FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drzewa przy drogach - wycinać czy nie?

Czy jesteś za/przeciw wycinaniu drzew przy mazurskich drogach?
Jestem za. Bezpieczeństwo na drodze jest bezcenne.
30%
 30%  [ 49 ]
Wycinka tak ale tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych
36%
 36%  [ 59 ]
Godzę się na wycinkę drzew ale TYLKO przy głównych drogach
10%
 10%  [ 17 ]
Jestem przeciw. Ochrona przyrody jest najważniejsza.
22%
 22%  [ 36 ]
Głosowań: 161
Wszystkich Głosów: 161

Autor Wiadomość
~plitkin
Stangret

Wysłany: 2018-03-01, 22:19    [Cytuj]

Kolega tak zaginął. Poloneza rozcięło na 2 części.

~Tomek J

Wysłany: 2018-03-02, 08:16    [Cytuj]

Świerszcz napisał/a:
.https://vimeo.com/194817447

Prędkość jeszcze nie zawrotna 98 km/h, uderzenie pod bardzo wrednym kątem ( jeden z najwredniejszych) symulowane w drzewo

Ale chyba zgodzimy się co do tego że na tamtej wyboistej drodze pod Braniewem (o ewentualnym oblodzeniu już nie mówiąc) nawet te 98km/h to tak co najmniej 3 razy za dużo? Chcieli resory przetestować?

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2018-03-02, 08:17, w całości zmieniany 1 raz  

~Świerszcz

Wysłany: 2018-03-02, 13:25    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
Świerszcz napisał/a:
.https://vimeo.com/194817447

Prędkość jeszcze nie zawrotna 98 km/h, uderzenie pod bardzo wrednym kątem ( jeden z najwredniejszych) symulowane w drzewo

Ale chyba zgodzimy się co do tego że na tamtej wyboistej drodze pod Braniewem (o ewentualnym oblodzeniu już nie mówiąc) nawet te 98km/h to tak co najmniej 3 razy za dużo? Chcieli resory przetestować?

Tomek Janiszewski

3 razy zadużo? Tomek, czy wg Ciebie tylko ( i jedynie słuszne pociągi 8-) ;-) ) mogą jeździć szybko? :mrgreen:
Jeśli wychodzimy z założenia że samochody powinny poruszać się z prędkością konduktową, to nic nie stoi na przeszkodzie aby drzewa sadzić również na środku jezdni. :shock:
Tomek, na większości takich dróg w Polsce dozwoloną prędkością jest 90km/h. Skutki będą podobne, trzeba sobie jedynie zdawać sprawę, że nie wszyscy w Polsce jeżdżą autami nowymi, nie zawsze uderzenie będzie choćby podobne do testów zderzeniowych producenta ( przy 55 km/h) , ba nawet na pewno takie laboratoryjne nie będzie, nie zawsze będzie winą kierowcy ( a już najmniej jego pasażerów).

Transport wymyślono po to, aby ładunek z punktu A jak najszybciej dostarczyć do punktu B. Oczywiście w ramach rozsądnych kosztów. W transporcie nie chodzi o to żeby było bezpieczniej, tylko o to żeby było szybciej i taniej. Gdyby było inaczej ludzkość do dziś przemieszczałaby się piechotą.

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2018-03-02, 13:39    [Cytuj]

Tomka chcesz przekonać? :shock: :lol:

<|taras

Wysłany: 2018-03-02, 13:57    [Cytuj]

Znaczy skoro jest dopuszczone 90 to należy tyle albo i więcej walić bez względu na warunki?! Bo Tomek jak byk pisał o tej prędkości w odniesieniu do warunków

<|Tobo

Wysłany: 2018-03-02, 14:05    [Cytuj]

Proszę - używajcie nicków... ja też jestem Tomek...

