FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Boatshow 2017
Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
VI Regaty o Puchar SailForum 27 maja 2017 r.
Autor Wiadomość
~maciek 24

Wysłany: 2017-05-29, 21:26    [Cytuj]

Zgadzam się z Mariuszem ,że trochę zbyt późno dowiedzieliśmy się w jakich klasach płyniemy ale myślę że było w miarę sprawiedliwie . Cieka jestem co Nasi organizatorzy wymyślą w tej kwestii może należy wyciągnąć jakieś wnioski i odpowiednio wcześniej ogłosić podział lub go wcale nie ogłaszać żałuję że nie byliśmy na części integracyjnej tym bardziej nie mogę doczekać się piątku . Pozdrawiam Maciek

~extant

Wysłany: 2017-05-30, 07:44    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
... ale myślę że było w miarę sprawiedliwie ...

... np. przeniesienie na godzinę przed startem "Smoczycy" Sławka z T1 do klasy sportowej w żadnej mierze nie było "sprawiedliwe". Myślę, że gdyby wiedział o tym odpowiednio wcześniej pewnie postarałby się chociaż o jakiegoś spina.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-05-30, 08:00, w całości zmieniany 3 razy  

~czoboki
ZMiK

Wysłany: 2017-05-30, 08:35    [Cytuj]

extant napisał/a:
maciek 24 napisał/a:

... np. przeniesienie na godzinę przed startem "Smoczycy" Sławka z T1 do klasy sportowej w żadnej mierze nie było "sprawiedliwe".

Cóż, tak zdecydowano. :-/ Weszliśmy na metę zamykając klasę Sport, zaledwie 50 min po przedostatnim jachcie w klasie. Całkiem dobrze, biorąc pod uwagę długość kadłuba Smoczycy i brak dodatkowego żagla. :-D :-D :-D
Fakt, trochę szkoda, ale co tam. Dzięki temu, mieliśmy ze Sławkiem weekend na żaglach bez większego ciśnienia ;-) .
Ostatnio zmieniony przez czoboki 2017-05-30, 08:36, w całości zmieniany 2 razy  

mmaacc

Wysłany: 2017-05-30, 20:50    [Cytuj]

extant napisał/a:
maciek 24 napisał/a:

... np. przeniesienie na godzinę przed startem "Smoczycy" Sławka z T1 do klasy sportowej w żadnej mierze nie było "sprawiedliwe". Myślę, że gdyby wiedział o tym odpowiednio wcześniej pewnie postarałby się chociaż o jakiegoś spina.

Stanę w obronie sędziego. To nie regaty AC. Nie spodziewasz się chyba, ze zostanie rozpisana szczegółowa specyfikacja warunków technicznych kwalifikujących jacht do klasy a, czy b... Zostały przyjęte proste zasady. Proste, czyli z natury rzeczy nieidealne... Zgodnie z tymi zasadami Smoczyca została uznana za jacht regatowy... :) I to jest sprawiedliwe, choć również nieżyciowe... Niesprawiedliwe byłoby naciąganie tych zasad dla - akurat w tym przypadku - Sławka.
Skoro są kontrowersje - a są zawsze...- , to jest to dobry zaczyn do ożywionej dyskusji nad nowa edycją zasad na regaty AD 2018. Długie zimowe wieczory juz za pół roku... Niestety... :)

~maciek 24

Wysłany: 2017-05-30, 21:52    [Cytuj]

Pisząc , że było to w miarę sprawiedliwe myślałem o swojej łódce bo gdyby był pierwotny podział byłbym w klasie T1 wiec było by to niesprawiedliwe wobec krótszych łódek z mieczami uchylnymi szkoda tylko że nie zostało to wcześniej ogłoszone może zmobilizowało by mnie do użycia spinakera a tak dalej nie wiem jak to robić :-/ .Jak napisał młodszy Maciek nie są to regaty klasowe więc trudno o opracowanie równych zasad dla wszystkich uczestników każdy więc powinien znaleźć rywala dla siebie i nie dać się ograć . Mi się udało ale przy słabszym wietrze sytuacja będzie odwrotna . Pozdrawiam Maciek

mmaacc

Wysłany: 2017-05-30, 22:32    [Cytuj]

maciek 24 napisał/a:
nie wiem jak to robić :-/

Chętnie pokarzę Ci podstawy (bo tylko tyle wiem... :oops: ) , a potem będziesz się szkolił dalej sam... :)

