FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

MTSW 2019

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Atrakcje w okolicy miejscowości Sorkwity
Autor Wiadomość
tom940

Wysłany: 2017-06-16, 10:50   Atrakcje w okolicy miejscowości Sorkwity [Cytuj]

Witam serdecznie :)

Razem z moją kobietą miejsce na wypoczynek wybraliśmy w pensjonacie Gieland w okolicy miejscowości Sorkwity.
Miejsce wydaję się być bardzo spokojne, do większych miejscowości m.in Mrągowa nie jest daleko.
Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was posiada wiedzę na temat tamtejszych rejonów i atrakcji lub miejsc, w które warto się wybrać?
Czy jest jakiś szlak rowerowy bądź miejsca gdzie można się wybrać na całodzienną wyprawę rowerową :) Oczywiście biorę pod uwagę również jeziora by popływać na rowerku wodnym.
Pierwszy raz będę na mazurach stąd też moje pytania odnośnie ciekawych miejsc.
Pozdrawiam :)

<|dareq

Wysłany: 2017-06-18, 19:16    [Cytuj]

Do Sorkwit jeździłem kiedyś bardzo często do ośrodka który mieścił się w zamku w Sorkwitach i w zasadzie to główna atrakcja okolicy , jest jeszcze stary kościółek do zwiedzenia też w Sorkwitach. Największą atrakcją są jednak jeziora, w Sorkwitach rozpoczyna się szlak Krutynii i między innymi z ośrodka PTTK można wypożyczyć kajaki i zwiedzić kawałek szlaku, nawet z noclegiem np. w Bieńkach po wcześniejszym zarezerwowaniu domku lub lepiej w zabranym ze sobą namiocie.
Kiedyś w okolicy było dużo ośrodków wczasowych i było ciasno ale zostały po nich tylko kikuty zabudowy i obecnie jest tam spokój i cisza.
Nie wiem jaki status ma obecnie zamek w Sorkwitach bo nie byłem tam kilka lat, ale była tam w części restauracja a reszta niezagospodarowana. Po drugiej stronie jeziora patrząc z zamku jest stary cmentarz byłych właścicieli kiedyś bardzo zaniedbany nie wiem jak teraz.
Nic nie napiszę o wycieczkach rowerowych bo głównie preferuję wodę ale wiem że da się pojeździć w okolicy.
Można zrobić sobie wycieczkę samochodem do Mrągowa ale o atrakcjach w tym mieście proponuję poczytać w necie.
Pozdrawiam i życzę dobrego wypoczynku :-D
Ostatnio zmieniony przez dareq 2017-06-18, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]