FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z policją wodną na patrolu.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-24, 10:34   Z policją wodną na patrolu. [Cytuj]

Jest również dyskutowana na forum wielokrotnie (patrz -> jachtem po alkoholu) interpretacja policjanta dotycząca pływania jachtem po alkoholu.

funyo

Wysłany: 2017-07-24, 11:09    [Cytuj]

Szkoda, że pani reporterka nie była dobrze przygotowana technicznie i nie założyła futerka na mikrofon - nie byłoby tyle szumów i zakłóceń fonii.
Nie bardzo też rozumiem, czemu prędkość i umiejętności sternika mają świadczyć o odpowiedzialności w przypadku napłynięcia na kogoś kąpiącego się poza kąpieliskiem?

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-24, 11:30    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Nie bardzo też rozumiem, czemu prędkość i umiejętności sternika mają świadczyć o odpowiedzialności w przypadku napłynięcia na kogoś kąpiącego się poza kąpieliskiem?

Może ta wypowiedź to efekt tremy przed mikrofonem? ;-)

~najmita

Wysłany: 2017-07-24, 11:47    [Cytuj]

Najbardziej podoba mi się praca operatora kamery, na tym się skupilem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-24, 11:50    [Cytuj]

najmita napisał/a:

A co konkretnie?

~najmita

Wysłany: 2017-07-24, 11:56    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
najmita napisał/a:

A co konkretnie?

W lusterku wstecznym widzimy dziennikarke i jej rozmówcę, operator, pomimo ciasnoty pewnie prowadzi kadr, ogólnie - kadrowanie bez zarzutów.
Gdy włączę komputer skupie się na treści rozmów.

dżemik

Wysłany: 2017-07-31, 21:00    [Cytuj]

Na tym filmie widać jak służba mundurowa wspaniale wypełnia obowiązki -podczas rutynowych kontroli.
Jednak osobiście zawiodłem się na "służbach" kilka tygodni temu w "eko marinie":
Wpływam do portu, cumuję, wychodzę na keję i czuć smród ropy. Po momencie moja łódź stoi w tęczowych kolorach ropy. Zlokalizowałem hausbota z którego dochodziło do wycieku. Zgłaszam zaistniałą sytuację w bosmanacie -reakcja chłopca na hulajnodze marna (ale i tak najlepsza ze wszystkich). Plama ropy na połowę "eko mariny". Własciciel w/w hausbota widząc że nie odpuszczam, pyta bosmana -...bo jak nie przestanie wyciekać to będę musiał wyciągnąć barkę dźwigiem na brzeg..., odpowiedź bosmana -...ale teraz jest sobota po południu i nikt tego nie jest w stanie zrobić...
Właściciel statku w sumie, zdygał i wypłyną z portu, jak mówił -zobaczę na jeziorze czy nadal dochodzi do wycieku...

Dobra, facet popłyną, plama ropy została i nikt nie robi sobie z tego problemu.
Dzwonię na straż pożarną (w porcie stoi ich rib) -pani na dyżurce stwierdza -... wie pan, jest już sobota po południu i nic się nie da zrobić.
Naświetlam pani jeszcze raz że w porcie jest plama ropy na kilka arów a facet statek z którego dochodzi do wycieku odpłyną być może między wyspy na Kisajnie i tam w spokoju będzie sprawdzał swój wyciek. Kobieta mówi -... to wie pan co, to ja wyślę kogoś na kontrolę do portu.
:evil:

:evil: :evil:

Nie wiem, nie wiem, nikogo mundurowego nie widziałem. Monitoring jest, winnych nie ma, patrol policji ma już weekend, litry paliwa mogą wyciekać wprost do wody. Sytuacja bez wyjścia, -szok :shock: Taka jest norma służb mundurowych :evil:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-31, 21:20    [Cytuj]

Pytasz o nazwisko przyjmującego zgłoszenie i piszesz skargę. Uwagi do działalności giżyckiej Ekomariny można kierować do Burmistrza Miasta Giżycka - ma swoją stronę, a na niej formularz kontaktowy.
.http://burmistrziwaszkiewicz.pl/kontakt/

funyo

Wysłany: 2017-07-31, 22:22    [Cytuj]

