FORUM.mazury.info.pl - Absolutnie wszystko o Mazurach

Forum MAZURY.INFO.PL Strona Główna Forum MAZURY.INFO.PL
założone 15 maja 2008r.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Żeglarze j. Nidzkiego
Autor Wiadomość
marekj

Wysłany: 2010-06-18, 23:41    [Cytuj]

Hurra! Dzisiaj spotkałem na Śniardwach "Grążela" z Andrzejem (M-B) na pokładzie. Zamieniliśmy dwa słowa i nasze kursy się rozeszły. Andrzej miał płynąć do Mikołajek i potem na Bełdany, ja ze względu na super warunki zaatakowałem północ i obecnie stoję na Kisajnie. Jutro na rybkę do Sztynortu i potem muszę wracać niestety. W niedzielę kończę w Rynie i blachosmrodem do domu. Muszę też sobie tą banderkę forumową sprawić ;)

marekp
KONIUSZY

Wysłany: 2010-06-19, 00:11    [Cytuj]

marekj napisał/a:
Jutro na rybkę do Sztynortu ...

Na rybkę to się pływa :
1. Ogonki ...trza być raniutko po po 9 zostają ino leszcze i płotki
2.Okartowo do 9 można kupić sandacza lub szczupaka...
3.Nidzkie przed mostem, ale zwykle słabo z drapieżnikami, za to ogromniaste leszcze...
4.Guzianka...do 15 ...w każdej ilości pstrągi, rano Jesiotr najlepszy WĘDZONY !!!(ale to już w sklepie)
5.Mikołajki ...sklep niemal na przeciwko stacji benzynowej ...też trzeba być rano..

:-)

M-B

Wysłany: 2010-06-20, 19:21    [Cytuj]

Pozdrawiam Marek !
W Mikołajkach trafiliśmy na EKT Gdynia, a wczoraj na Bełdanach "Przy siatce" chrciliśmy tych co stawiali pierwsze kroki na żaglach. Był Bodo z Beatą i wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach.
Miło jest spotkać "swoich" na szlaku.

marekj

Wysłany: 2010-06-21, 09:12    [Cytuj]

No, a ja ze względu na super wiatr w ten piątek zmieniłem zdanie i pociągnąłem na .... Kisajno. W sobotę byłem przy moście na Kirsajtach, potem rybkę zjadłem w Sztynorcie i ... zdechło. Ledwo doczłapałem na Niegocin tam już na silniku na Bogaczewo. Wczoraj niestety z Bogaczewa do Rynu non-stop na silniku po idealnym lustrze wody :evil: , dzisiaj w Katowicach w robocie :-(
Spotkanko na Śniardwach choć krótkie - bardzo sympatyczne. :-D

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 10:39    [Cytuj]

Z Beatą, w sobotę, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w chrzcie żeglarskim, zorganizaownym przez M-B..... impreza na wskroś udana.... zabawa przednia... :-D
Chrzest odbył się na bindudze, vis-avis wyspy Mysiej jeziora Bełdany..... uczestnicy byli ubawieni, jak to przy takiej okazji....... :mrgreen: ..... potem były szanty przy gitarze do późnej nocy...... :-D
P.S.
M-B!.... wrzuć trochę zdjęc i opisów...... niestety moje zdjęcia zostały skasowane w momencie przegrania na płytkę, czego nie zauważyłem.... zostałem bez zdjęć..... :-(

[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 15:38    [Cytuj]

rejs i po rejsie-właśnie skończyłem w sobotę dwa tygodnie pływania po wjm z wiadomości wartych odnotowania sztynort stał się cywilizowanym portem kibelki i węzeł sanitarny w cenie oplaty portowej w porcie gołębiewskiego cumowanie od 8-19 gratis z dotępem do sanitariatów iprądu gratis.wiocha mikołajki niereformowalna jak zawsze trzeba mieć stale złotówki w pogotowiu.ale pogoda prima sort prawie karaiby obłażę jak stary pyton mimo smarowania.widziałem w piątek na bełdanie grążela ciągneli chyba w stronę mikołajek .

