FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2017-07-17, 18:12
Mamert Cup 2017
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2017-10-01, 07:33    [Cytuj]

Z "zasłyszanych" informacji:

- Jacek (jachtyzklasą) z Mirkiem (MirekMors) na Morsie 870 wygrali klasę turystyczną 8.00-8.79m,

- Maciek (Mmaacc) na Mx26 trzeci w klasie turystycznej do 7.99m.

Gratulacje dla tych co na pudle !!! :-)

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-10-01, 18:35    [Cytuj]

Popatrz
A ja gratuluję wszystkim którzy pływali
Wiele załóg startowało na łódkach które w swoich klasach nie miało szans a jednak startowało i miało radość z pływania.
Powiem więcej , jesteśmy w zmowie i ciągle razem pływamy , razem pijemy , jemy , śpiewamy i jest nam dobrze.
Bo w sumie życie jest wspaniałe szczególnie po takim pływaniu jak wczoraj i dzisiaj.

Bardzo dziękuje organizatorom
Bardzo dziękuję konkurentom

Jeszcze siedzę na łodzi w porcie , więcej napiszę z domu

zenek

Wysłany: 2017-10-01, 18:43    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
A ja gratuluję wszystkim którzy pływali
Przyłączam się :-D !!!

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2017-10-01, 20:09    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:

Wiele załóg startowało na łódkach które w swoich klasach nie miało szans a jednak startowało i miało radość z pływania.

Jak np. Mak 555. Fakt że nieco mi przeszkodził w zmaganiach z innym Bingiem, ale stwierdziłem, że lepiej odpuścić rywalowi niż uszkodzić staruszka. :-)

Pozdrowienia dla uczestników. Zabawa na wodzie była super, zwłaszcza, że po raz pierwszy od kilku lat wiatr był z kierunku SE.
Ostatnio zmieniony przez czoboki 2017-10-01, 22:03, w całości zmieniany 3 razy  

~Rafał1960

Wysłany: 2017-10-01, 21:41    [Cytuj]

[quote="czoboki"]
Andrzej Drago napisał/a:

Pozdrowienia dla uczestników. Zabawa na wodzie byłą super, zwłaszcza, że po raz pierwszy od kilku lat wiatr był z kierunku SE.

Jak była ustawiona trasa??

Piszcie, bo pomyślę że było kiepsko :mrgreen:

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2017-10-01, 22:01    [Cytuj]

Trasy

IMG_20170930_101132.jpg
Plik ściągnięto 52 raz(y) 3,61 MB

IMG_20170930_101142.jpg
Plik ściągnięto 39 raz(y) 3,64 MB

mmaacc

Wysłany: 2017-10-02, 10:48    [Cytuj]

Kto nie był niech żałuje! Świetna impreza!

Moja relacja z pokładu

Dobry, punktualny start w czystym wietrze i na pełnej prędkości. Potem fatalna jazda na pierwszej halsówce. Wiało znacznie mocniej niż przewidywała prognoza. Było zbyt nerwowo. Brakowało masy na burcie. Dopiero po wyścigu dowiedziałem się, że kąt pracy knagi talli grota można regulować... Co my się z nią nawalczyliśmy!... :evil: :( Zbyt późne luzowanie zaciętej w knadze liny spowodowało 3-4 wywózki. Nie było prędkości. Strata do czołówki rosła. Po kilku zwrotach była już ogromna... Byliśmy na około 6-7, może nawet 8-smej pozycji. Bojowy astrój w załodze powoli zaczynał opadać... Trochę pomógł nam Robert... ;-) Rozpoczęliśmy się w walkę na zwroty i mobilizacja wróciła. :-P

Po górnej boi coś się zmieniło. Szkoda, że nie wiem co... Może wieźliśmy coś na mieczu?... Ale nie.. Był czyszczony przed startem. Zaczęła się przyzwoita jazda w dół, a potem dobra, a nawet bardzo dobra halsówka pod Kal. Łódka zrozumiała, że to nie koniec!. Załoga też!... Początkowo walka zwrot za zwrot z Robertem. Uzyskaliśmy sporą przewagę. Na górną boję wchodziliśmy na 3 pozycji ze stratą około 100m do 2giego. Na pełnym dogoniliśmy konkurenta i skutecznie go kryjąc zrównaliśmy się z nim, a nawet wyprzedziliśmy. Oni poszli bardziej w lewo, a my prosto na boję. Przetałem ich kryć widząc, że idą w złą stronę. Może nie widzieli znaku? To była nasza szansa! Niestety po zwrocie pojechali ostrzej i udało im się wejść jako wewnętrzny.

