FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żeglarze j. Nidzkiego
Autor Wiadomość
<|lukasz
Rainmaker

Wysłany: 2013-11-13, 12:13    [Cytuj]

Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś ma mapę, jak przebiegają granice rezerwatu Jeziora Nidzkiego?

pough
gorszego sortu

Wysłany: 2013-11-13, 13:01    [Cytuj]

lukasz napisał/a:
...Pozornie temat jasny i klarowny, ale...czy nie myślicie, że po ustaleniu tego "jasnego" powyżej, można się bawić dalej z wykładnią? :mrgreen: . Chyba, że istnieją inne akty regulujące kwestie...

Właśnie...
Pewnie to zarządzenie uchylało zgodnie z jego treścią zakaz ogólny, który został ustanowiony innym wcześniejszym dokumentem.

IMHO to zarządzenie było wyjściem na przeciw potrzebom turystów na czas sezonu, by mogli w zgodzie z prawem korzystać z uroków jeziora.
Ostatnio zmieniony przez pough 2013-11-13, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2013-11-13, 13:22    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Jezioro Nidzkie jest na etapie opracowywanie planu ochrony,a do jego uchwalenie obowiazuje zarzadzenie dyrektora RDOŚ. Chcecie miec bardziej rygorystyczne przepisy , to będziecie je mieli.

Sławek

Czy jesteś autorem tego opracowania ? Do mnie dochodzą słuchy o planach zniesienia coraz częściej fikcyjnych zakazów . To wolny kraj , ale jak widzę nadal żyją w nim zwolennicy zamordyzmu :-/ .

marekj

Wysłany: 2013-11-13, 13:40    [Cytuj]

Sławek - masz rację :-> i zakończmy tą niczemu nie służącą dyskusję.

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2013-11-13, 14:08    [Cytuj]

Cytat:
Czy jesteś autorem tego opracowania ? Do mnie dochodzą słuchy o planach zniesienia coraz częściej fikcyjnych zakazów . To wolny kraj , ale jak widzę nadal żyją w nim zwolennicy zamordyzmu

Do mnie nic nie dochodzi. Owszem zawsze znajdzie sie grupa ludzi, którzy dla swojej satysfakcji beda chcieli wiecej ograniczen i zakazów. Ty łamiac te najbardziej liberalne w jak by tu nie patrzeć rezerwacie dostraczasz tylko tej grupie arumentów za. Niepotrzebnie.
Co do wolnosci i zamordyzmu to według mnie wolnośc nie polega na tym ,że kazdy może robic sobie co tylko zechce. To anarchia, która jest tylko krok za wolnościa. tak jak mam chec to sobie zjaram rosyjska ambasadę lub połomie nikomu nie wadzace drzewko. tak pojeta wolnośc jest niebezpieczna.
I teraz pomyśl był marsz narodowców. 90 % albo i wiecej ludzi w nim uczestniczacych chciało tylko zamanifestowc swój patriotyzm wyznajac swoje narodowe wartosci. Przecież wolno im. Nie kazdy musi byc taki sam. Ale przez grupki bandytów, kto wie moze za rok zgody na taki marsz nie będzie. Kto ucierpi, ano ta spokojna wiekszość.
Balti swiety nie jestemn , tez zdarza mi się byc na bakier z niektórymi przepisami, jak w zyciu, tylko sie nimi nie chwalę
Czasmi warto uszanowac to co się ma, a nie manifestowac ,że wolno mi wszystko.
Oczywiscie nie utozsamiam Ciebie i koegów z zamaskowanymi bandytami, to takie wtracenie aby było wszystko jasne. dałem tylko skrajny przykład jak czasami niektórzy posmują wolność.
I na tym zgodnie z rada Mirka koncze temat , przynajmnuiej ja ;-)

Sławek
Ostatnio zmieniony przez Sławek 2013-11-13, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2013-11-13, 14:39    [Cytuj]

Sławek napisał/a:

Czasmi warto uszanowac to co się ma, a nie manifestowac ,że wolno mi wszystko.

Sławek

Nie było moją intencją wywołanie tej dyskusji . Zrelacjonowałam tylko "gospodarską" wizytę . W końcu kiedyś trzeba te łódki z wody wyjąć :mrgreen: , a że odbywało się to w tak pięknych okolicznościach przyrody , no cóż ....

Wszystkie dyskusje o zabarwieniu politycznym omijam szerokim łukiem więc w tą też nie zamierzam brnąć w nieskończoność .Amen .

<|lukasz
Rainmaker

Wysłany: 2013-11-14, 14:04    [Cytuj]

Ja tam powyżej polityki nie zauważyłem. Co najwyżej filozofię po części polityczną ;-) . Swoją drogą Sławek akurat dobrze napisał 8-) .

orjan1

Wysłany: 2013-11-15, 12:09    [Cytuj]

marekj napisał/a:
Z zarządzenia nie wynika że obowiązuje ono tylko na rok 2012. [...] Jak rozumiem radę Sławka zainteresowani przeczytali i chyba nie ma co dalej ciągnąć tych prawniczych wywodów.