~Tomek J

Wysłany: 2010-06-21, 18:11    [Cytuj]

jańcio napisał/a:
w porcie gołębiewskiego cumowanie od 8-19 gratis z dotępem do sanitariatów iprądu gratis..

Coraz bardziej lubię tego biznesmena z ludzką twarzą. Odwiedzę go w tym sezonie na pewno, z prądu nie skorzystam ponieważ czerpię go ze Słońca, za to pofatyguję się do przyhotelowego sklepiku sprawdzić czy nadal takie pyszne wafelki ma.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

~Tomek J

Wysłany: 2010-06-21, 18:16    [Cytuj]

marekp napisał/a:

Na rybkę to się pływa :
1. Ogonki ...trza być raniutko po po 9 zostają ino leszcze i płotki
2.Okartowo do 9 można kupić sandacza lub szczupaka...
3.Nidzkie przed mostem, ale zwykle słabo z drapieżnikami, za to ogromniaste leszcze...
4.Guzianka...do 15 ...w każdej ilości pstrągi, rano Jesiotr najlepszy WĘDZONY !!!(ale to już w sklepie)
5.Mikołajki ...sklep niemal na przeciwko stacji benzynowej ...też trzeba być rano..

A Piękna Góra? Można też nabyć m.in. okonie w sklepie w południowej częsci rynku w Piszu, ale pchac się Pisą "aż" za kładkę dla pieszych pewnie będzie chciało się tylko nielicznym :-P

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

M-B

Wysłany: 2010-06-21, 18:56    [Cytuj]

widziałem w piątek na bełdanie grążela ciągneli chyba w stronę mikołajek .

Szliśmy z Pajęczej. Bełdan nie musnęliśmy. Chyba że widziałeś nas we czwartek.
...I trafili na EKT. W Mikołajkach jeszcze w miarę spokojnie. Wakacje za tydzień. Za to ceny coraz wyższe. Cumowanie na noc 20, prysznic 10, tylko kibelek po zecie.

M-B!.... wrzuć trochę zdjęc i opisów...... niestety moje zdjęcia zostały skasowane w momencie przegrania na płytkę, czego nie zauważyłem.... zostałem bez zdjęć.....

Się robi !

Leśnicy, Forumowicze, Klubowicze.JPG
Plik ściągnięto 19433 raz(y) 61,94 KB

Czy tor przeszkód zapamiętany.JPG
Plik ściągnięto 683 raz(y) 132,47 KB

Drink od Beaty, mimo że piekielny, dodawał odwagi.JPG
Plik ściągnięto 666 raz(y) 133,5 KB

Przeszkody były w drugą stronę.JPG
Plik ściągnięto 692 raz(y) 131,43 KB

Poczęstunek Neptuna - szczeżuje gotowane w koperku.JPG
Plik ściągnięto 717 raz(y) 129,15 KB

Kolanko Prozerpiny.JPG
Plik ściągnięto 665 raz(y) 133,19 KB

Cmok w policzek Neptuna.JPG
Plik ściągnięto 679 raz(y) 133,79 KB

Oj, Prozerpina się zdenerwowała....JPG
Plik ściągnięto 665 raz(y) 129,64 KB

Jeszcze tylko plask pagajem.JPG
Plik ściągnięto 681 raz(y) 131,42 KB

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 18:59    [Cytuj]

W Węgorzewie vis a vis Poczty Polskiej jest Bar Mazurski,a pod barem w tym samym pionie jest sklep rybny,z zawsze świeżą rybką i w miarę tanią.

M-B

Wysłany: 2010-06-21, 19:01    [Cytuj]

Nie wiem dlaczego tak się wkleiło, ale fotki trzeba oglądać od końca. Oczywiście wieeeelkie pozdrowienia dla Beaty i Bogdana.
Parę przemyśleń - ale to będzie inny temat, inny post.
A na Szlaku - zobaczymy się z końcem sierpnia.
Wszystkich pozdrawiam.

zenek

Wysłany: 2010-06-21, 19:23    [Cytuj]

Cytat:
W Węgorzewie vis a vis Poczty Polskiej jest Bar Mazurski,a pod barem w tym samym pionie jest sklep rybny,z zawsze świeżą rybką i w miarę tanią.

