FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Regaty na Zalewie Zegrzyńskim i ekipa www.mazury.info.pl
Autor Wiadomość
<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-09-04, 14:03    [Cytuj]

Panowie, wielkie gratulacje !

Mała uwaga do obwieszczenia :

Chyba nie ma takiego jachtu, jak Focus 680.
Jest Focus 650, 690, a potem 730.

No i te nieznośne literówki, powtarzające się
przez wszystkie obwieszczenia, m.in. błąd w nazwisku
brata Maćka.

MirekMoz

Wysłany: 2017-09-04, 14:09    [Cytuj]

pough napisał/a:
Mam więcej czasu na planowanie taktyki. Potrafię teraz przewidzieć dużo więcej i dalej na przód niż to było gdy byłem za sterem. Widzę gdzie chodzą wiatry i jakie, widzę cały akwen regat.

Proponuję to "wężykiem, wężykiem". Jako jedyni (chyba) mieliście trzy osoby na pokładzie. Funkcja sternika była oddzielona od taktyka. Przypuszczam, że to miało duży wpływ na końcowe zwycięstwo. Dlatego dziwię się, że inne załogi były tylko dwu-osobowe.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-04, 14:15    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Panowie, wielkie gratulacje !

Mała uwaga do obwieszczenia :

Chyba nie ma takiego jachtu, jak Focus 680.
Jest Focus 650, 690, a potem 730.

No i te nieznośne literówki, powtarzające się
przez wszystkie obwieszczenia, m.in. błąd w nazwisku
brata Maćka.

Jest Focus 680 i jeszcze Focus 750. Pierwszy startował z nami na Mistrzostwach Polski w klasie T2 w tym roku i na Mistrzostwach W-wy w ostatni weekend. Drugi wygrał Mistrzostwo Polski w klasie T3 w tym roku.

Literówki to wynik wpisania do arkusza komputerowego z błędem i każdorazowo drukowania wyników z błędem.
To albo pomyłka sędziego, albo niewyraźne pismo w zgłoszeniu przez sternika i brak sprostowania tego u sędziego.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-04, 14:21    [Cytuj]

MirekMoz napisał/a:
pough napisał/a:
Mam więcej czasu na planowanie taktyki. Potrafię teraz przewidzieć dużo więcej i dalej na przód niż to było gdy byłem za sterem. Widzę gdzie chodzą wiatry i jakie, widzę cały akwen regat.

Proponuję to "wężykiem, wężykiem". Jako jedyni (chyba) mieliście trzy osoby na pokładzie. Funkcja sternika była oddzielona od taktyka. Przypuszczam, że to miało duży wpływ na końcowe zwycięstwo. Dlatego dziwię się, że inne załogi były tylko dwu-osobowe.

Dwu osobowe załogi też sobie dobrze radzą z taktyką, a na słabych wiatrach zyskują wagę jednego załoganta. ;-)

Pisząc, że miałem więcej czasu bardziej chodziło mi, że gdy zdobywałem wiedzę regatową z pozycji sternika miałem mniej czasu na analizy sytuacji niż z pozycji załoganta ogarniającego taktykę i trzymającego się szotów grota... ;-)

To było dla mnie również doświadczenie i teraz już szybciej i łatwiej ogarniam taktykę i z pozycji sternika nie będzie mi już tak przeszkadzała... ;-)

To kwestia doświadczenia i sternicy w większości załóg ogarniają taktykę i strategię wyścigu.
Natomiast załoga zwłaszcza na kursach pełnych patrzy i komunikuje co robią konkurenci z tyłu i co się dzieje z wiatrem, który dopiero ma przyjść zza pleców sternika. ;-)
Taka współpraca załogi ze sternikiem jest bardzo ważna. ;-)
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-09-04, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

MirekMoz

Wysłany: 2017-09-04, 14:42    [Cytuj]

pough napisał/a:
To kwestia doświadczenia i sternicy w większości załóg ogarniają taktykę i strategię wyścigu.
Natomiast załoga zwłaszcza na kursach pełnych patrzy i komunikuje co robią konkurenci z tyłu i co się dzieje z wiatrem, który dopiero ma przyjść zza pleców sternika. ;-)

Piszesz o współpracy w załodze dokładnie to co wyczytałem w internecie. Z doświadczenia ostatniego pływania na genakerze wiem, że jak jestem sternikiem to pilnuję jak układa się lik przedni genakera i zgrywam się z trymerem. Na rozglądanie się za wiatrem i jachtami za plecami nie starczało mi mocy obliczeniowych i procesor w głowie się zatykał. ;-)

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-09-04, 14:56    [Cytuj]

MirekMoz napisał/a:
pough napisał/a:

Piszesz o współpracy w załodze dokładnie to co wyczytałem w internecie. Z doświadczenia ostatniego pływania na genakerze wiem, że jak jestem sternikiem to pilnuję jak układa się lik przedni genakera i zgrywam się z trymerem. Na rozglądanie się za wiatrem i jachtami za plecami nie starczało mi mocy obliczeniowych i procesor w głowie się zatykał. ;-)

A jednak doświadczone załogi dają radę. ;-) Nie wiem czym płynąłeś w regatach ale masz przynajmniej jednego załoganta. Albo załogant Ci nadaje sytuację za plecami, albo Ci nadaje co się dzieje na genakerze/spinakerze/foku i na podstawie tych informacji podejmujesz decyzje.
To wszystko jest zgraniem załogi i wypracowana współpraca. Doświadczeni żeglarze potrafią się w miarę szybko zgrać i podzielić obowiązki. ;-) Gorzej gdy na burcie masz więcej niż jedną koncepcję. :-P

Po za tym jako sternik czujesz na sterze i całym sobą co się dzieje z jachtem.
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-09-04, 15:05, w całości zmieniany 2 razy  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-09-05, 19:45    [Cytuj]

pough napisał/a:
(...) Jest Focus 680 (...) startował z nami na Mistrzostwach Polski w klasie T2 w tym roku i na Mistrzostwach W-wy w ostatni weekend. (...)

:oops: :oops: :oops:

Ależ oczywiście, to ta nowa łódka, która była pokazywana na BS '16.
Myślałem o starych Focusach.
Ale babol, sorry.
:oops: :oops:

Stawiam karną kolejkę na JRF.

[ ODPOWIEDZ ]