Na dolnej boi, jako zewnętrzny musieliśmy ustępować. Szybka rufa. Ciasne, ogresywne wyjście na ostry. Zwrot... Konkurent powtarza nasz manewr. Następny zwrot. Konkurent to samo i staje w miejscu! Jest nasz! Za chwilę wyprzedzimy go po nawietrznej. Ale co z tym fokiem?! Ku mojemu zdumieniu klasyczna regatowa komenda "Fok k...a!" nie powoduje jakichś szczególnie szybkich ruchów na pokładzie.
- Co jest?! ...komenda!... Chłopaki!
Wtedy dopiero zorientowałem się, że dźwięk, który słyszałem przy rufie, to był nokautujący cios bomem w głowę... Nie było komu dobrać foka, bo Wiesiek leżał na podłodze kokpitu i chyba próbował się podnieść. Bezskutecznie... Powiało grozą. Na chwilę stanęliśmy, a meta była tuż, tuż... Weszliśmy na metę o długość łódki za 2-gim.

Dziękuję organizatorom. Dzięki Wam ostatni weekend września w Trygorcie stał się obowiązkowym punktem programu. :-D
Dziękuję załodze - Wieśkowi i Grześkowi - za walkę do upadłego! Dosłownie!... Bez cienia przesady... :-)
Konkurentom dziękuję za sportowe emocje! Z Wami przegrywać, to jak wygrywać!
Całej naszej braci żeglarskiej dziękuję za wspólna zabawę do upadłego! Tu - na szczęście - trochę przesadzam... :-D
Pogoda znowu spadła nam z nieba!
Ostatnio zmieniony przez mmaacc 2017-10-02, 10:56, w całości zmieniany 4 razy  

~extant

Wysłany: 2017-10-02, 13:14    [Cytuj]

Maciek, jeszcze raz gratulacje :-) - 2-gi na Northmanie, 3-ci na Mamercie... dobra końcówka sezonu ! :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-10-02, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  

jaras63

Wysłany: 2017-10-02, 13:18    [Cytuj]

mmaacc napisał/a:
Kto nie był niech żałuje! Świetna impreza!

Rzeczywiście impreza wspaniała. Organizacja pierwsza klasa. Podziękowania dla Organizatorów za stworzenie fajnej atmosfery. No i szacunek dla nich - było 110 jachtów, ato pewnie z pół tysiąca ludzi.
Pogoda dopisała na maksa. Dwa dni takiego żeglowania i można zapomnieć o letnim deszczowo-flautowym rejsie.
Gratulacje dla zwycięzców (szczególnie dla "naszych" forumowych) ale przy tej radości żeglowania "w tak pięknych okolicznościach przyrody" to myślę że wszyscy uczestnicy są zwycięzcami.
Dziękuję mojemu sternikowi - (Wojtek - siła spokoju nawet w ekstremalnych sytuacjach) i całej załodze. To były dwa piękne dni (zakwasy w mięśniach brzucha pomijam :mrgreen: )
Aha, jak wracałem samochodem do domu, to nogi miałem cały czas w pasach balastowych a samochodem bujało niemiłosiernie :lol:
Pozdrawiam wszystkich

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-10-02, 17:34    [Cytuj]

Regaty jak zawsze świetne. Wszystkim dziękuję za świetną zabawę i rywalizację na wodzie.
Gratuluję wszystkim co uczestniczyli. Waruneczki wymagające, były, choć bywały trudniejsze.

Zwycięzcom i tym co na pudle gratuluję.

Maciek było fajnie z Tobą rywalizować. Ponownie okazałeś się lepszy. Bardzo fajnie opisałeś naszą walkę. Rzeczywiście było zwrot za zwrot. W drugim kółku jednak dokręciliście śrubę i lepiej wykonywaliście zwroty i odjechaliście bardzo. Gratuluję Ci dobrej jazdy. To musi cieszyć. :-D

Jesteś w świetnej formie, ale będzie jeszcze jedna dla mnie okazja na rewanż. :-D Tanio skóry nie sprzedamy... :-D

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-02, 17:48    [Cytuj]

extant napisał/a:

- Jacek (jachtyzklasą) z Mirkiem (MirekMors) na Morsie 870 wygrali klasę turystyczną 8.00-8.79m,

Gratulacje dla Mirka i Jacka Daszkiewicza.
To miejsce, to dowód na to, że konstrukcja Morsa 870 Tryumfa ma potencjał, i że łódka Mirasa jest świetnie strymowana.

