FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mazury.info.pl
2017-06-09, 14:24
Jaka łódź motorowa
Autor Wiadomość
funyo

Wysłany: 2017-05-22, 14:18    [Cytuj]

Cóż, po prostu gros mazurskich hausbotów jest wyposażona w silnik przyczepny lub stacjonarny z zetką, które to napędy robią za ster. Natomiast nawet w przypadku napędu stacjonarnego z wałem stałym, ster, a właściwie jego trzon, nie musi przechodzić przez dno, może być montowany właśnie na pawęży (zdjęcie poglądowe poniżej).
Tak czy siak, zdecydowana większość Weekendów, Calypso i im podobnych ma na pawęży silnik przyczepny.

ster.jpg
Plik ściągnięto 1407 raz(y) 52,61 KB

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-22, 14:44    [Cytuj]

Ten Twój hausbot to chyba dawno nie był na wodzie. Od czasów PRL-u?

funyo

Wysłany: 2017-05-22, 21:27    [Cytuj]

Co najmniej ;-)
Ale rzecz w tym, że informacje podawane w opisach mogą być mylące i warto je weryfikować. Niedawno miałem podobny przypadek związany z samochodem - w ogłoszeniu napisano, że auto ma system start/stop, a w rzeczywistości miało po prostu zamiast stacyjki przycisk uruchamiania z napisem start/stop ;-)
Nie zawsze ten, co pisze ogłoszenie zna się na tym co opisuje. :roll:

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-05-22, 21:50    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Nie zawsze ten, co pisze ogłoszenie zna się na tym co opisuje. :roll:

Zastanawiam się czy już mnie obraziłeś, czy dopiero próbujesz :-P

funyo

Wysłany: 2017-05-22, 22:36    [Cytuj]

Raczej nie posądzałbym Cię o pomylenie steru głębinowego ze strumieniowym w omawianym tu wcześniej przypadku Calypso...
...ale jeśli jednak popełniłeś ten "opis", to nie powinieneś czuć się urażony trafnością mojej uwagi... :-P ;-)

~don alonso

Wysłany: 2017-05-23, 09:19    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
don alonso napisał/a:
Pływam od 10 lat jachtami motorowymi. Dlatego rekomendowałem Weekenda dla 7 osób. Ale i tak 7 osób to duże wyzwanie na niewielkim jachcie. Max co pływamy to 4 osoby dorosłe i 2 dzieci na trójkabinowej Nautice 1000.

Bardzo chętnie popłynął bym na Nautice 1000 ale trzeba liczyć siły na zamiary (czytaj gotówka do wydania) - jest bardzo duża różnica w cenie między tą łodzią, którą proponujesz a Weekendem czy Calypso.

Dzięki jednak za Twoje zdanie :)

Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego rekomendowałem Weekenda. Z załogą na łodce jest tak, jak jest pogoda to nie ma problemu, jak pada i zimno, no to może być trochę ciasno.

PiotrL

Wysłany: 2017-05-31, 08:35    [Cytuj]

To mogę się z Wami podzielić :)
Wybraliśmy wspólnie w rodzince łódź motorową Weekend 820 z siedmioma kojami :) ruszamy 1 lipca!
Port "macierzysty" jezioro Boczne.

Jestem zupełnie zielonym motorowodniakiem na WJM choć mam patent motorowodny od 30 lat!
Jak macie jakieś podpowiedzi i rady to chętnie skorzystam :) Np. gdzie cumować na nocki itp.
Celem naszym głównym jest odpoczynek i dobra zabawa, troszkę powędkowanie oraz wizyta na jeziorze Śniardwy.

funyo

Wysłany: 2017-05-31, 09:08    [Cytuj]

Po prostu idźcie na żywioł, róbcie co chcecie, nocujcie tam, gdzie się Wam spodoba, a do brzegów podchodźcie powoli. Dobrej zabawy i pogody!

PiotrL

Wysłany: 2017-05-31, 09:52    [Cytuj]

funyo napisał/a:
Po prostu idźcie na żywioł, róbcie co chcecie, nocujcie tam, gdzie się Wam spodoba, a do brzegów podchodźcie powoli. Dobrej zabawy i pogody!

