FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie można napełnić LPG w okolicach Popielna?
Autor Wiadomość
Grill

Wysłany: 2017-07-04, 17:53   Gdzie można napełnić LPG w okolicach Popielna? [Cytuj]

Jak w temacie. Potrzebuję gazu do zwykłej instalacji gazowej.

zenek

Wysłany: 2017-07-04, 17:58    [Cytuj]

Zapewne w Rucianem.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-04, 18:34    [Cytuj]

LPG jest dostepne na stacji Orlen w Rucienem-Nidzie, przy ul. Dworcowej. Dalej to dopiero w Piszu - jest tam kilka stacji paliw. Rozumiem, że chodzi o tankowanie samochodu, a nie butli.

Grill

Wysłany: 2017-07-04, 20:55    [Cytuj]

Źle się wyraziłem. Butli.

~darkor54

Wysłany: 2017-07-04, 21:00    [Cytuj]

Robex Ruciane Nida - ale tylko wymiana.

~pietras

Wysłany: 2017-07-04, 21:08    [Cytuj]

Na Kokoszce można nabić butle, jak będziesz płynął na Tałty to możesz tam się zatrzymać
Ostatnio zmieniony przez pietras 2017-07-04, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-04, 21:36    [Cytuj]

Legalnie butli nie nabijesz. Tylko wymiana.

<|wlowoj

Wysłany: 2017-07-04, 21:53    [Cytuj]

Niedawno legalnie nabijałem w punkcie napełniania butli w Nidzie, niedaleko kościoła...
Proponuję też zapytać w sklepiku w Piaskach, koło wjazdu do Korektywy, coś poradzą... :-)

~najmita

Wysłany: 2017-07-05, 05:57    [Cytuj]

wlowoj napisał/a:
Niedawno legalnie nabijałem w punkcie napełniania butli w Nidzie, niedaleko kościoła...
Proponuję też zapytać w sklepiku w Piaskach, koło wjazdu do Korektywy, coś poradzą... :-)

Co masz na myśli mówiąc niedawno? Już rok temu nie napełniają butli, tylko wymiana, tak jak napisał Zbyszek.
Nielegalnie napełniają butle turystyczne w różnych miejscach.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-05, 06:29    [Cytuj]

Cytat:
Każda właściwie napełniona butla powinna mieć:

Kolor inny niż czerwony, który jest zastrzeżony wyłącznie do butli przeciwpożarowych (gaśnic). Kolor butli powinien pokrywać całą butlę. Każdy legalnie działający dystrybutor w Polsce ma jeden, zastrzeżony dla siebie kolor butli, z którym można go identyfikować i może napełniać butle tylko w tym kolorze.

Tabliczkę znamionową z informacją o ciężarze netto butli i maksymalnej ilości (wadze) gazu w butli oraz datą ważnej legalizacji.

Instrukcję bezpieczeństwa w postaci naklejki. W instrukcji bezpieczeństwa znajdują się podstawowe informacje o gazie, firmie, która napełniła tę butlę i telefon kontaktowy. Należy pamiętać, że nazwa firmy napełniającej na naklejce butli musi być zgodna z nazwą namalowaną na butli.

Zaślepkę na zawór, zabezpieczającą gaz przed wyciekiem w razie przypadkowego odkręcenia zaworu butli.

Folię termokurczliwą (plombę) na zaworze butli, która świadczy o tym, że butla jest pełna, a także identyfikuje firmę napełniającą. Nazwa firmy napełniającej na folii powinna być zgodna z nazwą namalowaną na butli.

<...>

Czy butle turystyczne są napełniane czy wymieniane?
Butle muszą mieć ważną legalizację i być sprawdzone pod względem technicznym. Z tego względu Gaspol dokonuje wymiany butli pustej na pełną, nie można na miejscu napełnić swojej butli. Butle turystyczne są napełniane wyłącznie w rozlewniach Gaspolu.

Źródło Gaspol.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-05, 06:33    [Cytuj]

Amerigas

Cytat:
Czy muszę wymieniać butlę BP Gas Light na AmeriGas DOM LIGHT?

Wymiana butli BP Gas Light jest konieczna z powodu wycofywania tego modelu butli gazowej z polskiego rynku. Zgodnie z polskimi przepisami butle te nie będą miały odnawianej legalizacji, a więc korzystanie z nich będzie niezgodne z przepisami i zasadami bezpieczeństwa.

Cytat:
Jaki jest powód wymiany butli BP Gas Light na AmeriGas DOM LIGHT?

