię.

Andrzej, opanuj się. Zniesmaczasz. I zniechęcasz.

Andrzej Drago napisał/a:

Dobry marketing jaki i ty też doskonale stosujesz nie jest naganny.

Marketing jest ok. To naturalne.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-04, 10:30    [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Andrzej Drago napisał/a:
...niech interes zawodowy nie zabija Cię.

Andrzej, opanuj się. Zniesmaczasz. I zniechęcasz.

Sceptyk założył wątek.
Były nieuzasadnione interpretacje jak pisałeś - nie jego wina
Ale były i wypowiedzi fachowców i ludzi których cenię ( w tym Twoje ).
Po Mamercie Marian był wściekły na siebie , że nie wykorzystał szansy chodząc baksztagami ale też i przyznał , że w tym tłoku , przy problemach jakie mieli był blisko zrezygnowania z stawiania genakera.

Wiktorze
Oceniłem , że trochę Cię poniosło , napisałeś jak nie Ty.
Przepraszam
Pozdrawiam

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-04, 10:56    [Cytuj]

plitkin napisał/a:

Emil: zniesmaczyłeś mnie swoimi postami o marketingu. A zwłaszcza o "największej konkurencji". Tylko i aż tyle.

Trudno . Takie mam odczucia .

~extant

Wysłany: 2017-10-04, 12:30    [Cytuj]

Zdecydowanie... więcej luzu, na spokojnie, bez presji i pośpiechu w tej pogoni za króliczkiem. ;-) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-04, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-04, 20:00    [Cytuj]

Sam tytuł wątku jest trochę prowokacyjny. Może potrzeba jest użycia na końcu tytułu znaku zapytania ? Ta jednak odrobina zdrowej, niekrzywdzącej nikogo prowokacji mi nie przeszkadza. Czy chętnie czytalibyśmy to Forum, gdyby każdy post przechodził atest prawdziwości, prawdomówności, poprawności technicznej, społecznej, politycznej, jakiejkolwiek innej ? Zanudzilibyśmy się na śmierć.
Poza tym delikatnej nuty nieszkodliwej prowokacji z przymrużeniem oka "dopuszcza" się Nestor żeglarstwa śródlądowego w Polsce. Wmyśl zasady : "co wolno wojewodzie ..." .
Wątek jest cenny, bo - tak mniemam - zalogował się na Forum Pan J. Pieśniewski, co samo w sobie zdecydowanie ubogaca dyskusję.
Tak to widzę.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-04, 20:25    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Czy chętnie czytalibyśmy to Forum, gdyby każdy post przechodził atest prawdziwości, prawdomówności

Artek
Leżysz u mnie
Zastanowiłeś się co sugerujesz ?

Przeczytaj ponownie jak sceptyk założył temat .
Dla ułatwienia cytuję :
" Witam
Mam pytanie i bardzo jestem ciekaw Waszej opinii :roll: .Jaką mam szansę płynięcia Bingiem w ślizgu i przy jakiej sile wiatru może to być możliwe?
Pozdrawiam "
Koniec cytatu

Gdzie tu jakieś kłamstwo ?
Gdzie w wypowiedziach sceptyka czy moich znalazłeś jakieś kłamstwo ?

Prowokacja ?
To już o najszybszych jachtach w swojej klasie nie wolno pisać bo to prowokacja i kłamstwo ?

Leżysz Artek

zenek

Wysłany: 2017-10-04, 20:31    [Cytuj]

Wcielę się trochę w rolę samozwańczego adwokata Artura (artiosso). Otóż kto wie czy nie miał na myśli opisu fotki z artykułu p. dr. J. Pieśniewskiego z październikowych "Żagli". A ten opis był jednoznaczny. Pozwolę sobie go jeszcze raz zacytować:
Cytat:
"tytułowy "kredens" czyli turystyczne Bingo 930 Mariana Bełbota przez pewien czas żeglował w ślizgu"
:-) !

[ ODPOWIEDZ ]