~extant

Wysłany: 2017-05-31, 05:03    [Cytuj]

mmaacc napisał/a:
extant napisał/a:
maciek 24 napisał/a:

Stanę w obronie sędziego. To nie regaty AC. Nie spodziewasz się chyba, ze zostanie rozpisana szczegółowa specyfikacja warunków technicznych kwalifikujących jacht do klasy a, czy b... Zostały przyjęte proste zasady. Proste, czyli z natury rzeczy nieidealne... Zgodnie z tymi zasadami Smoczyca została uznana za jacht regatowy... :) ...

Maćku, zanim skomentujesz czyjąś wypowiedź spróbuj najpierw przeczytać ze zrozumieniem to co chcesz skomentować - nie mam żadnych uwag co do samych zasad podziału na klasy, moja jedyna uwaga dotyczy tego, że zasady te zostały ogłoszone dopiero na godzinę przed startem ! :-/

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-05-31, 07:50    [Cytuj]

Ja tam tylko przypomnę od zarania wszystkich forumowych regat wypowiadane zdania, a nawet kłótnie, że szybry to ściganci. W myśl tego, nie powinno się psuć zabawy załogom jachtów turystycznych z podstawowym wyposażeniem.

Gdybyś na szybrze wygrał klasę turystyczną, wynik byłby kwestionowany przez tych bez szybra, a jeśli ktoś już ma element wyposażenia uznawanego za sportowe, to niech sobie zadba o pozostałe elementy...

Sam wiesz jakie zawsze były i są komentarze. "Przed nami są dobre jachty, a za nami słabi sternicy" ;-)

Poza tym żagle dodatkowe w tamtych warunkach niewiele dodały. Długo na podstawie utrzymywałem się razem z Marianem. Derget również nie miał optymalnego ciśnienia na genakerze. Na wąskich Bełdanach latające w większości trasy były dodatkową pracą nie dającą zysku, a może nawet stratę. Tylko na Kamieńskim i Wygryńskim rozlewisku wydawały i właśnie tam Marian odjechał. Ale w założeniach dla Mariana cele były inne i dlatego jechał na genakerze cały czas... :-)
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-05-31, 07:51, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2017-05-31, 08:01    [Cytuj]

pough napisał/a:
Ja tam tylko przypomnę od zarania wszystkich forumowych regat wypowiadane zdania, a nawet kłótnie, że szybry to ściganci. W myśl tego, nie powinno się psuć zabawy załogom jachtów turystycznych z podstawowym wyposażeniem.

Gdybyś na szybrze wygrał klasę turystyczną, wynik byłby kwestionowany przez tych bez szybra...

Naprawdę zaczynam się zastanawiać, czy na tym forum ktokolwiek jeszcze CZYTA, czy wszyscy teraz już tylko PISZĄ ! :-/

Po raz kolejny i mam nadzieję, że już po raz ostatnio powtórzę, że nie miałem i nie mam (proszę przeczytać ze zrozumieniem wszystkie moje w tej sprawie wypowiedzi) żadnych uwag co do samych zasad podziału na klasy, moja jedyna uwaga dotyczy tego, że zasady te zostały ogłoszone dopiero na godzinę przed startem.

pough napisał/a:
... a jeśli ktoś już ma element wyposażenia uznawanego za sportowe, to niech sobie zadba o pozostałe elementy...

