FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XXII Memoriał Braci Ejsmontów
Autor Wiadomość
~extant

Wysłany: 2017-08-30, 09:09    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
...
Popatrz - skoro ludzi nie stać na żagle dodatkowe i trenowanie z w miarę stałą załoga to zabroni c żagli dodatkowych.
I dlatego na naszych wodach śródlądowych pływają kalekie jachty z kalekimi załogami.
...

Oj , przeginasz :-/

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-08-30, 09:13    [Cytuj]

Nie przeginam
Ludzie nawet nie wiedza jak się na tym pływa a kiedyś na regatach tylko jedna klasa ( 500 - dawne oznaczenie dla jachtów Orion , Rambler , Foka itp ) pływała bez żagli latających ( nomenklatura oficjalna - dodatkowych ).
I to odróżniało ówczesnych regatowców od obecnych a na Zalewie Szczecińskim byle turysta stawia spinakera :lol:

~extant

Wysłany: 2017-08-30, 09:20    [Cytuj]

Przeginasz z tym pisaniem o kalekich jachtach i kalekich załogach jachtów śródlądowych, które nie używają żagli dodatkowych i nie trenują w stałych załogach. :-/

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-08-30, 09:30    [Cytuj]

Mariuszu
Ja wierzę , że jachty mają duszę i słyszę jak się buntują jak są źle prowadzone , źle traktowane i nie są wykorzystywane ich zdolności nautyczne i potencjał.
Widzę jak cierpią bo ktoś je kastruje.
Jak teraz chcesz napisać , że przeginam to przeczytaj uważnie - napisałem wierzę i nie przeginaj z mistrzostwem czepiania za słówka.

Odnieś się do sensu i ducha a nie interpretacji.
Popatrz na Mistrzostwa Polski w Giżycku.
3 klasy mistrzów bez żagli dodatkowy ?
Kiedyś to nie do pomyślenia - to właśnie jest regres i kastrowanie

~extant

Wysłany: 2017-08-30, 09:40    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Mariuszu
Ja wierzę , że jachty mają duszę i słyszę jak się buntują jak są źle prowadzone , źle traktowane i nie są wykorzystywane ich zdolności nautyczne i potencjał.
Widzę jak cierpią bo ktoś je kastruje.
...

Andrzeju, ja też wierzę, że jachty mają duszę i też uwielbiam pływać z żaglami dodatkowymi i z dobrze zgraną załogą...

... ale to nie jest powód do tego, abym lekceważąco, a nawet obraźliwie, wypowiadał się o tych, którzy myślą i żeglują... inaczej.

~jachtyzklasą

Wysłany: 2017-08-30, 09:41    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Popatrz na Mistrzostwa Polski w Giżycku.
3 klasy mistrzów bez żagli dodatkowy ?

Bo to powinny być "Mistrzostwa Polski w Żeglowaniu na Podstawie" :mrgreen:

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-08-30, 10:04    [Cytuj]

extant napisał/a:

... ale to nie jest powód do tego, abym lekceważąco, a nawet obraźliwie, wypowiadał się o tych, którzy myślą i żeglują... inaczej.

Tak jak rozwijanie sprzętu i umiejętności nie jest podstawa do stawiania komuś zarzutów , ze jest nie fair.
Sam ( niestety ) kiedyś przyłożyłem rękę do rozwoju klas T ( czyli tych na podstawie :lol: ) bo rozumiałem , że to dodatkowy wydatek , trudności z załogą itd ale nie róbmy z tego cnoty.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-08-30, 10:10    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
[/.../Sam ( niestety ) kiedyś przyłożyłem rękę do rozwoju klas T ( czyli tych na podstawie :lol: ) bo rozumiałem , że to dodatkowy wydatek/.../

W minionych czasach tak, było. Teraz ten dodatkowy wydatek przestaje być barierą.
Niestety przerwa w dostępie i powszechnym używaniu odcisnęła piętno. Cieszę się, że obecnie latające wracają na wyposażenie coraz większej liczby jachtów turystycznych.

~extant

Wysłany: 2017-08-30, 10:22    [Cytuj]

pough napisał/a:
... Niestety przerwa w dostępie i powszechnym używaniu odcisnęła piętno. Cieszę się, że obecnie latające wracają na wyposażenie coraz większej liczby jachtów turystycznych.

I ja się z tego też cieszę :-) ... ale to jeszcze dłuuuuga droga przed nami zanim żagle dodatkowe/latające rzeczywiście na dobre powrócą na śródlądzie.

~sceptyk

Wysłany: 2017-08-30, 19:17    [Cytuj]

extant napisał/a:
Sceptyku, na Ejsmontach będziesz startował ze swoją stałą załogą ?

Tak
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2017-08-30, 19:20    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
sceptyk napisał/a:
(...) A nie chciałbyś wyczarterować jakąś moją miotłę i pozamiatać :roll: :mrgreen: Pozdrawiam

Panie Marianie.
My, tzn. ja, axa_man + 1, chcielibyśmy wyczarterować jakąś Pańską "miotłę" na JRF.
Jesteśmy bez łódki, póki co.
Znajdzie się coś u Pana na 8-10.09 ?

