FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII Mamry Challenge 2017
Autor Wiadomość
<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 20:22    [Cytuj]

i o innej parze

IMG_3774.JPG
Plik ściągnięto 22 raz(y) 2,04 MB

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 20:23    [Cytuj]

jak ciągną do

IMG_3815.JPG
Plik ściągnięto 18 raz(y) 3,34 MB

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 20:24    [Cytuj]

przesmyku

IMG_3816.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 3,55 MB

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 20:27    [Cytuj]

bo to jest radosna jazda

IMG_3694.JPG
Plik ściągnięto 25 raz(y) 2,96 MB

jaras63

Wysłany: 2017-09-18, 20:39    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
trudach i jak palą

Fajne fotki, dzięki Andrzeju. Może i trud jest, ale jaka frajda jak taki spinaker zacznie pracować!!!

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 21:59    [Cytuj]

a to ?

IMG_3757.JPG
Plik ściągnięto 28 raz(y) 1,89 MB

~extant

Wysłany: 2017-09-19, 07:39    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
a to ?

Echhh... zawsze jak widzę pięknie żeglujące Tango 730 to jakoś tak "ciepło przy serduchu" mi się robi. :-)

mazok

Wysłany: 2017-09-19, 09:15    [Cytuj]

Załoga Duszki również bardzo dziękuje organizatorom za wyborny łikend :) . Wynik sportowy niesatysfakcjonujący niemniej możliwość regacenia w doborowym towarzystwie - bezcenne.

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników - dziękujemy i do zobaczenia za rok... (a z większością juz pewnie za 2 tygodnie ;) )

P.S. Prośba do organizatorów na przyszłość - ciepła woda w prysznicach zaraz po regatach, a nie dopiero od 19 :P.

Dominik J.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-19, 10:15    [Cytuj]

No to jeszcze film z przejścia cieśninki za Upałtami na spinie.
To jest moment kiedy dochodzimy Andrzeja i Mariana, a potem nawet na chwilę obejmujemy prowadzenie.
Spin trochę ciężki, jak na te warunki. Trudno było wypełnić jego górę, bo opadał pod własnym ciężarem, ale pociągnął nas na 2-gie miejsce. ;-)

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-19, 12:34    [Cytuj]

Długo , Dłuuuuugo
Zdecydowanie za długo
Rozumiem , że to było pierwsze pływanie na spinakerze dla Maćka i Sławka i bardziej chodziło o oswojenie a nie o szybkość czy o optymalizację czynności.
Dobrze , że popływaliście na spinakerze , że zobaczyliście jak ładnie Was wywiózł na wysoka pozycję i że Maciek w swoim rozwoju żeglarskim przekroczył kolejną barierę i mam nadzieję , że sobie trochę odczarował mit o tych strasznych żaglach dodatkowy.
Pozdrawiam Was

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-19, 14:59    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
Długo , Dłuuuuugo
Zdecydowanie za długo
Rozumiem , że to było pierwsze pływanie na spinakerze dla Maćka i Sławka i bardziej chodziło o oswojenie a nie o szybkość czy o optymalizację czynności.
Dobrze , że popływaliście na spinakerze , że zobaczyliście jak ładnie Was wywiózł na wysoka pozycję i że Maciek w swoim rozwoju żeglarskim przekroczył kolejną barierę i mam nadzieję , że sobie trochę odczarował mit o tych strasznych żaglach dodatkowy.
Pozdrawiam Was

1. Tak, dla zgranej i wytrenowanej na spinach załogi, zdecydowanie za długo. Spójrz ile czasu Wy już staracie się skrócić czas czynności przy obsłudze genakera na Bolero. Trudno więc wymagać od nas w startach pierwszy raz w takim składzie pod spinem i to na krótkich wyścigach by załoga sprawnie i szybko realizowała to, co dopiero poznaje. ;-)
  2. Przed samą cieśniną zdychało i rozważaliśmy czy pozostać na spinie czy przejść na podstawę. Zobaczyliśmy jednak wiatr nadchodzący z tyłu i postanowiliśmy jeszcze te parę podmuchów wykorzystać.
  3. Dynamika naszej obsługi spina odpowiadała dynamice wiatru weń wiejącego... ;-)
  4. Nie widziałem sensu w ostrzeniu do szybszego palenia spina tuż przed cieśninką, bo mogłoby to się skończyć ponowną przebraską w samej cieśnince, czego chciałem uniknąć...
  5. Przed regatami sam chłopakom mówiłem, że wolę, by wszystkie czynności ze spinem (dla nich pierwszy raz) robili nieco dłużej ale bezpiecznie i dobrze, więc to było częścią założeń.
  6. Pamiętać też należy, że nasze otaklowanie do spina było tymczasowe i wybrakowane, a w związku z dołożeniem obsługi spina położenie stałych lin do obsługi podstawy na stoperach znacząco pozamieniane i czasami trzeba było chwili na zastanowienie się, gdzie ta lina ;-)