Ale czasami wybór skromny, więc zdecydowanie lepiej do Ogonek.

bosman30
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-21, 19:27    [Cytuj]

[quoteAle czasami wybór skromny, więc zdecydowanie lepiej do Ogonek.[/quote]

Bo trzeba przyjść rano,po otwarciu :-)

[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 08:04    [Cytuj]

faktycznie mea culpa to przez to słoneczko z grążelem to jednak był czwartek stałem w zatoce flosek a wy woziliście się po bełdanie bo wiało w buziuchnę .to wszystko przez ciepełko i schabowe mojej lepszej połowy bo pora była obiadowa hłe hłe.

[usunięte na prośbę]
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 08:40    [Cytuj]

tomek co do jak to napisałeś ludzkiej twarzy owego biznesmena w tropikanie widziałem dzieciaki niepełnosprawne z fundowanego pobytu takiego szczęścia i radochy często sie nie zobaczy i za to szacun dla pana G.

balti

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2010-06-25, 23:27    [Cytuj]

Z kim w ten weekend posiedzę przy ognisku ?

marekj

Wysłany: 2010-06-26, 00:10    [Cytuj]

No niestety ja na Mazurach pojawię się dopiero ok 10 lipca, a w nawiązaniu do spotkania z M-B to "Grążel na Śniardwach"

DSC02033.JPG
Plik ściągnięto 675 raz(y) 3,38 MB

~NePolyak

Wysłany: 2010-06-26, 00:55    [Cytuj]

balti napisał/a:
Z kim w ten weekend posiedzę przy ognisku ?

Szukaj Bogdana z Beatą :) Dla nich to ostatni weekend przed powrotem na swoje ulubione jeziorka gdzieś po Ostródą :)

~Barbarossa

Wysłany: 2010-06-26, 07:36    [Cytuj]

marekj napisał/a:
Barbarossa napisał/a:
My w ta niedziele tj 13.06 ruszamy z Tajt w kierunku jeziora oczywiście Nidzkiego, hmm kiedy tam dotrzemy, któż to wie w każdym bądz razie pływamy do 26.06. Będziemy na lagunie, wywiesze banderke forumowa i pewnie duża flage piracką. Do miłego spotkania na wodzie!!!

Minalem sie dzisiaj z jakims Bingo od Belbota, na Mikolajskim. Mial z tylu duza flage piracka ale forumowej nie widzialem. Czy to Ty byles? Plywam sasanka Joanna, jutro chyba do Okartowa na obiadek i powrot na Beldany jak bedzie odpowiednio wialo.

ps. pisanie na palmtopie to masakra ;-)

tak jak napisałem płyneliśmy Laguna i miałem wywieszona banderke forumową na topenandzie. Dwa tygodnie temu tj ok17.06 na Flosku na bełdanach widziałem Grązela ale nie dojzałem kolegi MB więc nie krzyczałem żeby nie pomyśleli że jakiś wariat, a teraz załuje choć córeczki nie oddał bym do chszczenia. Póżniej Grązela samotnego widziłem po weekendzie w porcie... No i widze że z Bodo gdzieś sie mineliśmy.... a pewnie gdzieś w tym tygodniu umknął przed nami wlowoj ....

Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-26, 08:48    [Cytuj]

Barbarossa..... w sobotę ok. południa, płynąłem obok "Pod Dębem"..... spieszyem się na spotkanie z M-B..... Ty tam wtedy cumowałeś, więc na pewno minęliśmy się..... :-(

Balti!.... w tej chwili stoimy w krzaczorach na wschodnimbrzegu Nidzkiego........ będziemy się szukać..... :-D

Wszyscy pozostali....... jest wspaniała, słoneczna pogoda..... :-D :-D :-D

[ ODPOWIEDZ ]