FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VII Mamry Challenge 2017
Autor Wiadomość
<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-17, 07:31    [Cytuj]

Port powoli budzi się ze snu , zew matki natury jest silniejszy niż zmęczenie nocną imprezą.
Było ogłoszenie wyników i upominki , było śpiewanie , były tańce , było moc radości.
Wcześniej wspólne analizowanie filmów z kamerek pokładowych i nakręconych przez Nellę a jeszcze wcześniej ekscytująca twarda walka na wodzie.

Więcej wieczorem ale teraz najważniejsze.
Bardzo dziękuję nowym właścicielom Kietlic za podtrzymanie tej regatowej tradycji i zorganizowanie tych regat.
Bardzo dziękuję p. Ewie - sędziemu tych regat i całej obstawie.
Regaty super zorganizowane w porcie i na wodzie .
Trzy katamarany.
Dwa jachty pod genakerami
Dwa jachty pod spinakerami
Sześć jachtów na podstawie ale z dobrymi obsadami.
Ilość jachtów w regatach może nie największa ale za to doborowa.

Każdy znalazł godnego siebie przeciwnika i każdy mógł realizować swoje cele żeglarskie.
Dla nas to było zgrywanie i doskonalenie pracy na genakerze.
Wychodzi nam to coraz lepiej ale dużo jeszcze do zrobienia.
Bardzo dziękuję całej załodze , Jurkowi i Gosi za coraz sprawniejsza pracę , Ewie - filarowi załogi i Nelli odpowiedzialnej za filmiki poglądowe i zdjęcia oraz wredną prace w forpiku przy zrzucaniu genakera.
To wszystko było możliwe bo mieliśmy obok konkurentów do których mogliśmy się porównywać.

Z przyjemnością patrzyłem na pierwsze kroki Wira pod spinakerem i szybkie postępy.
Niestety na te warunki mieli trochę za ciężkiego spinakera i nie zawsze im chciał palić.
Stoczyli kilka fascynujących pojedynków z Wojtkiem na Misji w załodze której oprócz Marty ( ukłony ) popłynął Jaras ( umówili się na jesiennej imprezie forumowej )
W ostatnim wyścigu - długodystansowym, Wir ukończył na 2 poz. po obronie przed Marianem przed metą
Ta pozycja była wynikiem dobrego startu , dobrej halówki i bardzo dobrej jazdy na spinakerze łącznie z przejściem przesmyku przy Upałtach na spinakerze i potem podjechaniu w półwietrze.

Tak jak rozmawialiśmy Maćku – może bez spinakera mieli byście wyższe miejsca ale za to nie rozwijali byście się żeglarsko , wielu po zdobyciu szybkiej łódki na takim poziomie pozostaje do końca zycia – Ty już spróbowałeś czegoś nowego i przekroczyłeś kolejna barierę.

Tak , te wszystkie wrażenia były wynikiem tego , że odbyły się te regaty.
Jeszcze raz bardzo dziękuje organizatorom.

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-17, 07:38    [Cytuj]

Wśród jachtów na podstawie od początku do końca dominował Darek na Aniele.
Gratuluję Darku
Ostatnio zmieniony przez Andrzej Drago 2017-09-17, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-17, 10:11    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
/.../Z przyjemnością patrzyłem na pierwsze kroki Wira pod spinakerem i szybkie postępy.
Niestety na te warunki mieli trochę za ciężkiego spinakera i nie zawsze im chciał palić./.../

Andrzeju. Sam spin, owszem ciężki, ale przy nauce obsługi, prowadzenia spina to nie miało aż takiego znaczenia. Dla Maćka i Sławka to było pierwsze w życiu pływanie ze spinem i musieli poznać podstawy. Idzie im naprawdę dobrze, a Maciek ma dryg do spina, bo bardzo dobrze widział wiatr na spinie i zalecał reakcje na ster.

Na krótkich wyścigach wszystko szło, jak to zawsze pierwszym razem dużo wolniej i często bywało, że konkurencja odchodziła nam zaraz po górnej boi.
Na długim wyścigu już było b. dobrze. Byliśmy pierwsi na górnej boi i spokojnie mogliśmy stawiać spinakera. Ten przez połowę drogi ciągnął nas na pierwszym miejscu. Potem genakery (Bingo 930 i Bolero 805) nas przeszły, ale zajęli się sobą i po cieśnince za Upłatami ponownie podjęliśmy walkę w czubie. Udało się wyjść na chwilę na prowadzenie, ale Andrzej potem przyspieszył to On wszedł na metę na pierwszej pozycji. Nam udało się obronić przed Bingiem sceptyka, ale gdyby wyścig trwał jakieś 30 m dłużej, to sceptyk by nas przejechał.