Nie tłumaczę siebie, ale rozumiem chłopaków i zgadzam się z Twoimi słowami:
Andrzej Drago napisał/a:
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-09-19, 15:17, w całości zmieniany 3 razy  

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-19, 15:13    [Cytuj]

pough napisał/a:
Tak, dla zgranej i wytrenowanej na spinach załogi, zdecydowanie za długo. Spójrz ile czasu Wy już staracie się skrócić czas czynności przy obsłudze genakera na Bolero. Trudno więc wymagać od nas w startach pierwszy raz w takim składzie pod spinem i to na krótkich wyścigach by załoga sprawnie i szybko realizowała to, co dopiero poznaje. ;-)

Zgoda
3x zgoda
Ale zgodzisz się , że ładnie , po dużym łuku nas dojechaliście dzięki spinakerowi ?

To dłuuuuugo to było do mojej załogi aby nie dawały Was za przykład ( dziewczyny czytają i komentują a potem mnie dręczą , że ciągle się drę szybciej )
Nasz cel to 30 s postawienie , zwrot max 15 s , zrzucenie do momentu zapracowania foka ok 60 s.
Najlepiej nam wychodzą zwroty , najgorzej uporządkowanie plątaniny lin na pokładzie aby fok mógł szybko i dobrze zapracować.
Jeszcze sporo pracy , analiz i emocji przed nami a potem zajmiemy się czymś nowym.
Nawet Ci wspomniałem :oops:

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-20, 00:29    [Cytuj]

Na stronie organizatora jest sporo wspaniałych zdjęć z wyścigów.
Dziękuję

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-21, 08:48    [Cytuj]

A tak wygląda grupa szczęśliwych ludzi.
Od prawej
Sędzia regat szczęśliwa bo wszystko poszło OK
Właściciel i organizator bo ludzie się doskonale bawili na wodzie i teraz bawią na ladzie.
Zwycięzcy z katamaranów bo wygrali i nikt się nie czepiał , że z genakerem.
To po " bo " to oczywiście moje domysły ale prawdopodobne bo to było.
Pozdrawiam Ich

IMG_3860.JPG
Plik ściągnięto 19 raz(y) 2,73 MB

Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-09-21, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-21, 09:50    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
/.../Sędzia regat szczęśliwa bo wszystko poszło OK/.../

Co nie znaczy, że nie było spinki wśród zawodników. Pierwszy wyścig zaczął się od generała.
Zawody były sędziowane bardzo sprawnie, trasa ustawiona optymalnie...

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-21, 11:46    [Cytuj]

Masz rację
I nie było zbyt długiego czekania na kończących , wszyscy żeglowali szybko .
Sędzia - Pani Ewa powiedział potem , że trochę szkoda , że nie było jeszcze jednego wyścigu no a na startach w każdym wyścigu była walka o miejsce i szukanie pozycji .
Te zdjęcia na stronie organizatora zresztą pokazują tą pędzącą ławę na starcie i tłok na bojach.
To były fantastyczne regaty
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-09-21, 11:46, w całości zmieniany 1 raz  

<|pako

Wysłany: 2017-09-23, 15:58    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
trudach i jak palą

Mam takie pytanie. Jedynie Misja płynie na dodatkowym żaglu (chyba spinakerze), przy niezrzuconym foku, reszta jachtów przy zakładaniu żagla dodatkowego zrzucała foka.

Jak jest bardziej ergonomiczne , z fokiem czy bez foka ????? Czy fok nie zabiera wiatru dodatkowemu żaglowi spinakerowi czy genakerowi????

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-23, 17:35    [Cytuj]

pako napisał/a:
Andrzej Drago napisał/a:
trudach i jak palą

Mam takie pytanie. Jedynie Misja płynie na dodatkowym żaglu (chyba spinakerze), przy niezrzuconym foku, reszta jachtów przy zakładaniu żagla dodatkowego zrzucała foka.

Jak jest bardziej ergonomiczne , z fokiem czy bez foka ????? Czy fok nie zabiera wiatru dodatkowemu żaglowi spinakerowi czy genakerowi????

Zobacz jak wysoko spin na Misji pracuje. Fok wcale nie zasłania spina. To dlatego.

[ ODPOWIEDZ ]