No właśnie - dobrze byłoby dać taka możliwość "zadbania o pozostałe elementy"... co zdecydowanie nie jest już możliwe do zrobienia na GODZINĘ PRZED STARTEM !
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-05-31, 08:10, w całości zmieniany 2 razy  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-05-31, 08:25    [Cytuj]

Mariusz, cztaj ze zrozumieniem. Ten podział istnieje od zarania forumowych regat. Szybry to ściganty :!:
Czy jakby był ten już ogólnie przyjęty komunikat powtórzony przy ogłoszeniu to byś zrezygnował ze startu?

Ja bardziej patrzę na klasyfikację ogólną i czasy żeglugi i tam oceniam realny wynik możliwości jachtu i załogi w stosunku do możliwości innych jachtów i załóg...
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-05-31, 08:27, w całości zmieniany 2 razy  

~extant

Wysłany: 2017-05-31, 08:34    [Cytuj]

pough napisał/a:
Mariusz, cztaj ze zrozumieniem. Ten podział istnieje od zarania forumowych regat. Szybry to ściganty :!: ...

A czy tak właśnie było np. na regatach SF w 2016 ?? - NIE ! - w zeszłym roku klasa sportowa to były TYLKO żagle dodatkowe !

pough napisał/a:
Czy jakby był ten już ogólnie przyjęty komunikat powtórzony przy ogłoszeniu to byś zrezygnował ze startu?...

Jak dotąd nie było żadnego "ogólnie przyjętego komunikatu" - gdyby "nowe" zasady klasy sportowej były znane odpowiednio wcześniej to pewnie postarałbym się (i nie tylko ja) załatwić sobie spina... lub chociaż lepszego foka.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-05-31, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-05-31, 08:39    [Cytuj]

extant napisał/a:
pough napisał/a:
Mariusz, cztaj ze zrozumieniem. Ten podział istnieje od zarania forumowych regat. Szybry to ściganty :!: ...

A czy tak właśnie było np. na regatach SF w 2016 ?? - NIE ! - w zeszłym roku klasa sportowa to były TYLKO żagle dodatkowe !

I później były komentarze, że lepszy wynik był zasługą szybra...

PS. Nie rozumiem problemu. Z tabeli ogólnej na własny użytek masz swoją pozycję. Start był przecież wspólny.
Byłeś 7 wg klasyfikacji sportowej, byłbyś 5 wg klasyfikacji T2 i byłeś 11 ogólnie.
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-05-31, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2017-05-31, 08:47    [Cytuj]

Robert, zrozum wreszcie, że ja w pełni zgadzam się z tym, że szybry powinny być w klasie sportowej !!!

Za to uważałem i nadal tak uważam, że z zasadami podziału na klasy (tak jak to robi się zazwyczaj) uczestnicy regat powinni mieć możliwość zapoznania się znacznie wcześniej, niż dopiero na godzinę przed startem na odprawie sterników !

Czy jest to już dla Ciebie wreszcie jasne ??

Barbarossa

Wysłany: 2017-05-31, 08:50    [Cytuj]

Jako że zostałem wywołany wraz ze Smoczycą do tablicy pozwolę zabrać głos.
W całym wątku o edycji regat 2017 jest mowa tylko że klasa sport jest dla żagli dodatkowych nic o szybrach, tak też było w ubiegłej edycji w której startowałem w. T1. Informacja o tym że szybrowego idą to klasy sport została podana wraz z zawiadomieniem w dniu regat. To tyle faktów.
Gdyby zawiadomienie o regat było podane wraz z ustaleniem terminu tak jak to powinno być miałbym czas żeby dorozbroić Smoczyce, zmienić jacht, pójśc do innej załogi czy wybrać inne regaty. A tak wyszło jak wyszło. Trudno każdy uczy się na błędach.
To jest mój komentarz czy komuś się on podoba czy nie.
Pozdrawiam!
Ps. Prosze mnie nie wciągać do dyskusji. Dziękuję
Ostatnio zmieniony przez Barbarossa 2017-05-31, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-05-31, 08:59    [Cytuj]

extant napisał/a:
Czy jest to już dla Ciebie wreszcie jasne ??

Ale nie denerwuj się...