Emocji na kresce i na ostatnich metrach tego długiego wyścigu było w bród. Działo się, a Wir ponownie pokazał swój potencjał.

Teraz Maciek musi podjąć decyzję czy taklować Wira do genakera czy do spinakera. My jechaliśmy na pożyczonym od Andrzeja Drago spinie z częściowo tymczasowym takielunkiem do jego prowadzenia, bo brakowało nam miejsca na oranizerach, knag, miejsca na stoperach i czasem nawet bloczków i robiliśmy prowizoryczny takielunek.

Było naprawdę super pływanie. :-D
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-09-17, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2017-09-17, 12:26    [Cytuj]

Andrzej Drago napisał/a:
...
Trzy katamarany.
Dwa jachty pod genakerami
Dwa jachty pod spinakerami
Sześć jachtów na podstawie...

Jak na MC Kietlice to faktycznie... nie za bogato :-/

Ale trochę w tym winy samych organizatorów - trzeba było z informacją o regatach wystartować wcześniej, bardziej agresywnie, również na swojej stronie... no i na pewno nie straszyć kilka dni przed regatami, że regaty mogą się nie odbyć. :-/

Gratulacje dla tych załóg co na pudle ! :-) ... i specjalne dla Wojtka i Darka startujących na Tangach. :-D
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-09-17, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-17, 15:11    [Cytuj]

Wielkie podziękowania dla organizatora za wspaniałą imprezę zarówno na wodzie jak i na lądzie. Regaty były bardzo ciekawe, sędziowanie sprawne.
Nagrody zacne, a impreza poregatowa i gościnność wprost genialne. Widać było, że wszyscy się wspaniale bawią.
Miło było poznać nowych właścicieli. Bardzo dobrze się u Was czułem i już nie mogę się doczekać kolejnej ejedycji.

PS. Nie należy słuchać nieobecnych malkontentów, bo ci nigdy nie mają racji. Tymbardziej, że organizator zaznaczył, że to dla niego pierwsza organizacja takiej imprezy i nie znając jeszcze środowiska miał obawy.

Te regaty moim zdaniem rozkwitną, bo mają bardzo dobrą formułę kilku krótkich i długi wyścig. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie szczególnie, że wprowadzenie klasy katamaran wskazuje na otwartość organizatora na nowe idee.

~maciek 24

Wysłany: 2017-09-17, 18:06    [Cytuj]

Przyłączam się do podziękowań dla Organizatora regat w Kietlicach ,Byłem tutaj pierwszy raz ale tak mi się podobało ,że Wir został do następnego roku :lol: .Pogoda super jak na pierwsze pływanie na spinakerze ,wyścigi ciekawe , jak dla mnie mogło być ze dwa więcej bo jazda tam i z powrotem dwa razy dłuższa niż pływanie .

jaras63

Wysłany: 2017-09-17, 19:54    [Cytuj]

Ja także przyłączam się do podziękowań dla Organizatorów - cała impreza zarówno od strony regatowej jak i imprezowej :-D - KLASA!!!. Oczywiście moje doświadczenie regatowe nie pozwala mi na wiele komentarzy, ale... Krótkie wyścigi dają satysfakcje walki niemal "łeb w łeb" - wszystkie trzy wyścigi w naszej klasie kończyły się "na styku" (chyba że to tylko ja miałem takie wrażenie :oops: ). Zabawa na wodzie - przednia, nauki żeglowania ogrom, no i "last but not least" - satysfakcja z mojego pierwszego w życiu "pudła" :mrgreen: . Dziękuję też Wojtkowi za wspaniałe prowadzenie łódki i naukę regat, Marcie za możliwość zastąpienia jej przy szotach foka oraz wszystkim współuczestnikom za zdrową rywalizację.

syrenka

Wysłany: 2017-09-18, 08:01    [Cytuj]

3 raz na wodzie
2 raz na regatach
1 raz spinka przed startem (dotarło czym jest regatowe pływanie) ale też wielka frajda i radość
OOOOOOOOOgromne podziękowania dla Andrzeja Drago za zaproszenie, naukę i możliwość pływania i prośba o następne.....