Przepraszam, ale dopiero teraz mogłem odpisać. Możecie wybrać co chcecie :-D .
Pozdrawiam

~sceptyk

Wysłany: 2017-08-30, 19:27    [Cytuj]

FLACON napisał/a:
sceptyk napisał/a:
FLACON napisał/a:
extant napisał/a:
FLACON napisał/a:

Przypłynie kilku " znanych" na "wyścigówkach" i pozamiatane.

Przeczytaj to co jest napisane w pierwszym poście tego tematu ->

Cytat:
Początek września to w węgorzewskim regatowym kalendarium tradycyjnie czas żeglarskiego Memoriału Braci Ejsmontów. W tym wyścigu liczy się nie tyle wygrana, co spotkanie w macierzystym porcie Wolnych Polskich Żeglarzy, Piotra i Mieczysława Ejsmontów, pod Ich banderą, z pamięcią o Nich.

Nie mówcie, że nikt nie walczy o wygraną.
A nie chciałbyś wyczarterować jakąś moją miotłę i pozamiatać :roll: :mrgreen:
Pozdrawiam

Ale pewnie Twoje najlepsze Bingo( do zamiatania) będzie zajęte przez Ciebie ?

Andrzej, mogę wyczarterować, moje lub jeszcze szybsze Bingo decyzja należy do Ciebie :mrgreen:
Pozdrawiam.

~sceptyk

Wysłany: 2017-08-30, 19:33    [Cytuj]

FLACON napisał/a:
Wojtasss75 napisał/a:
Lubię się ścigać ,ale tylko wtedy gdy są równe lub podobne jak kto woli ...szanse.Tutaj formuła regat jest powiedzmy sobie mało precyzyjnie określona.Ktoś kto będzię próbował to nagiąć na swoją korzyść startując nap,szybrem ,z laminatami itp .gra moim zdaniem nie fair !

Popieram w pełni to stanowisko.

ModEdit:cytowanie
Panowie weżcie się do roboty :-D , a szybry należy wykorzystać i przymierzać się do nich. Nic nie poradzę, iż lubię budować coraz szybsze jachty a jeszcze bardziej wygrywać :mrgreen: .
Pozdrawiam

~extant

Wysłany: 2017-08-31, 07:17    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
extant napisał/a:
Sceptyku, na Ejsmontach będziesz startował ze swoją stałą załogą ?

Tak
Pozdrawiam

Fajnie... no to do zobaczenia za tydzień w Węgorzewie :-)
Pozdrawiam

~Wojtasss75

Wysłany: 2017-08-31, 08:20    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
FLACON napisał/a:
Wojtasss75 napisał/a:
Lubię się ścigać ,ale tylko wtedy gdy są równe lub podobne jak kto woli ...szanse.Tutaj formuła regat jest powiedzmy sobie mało precyzyjnie określona.Ktoś kto będzię próbował to nagiąć na swoją korzyść startując nap,szybrem ,z laminatami itp .gra moim zdaniem nie fair !

Popieram w pełni to stanowisko.

ModEdit:cytowanie
Panowie weżcie się do roboty :-D , a szybry należy wykorzystać i przymierzać się do nich. Nic nie poradzę, iż lubię budować coraz szybsze jachty a jeszcze bardziej wygrywać :mrgreen: .
Pozdrawiam

Wszystko jest oczywiście zrozumiałe ;)Każdy z nas może sobie wybrać start w tych lub tamtych regatach,albo pojechać sobie np.na grzyby nie ma żadnego przymusu .Każdy z nas lubi tez szybkie jachty...szybrowe i inne.Patrząc na termin 09..09 to wydaje mi się i tu się powtórzę, że wszelakiej maści ,,wyścigówki'' znacznie odstające od zwyczajnych czarterówek chcąc ścigać się fair powinni wybrać na JRF ;).Oczywiście każdy ma prawo zrobić jak uważa :-) .

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-08-31, 08:52    [Cytuj]

Wojtasss75 napisał/a:
/.../Wszystko jest oczywiście zrozumiałe ;)Każdy z nas może sobie wybrać start w tych lub tamtych regatach,albo pojechać sobie np.na grzyby nie ma żadnego przymusu .Każdy z nas lubi tez szybkie jachty...szybrowe i inne.Patrząc na termin 09..09 to wydaje mi się i tu się powtórzę, że wszelakiej maści ,,wyścigówki'' znacznie odstające od zwyczajnych czarterówek chcąc ścigać się fair powinni wybrać na JRF ;).Oczywiście każdy ma prawo zrobić jak uważa :-) .

Zapraszamy na JRF. Tam pływamy fair i sami sobie jesteśmy komisją regatową. Nie zgłaszamy żadnych pretensji, bawimy się świetnie, podpatrujemy lepszych.

