FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejs Wisła - jak drzewiej bywało.
Autor Wiadomość
mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-03-29, 23:41   Rejs Wisła - jak drzewiej bywało. [Cytuj]

Lata 20-te

Lata 30-te

Cały film: Ludzie Wisły (1938)

Fragment kroniki 1938

Lata 80-te

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-03-29, 23:58    [Cytuj]

Otwarcie portu handlowego na Wiśle 1937

<|węzełek

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2017-03-30, 10:23    [Cytuj]

Nie wiem jak kapitan z filmu ,,Rejs Wisłą 1988 " ,ale pchacz ,,Koziorożec " pływa na pewno . Mam gdzieś zdjęcia jak dwa lata temu pchał jakieś konstrukcje stalowe w górę Wisły. Jeszcze w latach 90, jak zaczęłam mieszkać praktycznie nad samą Wisłą, to kilka razy w tygodniu słychać było z domu jak rzeką idą barki, .... obecnie jest to egzotyczny widok.
Ostatnio zmieniony przez węzełek 2017-03-30, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  

<|węzełek

Wysłany: 2017-03-30, 10:49    [Cytuj]

Niestety nie jest to zdjęcie o którym myślałam , ale widocznie tamto poleciało do kosza, lub zostało na kompie który odmówił posłuszeństwa :/ Zdjęcie zrobione na 708 km rzeki

DSCN3011.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 5,73 MB

Ostatnio zmieniony przez węzełek 2017-03-30, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-04-04, 12:43    [Cytuj]

A teraz to tak wygląda, ludzie z powrotem skłaniają się ku Wiśle, bulwary tętnią życiem, głównie nocnym
he, he ostatnio sąd orzekł, że na bulwarach można spożywać i na efekty wyroku nie trzeba było długo czekać :evil:

z21589003II[1].jpg
Plik ściągnięto 2153 raz(y) 23,9 KB

Ostatnio zmieniony przez Sławek 2017-04-04, 12:45, w całości zmieniany 3 razy  

~Tomek J

Wysłany: 2017-04-04, 14:34    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
A teraz to tak wygląda, ludzie z powrotem skłaniają się ku Wiśle, bulwary tętnią życiem, głównie nocnym
he, he ostatnio sąd orzekł, że na bulwarach można spożywać i na efekty wyroku nie trzeba było długo czekać :evil:

Frontem do Wisły w rozumieniu HGW. A tymczasem niebezpieczeństwo zaczyna grozić dwóm ocalałym przystaniom na prawym brzegu: PZW SUM i WKW PTTK. Najnowsze plany bufetu przewidują przeprowadzenie ścieżki rowerowej przez teren zalewowy, co oznaczałoby odcięcie klubów od wody :evil:

Tomek Janiszewski

<|Tobo

Wysłany: 2017-04-04, 16:03    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
...na bulwarach można spożywać ....
- w/g mnie mało to ma do rzeczy. Raz - śmieci po sobie trzeba zabierać - obojętne czy to puszki po piwie czy papiery po kebabie, bydło będzie bydłem.
Dwa - jak są bulwary, miejsce publiczne - to powinny być śmietniki- jak się wpuszcza ludzi to wskazane ułatwić im pozbycie się śmieci.

<|artiosso
Hej Mazury !

Wysłany: 2017-04-04, 16:45    [Cytuj]

Tomek J napisał/a:
(...) Frontem do Wisły w rozumieniu HGW. (...)

Tomek, HGW nie ma nic do tego, że odwiedzający bulwar, którzy zostawili śmieci, są bydłem.
Chociaż, jeśli tak, jak napisał Tomek @Tobo, nie zaplanowano w restytucji bulwaru śmietników, no to albo winien jest pracownik UMW, który podpisał projekt, albo projektant, który tych śmietników nie przewidział.