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-18, 11:47    [Cytuj]

Wrzucam filmik ze startu do 4-tego wyścigu. Jest to widok z pokładu Wira. Film zaczyna się na 1m 20s od sygnału startu. Wystartowaliśmy ze znakomitej pozycji, na górnej boi zameldowaliśmy się jako pierwszy jednokadłubowiec...
Jeszcze tuż przed startem wytracaliśmy parę sekund nurkując i potem wychodząc na statek, bo byliśmy za szybcy...

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2017-09-18, 11:51    [Cytuj]

Jak mawiał Trener Tysiąclecia - "gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala"
O czym rozmawialiście, skoro zamiast ścieżki live z pokładu jest muzyka?? :lol:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-18, 12:01    [Cytuj]

Piotr Lewandowski napisał/a:
Jak mawiał Trener Tysiąclecia - "gra się na tyle, na ile przeciwnik pozwala"
O czym rozmawialiście, skoro zamiast ścieżki live z pokładu jest muzyka?? :lol:

He, he, Padały różne żeglarskie słowa... :roll:

, a tak po prawdzie to jeszcze nie wiem jak w edytorze filmów (bo skracałem/wycinałem kawałek filmu) pozbyć się tej muzyki, na rzecz oryginalnej ścieżki dźwiękowej.
Ale i tak na oryginalnej rozmów nie było słychać, tylko jęki z pracy jachtu przenoszone na podporę masztową, gdzie była zainstalowana kamerka pokładowa w opakowaniu, a przez to opakowanie nie zbierała rozmów w kokpicie.

Mamy materiał filmowy z całego dnia regatowego. Wstawię najciekawsze momenty, ale dopiero pewnie wieczorem, bo dużo czasu edycja zajmuje... :-D

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-18, 14:39    [Cytuj]

Widziane z pokładu Wira:
Start do 3-go wyścigu i odłożenie się na czysty wiatr lewego halsu. Trudność polegała na tym, że trzeba było przejść za rufą prawohalsowego nawietrznego Maxusa 26, a przez dziobem jednego z katamaranów chodzących trochę pełniej, ale szybciej.

zeglarz_portowy

Wysłany: 2017-09-18, 17:23    [Cytuj]

W imieniu organizatorów chciałbym bardzo podziękować wszystkim za udział w naszych regatach :) Cieszymy się bardzo, że byliście tego dnia z nami, zwycięzcom gratulujemy a wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę na wodzie i na lądzie ;) Dziękujemy również za wszystkie miłe słowa, które usłyszeliśmy osobiście i które pojawiły się po regatach na forum. Nie możemy doczekać się kolejnych regat, które na pewno odbędą się w przyszłym roku. Liczymy również na obecność wszystkich, którzy z różnych powodów nie pojawili się na starcie w ten weekend. Do zobaczenia za rok, mamy nadzieję, że spotkamy się jednak wcześniej :)

<|węzełek

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2017-09-18, 17:49    [Cytuj]

Gratulacje dla Wszystkich którzy się stawili i ukończyli! :-D

~jachtyzklasą

Wysłany: 2017-09-18, 18:17    [Cytuj]

pough napisał/a:
Wrzucam filmik ze startu do 4-tego wyścigu..... Wystartowaliśmy ze znakomitej pozycji,

Przeciwnicy byli na linii startu bardzo pobłażliwi dla Was :mrgreen:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-18, 18:23    [Cytuj]

jachtyzklasą napisał/a:
pough napisał/a:
Wrzucam filmik ze startu do 4-tego wyścigu..... Wystartowaliśmy ze znakomitej pozycji,

No fakt, byli pobłażliwi... ale nie mieli innego wyjścia... :mrgreen:

~jachtyzklasą

Wysłany: 2017-09-18, 18:24    [Cytuj]

pough napisał/a:
jachtyzklasą napisał/a:
pough napisał/a:

No nie wiem czy nie mieli :mrgreen:

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-18, 19:07    [Cytuj]

jachtyzklasą napisał/a:
pough napisał/a:
jachtyzklasą napisał/a:
pough napisał/a:

No nie wiem czy nie mieli :mrgreen:

Uwierz mi... :mrgreen:

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 20:18    [Cytuj]

To ja trochę o pięknie żagli dodatkowych

IMG_3738.JPG
Plik ściągnięto 18 raz(y) 2,9 MB

<|Andrzej Drago

Wysłany: 2017-09-18, 20:19    [Cytuj]

trudach i jak palą