FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

N Fun Yachting

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja tarcia sterowania silnikiem Mercury 4,5,6 KM
Autor Wiadomość
harry_geo

Wysłany: 2017-09-15, 22:05   Regulacja tarcia sterowania silnikiem Mercury 4,5,6 KM [Cytuj]

Mam silnik Mercury 6KM z 2011roku. Chciałbym zapytać Was, jak sobie radzicie z regulacją tarcia sterowania silnikiem (motylek na kolumnie). Użytkowałem kilka silników Mercurego od 4-6KM..to ta sama budowa, problem również ten sam..mianowicie bardzo trudno zwiększyć opór na kolumnie podczas próby skręcania silnikiem. Dzisiaj rozebrałem obejmę kolumny, w której znajduje się opaska połączona ze śrubą i motylkiem. Dokręcając motylek, opaska zaciska się na kolumnie i tarcie wzrasta (przynajmniej teoretycznie tak powinno być). Pomiędzy opaską a kolumną u mnie był smar..wytarłem obie części dokładnie..oraz odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną. Maksymalne tarcie trochę wzrosło ale nadal jest za małe i trudnodozowalne Jak Wy rozwiązujecie ten problem u siebie? Jak zwiększyć opór na kolumnie? Chciałbym aby wątek dotyczył wyłącznie podanych modeli Mercurego. W innych silnikach są różne rozwiązania, Z góry dziękuję za pomoc.

harry_geo

Wysłany: 2017-09-17, 08:02    [Cytuj]

Ponieważ musiałem rozwiązać problem szybko, opiszę Wam jaką metodę zastosowałem ja - jest pewnie daleka od profesjonalnej - ale skuteczna.
Po rozkręceniu mocowania silnika, zdjąłem obejmę.. i zbrojoną taśmą klejącą skleiłem kolumnę w tym miejscu (2-3x). Po złożeniu całości jest możliwość dozowania tarcia w pełnym zakresie, aż do pełnej blokady kolumny. Nie wiem ile ten patent wytrzyma.. ale póki co działa bez zastrzeżeń.

~najmita

Wysłany: 2017-09-17, 08:45    [Cytuj]

Miałem taki problem w moim silniku ale załatwił mi to mechanik w czasie serwisu. Nie wiem w jaki sposób ale działa.

<|taras

Wysłany: 2017-09-17, 15:53    [Cytuj]

W naszym Tohatsu to samo, potrafi się sam przekręcić na wolnych obrotach, przy wyższych siły są na tyle duże( a drgania mniejsze), że się stabilizuje.

harry_geo

Wysłany: 2017-09-18, 10:10    [Cytuj]

gdyby jednak ktoś wiedział jak ten problem powinien być rozwiązany profesjonalnie byłbym wdzięczny ;-)

~najmita

Wysłany: 2017-09-18, 11:15    [Cytuj]

harry_geo napisał/a:
gdyby jednak ktoś wiedział jak ten problem powinien być rozwiązany profesjonalnie byłbym wdzięczny ;-)

Jeżeli spotkam mojego mechanika to się zapytam. :-)

[ ODPOWIEDZ ]