A Tomek J założył jak większość, że auto z podanego linka, zdjęcia jechało bardzo szybko. Na jakiej podstawie? W/g moich doświadczeń uderzenie w drzewo już przy 50km/h może mieć tragiczne skutki. Jak widać z filmiku Świerszcza - duża prędkość + drzewo to żadnych szans, żadnych...
prędkość zawsze powinna być dostosowana do warunków i pisanie o tym kierowcom KIEROWCOM- bo co innego jak ktoś nie ma auta, nie prowadzi, jeździ tylko komunikacją publiczną) to jak przekonywanie, że woda w stanie ciekłym jest mokra.

~melloon

Wysłany: 2018-03-02, 19:15    [Cytuj]

Hmmm...
Przepisy są potrzebne, trudno jakie, bez nich byłby bur...el :-)
Co innego rozsądek. Dziś często słyszę że nie odśnieżone, nie posypane, nieoznaczone itp itd.
Jak zwaliłem sygnalizator, to nie obwiniałem nikogo innego. Była mega szklanka, ale to ja prowadziłem, to ja miałem przewidzieć wyślizgane miejsce, to ja zawaliłem. To było oczywiste jak śnieg w zimie. Dziś jest inaczej. Dziś winny jest każdy i wszystko , tylko nie kierujący, super "miszcz" zresztą...

~Świerszcz

Wysłany: 2018-03-02, 20:06    [Cytuj]

taras napisał/a:
Znaczy skoro jest dopuszczone 90 to należy tyle albo i więcej walić bez względu na warunki?! Bo Tomek jak byk pisał o tej prędkości w odniesieniu do warunków

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że drzewa stoją przy drogach zarówno przy dobrych, jak i przy złych warunkach...
A wszyscy którym się wydaje że wystarczy jak jeżdżą wolniej, to już nic im nie zagraża, niech lepiej porzucą tę myśl zakłamaną w założeniu. Bowiem cmentarze są pełne tych którzy jechali zgodnie z przepisami, mieli pierwszeństwo, albo byli li tylko pasażerami. Więc w kategoriach winy, niczego zarzucić im nie można. No ale jednak w wypadku zginęli...
Film zamieściłem po to właśnie, aby zmusić szanownych adwersarzy do uznania oczywistego faktu, że można być ofiarą nie koniecznie będąc sprawcą zdarzenia.
Można wpaść w poślizg na wodzie/lodzie/piachu/liściach/wysłodkach buraczanych/oleju/rozlanym ładunku kogoś kto jechał wcześniej/i cholera wie na czym jeszcze (!)...
Można dostać strzał w tylne koło od innego pojazdu, i lecieć pod takim kątem jak na tym filmie idealnie bokiem na drzewo.
Można wreszcie zwyczajnie mieć awarię w aucie której skutkiem będzie dokładnie to samo.
I to wszystko, może się wydarzyć przy pięknej pogodzie, przy prędkości dozwolonej, z zupełnego zaskoczenia.

Dlatego takie zero-jedynkowe postawy „że wystarczy jechać wolniej” uważam za nierozsądne. A niektórym się wydaje że wtedy jest gwarancja... może po prostu mało widzieli...
Ostatnio zmieniony przez Świerszcz 2018-03-02, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  

<|jaras63

Wysłany: 2018-03-02, 21:30    [Cytuj]

Świerszcz napisał/a:
może po prostu mało widzieli...

Albo możne za mało jeździli :-(

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-03-02, 23:19    [Cytuj]

Świerszczu... Jakbyś jechał z prędkością Oriona na podstawie w wietrze do 6B, to i awarii byś uniknął.
Są tacy, których nie przekonasz, bo wiedzą lepiej mimo mniejszej praktyki za kierownicą... :-/

~Świerszcz

Wysłany: 2018-03-03, 00:57    [Cytuj]

Wiem , wiem,
zgodnie z zasadą określoną jeszcze przez starożytnych Rzymian że : Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny (losu), ale też nikt nie skarży się na jakość własnego rozumu...
;-)
Podobnie żaden facet nie przyzna się że jest kiepski w łóżku, ani że marnie jeździ samochodem
8-) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Świerszcz 2018-03-03, 00:59, w całości zmieniany 2 razy  

~Rafał1960

Wysłany: 2018-03-03, 09:31    [Cytuj]

Mistrzowi Hołkowi też się omsknęła noga na gazie.
Biedny nie wiedział, że w zabudowanym zamiast 50 jechał 113 km/h.