A wystarczyło rzucić zapałkę... ;-)

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-31, 22:37    [Cytuj]

funyo napisał/a:
A wystarczyło rzucić zapałkę... ;-)

Ropa nie zapłonie od zapałki. Tylko na filmach tak się dzieje. :-P

zenek

Wysłany: 2017-08-01, 07:08    [Cytuj]

Słyszeliście bzdurę, którą był uprzejmy palnąć Pan Policjant? Około 1 minuty 15 sekundy Pan Policjant twierdzi - jeżeli kamizelki ratunkowe są powinni wszyscy członkowie załogi mieć na sobie kamizelki ratunkowe! Brawo Panie Policjancie! Tylko skąd wziął Pan tą mądrość, bo takiego przepisu nie ma! I nie było nawet za czasów PRL-u!

Po drugie ciekawe co było powodem kontroli jachtu żaglowego. Bo jeżeli tak dla zasady, to gdyby mnie taki patrol zatrzymał bez żadnego powodu z mojej strony, to np. odmówiłbym poddaniu się kontroli trzeźwości. Więc musieliby mój jacht odholować do jakiegoś portu i zawieźć mnie do szpitala na pobranie krwi! Może na przyszły raz przeszłaby im ochota do zabawy w Policję drogową :-/ !

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-01, 07:30    [Cytuj]

Skąd oni biorą czas na rutynowe kontrole w szczycie sezonu , skoro przy tak niewystarczającej ilości łodzi patrolowych , nie ma ich tam gdzie w danej chwili faktycznie interwencja jest konieczna.
Choćby ....przy główkach kanału Łuczańskiego ! istny armagedon , tuż po otwarciu mostu ....a patrolu nie zauważyłem :evil: Płynałem 2 krotnie w ciągu tygodnia , wczesnym popołudniem ...

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-08-01, 07:33    [Cytuj]

Cytat:
Więc musieliby mój jacht odholować do jakiegoś portu i zawieźć mnie do szpitala na pobranie krwi! Może na przyszły raz przeszłaby im ochota do zabawy w Policję drogową !

Tak i straciłbyś cały dzień wakacji, a dodatkowo zapłacisz za odholowanie i parkowanie. Warto się kopać z koniem. Już mnie w tym roku 2 razy zatrzymała w Chojnicach policja. Powód - kontrola rutynowa, oczywiście z dmuchaniem. Gdybym się awanturował to pewnie z kilka godzin by zeszło, a tak 10 min i po sprawie.
Już chyba nie tak dawno trybunał orzekł ( ten poprzedni ) że policja ma prawo do rutynowej kontroli. Nic nie poradzisz.

Sławek

zenek

Wysłany: 2017-08-01, 07:34    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Skąd oni biorą czas na rutynowe kontrole w szczycie sezonu , skoro przy tak niewystarczającej ilości łodzi patrolowych , nie ma ich tam gdzie w danej chwili faktycznie interwencja jest konieczna.
Z tego właśnie powodu napisałem o odmowie poddaniu się badaniu alkomatem gdyby moje zachowanie na wodzie nie uzasadniało interwencji Policji.
Masz rację Emilu, że jest mnóstwo zachować na które Policja powinna reagować, a w wielu wypadkach wystarczyłaby sama ich obecność w pobliżu!

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-08-01, 07:35    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Choćby ....przy główkach kanału Łuczańskiego ! istny armagedon , tuż po otwarciu mostu ....a patrolu nie zauważyłem :evil: Płynałem 2 krotnie w ciągu tygodnia , wczesnym popołudniem ...

Bo rutynowe są najprzyjemniejsze, wpisuje się w kajet i już przełożony wie , że policjant sumiennie pełnił swoje obowiązki.

Sławek

zenek

Wysłany: 2017-08-01, 07:38    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Tak i straciłbyś cały dzień wakacji, a dodatkowo zapłacisz za odholowanie i parkowanie. Warto się kopać z koniem. 
Sławku dzień wakacji na pewno straciłbym, ale czy musiałbym płacić za odholowanie, to mam duże wątpliwości. Oczywiście byłbym absolutnie trzeźwy, bo na wodzie nie piję alkoholu jak prowadzę jacht. A odmowa poddania się badaniu alkomatem z mocy prawa mi przysługuje!