Taki mam zamiar iść na spontanie :)
Jednak gdzieś trzeba będzie zawinąć aby naładować troszkę prądu (nie wiem jak to jest z tym prądem i co ile dni trzeba się gdzieś podłączyć) ;)

<|dareq

Wysłany: 2017-05-31, 21:54    [Cytuj]

PiotrL napisał/a:
funyo napisał/a:

Jednak gdzieś trzeba będzie zawinąć aby naładować troszkę prądu (nie wiem jak to jest z tym prądem i co ile dni trzeba się gdzieś podłączyć) ;)

Z prądem to jest różnie, może starczyć na kilka dni a może tylko na jedną noc lub krócej.
Głównym pożeraczem prądu jest lodówka i tu zależy jaka i jaki jest akumulator, a tego trzeba się dowiedzieć od czarterodawcy. Ważne jest też to czy jest ładowanie akumulatorów z silnika.

~Luke

Wysłany: 2017-05-31, 22:01    [Cytuj]

dareq napisał/a:
PiotrL napisał/a:
funyo napisał/a:

Z prądem to jest różnie, może starczyć na kilka dni a może tylko na jedną noc lub krócej.
Głównym pożeraczem prądu jest lodówka i tu zależy jaka i jaki jest akumulator, a tego trzeba się dowiedzieć od czarterodawcy. Ważne jest też to czy jest ładowanie akumulatorów z silnika.

A to nie jest tak, że na łodziach o napędzie spalinowym (houseboty) zawsze jest ładowanie z silnika? Brak alternatora byłby jakimś absurdem!

<|dareq

Wysłany: 2017-05-31, 22:51    [Cytuj]

Luke napisał/a:
dareq napisał/a:
PiotrL napisał/a:
funyo napisał/a:

A to nie jest tak, że na łodziach o napędzie spalinowym (houseboty) zawsze jest ładowanie z silnika? Brak alternatora byłby jakimś absurdem!

Nie wiem czy jest zawsze mało pływam na motorowych ale jak jest to trzeba by się dowiedzieć czy ładuje wszystkie akumulatory czy tylko rozruchowy, trochę teoretyzuję ale łódki różnią się od siebie i o szczegóły trzeba się dopytać. Na łódce może być kilka akumulatorów do rozruchu do steru strumieniowego, bytowy i mogą być różnie ładowane. Niektóre łódki mają też ładowanie z paneli słonecznych ale też nie koniecznie ładowane są wszystkie tylko np. bytowy.
pozdro

PiotrL

Wysłany: 2017-05-31, 23:23    [Cytuj]

Cytat:

??
Nie wiem dokładnie - będę pierwszy raz płyną housebotem
Na tym wynajętym nie ma na pewno paneli słonecznych.
Ostatnio zmieniony przez PiotrL 2017-05-31, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  

jacekV
[Usunięty]

Wysłany: 2017-06-01, 06:42    [Cytuj]

Odpytaj dobrze osobę przekazującą jacht. Często w takich przypadkach jest "deficyt" prądu.

Lodòwka, jak już ktoś napisał, jest głòwnym odbiorcą prądu, a ładowanie z silnika nie zawsze wydajne. Może się okazać że np. ogrzewanie postojowe jest tylko ozdobą i działa (wystartuje) tylko jak jesteś podłączony do prądu w porcie.

PiotrL

Wysłany: 2017-06-05, 10:11    [Cytuj]

jacekV napisał/a:
Odpytaj dobrze osobę przekazującą jacht. Często w takich przypadkach jest "deficyt" prądu.

Lodòwka, jak już ktoś napisał, jest głòwnym odbiorcą prądu, a ładowanie z silnika nie zawsze wydajne. Może się okazać że np. ogrzewanie postojowe jest tylko ozdobą i działa (wystartuje) tylko jak jesteś podłączony do prądu w porcie.

Odpytam osobę czarterującą :)
Całkiem możliwe że lodówka jest głównym odbiorcą prądy - można powiedzieć pożeraczem - ale też bardzo potrzebnym wyposażeniem na łodzi.

PiotrL

Wysłany: 2017-07-03, 10:58    [Cytuj]

Jestem na WJM na łodzi Weekend 820 jest ok ale już wiem że ster strumieniowy by się bardzo przydał

[ ODPOWIEDZ ]