A jakież finezyjne tłumaczenia.. Przyjemnie posłuchać

Cytat:
- nie przyjął mandatu twierdząc, że pomiar prędkości przeprowadzony przez policjantów może nie być precyzyjny.
- spieszył się na konferencję dotyczącą... bezpieczeństwa na drogach.
- jechaliśmy spokojnie, raczej nie szybciej niż 100 km/h
- pokazujemy, że w radiowozie ciśnienie kół jest sporo za niskie i to też zawyża wskazywaną prędkość

Ja rozumiem, że on jadąc 113 km/h ma lepsze panowanie nad samochodem niż ktoś inny jadący dwa razy wolniej w tych samych warunkach.
Ale do cholery. O ile raptem mógł być pomiar zawyżony?? Max 10%.
Więc i tak jechali ponad 100 km/h, czyli prawko powinien oddać a nie kombinować jak koń pod górę.

Tak jak on się czepiał precyzji pomiaru prędkości, to ja się zapytam o metodę jaką on zmierzył ciśnienie opon w radiowozie... Celebrytom się wydaje, że mogą wszystko.
A przykład idzie z góry, skoro Hołek może to i ja mogę, Wojtek może i Krzysiek też. Każdy może śmigać.

~Emill`76

Wysłany: 2018-03-03, 09:54    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:

Cytat:
- nie przyjął mandatu twierdząc, że pomiar prędkości przeprowadzony przez policjantów może nie być precyzyjny.
- pokazujemy, że w radiowozie ciśnienie kół jest sporo za niskie i to też zawyża wskazywaną prędkość

Ja rozumiem, że on jadąc 113 km/h ma lepsze panowanie nad samochodem niż ktoś inny jadący dwa razy wolniej w tych samych warunkach.
Więc i tak jechali ponad 100 km/h, czyli prawko powinien oddać a nie kombinować jak koń pod górę.

Tak jak on się czepiał precyzji pomiaru prędkości, to ja się zapytam o metodę jaką on zmierzył ciśnienie opon w radiowozie... Celebrytom się wydaje, że mogą wszystko.
A przykład idzie z góry, skoro Hołek może to i ja mogę, Wojtek może i Krzysiek też. Każdy może śmigać.

Mentor bezpiecznej jazdy....tfu !
Kilka lat temu teź go dorwali na 7 mce gdy pomiar wskazał poza terenem zabudowanym 206 km/h ....oczywiście mandatu nie przyjął a sprawa uległa przedawnieniu po 3 latach.

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2018-03-03, 10:10    [Cytuj]

Rafał1960 napisał/a:
(...)A przykład idzie z góry, skoro Hołek może to i ja mogę, Wojtek może i Krzysiek też. Każdy może śmigać.

I każdy, jak widać, może stracić prawo jazdy, więc po co te emocje...

Zupełnie inną sprawą jest, by Policja dysponowała sprzętem, którego pomiarów technicznie nie można podważyć. Nie byłoby podstaw do ewentualnego wyłgania się od odebrania na 3 m-ce prawa do kierowania pojazdem, jeżeli faktycznie przekroczenie prędkości było 50 km lub większe.

Emill`76 napisał/a:

Mimo wszystko techniki bezpiecznej jazdy wolałbym się uczyć od niego... :-P ;-)
Również fakt, że sam przekracza prędkość, wcale nie zaprzecza, że ma sporo wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym do przekazania, zarówno kierowcom jak i inżynierom i zarządcom dróg...
Ostatnio zmieniony przez pough 2018-03-03, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

~Świerszcz

Wysłany: 2018-03-03, 10:42    [Cytuj]

Pomiary tzw wideorejestratorem są praktycznie w każdym przypadku do podważenia, wszystkie tego typu urządzenia w Polsce, nie mierzą prędkości samochodu widocznego na nagraniu!
Wszystkie nowe BMW ( to ta „ulubiona” przez niektórych marka :mrgreen: ) w Policji mają wadliwą homologację.
Do tego sami policjanci wadliwie przeprowadzają sam pomiar. A wielu z nich robi to nawet nie zdając sobie z tego sprawy...
Ale skoro ich przełożeni zakładają im targety na wystawianie mandatów! To co tu więcej można dodać....