Nie rozumiem problemu.
Z tabeli ogólnej na własny użytek masz swoją pozycję. Start był przecież wspólny.
Byłeś 7 wg klasyfikacji sportowej, byłbyś 5 wg klasyfikacji T2 i byłeś 11 ogólnie.

Co realnie zmieniłby w tym przypadku prawidłowy NOR? To nie Puchar Ameryki czy Mistrzostwa Świata...

PS... W zasadzie to Wir i Fanaberia, które przyszły na metę przed Tobą były w takiej samej sytuacji jak Ty (szyber bez żagli dodatkowych), więc gdyby też przenieść ich do T2, to Ty w T2 miałbyś 7-me a nie 5-te miejsce
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-05-31, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  

~extant

Wysłany: 2017-05-31, 09:06    [Cytuj]

pough napisał/a:

Nie rozumiem problemu. (...)
Co realnie zmieniłby w tym przypadku prawidłowy NOR? ...

Nie rozumiesz problemu, czy nie chcesz zrozumieć ?? - przecież sam napisałeś, że ->

pough napisał/a:
... a jeśli ktoś już ma element wyposażenia uznawanego za sportowe, to niech sobie zadba o pozostałe elementy...

Właśnie zmieniło by się np. to, że miałbym wtedy możliwość - tak jak to sam napisałeś powyżej - "zadbania sobie o pozostałe elementy wyposażenia uznawanego za sportowe".
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-05-31, 09:08, w całości zmieniany 1 raz  

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-05-31, 09:16    [Cytuj]

extant napisał/a:
, że miałbym wtedy możliwość - tak jak to sam napisałeś powyżej - "zadbania sobie o pozostałe elementy wyposażenia uznawanego za sportowe".

I zrobiłbyś to ?...
Myślę, że tak czy inaczej jechałbyś tym właśnie jachtem z takim samym sprzętem... Ale to tylko moje zdanie...

~extant

Wysłany: 2017-05-31, 09:29    [Cytuj]

pough napisał/a:
extant napisał/a:
, że miałbym wtedy możliwość - tak jak to sam napisałeś powyżej - "zadbania sobie o pozostałe elementy wyposażenia uznawanego za sportowe".

I zrobiłbyś to ?...

Miałby możliwość zrobienia.
pough napisał/a:
Myślę, że tak czy inaczej jechałbyś tym właśnie jachtem z takim samym sprzętem...

Źle myślisz i źle, że mylisz tylko o mnie :mrgreen: :-P - w tej sprawie już trzy osoby w tym temacie wypowiedziały się, że gdyby wcześniej wiedziały o zmianie zasad przydziału do klasy sportowej to pomyślałyby o "dozbrojeniu" swoich łódek np. w spiny.
Ostatnio zmieniony przez extant 2017-05-31, 09:32, w całości zmieniany 4 razy  

~maciek 24

Wysłany: 2017-05-31, 09:29    [Cytuj]

Panowie żeby nasze dyskusje nie były bezowocne należałoby zapytać co w tej sprawie mają do powiedzenia organizatorzy i sędzia regat ale chyba nie na tym forum . ja startowałem pierwszy raz i nie wiem jaki podziały były w innych latach ale w całym wątku regat 2017 nie było ani słowa o tym ,że rodzaj miecza będzie decydował o przynależności do klasy i to są fakty ,dlatego zgadzam się z Mariuszem i Sławkiem że tego typu podział mógł być wcześniej ogłoszony . I na tym koniec moich uwag. Pozdrawiam Maciek

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2017-05-31, 10:28    [Cytuj]

Panowie. Nie neguję, że informacja powinna być w zawiadomieniu. Tu macie rację.
Realnie jednak nie uważam, że coś to by zmieniło. Maciek nie gniwaj się, ale stawiam, że w tych warunkach ze spinem mógłbyś wykręcić gorszy wynik niż na podstawie...
Ostatnio zmieniony przez pough 2017-05-31, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  

[ ODPOWIEDZ ]