FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Z policją wodną na patrolu.
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2017-08-01, 09:55    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Generalnie policja ma przestarzały, nie przystający do rzeczywistych potrzeb, sprzęt.
Zdecydowanie drony ułatwiły by szereg działań. Do tego patrole na skuterach wodnych. No i w sezonie patrole 24/7.

Jestem podobnego zdania.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-08-01, 09:56    [Cytuj]

zenek napisał/a:
pough napisał/a:
Czyżby zarówno patenty jak i pływanie po alkoholu nie były tematem zainteresowania Policji wodnej na patrolu? :-P
Są i dlatego tutaj o tym dyskutujemy!

To po co wcześniejszy przytyk:
zenek napisał/a:
Robert, a możesz nie zaśmiecać wszystkich tematów jednym i tym samym problemem czyli patentami :-/ ?

<|jacekV

Wysłany: 2017-08-01, 10:10    [Cytuj]

funyo napisał/a:

Zdecydowanie drony ułatwiły by szereg działań.

Hmmm, drony powiadasz...
Od 7 lat "siedzę" w tej branży, to nie takie proste jak się wszystkim wydaje.

Nie chcę ciągnąć OT ale gdyby ktoś był ciekaw mogę rozwinąć temat...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-08-01, 10:13    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
funyo napisał/a:

Hmmm, drony powiadasz...

Załóż nowy temat. Chętnie dowiem się coś więcej...

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-01, 10:13    [Cytuj]

extant napisał/a:
funyo napisał/a:
Generalnie policja ma przestarzały, nie przystający do rzeczywistych potrzeb, sprzęt.
Zdecydowanie drony ułatwiły by szereg działań. Do tego patrole na skuterach wodnych. No i w sezonie patrole 24/7.

Jestem podobnego zdania.

Coś mi się zdaje, że czynnikiem do inwestycji w tym kierunku, mogłaby być jedynie zwiększona ilość wypadków w sezonie ..... A skoro nic wielkiego się na szlaku nie dzieje , to urzędnicy po prostu problemu nie widzą ....

~extant

Wysłany: 2017-08-01, 10:21    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
... A skoro nic wielkiego się na szlaku nie dzieje , to urzędnicy po prostu problemu nie widzą ....

Szkoda tylko, że jak problem (nie dotyczy to tylko wypadków) wreszcie zobaczą to dla WJM może być wtedy już... za późno. :-(

~Emill`76

Wysłany: 2017-08-01, 10:29    [Cytuj]

extant napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
... A skoro nic wielkiego się na szlaku nie dzieje , to urzędnicy po prostu problemu nie widzą ....

Szkoda tylko, że jak problem (nie dotyczy to tylko wypadków) wreszcie zobaczą to dla WJM może być wtedy już... za późno. :-(

No niestety ... wszak faktycznie nie o same wypadki chodzi ..... W niedzielę 2 motorówy urządzały sobie wyścigi od Floska do Wierzby .... obie na wolnym wydechu . Wyglądało to niczym wyścigi na 1/4 mili ... stawali obok siebie i z miejsca szli na pełnym gazie równolegle ....i tak chyba z 5 razy :evil: Jedną z nich znam .... rezyduje w Letnim Ogrodzie i nie raz widziałem jak wytwarza falę w zatoce wygryńskiej - charakterystyczna bo żółto czarny kadłub ....

haszsz

Wysłany: 2017-08-01, 10:38    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Szkoda, że pani reporterka nie była dobrze przygotowana technicznie i nie założyła futerka na mikrofon - nie byłoby tyle szumów i zakłóceń fonii.

Mylisz się, na mikrofony typu tłuczek/handheld nie zakłada się futerek tylko gąbki jak na filmie.
Pani dziennikarka miała inne problemy techniczne ale niestety pracuje na tym co ma.
Ostatnio zmieniony przez haszsz 2017-08-01, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-01, 10:44    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
funyo napisał/a:

Hmmm, drony powiadasz...

Rozwijaj. Najlepiej w osobnym wątku. Interesuje mnie ten temat, a niewiele wiem.

~pzaw

Wysłany: 2017-08-01, 12:15    [Cytuj]

Problemy na wodzie to nie tylko problem WJM:
'Policjanci zatrzymali kolejnych „piratów wodnych” na Warcie'

.http://epoznan.pl/news-news-78240-Policjanci_zatrzymali_kolejnych_„piratow_wodnych”_na_Warcie

Cytat:
Policjanci zatrzymali kolejnych „piratów wodnych” na Warcie

Okazuje się, że niektórzy użytkownicy rzeki zapominają, że Warta jest drogą wodną, na której również obowiązują przepisy i ograniczenia. W sobotę policjanci patrolujący rzekę zatrzymali kolejnych „piratów wodnych”.

O zdarzeniu poinformowała Inicjatywa Mariniarze. Ożywienie rzeki Warty w Poznaniu cieszy bardzo poznańskich wodniaków. Staramy się popularyzować turystykę wodną i gospodarcze wykorzystanie dróg wodnych wśród mieszkańców miasta.Ważną kwestią jest bezpieczeństwo, o czym niestety zapominają niektórzy użytkownicy rzeki Warty – informuje Stanisław Szczerkowski, Inicjatywa Mariniarze. Na szczęście Policja wodna stacjonuje w Starym Porcie i często patroluje rzekę.Wczoraj udało się zatrzymać "piratów" którzy za nic mieli przepisy i znaki nawigacyjne, wykonując gwałtowne manewry i akrobacje na najtrudniejszym nawigacyjnie zakolu w Poznaniu zwanym "zakrętem śmierci" przy moście kolejowym przy Cytadeli – dodaje.