~Świerszcz

Wysłany: 2018-03-03, 11:14    [Cytuj]

Emill`76 napisał/a:
Rafał1960 napisał/a:

Cytat:

Kilka lat temu teź go dorwali na 7 mce gdy pomiar wskazał poza terenem zabudowanym 206 km/h ....oczywiście mandatu nie przyjął a sprawa uległa przedawnieniu po 3 latach.

Ale biegli wydali opinię że tyle nie mógł jechać. Podawaj pełne dane, sprawa się przedawniła bo to było wygodniejsze rozwiązanie dla policji.
Bowiem skoro pomiar przeprowadzono źle, co stwierdzono w postępowaniu przed sądem, do dlaczego był on podstawą do skutków prawnych???
Policja przegrywa już masę takich spraw, są sytuacje gdzie sądy wręcz odmawiają !!! wszczęcia sprawy, widząc we wniosku o ukaranie markę rejestratora, czy radaru ( te nowe laserowe mierniki też są do d...).
Za chwilę, pojawią się inne skutki, ponieważ małpie ( policji ) dano brzytwę ( radary) i zrobiła komuś krzywdę ( bezprawnie zabrała prawo jazdy) , pojawią się pozwy o odszkodowania, jak najbardziej zasadne. Tylko że płatnikami nie będą ci policjanci i ich debile-szefowie tylko skarb państwa, czyli my wszyscy.

Pewnie niebawem pojawi się film w tv z najnowszym dokonaniem Hołka, już radzę wszystkim fanatycznym miłośnikom jazdy zwrócić uwagę jaka będzie wartość S (w lewym dolnym rogu) czyli odcinek drogi na którym dokonano pomiaru. Nie widząc jeszcze tego filmu, już mogę się założyć że będzie najkrótszy z możliwych czyli 100m ( można urządzenie ustawić jeszcze na wartości 200/400/800 (m) ale tu właśnie o to chodzi aby pomiar przekłamać. Przypominam, prędkość podawana na ekranie jest prędkością pojazdu policjantów!!! nie tego który widać! To urządzenie niczego nie mierzy ( To że w TVN turbo wredny Knapik tak mówi, to tylk dowód że telewizja kłamie :mrgreen: ), ono tylko rejestruje - obraz i prędkość ( ale samochodu w którym je zamontowano. Stąd jego nazwa.
Ostatnio zmieniony przez Świerszcz 2018-03-03, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

~Piotr Lewandowski
Żeglarz/Wędkarz

Wysłany: 2018-03-04, 15:13    [Cytuj]

Świerszcz napisał/a:
Prędkość jeszcze nie zawrotna 98 km/h, uderzenie pod bardzo wrednym kątem [...] ( Peugeot 406 kombi).
Skutki szokujące.
Zgoda.
A samochód francuski wybrali do kasacji w ten sposób zupełnie przypadkiem :lol:

~Emill`76

Wysłany: 2018-03-04, 15:38    [Cytuj]

Świerszcz napisał/a:
Emill`76 napisał/a:
Rafał1960 napisał/a:

Cytat:

Ale biegli wydali opinię że tyle nie mógł jechać. Podawaj pełne dane, sprawa się przedawniła bo to było wygodniejsze rozwiązanie dla policji.
Bowiem skoro pomiar przeprowadzono źle, co stwierdzono w postępowaniu przed sądem, do dlaczego był on podstawą do skutków prawnych???
Policja przegrywa już masę takich spraw, są sytuacje gdzie sądy wręcz odmawiają !!! wszczęcia sprawy, widząc we wniosku o ukaranie markę rejestratora, czy radaru ( te nowe laserowe mierniki też są do d...).
Za chwilę, pojawią się inne skutki, ponieważ małpie ( policji ) dano brzytwę ( radary) i zrobiła komuś krzywdę ( bezprawnie zabrała prawo jazdy) , pojawią się pozwy o odszkodowania, jak najbardziej zasadne. Tylko że płatnikami nie będą ci policjanci i ich debile-szefowie tylko skarb państwa, czyli my wszyscy.