<|węzełek

Wysłany: 2017-04-04, 16:51    [Cytuj]

Wracając do filmów które wstawił Zbyszek. Miałam gdzieś 7/9 lat, jak jeszcze takimi statkami wycieczkowymi , jak na Mazurach, pływało się do Torunia w niedzielę i święta. niestety w lata 80 to koniec żeglugi turystycznej na Wiśle . :-?

zenek

Wysłany: 2017-04-04, 18:39    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Pokazałeś Sławku jedynie skutek, ale bardzo ważna jest przyczyna. Po pierwsze brak koszy. Na pierwszym zdjęciu widać, że ludzie chcieli wyrzucać śmieci do kosza, ale ten był wielokrotnie za mały. Na dwóch następnych widać jaki tłum okupował bulwary nad Wisłą. Przy takiej frekwencji każde miejsce następnego dnia będzie wyglądało podobnie.

1.jpg
Plik ściągnięto 22 raz(y) 75,61 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 124,68 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 18 raz(y) 80,17 KB

<|Tobo

Wysłany: 2017-04-04, 19:02    [Cytuj]

zenek napisał/a:
bardzo ważna jest przyczyna. Po pierwsze brak koszy. Na pierwszym zdjęciu widać, że ludzie chcieli wyrzucać śmieci do kosza, ale ten był wielokrotnie za mały.
- dokładnie. Często łażę po różnych podobnych miejscach i z wyrzuceniem śmieci bywa problem.

~extant

Wysłany: 2017-04-04, 21:11    [Cytuj]

Co do nadwiślańskich bulwarów to ja mam wrażenie, że popularnością tych bulwarów "twórcy powrotu" Warszawy nad Wisłę są chyba ciągle jeszcze jakoś zaskoczenia i mam nadzieję, że z czasem otrząsną się oni z tego zaskoczenia i sytuacja - przynajmniej pod względem śmieci i śmietników - zostaniem... opanowana. :-)

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2017-04-05, 07:47    [Cytuj]

zenek napisał/a:
Sławek napisał/a:
Pokazałeś Sławku jedynie skutek, ale bardzo ważna jest przyczyna. Po pierwsze brak koszy. Na pierwszym zdjęciu widać, że ludzie chcieli wyrzucać śmieci do kosza, ale ten był wielokrotnie za mały. Na dwóch następnych widać jaki tłum okupował bulwary nad Wisłą. Przy takiej frekwencji każde miejsce następnego dnia będzie wyglądało podobnie.

Zenku na moim zdjęciu nie widać aby ktoś tam zawzięcie szukał kosza. Śmieci zostały tak jak ludzie opuszczali te miejsca. Być może koszy było za mało, lub nie było ich w ogóle, ale to nie powód aby po sobie zostawiać syf. Skoro ludzie tyle się natrudzili taszcząc ze soba pełne flaszki to już pustych nie mogli zabrać i wyrzucić w osiedlowym śmietniku :?: Mogę zgodzić się z Tobą, że bulwary nadrzeczne mogłyby być lepiej zagospodarowane przez miasto , ale to w niczym nie usprawiedliwia syfiarzy.

Sławek

~Tomek J

Wysłany: 2017-04-05, 08:18    [Cytuj]

artiosso napisał/a:
Tomek J napisał/a:
(...) Frontem do Wisły w rozumieniu HGW. (...)

Tomek, HGW nie ma nic do tego, że odwiedzający bulwar, którzy zostawili śmieci, są bydłem