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-08-01, 07:49    [Cytuj]

Zamieszczam interpretacje prawną prawnika z kancelarii Smoktunowicz & Falandysz

Cytat:
Ustawa o policji oczywiście daje prawo legitymowa-nia ludzi, jednak jednocześnie określa granice tego prawa. Wszystko co robi policja musi być robione w celu rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw lub wykroczeń. W tych granicach po-licjant ma prawo legitymowania osób, gdy ustalenie ich tożsamości jest niezbędne w celu: identyfikacji osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa albo gdy chodzi o ustalenie świadków jakiegoś przestęp-stwa. Policja legitymuje też ludzi w ramach wykona-nia polecenia wydanego przez sąd, prokuratora czy organy administracji, a także w celu identyfikacji osób wskazanych jako sprawcy przestępstw, zaginio-nych lub ukrywających się przed wymiarem spra-wiedliwości.
Tak więc, gdy nie ma miejsca któryś z takich przypadków, to nawet policja nie może legitymować człowieka spokojnie idącego ulicą, który nie powoduje żadnego zagrożenia.
Trochę odmiennie jest z kontrolą ruchu drogowego. Kodeks drogowy daje po-licji większe możliwości kontrolowania ruchu drogowego, a w ramach tej kontroli le-gitymowania kierowców. Kontrola ruchu drogowego zawsze musi mieć na celu czu-wanie nad bezpieczeństwem i porządkiem na drodze. Musi być jakaś podstawa do zatrzymania konkretnego samochodu na ulicy. W Polsce policja bardzo często na pytanie o podstawę zatrzymania odpowiada sloganem: rutynowa kontrola drogowa.
Żadna ustawa jednak nic nie mówi o prawie do "rutynowej" kontroli drogowej. Policja, aby zatrzymać do kontroli człowieka, musi mieć jakiś powód ku temu. Nie ma mowy o kontroli dla samej kontroli. Polskie przepisy również nie dają podstawy do kontroli "rutynowej".
Oczywiście te teoretyczne zasady bardzo trudno jest do końca zastosować w praktyce. Policjant zawsze może stwierdzić, iż człowiek na ulicy wydał mu się po-dobny do poszukiwanego przestępcy, a samochód sprawiał wrażenie, że jest pro-wadzony przez osobę nietrzeźwą lub że ma niesprawne światła.

Nie dotyczy to żeglarzy, ale w sumie to to samo. Policjant zawsze się wybroni, bo np stwierdzi , że wydawało mu się ,że pijesz piwo, albo dostał sygnał o pijanym sterniku , a twój jacht pasował do opisu.

wytłuszczenie moje.
Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-08-01, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-01, 07:53    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Oczywiście byłbym absolutnie trzeźwy, bo na wodzie nie piję alkoholu jak prowadzę jacht.

A ja tam lubię sobie "dziabnąć" zimne piwko w piękny słoneczny dzień, przy stabilnej pogodzie i lekkim wiaterku .... I niezłą paranoją byłoby stwierdzenie 0,2 w trakcie rutynowej i konsekwencje ...

zenek

Wysłany: 2017-08-01, 07:57    [Cytuj]

Sławku tą wytłuszczoną interpretację znam, dlatego gdyby Policja nie miała podstaw do kontroli, to odmówiłbym tego co opisałem wyżej. Szczególnie, że ruch wodny, to nie ruch drogowy!
Ostatnio zmieniony przez zenek 2017-08-01, 07:58, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-08-01, 08:01    [Cytuj]

zenek napisał/a:
/.../Szczególnie, że ruch wodny, to nie ruch drogowy!

No co Ty..., ale dobrze wiedzieć -> czyli patentu nie porównujemy do prawa jazdy... :-P

Dlaczego w jednym miejscu porównujesz ruch wodny do drogowego, a w innym twierdzisz, że to nieporównywalne...

[ ODPOWIEDZ ]