Wodniacy przypominają też, że na rzece podobnie jak na na drogach, po których poruszają się samochody, obowiązują konkretne przepisy i ograniczenia o których informują znaki nawigacyjne i należy się do nich stosować. Apelują również o zachowanie ostrożności i rozwagi, ponieważ takie zachowanie może skończyć się tragicznie.

Inicjatywa Mariniarze ku przestrodze przesyła również film dokumentujący wyczyny "piratów" poprzednich latach.

Ostatnio zmieniony przez mazury.info.pl 2017-08-01, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-08-01, 12:18    [Cytuj]

Film z linku

funyo

Wysłany: 2017-08-01, 12:24    [Cytuj]

haszsz napisał/a:

Mylisz się, na mikrofony typu tłuczek/handheld nie zakłada się futerek tylko gąbki jak na filmie.
Pani dziennikarka miała inne problemy techniczne ale niestety pracuje na tym co ma.

No to miała zły mikrofon.

funyo

Wysłany: 2017-08-01, 12:35    [Cytuj]

Filmik w sumie o niczym. Jaka głupota? Jaki brak kultury? Ten pierwszy płynął całkiem pustą wodą, ci dwaj zwolnili widząc inną jednostkę i mijały ją w bezpiecznej odległości. No może ciut za szybko. A znaki na końcu od czapy. Sygnał dźwiękowy w skuterze? Warto poczytać przepisy. A fale? Jak duże fale zrobili? Nasz najnowszy katamaran pasażerski robi podobną płynąc na pół gwizdka...

IMG_20170722_173059.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 1,56 MB

~pzaw

Wysłany: 2017-08-01, 13:17    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Filmik ...

Filmik dołączony do artykułu jest stary i nie dotyczy bezpośrednio opisanych wydarzeń. Od zeszłego roku ruch turystyczny na rzece jest większy m.in. w przystaniach miejskich można wyjąć pontony z silnikiem. Most kolejowy (trasa Poznań - Warszawa/Gdańsk) przecina Wartę na ostrym zakolu co nie pozwala "wyjrzeć" co jest za przeszkodą.

<|jacekV

Wysłany: 2017-08-01, 13:21    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
jacekV napisał/a:
funyo napisał/a:

Hmmm, drony powiadasz...

Rozwijaj. Najlepiej w osobnym wątku. Interesuje mnie ten temat, a niewiele wiem.

skrobnąłem trochę na poczatek i w zależności od pytań rozwinę temat...
https://forum.mazury.info.pl/viewtopic.php?p=269080&sid=14cffa4c44a40cc96a6ec8b02fb53e2c#269080

~najmita

Wysłany: 2017-08-01, 15:01    [Cytuj]

Dzisiaj na Rosiu była akcja policji. Przylecieli od strony stacji MOPR, bez sygnałów w kierunku Pisy i szukali jakiegoś skuterzysty. Widocznie ktoś zgłosił niebezpieczną jazdę. Moja załoga mówiła, że widziała tego skuterzyste gdy startował z plaży, nie wyglądał na trzezwego. Nie znaleźli tego kierowcy gdy my już skończyliśmy swoje pływanie.

~szg

Wysłany: 2017-08-01, 18:28    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Filmik w sumie o niczym. Jaka głupota? Jaki brak kultury? Ten pierwszy płynął całkiem pustą wodą, ci dwaj zwolnili widząc inną jednostkę i mijały ją w bezpiecznej odległości. No może ciut za szybko. A znaki na końcu od czapy. Sygnał dźwiękowy w skuterze? Warto poczytać przepisy. A fale? Jak duże fale zrobili? Nasz najnowszy katamaran pasażerski robi podobną płynąc na pół gwizdka...

W pełni się z Pawłem zgadzam. Ktoś tu przegina ale na pewno nie motorowodni a raczej komentatorzy. Nie było tam żadnego niebezpieczeństwa a falka była znikoma.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-08-01, 20:35    [Cytuj]

A wszystkiemu winni źli skuterowcy. :mrgreen: Ja też nic nadzwyczajnego w tym filmiku nie zauważyłem Skuter to nie jest pojazd spacerowy. Oczywiście są sytuację gdzie należy zwolnić, ale w tym wypadku wszystko moim zdaniem było ok. Woda jest dla wszystkich.

Sławek

funyo

Wysłany: 2017-08-01, 22:11    [Cytuj]

A dziś wieczorem na Bocznym śmignął koło mnie duży kabinowy RIB MOPRu. Leciał sobie na kogucie, ale bez syreny, więc uprzywilejowany nie był...

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-08-01, 22:30    [Cytuj]

funyo napisał/a:
A dziś wieczorem na Bocznym śmignął koło mnie duży kabinowy RIB MOPRu. Leciał sobie na kogucie, ale bez syreny, więc uprzywilejowany nie był...

Tego nie byłbym pewien. Mogą istnieć różne interpretacje tego zjawiska...

[ ODPOWIEDZ ]