Bydło postanowiłem tym razem zostawić w spokoju. Mnie tam ono na dobrą sprawę nie przeszkadza, najwyżej znowu jakieś puszki po piwie wyłowi się z Wisły. :mrgreen: Chodziło mi o generalną filozofię: Chcecie walić browca nad samą rzeką - ależ proszę bardzo, macie do koloru do wyboru, jak nie betonowe bulwary na lewym brzegu, to piaszczystą sztuczną plażę na prawym, z chytrze ukrytą pod spodem warstwą świeżego gruzu którym zasypaliśmy utworzoną między ostrogami łachę. Jeszcze bezpłatnym promem finansowanym z pieniędzy podatnika dowieziemy. Ale jakby komu zachciało się spędzać wolny czas nad Wisłą w bardziej ambitny sposób, w szczególności pływając łódką stacjonującą w klubowej przystani - o, to niech nam płaci aż mu kapcie spadną. Taki los spotkał klubowiczów PTTK "Rejsy" korzystających z akwenu byłego Portu Czerniakowskiego. Po wybudowaniu Piskorsky Water Gate teren ten stracił status terenu zalewowego, i przeszedł z dyspozycji RZGW pod władanie miasta. Po kilku latach przepychanek wybetonowano brzegi, ustawiono nowe pomosty - ale obecnie nie jest to już przystań klubowa. "Rejsom" powierzono jedynie pełnienie funkcji bosmanatu. W efekcie jachty żaglowe stacjonują dziś głównie na placu skąd wożone są na jeziora samochodami, na wodzie dominują zaś łódki bardzo małe, za które opłaty są najniższe, oraz kosztowne motorówki, których właścicieli stać na każdą sumę. Kluby i przystanie znajdujące się na prawym brzegu chronił dotąd fakt że zalewowy teren nie podlegał opłatom na rzecz miasta. Ale ponoć kilka lat temu dokonano lobbowanych przez bufet zmian w przepisach, w myśl których tzw. władze samorządowe mają pełną swobodę dysponowania terenem nadrzecznym w granicach m.st. Warszawy. Ścieżka rowerowa (wytyczona wbitymi w ziemię drewnianymi kołkami na których można się szpetnie poharatać w razie upadku :cry: ) kończy się na razie pod estakadą Trasy Łazienkowskiej (tam gdzie był pożar), ale w planach jest dociągnięcie jej aż do Józefowa. Do Otwocka to już nie, bowiem most przez Świder specjalnie dla rowerów okazałby się zbyt kosztowny, że nawet dochodów z tzw. reprywatyzacji nie wystarczyłoby na jego sfinasowanie, dawny zaś most kolejki wąskotorowej do Karczewa znajduje się tak daleko od Wisły (i na dodatek po przeciwnej stronie wylotówki Wału Miedzeszyńskiego) że puszczenie tamtędy ścieżki nie wchodzi w grę, dokładnie tak jak ominięcie tych kilkuset metrów wykorzystywanego przez kluby terenu po koronie wału gdzie ścieżka już istnieje. Realizacji tych proekooszołomskich planów stoją na razie na przeszkodzie Wodociągi Warszawskie na wysokości Grubej Kaśki, i chyba jakiś relikt terenu należącego do wojska kawałek dalej. Potem są już tylko kluby i przystanie, ale pozbawione dostępu do wody w wyniku naturalnego zamulenia: LOK, YKP, AZS, dopiero za Mostem Siekierkowskim funkcjonują owe wspomniane wcześniej przystanie PZW i PTTK. Nie przypuszczam aby władze miasta zechciały odpuścić niepożądanej konkurencji dla komercyjnego obiektu po lewej stronie. Spływając "Leśnym Dziadkiem" na Zegrze i dalej na WJM będę musiał przyjrzeć się dokładniej co stało się ze "Spójnią" poniżej Cytadeli, jakoby już odciętą od Wisły przez ścieżkę rowerową. Płynąc jesienią ub. roku w górę Wisły nie zwróciłem na to uwagi, stan wody był bowiem tak wysoki, że zapewne nie dałbym rady pod prąd na przełomowym odcinku, i na wysokości Spójni wybrałem drogę pod przeciwległym brzegiem, tam gdzie najgorsze gruzy i kamienie, naonczas schowane głęboko pod powierzchnią.

Tomek Janiszewski
Ostatnio zmieniony przez Tomek J 2017-04-05, 14:09, w całości zmieniany 4 razy  

zenek

Wysłany: 2017-04-05, 08:24    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Mogę zgodzić się z Tobą, że bulwary nadrzeczne mogłyby być lepiej zagospodarowane przez miasto , ale to w niczym nie usprawiedliwia syfiarzy.
Sławku ja tego biesiadnego towarzystwa nie zamierzam usprawiedliwiać. Wskazałem tylko przyczynę tego zaśmiecenia-brak koszy i ich ilość. Większość chciała się zachować poprawnie i swoje śmieci zaniosła do kosza. To widać po pryzmie obok niego. A reszta? No cóż statystyka. Przy tak dużej frekwencji każde miejsce będzie wyglądało podobnie jeżeli nie będzie gęsto ustawionych koszy!

mazury.info.pl
Administrator
pies ogrodnika

Wysłany: 2017-04-30, 14:02    [Cytuj]

1943 miasta nad Wisłą

[ ODPOWIEDZ ]