Pierwszym powodem wymiany jest dobiegający końca okres legalizacji butli BP Gas Light. Legalizacja, to poświadczenie, że butla została dopuszczona do obrotu i spełnia normy techniczne i bezpieczeństwa. Drugim powodem jest wycofanie wszystkich butli z trwałym oznaczeniem BP Gas z obrotu w Polsce.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-05, 06:40    [Cytuj]

Butle napełniać mogą wyłącznie koncesjonowane punkty. Czy w Rucianym taki funkcjonuje? Nie wiem. Wiem, że w wielu miejscach można napełnić butle, ale niekoniecznie jest to legalne. Wielu napełnia we własnym zakresie - przelewając z dużej butli 11-kg. Patrz wątek: Napełnianie butli gazem

~Tomek J

Wysłany: 2017-07-05, 06:54    [Cytuj]

Jak się czyta o tych coraz to nowych i nowych restrykcjach, to ma się ochotę już tylko na... spirytus :mrgreen:

Tomek Janiszewski

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-05, 07:02    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Jak się czyta o tych coraz to nowych i nowych restrykcjach, to ma się ochotę już tylko na... spirytus :mrgreen:

Uważaj na nałogi. Bywają zgubne. :lol:

~darkor54

Wysłany: 2017-07-05, 07:22    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Butle napełniać mogą wyłącznie koncesjonowane punkty. Czy w Rucianym taki funkcjonuje? Nie wiem. ...

Funkcjonował Robex koło kościoła ale tam już od zeszłego roku tylko wymiana. Przy wymianie trzeba uważać chociażby na podstawę butli - ja nie zmierzyłem i okazało się, że są butle, które mają podstawę większą i nie chciała mi wejść w przeznaczone dla butli miejsce (średnica podstawy 20 cm a nie jak moje dotychczasowe 18 cm). Był kiedyś punkt napełniania butli u Wulkanizatora przy betonce w Mikołajkach.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-07-05, 07:25    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
Funkcjonował Robex koło kościoła ale tam już od zeszłego roku tylko wymiana.

Widocznie miał kontrolę albo inne nieprzyjemności.

~Emill`76

Wysłany: 2017-07-05, 07:29    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:

Tomek Janiszewski

Eee tam ... ja napełniam swoje sam , przelewając z 11tki ;-) Dla wszelkiego bezpieczeństwa do max 3/4 objętości ... a Butle przeważam , zawsze sprawdzam stan uszczelek itp. .

~Tomek J

Wysłany: 2017-07-05, 07:31    [Cytuj]

darkor54 napisał/a:
Przy wymianie trzeba uważać chociażby na podstawę butli - ja nie zmierzyłem i okazało się, że są butle, które mają podstawę większą i nie chciała mi wejść w przeznaczone dla butli miejsce (średnica podstawy 20 cm a nie jak moje dotychczasowe 18 cm).

Zauważyłem ten problem gdzieś tak na przełomie dekad, kiedy to stanąłem w obliczu wymiany butli której skończyła się legalizacja. Mimo że upatrzyłem sobie atestowaną butlę starego typu, o tej samej średnicy kołnierza - i tak nie ustrzegłem się konieczności przeróbki szafki w której zabudowana była kuchenka. Nowa butla miała bowiem przekoszony korek z gwintem w który wkręcony był zawór, i palnik nakręcany bezpośrednio na butlę był przechylony. Trzeba było na gwałt dłutować sklejkę w gnieździe w które wstawiana była butla, i wypełnić je częściowo Epidianem aby wypoziomować kuchenkę. Perspektywa ponownego rzeźbienia po kolejnej wymianie butli za kilka lat a może już w roku następnym przyspieszyła moją decyzję o zakupie kuchenki spirytusowej, mimo że do niej musiałem robić od podstaw zupełnie nową szafkę. I była to słuszna decyzja.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-07-05, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  

~Tomek J

Wysłany: 2017-07-05, 07:37    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
zawsze sprawdzam stan uszczelek itp. .

Ja posunąłem się swego czasu o krok dalej: chcąc oszczędzić uszczelce (jednej jedynej, tej między butlą a palnikiem) zbędnych narażeń luzowałem palnik na butli na czas dłuższej przerwy w użytkowaniu. No i oczywiście okazało się że był to o jeden krok za daleko: któregoś razu zapomniałem o odkręconej kuchence, i chwilę po jej zapaleniu rozległo się -Fiiizd! :shock: Na szczęście wybuch nastąpił wewnątrz szafki, której niemal cała objętość wypełniona była butlą, toteż miał symboliczne tylko rozmiary. Skończyło się na chwili strachu i... zasmrodzeniu kabiny przez opalone włoski na mojej dłoni :oops: No ale teraz już taka przygoda zdarzyć się nie może.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-07-05, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  

~Emill`76

Wysłany: 2017-07-05, 07:42    [Cytuj]

mazury.info.pl napisał/a:
Butle napełniać mogą wyłącznie koncesjonowane punkty. Czy w Rucianym taki funkcjonuje? Nie wiem. Wiem, że w wielu miejscach można napełnić butle, ale niekoniecznie jest to legalne. Wielu napełnia we własnym zakresie - przelewając z dużej butli 11-kg. Patrz wątek: Napełnianie butli gazem

W okolicy Rucianego, na pewno na wymianę można kupić "Pod Dębem" ale tanio nie jest ...zdaje się 30 zł za 2,5kg butlę

[ ODPOWIEDZ ]