Proponuję również takie podejście na każdych regatach. To organizator dyktuje warunki. Jeżeli komuś nie odpowiadają, to nie startuje i nie narzeka (a zwłaszcza po regatach).

Zamiast narzekać na rąbek u spódnicy warto przyjechać, popatrzeć i uczyć się od lepszych.

Tylko słabi tłumaczą się, że przed nami przypłynęły dobre jachty, a za nami słabi sternicy... :-P

Przygotowanie jachtu zależy tylko od samej załogi i tę umiejętność również trzeba umieć docenić. Nie znajduję wytłumaczenia zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś ma stały dostęp do jednostki i nie potrafi sobie tej jednostki odpowiednio przygotować.

Załogi również potrafią ocenić swoje możliwości do warunków wiatrowych w czasie regat, ale również potrafią odpowiednio ustawić jacht, by złe dla siebie warunki zminimalizować, a dobre jak najlepiej wykorzystać.
Każde regaty to miejsce na zdobywanie doświadczenia w ustawieniu jachtu, w technice żeglowania. Trzeba tylko umieć z tego czerpać wiedzę i przyjemność.
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-08-31, 08:55, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2017-08-31, 09:08    [Cytuj]

Wojtasss75 napisał/a:
...Patrząc na termin 09..09 to wydaje mi się i tu się powtórzę, że wszelakiej maści ,,wyścigówki'' znacznie odstające od zwyczajnych czarterówek chcąc ścigać się fair powinni wybrać na JRF ;)...

Wojtek, JRF to bardziej spotkanie niż regaty. ;-)

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-08-31, 09:46    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
artiosso napisał/a:
sceptyk napisał/a:
(...) A nie chciałbyś wyczarterować jakąś moją miotłę i pozamiatać :roll: :mrgreen: Pozdrawiam

Panie Marianie.
My, tzn. ja, axa_man + 1, chcielibyśmy wyczarterować jakąś Pańską "miotłę" na JRF.
Jesteśmy bez łódki, póki co.
Znajdzie się coś u Pana na 8-10.09 ?

Przepraszam, ale dopiero teraz mogłem odpisać. Możecie wybrać co chcecie :-D .
Pozdrawiam

Piękne dzięki, jesteśmy dogadani !

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-08-31, 10:08    [Cytuj]

Wojtasss75 napisał/a:
..wszelakiej maści ,,wyścigówki'' znacznie odstające od zwyczajnych czarterówek chcąc ścigać się fair powinni wybrać na JRF ;).Oczywiście każdy ma prawo zrobić jak uważa :-) .

Piękny pokaz postawy fair
Gęba pełna frazesów o równości szans i sprawiedliwości a jednoczesnie chęć eliminacji konkurentów ( a w Twoim wykonaniu wrogów ) z regat.
Ze względu na mój szacunek do Ejsmontów poważnie rozważałem start w tych regatach ale nie po to finansowałem genakera i osprzęt do niego ( wykorzystując wieloletnia przyjaźń z Marianem ) abym nie mógł na nim pływać .
W naszych forumowych mogę a w Węgorzewie nie.
Zapewniam Cię , że Bolera , Binga i Tanga w swojej masie są czarterówkami.
To Bolero na którym pływam też jest czarterowane i muszę wcześniej je rezerwować .
Nie moją winą jest to , że nie potrafisz sobie dobrać łódki do celu jakie przed sobą stawiasz.
Dla mnie możesz nawet pływać wanną z żaglem z koszuli ale nie oczekuj , że inni będą się musieli do Ciebie dostosować , chyba , że sam takie regaty zorganizujesz.

No i na koniec - co jest zwyczajną czarterówką ?
Nie kręć tylko zdefiniuj

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-08-31, 10:13    [Cytuj]

sceptyk napisał/a:
FLACON napisał/a:
sceptyk napisał/a:
FLACON napisał/a:
extant napisał/a:
FLACON napisał/a:

Przypłynie kilku " znanych" na "wyścigówkach" i pozamiatane.

Przeczytaj to co jest napisane w pierwszym poście tego tematu ->

Cytat:
Początek września to w węgorzewskim regatowym kalendarium tradycyjnie czas żeglarskiego Memoriału Braci Ejsmontów. W tym wyścigu liczy się nie tyle wygrana, co spotkanie w macierzystym porcie Wolnych Polskich Żeglarzy, Piotra i Mieczysława Ejsmontów, pod Ich banderą, z pamięcią o Nich.

Nie mówcie, że nikt nie walczy o wygraną.
A nie chciałbyś wyczarterować jakąś moją miotłę i pozamiatać :roll: :mrgreen:
Pozdrawiam

Ale pewnie Twoje najlepsze Bingo( do zamiatania) będzie zajęte przez Ciebie ?

Andrzej, mogę wyczarterować, moje lub jeszcze szybsze Bingo decyzja należy do Ciebie :mrgreen:
Pozdrawiam.

No i co ? Zgłosił się czy tyko ma za złe ?

[ ODPOWIEDZ ]