Może jednak warto: Owo zarządzenie w ogóle nie obowiązuje i nigdy nie obowiązywało, bo nigdy nie zostało opublikowane w sposób przewidziany prawem (publikacja na internetowej stronie urzędu? - śmiechu warte!).

<|lukasz
Rainmaker

Wysłany: 2013-11-15, 13:01    [Cytuj]

orjan1 napisał/a:
Owo zarządzenie w ogóle nie obowiązuje i nigdy nie obowiązywało, bo nigdy nie zostało opublikowane w sposób przewidziany prawem (publikacja na internetowej stronie urzędu? - śmiechu warte!).
Jesteś pewny? A jaki jest ten "sposób przewidziany prawem"? Ja się na tym nie znam, ale może wystarczy publikacja takiego aktu w BIP-ie :roll: ...

~Sławek
Sławek

Wysłany: 2013-11-15, 21:38    [Cytuj]

Jak wejdzie plan ochrony to będzie to obowiązywało po opublikowaniu w dzienniku Urzędu marszałkowskiego. Do tego czasu obowiązuje zarządzenie dyrektora RDOS, które nie jest aktem prawa miejscowego więc nie jest publikowane, ale na pewno jest na BIPIE . Podobnie z PN jak nie ma uchwalonego planu ochrony to obowiązuje zarządzenia dyr. parku. zarządzenie dyrektora RDOS jest znane , było cytowane na forum.

Sławek

Antares

Wysłany: 2013-11-15, 23:00    [Cytuj]

Sławek napisał/a:
Jak wejdzie plan ochrony to będzie to obowiązywało po opublikowaniu w dzienniku Urzędu marszałkowskiego. Do tego czasu obowiązuje zarządzenie dyrektora RDOS, które nie jest aktem prawa miejscowego więc nie jest publikowane, ale na pewno jest na BIPIE . Podobnie z PN jak nie ma uchwalonego planu ochrony to obowiązuje zarządzenia dyr. parku. zarządzenie dyrektora RDOS jest znane , było cytowane na forum.

Sławek

Sławek
po Nidzkim pływam 3 razy do roku, i pływał będę kiedy mnie się zachce, a to wszystko co piszesz to BLA, BLA, BLA, mam to w .......... :-P Koniec i bomba :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Antares 2013-11-15, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  

<|lukasz
Rainmaker

Wysłany: 2013-11-15, 23:17    [Cytuj]

Antares napisał/a:
Sławek
po Nidzkim pływam 3 razy do roku, i pływał będę kiedy mnie się zachce, a to wszystko co piszesz to BLA, BLA, BLA, mam to w .......... :-P Koniec i bomba :mrgreen:
Jak te trzy razy będą pomiędzy grudniem a marcem, to nawet Sławek nie będzie miał nic przeciwko temu :mrgreen: . Tylko musisz dobre płozy do swojego jachtu dopasować :mrgreen: I bomba ;-) .

marekj

Wysłany: 2013-11-15, 23:39    [Cytuj]

lukasz napisał/a:
Antares napisał/a:
Sławek
Jak te trzy razy będą pomiędzy grudniem a marcem, to nawet Sławek nie będzie miał nic przeciwko temu :mrgreen: . Tylko musisz dobre płozy do swojego jachtu dopasować :mrgreen: I bomba ;-) .

Płozy???? Toż to lodołamacz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

<|węzełek

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-11-16, 11:17    [Cytuj]

marekj napisał/a:
lukasz napisał/a:
Antares napisał/a:
Sławek

Proszę się nie nabijać, toż to jest jeden z nielicznych już porządnie wykonanych jachtow na Mazurach :evil:

marekj

Wysłany: 2013-11-16, 13:18    [Cytuj]

węzełek napisał/a:
marekj napisał/a:
lukasz napisał/a:
Antares napisał/a:
Sławek

Proszę się nie nabijać, toż to jest jeden z nielicznych już porządnie wykonanych jachtow na Mazurach :evil:

Ależ Aniu, toż ja właśnie komplement strzeliłem. Porządny, solidny, stalowy kadłub, a nie jakaś plastikowa wydmuszka :mrgreen:

Antares

Wysłany: 2013-11-16, 15:41    [Cytuj]

węzełek napisał/a:
marekj napisał/a:
lukasz napisał/a:
Antares napisał/a:
Sławek

I jakiego ma porządnego i uroczego skipera :oops:

marekj

Wysłany: 2013-11-16, 16:21    [Cytuj]

:roll: :shock: :mrgreen: :-> :-D

<|węzełek

Wysłany: 2013-11-16, 20:52    [Cytuj]

Oj z Was są Asy :mrgreen: :lol: :-D :-P

Przynajmniej smutno nie jest ;-)

<|MirekMors

Wysłany: 2013-11-17, 01:21    [Cytuj]

węzełek napisał/a:
Proszę się nie nabijać, toż to jest jeden z nielicznych już porządnie wykonanych jachtow (skiperów) na Mazurach :evil:

:-P

<|węzełek

Wysłany: 2013-11-17, 08:20    [Cytuj]

Mirek ...widziałam ( i nie wiem czy się złościć, czy śmiać ) :roll:

[ ODPOWIEDZ ]