<|Tobo

Wysłany: 2017-10-02, 18:06    [Cytuj]

Gratulacje dla wszystkich. Pozytywnie zazdroszczę ;-)

mmaacc

Wysłany: 2017-10-02, 20:40    [Cytuj]

pough napisał/a:
będzie jeszcze jedna dla mnie okazja na rewanż. :-D Tanio skóry nie sprzedamy... :-D

Nie wątpię! Tym razem masz przewagę... Zgrana załoga i opływany jacht... Chyba to ja będę musiał się postarać, żeby nie sprzedać skóry tanio... :(

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-02, 21:24    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
extant napisał/a:

Gratulacje dla Mirka i Jacka Daszkiewicza.
To miejsce, to dowód na to, że konstrukcja Morsa 870 Tryumfa ma potencjał, i że łódka Mirasa jest świetnie strymowana.

Tak myślałem, że łodka Mirka będzie "czarnym koniem" Mamertu. Ta konstrukcja ma absolutnie duży potencjał...
Oj taki Mors z regatowymi żaglami , w regatowym trymie mógłby namieszać....

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-02, 21:29    [Cytuj]

Emil, my tu gadu gadu o Morsie Morsów, a zauważ, że już w tym roku się razem nie napijemy ... :-( :-(

~Emill`76

Wysłany: 2017-10-02, 21:41    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Emil, my tu gadu gadu o Morsie Morsów, a zauważ, że już w tym roku się razem nie napijemy ... :-( :-(

A w Łodzi na targach to co ? :-P

Ehhh 71 dni na wodzie w tym sezonie poooszło nie wiadomo kiedy... :oops: Może jeszcze z 4 dni dojdą....

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-10-02, 21:48    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
artiosso napisał/a:

A w Łodzi na targach to co ? :-P

Ehhh 71 dni na wodzie w tym sezonie poooszło nie wiadomo kiedy... :oops: Może jeszcze z 4 dni dojdą....

No to OK, OK, tylko kuźwa nie zrejteruj znów ! :evil:

<|Piotr AT

Wysłany: 2017-10-03, 13:12    [Cytuj]

To i ja kilka słów na temat tegorocznych regat.
Startowaliśmy tak jak w roku ubiegłym na Bingu 930. Ze startu udało nam się wyjść bardzo ładnie i na czystym wietrze zaczęliśmy od samego początku budować metr za metrem przewagę nad większością stawki. Nad większością, ponieważ Michał na "7-ce" wystrzelił jak z procy. Szymon także nie zwalniał tempa... My z całych sił staraliśmy się być w kontakcie z Szymonem i liczyliśmy na jakieś błędy ze strony "konkurencji"... ;-) Błędów się nie doczekaliśmy, natomiast my kilkukrotnie zaliczyliśmy wywózkę. Niestety praca na sterze tylko jedną ręką (druga troszkę niesprawna i boląca) dawała mi mocno "w kość". Ponieważ sytuacja była dość klarowna i za rufą nie było realnego zagrożenia, od bojki nr 4 (koło Węgorzewa) troszkę sobie odpuściłem (nie informując o tym Załogi), gdyż przestawały chyba działać prochy przeciwbólowe.... Sytuacja do mety nie uległa już zmianie i przekroczyliśmy kreskę na trzeciej pozycji. Tegoroczny start uważam za bardzo udany, gdyż oprócz walki z innymi startującymi walczyłem również ze swoją kontuzją (bałem się czy dam radę).
Bardzo dziękuję Organizatorom, wszystkim Uczestnikom, ale przede wszystkim "swojej" Załodze, która walczyła do upadłego i bez której nie udało by się osiągnąć tak dobrego wyniku. Podziękowania kieruję również do właścicieli Bełbot Yacht Charter - jacht jak zawsze przygotowany perfekcyjnie, dający ogromną radość z pływania na nim!!!

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2017-10-03, 14:16    [Cytuj]

A tutaj parę ujęć z naszego pokładu

Prośba o wstawienie w okienko

https://www.youtube.com/w...8&v=-p1jrWjFIvg

zenek

Wysłany: 2017-10-03, 14:32    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
Prośba o wstawienie w okienko
Spełniona

[ ODPOWIEDZ ]