Pewnie niebawem pojawi się film w tv z najnowszym dokonaniem Hołka, już radzę wszystkim fanatycznym miłośnikom jazdy zwrócić uwagę jaka będzie wartość S (w lewym dolnym rogu) czyli odcinek drogi na którym dokonano pomiaru. Nie widząc jeszcze tego filmu, już mogę się założyć że będzie najkrótszy z możliwych czyli 100m ( można urządzenie ustawić jeszcze na wartości 200/400/800 (m) ale tu właśnie o to chodzi aby pomiar przekłamać. Przypominam, prędkość podawana na ekranie jest prędkością pojazdu policjantów!!! nie tego który widać! To urządzenie niczego nie mierzy ( To że w TVN turbo wredny Knapik tak mówi, to tylk dowód że telewizja kłamie :mrgreen: ), ono tylko rejestruje - obraz i prędkość ( ale samochodu w którym je zamontowano. Stąd jego nazwa.

Jest film z jezdy Hołka Nissanem GTR jak zapitala :evil: Zresztą w samym Olsztynie jest słynny ze swoich jazd .... jak widać jemu wolno :evil:
Żenada ....

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2018-03-05, 19:08    [Cytuj]

pough napisał/a:
(...)
I każdy, jak widać, może stracić prawo jazdy, więc po co te emocje... (...)

Robert, emocje są nie z powodu przekroczenia przez Hołka dozwolonej prędkości, ale z powodu tego, co mówi mass-mediom, jak się tłumaczy.

Każdy może wpaść. Każdy popełnia błędy. I zgoda, że Hołek zapanuje nad autem nawet wtedy, gdyby jechał 400 km/h. Ale nie w tym rzecz.

Pamiętaj, że Hołek (za pieniądze) był twarzą paru kampanii *SPAM*, dotyczących bezpieczeństwa RD. Jest osobą, która ma funkcję autorytetu. Jest jednym z najbardziej znanych i utytułowanych polskich sportowców. Powinien ważyć słowa, które wypowiada. Jaki przykład daje on młodym kierowcom ?

Niedopompowanie opon może zmienić pomiar o parę procent. Fakt, Hołek poradzi sobie pewnie z faktem wbiegnięcia na drogę dziecka przy jego 100 km/h w terenie zab. Pewnie tak.
Choć J. Kulig, będąc doskonałym kierowcą rajdowym, pociągu jednak nie zauważył.

Powtarzam - nie o to tu chodzi.
Chodzi o nonszalancję i tupet Hołka w medialnych wypowiedziach.
Napiszę wprost - trzeba być zwykłą celebrycką świnią, by po takiej sytuacji, jadąc jeszcze do tego wszystkiego na konferencję dot. bezpieczeństwa RD, mówić takie rzeczy i czepiać się opon. Na flaku policjanci nie jechali.

Piszę to z pełną odpowiedzialnością za swoje słowa, bo widziałem Hołka ładnych parę lat temu w Olsztynie, popierd....jącego Al. Piłsudskiego, od Kościuszki do Dworcowej, pięknym, zabytkowym kabrioletem amerykańskim na żółtych rejestracjach, z dwiema młodymi, parunastoletnimi pannami na tylnej kanapie. Jechali 80/90 km/h . Skąd wiem ? Złamałem przepisy i jechałem za nimi, by to sprawdzić. W tym miejscu v dop. jest 50 km/h . Maski, Prem - mylę się, czy nie ? Tak, złamałem przepis . Ale tylko jeden. Oni dwa - jechali wszyscy bez pasów. Auto było z lat 70-tych i pasy już miało (to był chyba Cadillac Eldorado, ale mogę się mylić).
Ostatnio zmieniony przez artiosso 2018-03-05, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2018-03-05, 19:14    [Cytuj]

Chyba temat Hołka trzeba wydzielić, albo scalić z emilowym "Na drodze" ...

[ ODPOWIEDZ ]